Ve škole se dějou věci!

Ve škole se dějou věci! https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409082/bmid_ve-skole-se-dejou-veci-yqQ-409082.jpg 4 15 3

Hedvika série

Kolem domu Hedvičiných rodičů projíždí záhadný autobus. Hedvika s maminkou si nejprve myslí, že to lupiči obhlížejí terén! Když se ukáže, že je to obyčejný školní autobus, znamená to, že začátek školního roku je na spadnutí. A začnou se dít věci! Hedvika s Lindou mají jen a jen dobré úmysly, ale většinou se to nějak zvrtne a všechno dopadne docela jinak. Kdo může za to, že spolužačka se tak vžila do role splašeného koně, že ji musely zavřít do přístěnku, aby se uklidnila, a pak na ni zapomněly? Proč plní tatínek knedlíky ohavnostmi a dědeček s babičkou se ještě k tomu olizují až za ušima? Jak má malá holčička vědět, co to znamená ostříhat na ježka? A jak se Hedvika může radovat ze stolní hry, když je tak děsivá, že ji nemůže hrát? O tom, že mýdlo v limonádě není zrovna nejvhodnější přísada, ani nemluvě. Autentická, upřímná a nepřikrášlená severská knížka pro děti potěší čtenáře všeho věku. Frida Nilsson je švédská autorka knížek a rozhlasových her pro děti. V Portále vyšly její knihy Gorila a já, Piráti z ledového moře a Vránova neuvěřitelná dobrodružství.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Portál

Hedvig och sommaren med Steken , 2007

Haczek
13.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Kniha ma krásné ilustrace. Obsahem jsem ale byla zklamana. Deti v knize casto lzou, delaji druhym naschvaly, nalivaji vodu do elektriny, utikaji z domova a dokonce i rodice posmesne nazvou ucitelku kvuli dolickum na obliceji wafle. Nebo kucharka nuti dite dojist obed, ktery od zacatku nechtelo. Tohle nechci, aby si deti odnesli do zivota jako bezne chovani. Detem se kniha libila, ale za me velke zklamani :(

Coli
13.01.2023 4 z 5

Pro děti kolem 6-7 let, starší už nezaujme. Je to milé čtení o holkách a jejich lumpárnách. Trochu poučné, ale zábavné.

Purple17
07.04.2020 4 z 5

Ty holčičky se řítí z jednoho maléru do druhého. Ale nikdy to není žádná tragédie :-) naopak je to vtipné, svižné a odpočinkové.

pro děti od 6 let

Frida Nilsson
švédská, 1979
2015  92%Gorila a já
2016  88%Piráti z Ledového moře
2019  88%Ve škole se dějou věci!
2020  85%Poněkud zvláštní kůň
2017  75%Vránova neobyčejná dobrodružství

Kniha Ve škole se dějou věci! je v