Prozřetelnost

Strhující paranormální romance plná napětí. V městečku Providence se studentka Nina Greyová dostane do ohniska války mezi nebem a peklem. Dívka, otřesená náhlou smrtí svého otce, se s Jaredem Ryelem seznámí úplnou náhodou… nebo si to aspoň myslí. Přestože ji ten pohledný a trochu tajuplný mladík přitahuje, Nina je vůči němu podezřívavá. A když se začnou rojit otázky bez odpovědí, Jared riskuje všechno, aby si udržel ženu, nad kterou má bdít – a prozradí jí tajemství, o němž přísahal, že je bude chránit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180579/big_prozretelnost-EiI-180579.jpg 3.6247

Prozřetelnost 1.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Yoli

Providence, 2010

Kniha Prozřetelnost

petulik330

Nina a Jared mi byly od začátku sympatičtí. Když se Jared nečekaně několikrát objevil a stejně nečekaně zmizel, myslela jsem si že je někdo jiný. Když jsem se nakonec dostala s části kdy Nině vše vysvětluje valila jsem oči.
Jinak kniha rychle odsypala, měla spád a obsahovala romantiku, trochu toho nebezpečí.
Knihu doporučuji.

Twinny
19.10.2019

Obyčejná holka potká tajemného kluka, do kterého se neuvěřitelně zamiluje a nemůže bez něj žít. On je na tom úplně stejně, ale chce ji chránit před světem. Před nebezpečím a hlavně před svým tajemstvím. Před tím, že není lidská bytost.
No, jo. Bella a Edward. Edward a .... Cože? Počkat! Tohle není Stmívání?

Já nevím, na rozdíl od Stmívání mě Prozřetelnost prostě nebavila. Možná za to může anotace. Válka mezi nebem a peklem? Ne, toho jsem si vážně nevšimla. Protože válka opravdu vypadá jinak. Svět andělů a démonů mi přišel tak nějak nedotažený. Spíš jako kulisa vztahu Jareda a Niny, než hlavní dějová linie.
Nenašla jsem žádnou postavu, která by mi byla sympatická a se kterou bych se mohla ztotožnit. Do Niny jsem se nemohla vžít. Přišlo mi, že se do Jareda zamilovala asi tak za týden. A už věděla, že bez něj nemůže žít. Nemohla jsem překousnout její chování k Ryanovi, i když byla jeho blbost, že jí to dovolil. Ale být Nininou kamarádkou, tak mi Jaredovo chování v určité části přijde divné (po večeři u jeho matky). Děsilo by mě to a považovala bych to za stalking.
Žádná scéna ani dějová linka mě nezaujala. Boj, láska, pátrání. Žádné napětí, atmosféra, nic.
Další díly mě nelákají, sérii dočítat nebudu.

Amitiel76
13.08.2019

Uf. Tahle kniha byl pro mě tedy boj. Někde do poloviny, jsem se zabývala myšlenkou, že ji prostě odložím nedočtenou. Nemohla jsem tomu přijít na chuť. Absolutně mě to nebavilo. Pak se děj konečně pohnul trochu z místa, ale stejně to bylo nemastné neslané. Přesto jsem vydržela, a po měsíci a půl ji konečně dočetla :-)
Miluji knihy s andělskou tématikou...Ale toto? To fakt néééé....
Druhý díl už mám také koupený, ale budu muset počkat, až k němu seberu odvahu.

Dada077
01.08.2019

pre tínejdžrov, ale keď už som začala, čestne som dočítala :)

Ewiczka
10.02.2019

Už nejsem teen ale i tak ten žánr mám obvykle ráda, ale tohle není dobře napsané, úplně to křičí nevyužitým potenciálem :( škoda že jsem si rovnou pořídila i druhý díl, půjde do bazaru rovnou :D

Janule809
01.02.2019

Nebylo to špatné, ale spíš pro nactilete..

tereza5564
12.07.2018

Připadalo mi to spíš jako příběh o vztahu Niny a Jareda, paranormálna tam moc nebylo, až na zmínky o něm. Čekala jsem to asi akčnější a více...více andělů a toho všeho. Nedostatek prvků, o kterých kniha hlavně měla být mě zklamala. Nina mi taky trochu neseděla, jednu chvilku se snažila být ''bezcitná'' a potom brečela snad kvůli všemu. Některé věci se zdály hodně přitažené za vlasy, ale nakonec to byl celkem příjemný příběh, spíš taková oddechovka. Nic co bych si přečetla znovu nebo se vrhala na druhý díl.

EleanorJane
07.04.2018

Miluju fantasy. Pokud vás baví příběhy s anděly, pak je to pro vás to pravé.