Krásná katastrofa

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151703/big_krasna-katastrofa-Z2C-151703.jpg 41485

Katastrofa 1.

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Beautiful Disaster, 2011

Kniha Krásná katastrofa

jsemknihomolka
01.12.2022

No páni , knihu jsem akorát zaklapla a nevím co dodat . Čtení této knihy byla jedna velká náhoda , sama jsem dumala jestli se do toho mám vůbec pouštět když jsem viděla ty komentáře , nakonec jsem se přemluvila a pustila se do ní. Bylo to úžasný. Jízda jak na koni. Vážně jsem nečekala že se mi tadle kniha bude až tak líbit ale opak je pravdou , všechno je hezky popsané , místa, postavy... vytvořila jsem si vlastní podobizny , všechno to bylo tak reálné a já Abby a Travisovi fandila do poslední stránky. Něco bylo možná až navíc , to s tím Vegas byla úplná změna žánru. Jakobych otevřela úplně jinou knihu. Chvilku jsem knihu chtěla zavřít a ukončit si to sama ale nedalo mi to a musela jsem pokračovat. Tolik pocitu jsem snad ještě necítila , minutu bych se mohla usmívat od ucha k uchu a další bych se mohla dusit pláčem. Nevím jak je to možné ale musím tuto knihu umístit na můj oblíbený román.

Hledala jsem si informace a když jsem zjistila že je i kniha zfilmovaná byla jsem štěstím bez sebe ale může mi někdo vysvětlit kdo vymýšlel obsazení hercu , to přece není ani Travis ani Abby .

Gabux
22.10.2022

#rereading

Příběh se čte sám. Stránka utíká za stránkou. Hlavní postavy jsou sympatické, ale na každé si najdete něco, co vás štve. Jsou realistické. Příběh samotný je taková klasika. Hodná a hezká holka s problematickou minulostí a sexy násilnický kluk, kterého může zklidnit jen ona. A taky má skvělý talent ho vyprovokovat. Nečekejte nic šíleně originálního, duchaplného nebo nedejbože výchovného. V knize je hodně násilí, toxicity a alkoholu.

Chvilkami trochu hloupoučká a toxická romantická linka. Takhle to rozhodně vypadat nemá. Rozhodně je potřeba na příběh koukat s nadhledem. Rozhodně je to oddechová literatura a není pro každého. Na ukrácení času dobrá volba, ale určitě nebyl využit celý potenciál.

Za mě 3,5*

Thalin
02.10.2022

Hodně jednoduché, místy až hloupé. Taková typická limonáda. Ona hodná, slušná, obyčejná, on naproti tomu sexy bouchač, co pro tuhle šedou myš totálně zaplane, ale zároveň kolem sebe jen tancují a špačkují se jako paka. A ten konec byl klišé jako prase. Oddechová literatura ano, ale takhle primitivní výplach je už na hraně. Ze slova Holoubek jsem měla pomalu kopřivku.

jitka_dankova
31.07.2022

Young adult romance z typického prostředí americké vysoké školy. Oba hrdinové mají své nevyřešené věci z minulosti a ovlivňuje to jejich chování. V knize je na můj vkus až moc alkoholu, siláckých a sprostých řečí, štvalo mne, že hlavní hrdina kouří, jde tam o párty, bary, hazard, zápasení, vztahy na jednu noc. Asi to osloví cílovou skupinu 18-19 letých holek, ale na mne to bylo kvůli způsobu psaní takové, no, trochu povrchní a laciné.
Co mne na knize bavilo? Především ten začátek, kdy se hrdinka tak moc snaží, aby byla jen kamarádka, až ji pak štve, že je jen kamarádka :-) Pak se jejich vztah hodně zamotá, přijdou nedorozumění, postavy si ubližují a na to moc nejsem. Ale přečetla jsem to, stejně tak i celý příběh znovu z pohledu hlavního hrdiny (kniha Učiněná katastrofa) a milou kratičkou závěrečnou novelu (kniha Nádherná svatba).
Na ukrácení času, proč ne, ale myslím, že měl příběh větší potenciál.

Knihu lze sehnat jen z druhé ruky, už je vyprodaná. Stejně tak jsou vyprodané i e-knihy. Na internetu ale lze sehnat nějaké (pochybné?) elektronické překlady s mnoha chybami - no ale číst to jde.

Pain
05.04.2022

Hodně nenáročný výplach v podobě jednorázovky. Nejsem cílovka, byť je uvedeno "pro ženy" a ne pro dospívající dívky. Věřím, že např. v sedmnácti by se mi kniha moc líbila. Nicméně svůj účel splnila - zabila chvilkovou nudu.
Nejsem fanda takových destruktivních vztahů, kdy jsme spolu/nejsme spolu. Konec byl najednou uspíšený. Zbytečné "drama". Oslovenou holoubku/holubičko mě docela štvalo.
Chyby no comment - chvílemi mi přišlo, že snad překládal strejda Google překladač. Dnes už knihy neprochází češtinářskými korekturami? Kdysi jsem pracovala ve vydavatelství a dělala předtiskovou přípravu. Vždy bylo několik korektur přímo od češtinářů.

moma08
26.02.2022

Když jsem došla cca do poloviny už jsem věděla, že jsem tuhle knihu před X lety četla, jen jsem si nepamatovala konec, takže jsem jí sfoukla jedním dechem a bylo to moc fajn čtení...Teda až na hlavní hrdinku, ta mi občas lezla svým chováním na nervy, ale zase bylo jí 19 let, takže to asi dávalo smysl..

mich_krat
08.02.2022

Knihu jsem četla již několik let zpět, ale i rereading mě velmi bavil. Postavy jsem si oblíbila, příběh plynul. Spisovatelka prostě psát umí, a to opravdu skvěle. Možná byl příběh ke konci zbytečně natáhlý, ale já si užívala každou stranu. Málo knížek mě takto dožene k empatii, jakou jsem prožívala zde. Sice jsem už nyní párkrát protočila oči, zpozorovala nějaká ta klišé a nevěrohodné momenty, ale přesto se ani za ty roky nic nezměnilo a Travis s Abby zůstávají mým oblíbeným párem.

be_pa
18.12.2021

SPOILER: Kniha se plynule čte, děj rychle ubíhal. Ale holoubek se rozhodovala a jednala zmateně. Nevěděla, co vlastně chce. I rady Americi byly jednou ano, podruhé ne. A ztropit scénu a navíc rozhádat kamarádku s jejím přítelem, jen proto, že si kluk, ze kterým se rozešla, přivedl jinou... no, nevím.
Druhý díl psaný z Trevisova pohledu se mi líbil víc. Trevis to neměl v životě jednoduché a jeho chování se dalo pochopit. I když byl trochu horká hlava.
Pokud si někdo chce přečíst jen jednu knihu série - doporučovala bych tu druhou. I kvůli gramatice. Je zajímavé, že obě knížky překládala Jana Pacnerová. V druhé je jen několik překlepů, ale v prvním díle je velké množství hrubých chyb. A i přechodníků bylo v druhém díle podle mého názoru méně.