Otolína ve škole

Hlavními hrdiny úspěšné, mezinárodně oceňované a mnohokrát vyznamenané knižní série jsou tak trochu zvláštní holčička jménem Otolína a její nerozlučný kamarád – malý vlasatý tvor z norských močálů zvaný pan Moura. Otolína vášnivě sbírá nejrůznější věci a miluje všechny druhy počasí, zejména však déšť, neboť se ráda čvachtá v kalužích. Obývá apartmá číslo 243 ve dvacátém čtvrtém patře mrakodrapu, který vypadá docela jako pepřenka, takže není divu, že mu také Pepřenka všichni říkají… Otolínini rodiče jsou sběrateli a neustále cestují po celém světě. O Otolínu je v jejich nepřítomnosti ovšem skvěle postaráno, nikdy se necítí osamělá. Společnost jí přece dělá pan Moura a kromě něj holčičce se vším, co je potřeba, pomáhá celá řada dalších neobyčejných společníků. Díky nim se nikdy nenudí! Otolína navíc miluje záhady, stejně jako pan Moura. Oči má pořád otevřené a uši nastražené pro případ, že by se setkala s něčím neobvyklým nebo zajímavým. Její zápisník by mohl vyprávět! Ráda řeší zapeklité případy, vymýšlí chytré plány a přichází věcem na kloub – ostatně, má pro to speciální nadání… A pokud by vás snad zajímalo, jak v sobě tahle zvláštní dívenka objevila své neobvyklé schopnosti, navštivte s ní nevšední školu plnou velmi nevšedních žáků v příběhu Otolína ve škole – bude to určitě nezapomenutelný zážitek! Knihy jsou bohatě ilustrované, nápadité a propracované obrázky srozumitelné dětem se plynule prolínají s textem, což činí z četby velkýzážitek – ať už se do ní ponoří děti, anebo dospělí.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315160/otolina-ve-skole-laW-315160.jpg 4.322

Otolína 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Ella & Max

Ottoline Goes to School, 2008

Kniha Otolína ve škole

trudoš
20.04.2019

Milé, fantasticky hravé a stejně parádní, jako předchozí kniha, jen s tím rozdílem, že zápletka není úplně přímočará. Dokonce se začne formovat až někdy v druhé půlce, což ovšem při rozsahu sto sedmdesáti stran a jedné dvou vět na stránce, není velký problém. Každopádně, nějakou dobu si příběh čtenáře jen tak oťukává, než začne být zřejmé, jaké morální ponaučení přijde na přetřes tentokrát. A buďte v klidu, Chris Riddell není žádný anglický suchar, který by se držel tisíciletých osnov.
Opět mi ale vadilo to, co v minulém díle, tedy že ilustrace jsou natolik provázané s textem, že jedno bez druhého moc nefunguje. Tedy, ne že by obrázky nebyly famózní, jenže máte-li Otolínu někomu předčítat před spaním, moc mu to usínání nepůjde, budete-li jej mít nonstop na rameni. Nicméně autor exceluje v nápadech a jemné situační komice, která má co nabídnout dětem i dospělým, takže pobaví určitě. Přičemž pro ty ilustrace nelze jinak než si umělcovy hrdiny zamilovat. Obzvláště nešťastného pana Mouru.

grapas
10.04.2018

jajko vždy super!!!!

kristynao
06.09.2017

Zatímco v Otolíně a žluté kočce jsme se setkali s jasným rozdělením postav na hodné a špatné a s jasně definovaným poselstvím (krást se nemá!), Otolína ve škole nastoluje jiné otázky. Postavy nejsou tak černobílé, jsou naopak velmi plastické a především Cecílie je v rámci daného žánru a rozsahu knihy vcelku mnohovrstevnatá. Ne vždy je vše tak, jak se může na první pohled zdát, a nikoho bychom neměli předčasně soudit a odsuzovat - to je asi hlavní myšlenka knihy, kterou si děti ze čtení odnesou. Příběh se mi právě díky těmto prvkům možná líbil o trošinku víc než v případě Žluté kočky.
Více v recenzi: http://thebooktalkblog.blogspot.cz/2017/09/rc-recenze-otolina-ve-skole-chris.html

Attia
28.05.2017

Otolína ve škole stále neskutečně milá, čtivá a příjemná dětská kniha s lehkým nádechem bláznivosti a s neuvěřitelně krásnými a ohromujícími kresbami toho nejtalentovanějšího ilustrátora, kterého znám.Zaujme nejen děti, stejně tak potěší a osloví i starší jedince, kteří si u této knížky mohou odpočinout, zarelaxovat i se pobavit.

Aleen
10.02.2017

Občas, hlavně z důvodu svého zaměstnání, si ráda přečtu dětskou knihu, nebo knihu pro mládež. A tuhle jsem prostě vynechat nemohla...je plná nádherných obrázků, které jsou provázané s příběhem. Je to vyprávění a kreslení vtipné a milé a vůbec prostě bomba! Doporučuji nejen pro holčičky. Prostě si ji přečtěte, protože Otolína je děvče do nepohody a její společník jakbysmet.