muchomurka - Příspěvky

Věř miVěř miK. Scott

Milý, oddechový příběh. Bohužel jsem si musela přiznat, že už nejsem úplně cílová skupina, pro kterou je kniha určena. Vzdychání nad dokonalým tělem Johna by mě v 17 asi bralo jako hlavní hrdinku, teďka už ne.
Souhlasím s komentáři zde, bylo v jedné knize příliš mnoho celkem zásadních témat, které autorka nakousla a pak jen klouzala po povrchu. Bylo to celkově ploché, když se něco začalo dít, tak byl najednou konec knihy. Ani ten epilog to nezachránil.
Hlavní hrdinka nebyla špatná, ale trochu mi vadilo, že řekla, že je jí něco fuk a pak to hodně řešila. A John... no, těžko říct, byl příliš dokonalý. Ale aspoň mezi nimi nebyla žádná třeskutá dramata. Díkybohu. Pěkně to plynulo, čas nad knihou nepovažuji za ztracený, ale chtělo to něco málo víc, aby to bylo úplně ono.

Kočka, kam se podívášKočka, kam se podívášL. Scobie

Dobrý nápad, krásně ilustrováno. Jen škoda, že je tak krátká, ocenila bych trošku delší konec. Uvidíme, co na to naše malá prďolka. :)

29.12.2018

Dobrý den, koťátko!Dobrý den, koťátko!N. Choux

Krásně ilustrovaná kniha s milým příběhem. Moc se mi na ní také líbí posunovací okýnka - např. kutálející se klubíčko.

27.12.2018

Překlep a ŠkraloupPřeklep a ŠkraloupT. S. Končinský

Knížku jsem koupila, protože jsem na ni slyšela samou chválu, ale první dojem na mě moc dobrý neudělala - vizuálně mě nenadchla. Když jsem ji začala číst, byla jsem lehce skeptická, moc se mi nelíbila barevně, působila smutně a navíc jsem nevěděla, co od ní čekat. Ale byla jsem příjemně překvapená. Krásně zpracované téma stárnutí, spousta originálních nápadů a i ilustrace mě nakonec oslovily a krásně doladily celkové vyznění z knihy. Jsem zvědavá, co na knížku bude říkat naše dítko, až do ní doroste...

08.11.2018

Tichá modlitbaTichá modlitbaA. Marsons

Napínavané to bylo, ale četla jsem to ve špatnou chvíli a námět mi nesedl k mému současnému rozpoložení. Také tomu nepřispělo to, že jsem knihu četla tak dlouho.
Co mi na příběhu vadilo, byla Tracy. Achjo, jako novináři jsou důležití, ale ať píšou o politice apod. a nepletou se do "malých" dramat rodin. Proč by o tom měl svět vědět, když si to rodiny ani policie nepřeje? Pak ještě scény z pohledu únosců a vhledy do rodin. Příběh to zbytečně natahovalo a spíš mě to odpuzovalo, než že bych byla více napnutá.
Také mě zarazilo, že Kim ani její parťáci nenosí zbraně a to ani když jdou do akce. Proč? To nedává moc smysl...

03.11.2018

Wendy mezi Zemí a NezemíWendy mezi Zemí a NezemíM. J. Osborne

Zajímavý nápad a zpracování, pěkné ilustrace, ale musela jsem si přečíst, jaké je poselství knihy. S tím mi to pak začalo dávat smysl.

01.11.2018

Do posledního dechuDo posledního dechuL. Castillo

Opět velmi napínavé a čtivé. Závěr jsem vůbec nečekala, říkala jsem si, kdo to jen mohl být a proč a pak tohle. Ale celkově se mi na tomto příběhu líbilo minimum nechutných scén a mučení, i když chvílemi se to táhlo a Kate a spol. pořád nic nemohli zjistit. (Spoiler) - ta vsuvka s objevením kostí Daniela Lappa mi přišla zbytečná a docela mi v příběhu vadila. Natahovala ho a moc tomu nepomáhala.
A tak si mimochodem říkám, zda jim někdo v té komunitě amišů zůstane, když se tam děje tolik vražd...

01.11.2018

HEXHEXT. O. Heuvelt

Nápad se mi moc líbil, ale zpracování už méně. I když to bylo napínavé, bylo to neskutečně roztahané. První polovina měla ještě jakž takž šmrnc a dalo se to, ale druhá polovina - děs. To Stevovo šílenství mě nebavilo, už to nebyl hrdina, kterému bych fandila. Také jsem čekala, jaké rozuzlení bude mít čarodějčin příběh, ale ono nic. Jen vágní historie a žádné objevy a zvraty. Jsem doufala ve víc.

28.10.2018

Temnými hvozdyTemnými hvozdyE. Carroll

Dobře udělaná knížka. Napínavé, děsuplné příběhy s krásnými ilustracemi (i když kolikrát hrůzostrašnými). Nejvíc mě dostal poslední příběh. Z toho mi běhal mráz po zádech a to jsem ho přečetla za slunného dopoledne. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že některé příběhy bych potřebovala explicitněji uzavřít, vysvětlit. To tomu trochu ubíralo.

22.10.2018

Podělaným navrchPodělaným navrchB. Albertalli

Už nejsem cílová skupina pro tento typ příběhů. Bylo to celkem čtivé, chápu srdceboly a další boly hlavní hrdinky, ale nedařilo se mi s ní cítit. Já bych spoustu věcí řešila jinak. Líbilo se mi však, jak se na konci všechno srovnalo, jak pochopila, že věci se mění a někdy k lepšímu, někdy k horšímu a že to tak prostě bývá.

Kočky útočíKočky útočíS. Andersen

První díl mě nadchl, oslovil, byl jak ze života. Tento mě vyloženě zklamal. Možná to bylo očekáváním, ale ve výsledku snad jen dva, tři dobré, vtipné minipříběhy, jinak nuda.

21.10.2018

Neotvírej tuhle knihu!Neotvírej tuhle knihu!A. Lee

Boží knížka, která mě naprosto nadchla. Příběhem i ilustracemi. Rozhodně stojí za přečtení.

21.10.2018

Do posledního dechuDo posledního dechuR. Bryndza

Lepší než předchozí díl, Erika už nebyla tak otravná. Ale to její snažení o získání případu je děsné. Chápu, proč to autor takto udělal, jinak by neměl o čem psát, když by to nevyšetřovala Erika :D, ale ta její vlezlost a drzost je už nepříjemná. Je to v každé knížce. Jinak normální detektivka, čtivá, napínavá, ale nic zázračného.

Naštěstí (ne)máme mlékoNaštěstí (ne)máme mlékoN. Gaiman

Skvěle praštěný příběh, až na ty poníky. Jinak super vypointováno a krásně ilustrováno.

Ryanova pomocRyanova pomocL. Meacham

Knížka se mi nelíbila. Hlavní hrdinka, ač se dělala jaká je silná a zásadová, byla ufňukaná a nezajímavá. Od Ryana to byl podlý krok, že ji vystavil takové situaci. Hrdě se jí postavila a přijala ji, ale pak nic. Dobře, dělala práci, co ji přidělil hrdý majitel ranče, ale ten přerod v lásku byl krkolomný a příliš náhlý. Celkově to bylo nedotažené, ploché.

Nadechni seNadechni seL. S. Hawker

Přečteno na jeden zátah. Napínavý příběh. Vůbec si nedokážu představit, že bych něco takového prožila. Líbila se mi síla hlavní hrdinky, její nezdolnost. Jen škoda, že na konci nedali více na svůj instinkt.

21.10.2018

Pod maskou lžiPod maskou lžiT. Shanker

Nápad dobrý, zpracování horší. Knížka mě nebavila, děj byl utahaný, hlavní hrdinka nesympatická. Její tvrdohlavost byla otravná, její nevděk a neschopnost poděkovat mě vytáčely. Navíc mi to připomínalo knížky od Cassandry Clare. Byl tam potenciál, ale autorka ho vůbec nevyužila. Další díly si rozhodně nepřečtu, ani mě moc nezajímá, jak to bude dál. Škoda.

Pod vodouPod vodouJ. Marrison

Nalákalo mě to přirovnání k Agathě Christie, ale byla jsem zklamaná. Styl vyprávění byl kostrbatý, postavy zvláštní, nesympatické, vůbec jsem se nemohla začíst. Ani jsem nebyla napnutá, kdo je vrah. Dočetla jsem s vypětím sil, tato kniha ve mně nezanechala žádné hlubší dojmy, teďka zpětně už si ji vybavuji jenom matně.

21.10.2018

Dobrou noc, můj hrdino!Dobrou noc, můj hrdino!K. Závadová

Skvělá knížka, krásně zpracovaná se zajímavým a neotřele podaným příběhem. Dobře jsme se u toho s manželem pobavili a už se těšíme, až si ji budeme číst s našimi dětmi.

Princezna BojovnicePrincezna BojovniceM. A. Larson

Skvělá knížka s dobrými nápady a myšlenkami. Vycvičit z princezen bojovnice, proč ne? :) Líbilo se mi prostředí, kde se příběh odehrává, narážky na klasické princezny a také se mi líbila i detektivní zápletka. Jediné, co bych knize vytkla, jsou krkolomné překlady některých jmen. To tak tahalo za oči.

21.10.2018

Ohníčky všude kolemOhníčky všude kolemC. Ng

Nevím, zda jsem knihu četla ve špatnou dobu, ale mně se nelíbila. Bylo to pro mě depresivní, nedokázala jsem se sžít se žádnou z postav. Chápu, co spisovatelka chtěla tímto příběhem sdělit, ale mně to nesedlo, stylem, prostředím, postavami.

Sbírka kostíSbírka kostíK. Reichs

Antropologické detektivky Kathy Reichs zbožňuju. Povídky byly napínavé, ale na mě krátké, mám radši celý dlouhý román. Ale to, že je to typická Kathy Reichs nejde nepoznat, mají vše, co její příběhy mívají.

Dotek vetřelceDotek vetřelceG. Koch

Ze začátku jsem byla lehce skeptická, tento typ knih moc nečtu, ale byla jsem víc než příjemně překvapená. Příběh se mi moc líbil, bylo to osvěžující, vtipné, stránky ubíhaly svižně, přesně tohle jsem v tu chvíli potřebovala.

21.10.2018

Žena v okněŽena v okněA. Finn

Knížku jsem přečetla rychle, ale jen proto, že jsem neměla co lepšího v tu chvíli dělat a chtěla jsem vědět, jak to dopadne. Hlavní hrdinka byla příšerná, úplně blbá. Nejvíc mi vadilo její skuhrání nad tím, jak ji Ed opustil a přitom si za to může sama. Nechápu, jak se toho mohla dopustit, když byl ten pravý a jediný. Tohle nepochopím. Taky její užívání tuny léků zapíjené alkoholem mi pily krev. Konec byl přitažený za vlasy, ale budiž. Tak nějak jsem to tušila. Ale chápu, jak je těžké, když Vám nikdo nevěří a je to jen Vaše slovo a všichni jsou proti Vám a zpochybňují Vaši příčetnost. Stejně můj závěr je - tuto knihu už ne.

24.07.2018

Inspirativní deníkInspirativní deníkM. Seal

Ještě zdaleka nemám vyplněny všechny seznamy, ale pro mě je knížka zklamáním. Seznamy a jejich psaní miluju, ale asi jsem čekala seznamy týkající se něčeho jiného. Ale úplně špatné to také není.

04.07.2018

ReplikaReplikaL. Oliver

Nápad zajímavý, zpracování pokulhávalo. Když už se konečně něco začalo dít, tak příběh vždy skončil. Ale mě by zajímalo, co bylo dál, hlavně rozhovor s rodiči Gemmy, ještě zdaleka všechno nebylo vysvětleno. Romantická linka fajn, ale proč se jí autorka zaobírala tolik na úkor jiných zajímavých informací? Škoda, škoda, mohlo to stát za to.
Hups, právě jsem zjistila, že je to první díl. Další série, to ne. Achjo.

02.07.2018

Němý křikNěmý křikA. Marsons

Napínavý příběh, který jsem přečetla během jednoho dne. Kim a její tým je mi sympatický, i když Kim by prospělo trochu pokory a poslušnosti. Sice jsem už od cca dvou třetin správně tipla, kdo je vrah, ale to napětí nic neubralo. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, jak to bylo s Beth a Nicolou, ale wau, to jsem nečekala. A ten závěr s Lucy mě dostal, za to body nahoru.

28.06.2018

Další divné hlášky z knihkupectvíDalší divné hlášky z knihkupectvíJ. Campbell

Lepší než první díl, líbilo se mi více hlášek. Dobrá kniha na jedno odpoledne.

24.06.2018

Ztracené dětiZtracené dětiL. Castillo

Opět napínavé a čtivé, ale velmi mě zde rozčilovalo neustálé opakovaní duševních pochodů Kate, její rozebírání vztahu s Johnem. Kdyby to aspoň shrnula jednou, ale ona to mele pořád dokola jako kolovrátek.

22.06.2018

Divné hlášky z knihkupectvíDivné hlášky z knihkupectvíJ. Campbell

Některé hlášky byly dost dobré, jsem se zasmála, ale jinak normální, průměrné průpovídky, které asi v dané situaci byly velmi vtipné, takto prostě jen "hm".

21.06.2018

1 2 3 4 5 6 ... 17