muchomurka muchomurka komentáře u knih

☰ menu

Věř si Věř si Chris Saunders

Krásný příběh s úžasnými ilustracemi a poselstvím. A i to veršování nebylo krkolomné, ale vtipné.

13.04.2024 5 z 5


Sesterstvo ve Snové říši Sesterstvo ve Snové říši Lucie Hlavinková

U nás se líbil i tento díl. Mně chvilku přišlo, že se nic moc neděje, ale Bambulka byla spokojená a toto jí vůbec nepřišlo. Opět jsme byly napnuté, jak to celé dopadne.
Jediná výtka je na "bysme". Mně to strašně tahá oči a nejde mi to přes pusu. Vím, že se to v mluvené řeči používá, ale v psaném textu by to být nemělo.

13.04.2024 4 z 5


Cesta praštěné slepice za štěstím Cesta praštěné slepice za štěstím Martina Skala

Název zaujal, ale tím to končí. Vtipné mi to nepřišlo vůbec. A v podstatě se to nedalo číst. Souhlasím s komentáři níže (hlavně od Jadunky), že posloupnost textu byla nulová a to znemožňovalo čtení. Ještě, že knížku máme jen půjčenou z knihovny.

10.04.2024 1 z 5


Bydlíme hned vedle zoo Bydlíme hned vedle zoo Robin Král

Nápadité leporelo, verše vtipné, ale zase ty ilustrace, které děti nelákají, dokonce se jim nelíbí. Když bych knihu nezačala číst já, tak po ní vůbec nesáhnou. Což je trochu škoda.

01.04.2024 3 z 5


A jako Antarktida: Pohled z druhé strany A jako Antarktida: Pohled z druhé strany David Böhm

Knížka mě překvapila a hodně se mi líbila. Spousta zajímavostí, neotřelé grafické zpracování. A oceňuji podání informací nejen o Antarktidě, ale i mnoho myšlenek k zamyšlení, velmi si cením popíchnutí, ať nejsme slepí, hluší k planetě.
A teda mě děsí to, jak je Antarktida křehká a na jak křehké dohodě to stojí. Doufám, že lidé budou mít dost rozumu, aby nezničili to, co dosud chrání.

31.03.2024 5 z 5


Jaro, Léto, Podzim a Zima v kostce Jaro, Léto, Podzim a Zima v kostce Rotraut Susanne Berner

Máme k velkým vydáním jako cestovní verzi. A je to na knížkách znát. Ale je super moci je vzít s sebou a netáhnout velké, neforemné knihy. Už nás zachránily na nejedné cestě.

30.03.2024 5 z 5


Dům Dům Rotraut Susanne Berner

Volné pokračování ročních období. Ta jsou za nás o fous lepší, ale ani tahle knížky se neztratí. Oproti obdobím je tady i zveršovaný text. Ilustrace opět moc hezké a o zábavu je postaráno.

30.03.2024 4 z 5


Pohádková kuchařka - Kouzelné vaření pro děti Pohádková kuchařka - Kouzelné vaření pro děti Pavla Šmikmátorová

Bambulce se hodně líbí. Mně recepty moc nenadchly. Hlavně, když máte nějaké omezení, těžko recepty přiravíte. Ale nápad na kuchařku dobrý.

25.03.2024 3 z 5


Vesmír v pohybu Vesmír v pohybu Sophie Dussaussois

Knížka se nám s Bambulkou líbila. Je čtivě napsaná, doplněná spoustou obrázků, odklápěcích okének a dalších prvků.

25.03.2024 4 z 5


Jarní tradinář: Od ledna do června Jarní tradinář: Od ledna do června Martina Boledovičová

Tradinář je opět krásně a precizně zpracovaný. Oceňuji, že ke tvorbě jeho obsahu byla přizvána jednak farářka a jednak i etnolog.
Ač mám ráda tradice, Velikonoce moc neslavíme, a tak byla velká část knížky pro mě nevyužitelná. Ale i tak si tam člověk najde to, co ho láká a zbytek prostě přeskočí. Jeden ale nikdy neví, kdy se to třeba změní.
Co se mi na Tradinářích líbí, je atmosféra, která z knížek dýchá. A ta na mě dýchala i tady a užívala jsem si ji.

25.03.2024 4 z 5


Díky - Příběh o přátelství Díky - Příběh o přátelství Rocio Bonilla

Příběh byl trošku slabší a to hlavně proto, že mi přišlo, jak kdyby mi někdo v půlce knížky kus vzal. Příběh se rozjíždí a pak najednou skok a konec. Poselství jsme ale s Bambulkou pochopily. A hlavně nás bavily ilustrace. Byly skvělé, nápadité, vtipné.

24.03.2024 4 z 5


Jezdím, létám, svištím Jezdím, létám, svištím Christiane Lindemann

Dívala jsem se na ni v knihkupectví a říkala si, že podobných knížek máme dost, že bude stačit půjčit z knihovny. Tak nestačí. Tuhle potřebujeme mít doma v knihovničce. Knížka je skvělá, nápaditá, hravá. Má moc pěkné ilustrace a akorát textu i pro prťata.

24.03.2024 5 z 5


Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Lucie Hlavinková

Knížka se nám s Bambulkou moc líbila. Tak nás zajímalo, jak to dopadne, že jsme ji přečetly během tří večerů. Holky jsou sympatické, kočka Fabiola je správná kočka, příběh byl napínavý. Vůbec jsem nečekala, jak to dopadne. Líbí se mi, že to (nechci psát spoilery) bylo podané akorát pro mladší děti. Bez příkras a hrůz, ale s citem podané to, jak to bylo.
Jediné, co mě na knize vadilo, bylo "bysme" místo "bychom". Je mi jasné, že se to v běžné řeči používá, ale takto v knize, kde to bylo užíváno celkem často, mi to vadilo.
Celkově jsme ale moc spokojené a už se těšíme na další díly.

16.03.2024 5 z 5


Kabát a kabelka Kabát a kabelka Marka Míková

Na knížku jsem se těšila, i když jsem ani netušila, o čem přesně má být. A nemůžu říct, že jsem zklamaná. Ale příběh se mi nelíbil. Mám k němu několik výtek - například proč v lidském světě jsou zrovna kabelka a kabát "polidštění", ale jinak nic dalšího? Proč nebyli trochu aktivní ve svém životě, ale v podstatě se je nechali unášet situací a čekali?
Za mě ne. Vracím do knihovny a domů určitě kupovat nebudu. A budu doufat, že Bambulka na ni nenarazí, protože tohle bych znova číst nechtěla.

12.03.2024 1 z 5


Čaroslečna na rozcestí Čaroslečna na rozcestí Terence Blacker

První díl byl nejlepší, ale musím uznat, že ani tento nebyl špatný. Některé příhody byly trochu slabší, některé zase naopak skvělé. Pobavily jsme se a bylo to fajn čtení před spaním.

08.03.2024 4 z 5


Šeptající mrtví Šeptající mrtví Darcy Coates

Škoda, že je to zase na díly. Jinak to nebylo špatné. Děj utíkal celkem příjemně. Sice jsme se vůbec nic nedozvěděli o Keiře a kupodivu ani ona sama nějak aktivně nepátrala po své minulosti, ale budiž. Otázek a nevyřešených záhad autorka nadhodila dost, tak jsem zvědavá na další díly a hlavně na to, kdo Keira je.

07.03.2024 4 z 5


Čaroslečna se vrací Čaroslečna se vrací Terence Blacker

První díl byl lepší, vtipnější. Ale i tady jsme se pobavili a čtení si užili.

24.02.2024 3 z 5


Dítě v síti Dítě v síti Daniel Dočekal

Z knihy jsem zklamaná. Musím přiznat, že jsem ji nedočetla, nemohla jsem se donutit. Byla psaná velmi nečtivým stylem. A rady autora byly příšerné - třeba že máme jako trest používat odpírání tabletu/telefonu. Četl autor někdy něco o tom, že tresty jsou neúčinné? A takových perel tam bylo více. Nehledě na neustálou propagaci Minecraftu (nic proti němu nemám, ale tady už mi lezl i ušima).
Za mě tato kniha fakt ne, mnohem lepší kniha je Hry, sítě, porno.

23.02.2024 1 z 5


Pan Králík a továrna na čokoládu Pan Králík a továrna na čokoládu Elys Dolan

Knížku jsme náhodou objevily s Bambulkou v knihovně a už nás tam zaujala. A když jsme si ji četly, moc se nám líbila. Příběh s pointou a poučením byl prima, stejně jako hezké ilustrace. A kde je Dáša? :)

23.02.2024 5 z 5


Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Další knížka ze série Strašidelné domy mi přišla jak přes kopírák s předchozími díly. Nápad byl dobrý, zpracování fajn a konec zase ukvapený. Ale stejně jako v předchozích knihách, nepochopím jednání hlavní hrdinky, kdy samozřejmě přijede večer (za tmy), bude v domě úplně sama. V domě se nevyzná, ale vybere si pokoj nelogicky nejdál od východu, ještě pro lepší efekt v patře. Přijede absolutně nepřipravená, telefon má zásadně méně jak deset procent. Že by měla třeba baterku, to už bych chtěla moc.
Také moc nechápu, že když je příležitost, tak hlavní postavy nepátrají po minulosti domu - já bych prošla veškeré dokumenty v domě, na internetu, v knihovně. Vyptávala bych se. Chtěla bych vědět, s čím mám tu čest a na co si dát pozor. A mít se od čeha odrazit v hledání řešení.
Příběh ale napínavý byl, ač kratší by byl lepší - autorka se často opakovala a to bylo úmorné. Myslím, že k pochopení stačí jedna děsivá noc, ne dalších x.

23.02.2024 3 z 5