muchomurka muchomurka komentáře u knih

260 cvičení pro děti raného věku 260 cvičení pro děti raného věku Walter Strassmeier

Hledám si inspiraci pro práci s batolaty na cvičení a doufala jsem, že najdu nějaké dobré tipy i zde. Úplně tomu tak nebylo, ale i tak hodnotím knihu velmi dobře, protože to byl ucelený přehled pro vývoj dítěte a co má kdy ve kterém období zvládat. Oceňuji také přehledy k jednotlivým kapitolám.

09.05.2024 4 z 5

Atlas Obscura pro děti Atlas Obscura pro děti Dylan Thuras

Atlas Obscura se nám s Bambulkou moc líbila. Knížka je napsaná čtivě, akorát textu a skvělé ilustrace. A jako doplněk si ještě zmíněná místa hledáme na internetu, ať víme, jak vypadají ve skutečnosti.

09.05.2024 4 z 5

Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími Alena Tichá

Kniha je dobře zpracovaná, obsahuje text písní, noty, co se s písničkou naučíme, pohyb k písničce a i výtvarné tipy. Vše je členěno do logických celků (podle ročních období, koledy a ukolébavky).
Za mě zde ale nejsou písničky často hezké. Vím, že spousta už v podstatě zlidověla, ale i tak. Vadí mi třeba pohrůžky fyzickými tresty apod.
Něco málo jsem si z knihy odnesla jako inspiraci, ale jsem ráda, že jsem ji měla půjčenou jen z knihovny.
A veliké minus jsou ilustrace. Když do knihy nakoukla Bambulka, tak se mě ptala, kdo ji tak ošklivě počmáral, že to se nedělá, do knih se nemaluje. Musela jsem jí vysvětlit, že zrovna tady jsou to ilustrace.

08.05.2024 3 z 5

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Jako rozcestník, který je zároveň ódou na autora, a reklama na autorovy kurzy, je to dobré.
S některými informacemi souhlasím, něco se mi dalo do kontextu, s některými inforamcemi nesouhlasím. Nelíbí se mi autorův styl psaní, velmi časté opakování toho samého i v rámci jedné stránky bylo nudné, neustálé odkazování na "to si řekneme později" bylo vytáčející.
Co bych knize vytkla je, že autor se zříká veškeré zodpovědnosti za to, když cokoli nevyjde, ale zároveň pak radí, a to i z pozice alergologa, logopeda, psychologa a dalších, kteří pro své znalosti musí dlouho studovat a pak mít náležitou praxi. Všechno zázračně vyřeší 5 pilířů a divím se, že to ti doktoři nepoužívají. Nemyslím si, že by doktoři chtěli uměle vytvářet mraky pacientů... Ale tohle je můj názor. Souhlasím se zdravým životním stylem, netlačit na výkon.
A závěr knihy - nic nemusíte, jen můžete. Ale pokud nepojedete podle této knihy, jste v podstatě ztroskotanci, kteří maří svůj život.
Celkový dojem z knihy mám rozpačitý. Těšila jsem se, co se dozvím o svém dechu a jak s ním pracovat, ale dostala jsem jen jakýsi povšechný přehled z různých oblastí.
Souhlasím s komentáři od jaroiva, roso.mak a Samuro.

07.05.2024 2 z 5

Montessori pedagogika na doma Montessori pedagogika na doma Céline Santini

Skvělý nápadníček a průvodce pro montessori aktivity. Kniha je přehledná, rozdělená do logických celků, ve kterých se jde od nejmladších dětí ke starším. Na konci knihy nechybí rejstřík aktivit seřazený podle věku.

07.05.2024 4 z 5

Moje velká kniha barev Moje velká kniha barev Agnese Baruzzi

Souhlasím s komentářek od Tyynab, ale hodnocení dávám vyšší. U nás má knížka úspěch. Mimo jiné nenásilně naučila Bambulku o míchání barev (takže když se mě zeptá, jak udělat růžovou, teď už si hned i sama odpoví a často právě odkáže na tuhle knihu).
S identifikací obrázků jsme problém neměly, ale je pravda, že některé mohou mít jakoukoliv barvu. Hledání chameleona je super a na závěr ještě třešnička na dortu - velký obrázek na hledání.

06.05.2024 4 z 5

Malá panda - prsťáčkové leporelo Malá panda - prsťáčkové leporelo Agnese Baruzzi

Mini Bambulka si ji půjčila v knihovně, hodně se jí líbila ta loutka. Knížka není špatná, párkrát jsme ji přečetly, ale stačí půjčená z knihovny.

Moje velká kniha čísel Moje velká kniha čísel Agnese Baruzzi

Nám se moc líbí, ale je opravdu až pro starší děti, ne pro batolata. I když ta si v tom své také najdou.

06.05.2024 4 z 5

Hry v mateřské škole v teorii a praxi Hry v mateřské škole v teorii a praxi Soňa Koťátková

Na těchto knihách je hodně poznat, že vyšly už před mnoha lety. Ale i tak se v nich dá najít inspirace, tady oceňuji velký zásobník her, které v knize jsou a které se dají stále využít (byť třeba s nějakými obměnami).

06.05.2024 3 z 5

Cvičení a hry pro děti se sluchovým postižením Cvičení a hry pro děti se sluchovým postižením Jarmila Roučková

Hledala jsem si inspiraci a narazila na tuhle knihu. A ač nepracuji s dětmi se sluchovým postižením, našla jsem tam skvělé tipy a hry. Nejvíc pro mě byla dechová cvičení a cvičení na rozvoj motoriky mluvidel.

06.05.2024 4 z 5

Hravé tvoření pro malá stvoření Hravé tvoření pro malá stvoření Veronika Kirchnerová

Jsem ráda, že dneska již je pinterest a mnoho dalších inspirativních zdrojů. Na tehdejší dobu byla knížka fajn, řekla bych. Oceňuji, že jsou v knize celkem podrobné postupy, ale projekty se mi kolikrát nelíbily. Navíc mi mnohdy přišly složité i pro starší, natož pro malá stvoření.

06.05.2024 2 z 5

A ještě jsem prý drzá A ještě jsem prý drzá Marta Hlušíková

(SPOILER) Je mi líto, ale za mě ne. Knížka nebyla hezká. Bambulka chtěla knihu dočíst, ale znova už číst ne. Navíc spoustu věcí chtěla během čtení přeskočit. Vím, že jí ještě pár let do této knihy chybí a možná mě pak překvapí, že ji osloví, ale teď fakt ne.
Příběh působil roztříštěně, nesourodě. I když to se na konci trochu srovnalo. Postavy byly nesympatické, jediný, kdo měl trošku šmrnc, tak byl Tomášek a Oliva. A já jako rodič mám velkou výhradu k chování Lauřiných rodičů. Bylo mi Laury hrozně líto. Žádné zastání, žádné vyslechnutí nebo přijetí jejích emocí. Kolikrát tam říkala, jak jen to doma může říct. A za mě by s tímto děti domů chodit neměly. A učitelka byla taky jak z doby před 30 lety.
Nápady byly v knížce určitě dobré, ale zpracování katastrofické. Knihu vracím do knihovny, jsem ráda, že jsem ji nekoupila.

06.05.2024 1 z 5

Kuchařka pro teenagery Kuchařka pro teenagery Julie Kučerovská

Kuchařka skrývá celkem obyčejné recepty, ale podané atraktivní formou pro mladé. Já si knihu půjčila, protože jsem si říkala, že když to zvládnou uvařit teenageři, měla bych i já...

06.05.2024 3 z 5

O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem O prasátku Lojzíkovi – Cesta za nosem Pavel Ondrašík

Mini Bambulka ji náhodně vzala v knihovně, protože si taky chtěla půjčit knížku. A protože byla maličká, půjčily jsme si ji. Až když jsme ji doma daly šanci a že si ji přečteme, tak jsme zjistily, že je to vtipný a nápaditý příběh, u kterého jsme se fakt hodně chechtaly. A ty ilustrace byly super, dobře dokreslily příběh.

04.05.2024 4 z 5

Budu mít sourozence! Budu mít sourozence! Lenka Chytilová

Bambulce se celkem líbila, ale já k ní mám nějaké výhrady, hlavně k nepřesnostem v informacích (např. že miminko se v bříšku otáčí hlavou dolů až v 9. měsíci. Nebo ohledně odříhnutí.)
Ilustrace byly fajn.
Celkově na tohle téma jsou za mě mnohem hezčí a lepší knížky. Tahle nenadchne, neurazí.

04.05.2024 3 z 5

Záhada starého klepadla Záhada starého klepadla Enid Blyton

Tuhle (i ostatní že série) jsem četla jako dítě a hodně se mi líbila. Zkusila jsem jednu koupit, že ji budeme číst s Bambulkou před spaním, jestli ji osloví. A knížka měla úspěch. Bambulka byla napnutá a kdyby to šlo, přečtěme ji během jednoho večera. A tak už máme objednané další že série, protože tuhle jsme už dočetly.
Z pohledu dospěláka mám je knížce nějaké výhrady. Ale doba se mění, Bambulka je spokojená a žádný problém s příběhem nemá, tak si výhrady nechám pro sebe. Navíc na ni mám příjemné vzpomínky, tak proč si je kazit? ;)

03.05.2024 4 z 5

Ve třech se to lépe táhne Ve třech se to lépe táhne Smriti Prasadam-Halls

Stejně jako předchozí knížka se nám i tahle moc líbila. Příběh a hlavně skvělé ilustrace.

03.05.2024 5 z 5

Hry s kamínky, mincemi, telefonními kartami Hry s kamínky, mincemi, telefonními kartami Andrea Angiolino

Některé hry jsem znala, některé vůbec. Je to prima nápadníček na hry jak doma, tak i venku. A byť už je kniha poměrně stará (viz název, který obsahuje slovní spojení telefonní karty), dá se dobře využít i v dnešní době.

02.05.2024 4 z 5

Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Černobyl: Pád Atomgradu - grafický román Matyáš Namai

Komiksy čtu velmi málo, nevyhovuje mi tento formát. Ale tady jsem udělala výjimku, protože téma Černobylské havárie mě fascinuje.
Co se týče zpracování tématu, tak za mě bylo chvílemi dost zkratkovité a kdybych neměla o Černobylu načtené další knihy a články, tak se v tom ztrácím a chybí mi souvislosti. Naopak oceňuji informace o tom, že za podpory Evropy se podařilo postavit bezpečnější sarkofág. Uf.
Celkově hodnotím knihu kladně, myslím, že je potřeba o tomto tématu a důsledcích černobylské katastrofy mluvit

28.04.2024 4 z 5

To je otázka To je otázka Jostein Gaarder

Pro děti se mi knížka nelíbí. Bambulka z ní byla zmatená. Navíc ty smutné kresby. A i já z ní byla špatná. Ta melancholie, smutek, závažnost otázek... Vůbec mi to neudělalo dobře, byla jsem po přečtení skleslá. A ilustrace, ač vlastně moc hezké, tomu pocitu napomohly. Za mě ne.

28.04.2024 1 z 5