muchomurka - Profil

Poslat zprávu

(žena) · Jihomoravský kraj

Aktivní: dnes v 12:57(poprvé: 15.02.2011)
Body:1 115(3 autorů a 7 knih)
Palce:509 za komentáře, udělené: 487

Právě čtené knihy

Miluji tě, nenávidím tě
06.12.2018
Miluji tě, nenávidím tě 2018, C. Lauren

Strážce
15.11.2018
Strážce 2014, C. Armstrong

Komunikace v konfliktu
29.10.2018
Komunikace v konfliktu 2018, R. Miller

Tak dobří, že vás nepřehlédnou
04.06.2018
Tak dobří, že vás nepřehlédnou 2018, C. Newport

Kreativní zápisník
16.01.2018
Kreativní zápisník 2017, R. Nekuda

Dobrý proti severáku
27.02.2015
Dobrý proti severáku 2010, D. Glattauer

Kdo jsem

Knížky mě provázejí už od malinka. Doma jich máme spoustu, do knihovny jsem chodila s maminkou snad už v peřinkách a celé to prostředí, knížky i zaujetí pro čtení mě fascinovalo. Jen co jsem se naučila číst, dostala jsem svou první průkazku do knihovny. Hrozně moc jsem se na ni těšila :-) A láska ke knihám a čtení mi zůstala a svůj život bez knížek si nedovedu představit.
Dříve jsem musela každou rozečtenou knížku dočíst, i když to bylo kolikrát utrpení. Ale nemohla jsem ji nedočíst, nějaké vnitřní pnutí mi to nedovolovalo... Jednoho dne jsem se o tom bavila právě s maminkou a ta mi řekla, že na mě mou vůli obdivuje, ale že některé knihy nestojí za to číst a lámat to přes koleno, že je to škoda času a můžu si přečíst něco, co mě bude bavit. Dlouho jsem o tom přemýšlela a dospěla k názoru, že má pravdu. Sice je to těžké, odložit nedočtenou knihu, ale mám jich v plánu přečíst tolik, že je škoda plýtvat časem a mučit se, když na mě v knihovně čekají knížky, na které se těším. Proto se snažím pečlivě vybírat, do čeho se pustím. Knížka mě musí něčím zaujmout, přitáhnout k sobě. Občas se ještě utnu a sáhnu po něčem, co silou vůle odložím (cvik dělá mistra). Ale už je to mnohem méně než dřív.
Každý to má s knížkami jinak, já nemám nijak zvlášť ráda začátky příběhů, než se to rozjede, příběh mě vtáhne a začne to být strhující. Kolikrát nevydržím a po přečtení prvních dvou kapitol si musím přečíst poslední (trochu praštěné, ale zjistitla jsem, že to nedělám sama :-)). Jen u detektivek to vydržím, i když si pak říkám, že čtu příšerně pomalu.
Knížky si vybírám náhodně, napříč žánry, věkovému určení, tématům. Dám hodně na doporučení maminky a sestry :-) Ale také hledám inspiraci tady. Kolikrát se proklikám a najdu nějaké zajímavé knížky, které mě lákají a musím si je přečíst!
To je asi vše, moje "Napište o sobě pár slov..." je zase strašně dlouhé.