Červený vrch

Červený vrch https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203719/bmid_cerveny-vrh-203719.jpg 4 566 177

Jak se zachovat, když ten, pro koho byste položili život, vám o něj začne usilovat? Scarlet je rozvedená, pětatřicetiletá matka dvou dcer a pracuje jako rentgenová laborantka. Je pátek odpoledne a má službu v nemocnici, dcery poslala na víkend za otcem. Na příjem přivážejí umírající, ošklivě pokousanou a vyhublou dívku, a její rentgenový snímek prozrazuje to, o čem se v lékařských kruzích s hrůzou již pár dnů hovoří. Z Evropy se šíří záhadný virus a svět je zachvácen pandemií, která postupuje neuvěřitelně rychle. Projevuje se nesnesitelnou bolestí břicha a bleskovým úbytkem váhy, a pak už je jen smrt. Mrtví však nenacházejí klid, ale mění se v šouravé zombie, a hledají, čím by ukojili svůj neutišitelný hlad. Vábí je lidské maso a lačně se na ně vrhají. Jedinou obranou živých je rychlost a zásah do mozku zombie. Scarlet se upne k tomu, aby zachránila své dcery za každou cenu. Musí je odvézt na jediné bezpečné místo k přežití, které zná. Na ranč Červený vrch.... celý text

Literatura světová Horory Sci-fi
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Red Hill , 2013

vlcice326
20.09.2016 5 z 5

Knížka mě vtáhla hned od prvních stránek a nepustila mě až do konce. Hrozně poutavá knížka. Po dočtení jsem začala přemýšlet, co by se stalo, kdyby taková pandemie vypukla doopravdy....pak jsem večer nemohla usnout a dokonce se mi o zombiecích už párkrát zdálo :D Jinak úžasná kniha - Jaime McGuire je fakt třída.

Lucie51
08.09.2016 5 z 5

Červený vrch byl první knihou autorky, kterou jsem četla, a upřímně mohu říct, že jsem za to velice ráda. Jamie McGuire mě hned od první stránky vtáhla do děje a nepustila ani na chviličku. Začátek knihy mi díky nemocničnímu prostředí lehce připomenul můj milovaný seriál Walking Dead :-) snad jedinou mou poznámkou ke knize by bylo, že mohlo přežít více mých oblíbených postav. První zombie apokalypsa, která mě přivedla k žánru dystopických a postapokalyptických románů. Rozhodně 5/5

sgjoli
06.08.2016 5 z 5

Červený vrch je první zombie apokalypsa, která se mi dostala do ruky, a jsem ráda, že to byla šťastná volba. Autorce se podařilo vytvořit neútěšnou, poněkud ustrašenou a beznadějnou atmosféru, která k tomuto žánru jednoznačně patří. Zároveň se nebránila v průběhu vyprávění nechat „odejít“ některé postavy, byla nemilosrdná, za což jsem taky vlastně ráda - sice to zní asi dost zvráceně, ale zapadalo to tam a vlastně to tak díky tomu působilo realisticky. Ani mi nevadilo, že nebylo detailně vysvětleno, jak ta nemoc vznikla, mně to tam nechybělo. Taky se mi líbil do určité míry otevřený konec, čtenáři to dává možnost domýšlet si různé scénáře, jak to celé dopadlo – vymýtili nemoc? Nevymýtili? Přežili nakonec ti, co se dočkali konce knihy? Je pravda, že u některých knih je mi to nepříjemné, ale tady mi to přišlo příhodné. Fanouškům zombie příběhů knihu určitě doporučuji, minimálně za jedno přečtení rozhodně stojí.

kejty91
01.08.2016 3 z 5

Prvních 200 stran to bylo ledajaké...Potom mě to vážně chytlo a zbytek jsem dočetla za jeden den. Musela jsem vědět co a jak. Líbilo se mi, jak autorka do tohoto příběhu zasadila i určitou dávku romantiky, lásky. Některé věci byli nevysvětlené a takové věci mi na příběhu pak vadí. Avšak příběh pojatý z vícero pohledů je rozhodně dobrá volba. Nevím, jestli bych doporučila od autorky další knihy ale tuto rozhodně ano!

Sailien
21.07.2016 5 z 5

Skvělá knížka, která se čte jedním dechem a drží čtenáře ve střehu od začátku do konce. Žádné nudné pasáže, zdlouhavý začátek ani ucouraný konec. A velké plus za zpracování jak designu obalu, tak i materiálu.

Mr.J
20.07.2016 2 z 5

Vzdávám to, na tohle nemám. Knížka je stereotypní, už hlavní příběh - dostat se na opuštěný ranč, daleko od civilizace - se objevuje v pomalu každém druhém zombie zpracování. (Ať už film, seriál, kniha nebo komiks) Příběh každé z postav je tak laciný a předvídatelný, že jsem odehrávání následujícího příběhu odhadla už na šedesáté stránce, a co myslíte, moje dedukce se naplnila - příběh se vždy odehrál tak lacině a nejjednodušeji jak to jen bylo možné. I ve chvílích, kdy jsem si říkala, že to už snad nemůže být horší - bylo. A aby to nebylo málo, aby si autorka usnadnila práci s dalšími vedlejšími postavami, vždy je po chvíli zabila aby s nimi neměla do budoucna více práce. Ve výsledku tedy nejde o žádnou "extra vyvražďovačku" ale jen o autorčino ulehčování si práce. Pokud chcete "vyvražďovačku" ve, které má smrt i svůj význam, zkuste např. Píseň ledu a ohně nebo mangu Útok titánů.
Ale abych tady tuto knížku jen nehanila, má opravdu nádhernou obálku (která je také posledním důvodem proč se stále rozmýšlím, jestli si knihu nechat nebo ji poslat dál) a je velice čtivá. I přes svoje negativa se čte jedním dechem.

katka3214
16.07.2016 2 z 5

Trvalo mi skoro půl knížky, než jsem se do ni dokázala začíst. Vlastně ani nevím, proč jsem se tak nutila do toho, abych četla dál, když mě to vůbec nebavilo. Nakonec jsem to ale překonala a tak za půlkou se mi knížka začala líbit, ale znovu bych ji číst nemusela :)

Aniga
16.07.2016 4 z 5

Moje první setkání se spisovatelkou Jamie McGuire.
Kniha mi zaujala nádhernými deskami a aniž bych tušila o čem kniha bude, zakoupila jsem. Doma se dívám na zadní stranu obalu a nestačím se divit. Ono to má být o zombie??
Tak jsem se pustila trochu s obavami do čtení, že to asi nebude můj šálek kávy ani čaje.
Jak jsem se zmýlila... velmi povedený děj, líbila se mi od začátku až do konce.
Nemám k tomu co vytknout, jen přemýšlím, co je lepší označení: je to Šourač nebo Tupoun :o)
Dávám čtyři hvězdičky, ale kniha by si rozhodně zasloužila 4,5*.
Rozhodně to nebude moje poslední četba od této autorky.

JehoMelounek
09.07.2016 3 z 5

Celá kniha byla alespoň pro mne předpovídatelná. Pokaždé sem věděla co přijde až na pár menších detailů ,možná to je jen tím že jsem velký fanda filmů o ,,zombikách,, :D a viděla sem jich tucty :) Jinak pěkné...

Evr
06.07.2016 5 z 5

Bylo to skvělý, bomba! Moc jsem si knihu užívala, bylo to napínavý,... já prostě nemám slov! Kniha mě dojala, v některých částek mě to dohnalo k slzám. Když jsem knihu neměla zrovna v ruce a nečetla jsem, tak jsem musela pořád přemýšlet nad tím, jak to sakra skončí. Kdo další zemře, jestli se vrátí, jestli se stane tohle nebo támhleto. Fakt super nápad.
Byla to první kniha od této autorky, a moc mě to nadchlo, že se v budoucnu dokopu k nákupu další její knihy. Už dlouho jsem nad tím uvažovala a myslím, že právě přišla ta chvíle, kdy se rozhodnu vlézt do Levných knih a sáhnou po některé další její knize. Paráda Jamie, paráda!

DasaN
05.07.2016 3 z 5

No nejsem žádná velká fanynka knih o zombie, ale kniha uměla strnout a dobře se četla. Líbilo se mi jak se osudy hrdinů prolínaly, ale i závěr se docela povedl.

orangerose
03.07.2016 5 z 5

Bavila mně, první moje knížka se zombie, plná akce,napětí :)

Miška.Miška
29.06.2016 5 z 5

Akční, zajímavé, napínavé a úžasné. Nic jiného nemůžu dodat .

tomaserd
23.06.2016 5 z 5

Doporučuji

ewisek22
16.06.2016 3 z 5

Zombie mám ráda od té doby, co sleduju luxusní seriál The Walking Dead. Knihu o zombicích jsem ale nikdy nečetla, tak jsem byla fakt natěšená. První polovina knihy byla jedním slovem super, dala bych jí hned plný počet hvězdiček. Fakt mi připomínala můj oblíbený seriál. OVŠEM...druhou polovinu knihy bych nejraději zrušila. Kdyby neprošel kolem Červeného vrchu občasný zombie tak ani nevím, že se jedná o postapokalyptickou knihu o zombicích! Spoustu zbytečných řešeních vztahů...kdo koho miluje...kdo po kom touží....to opravdu do tohoto žánru patřit nemělo! A proto dávám jen tři hvězdičky.

Markouš
09.06.2016 3 z 5

Mám ráda knihy se zombie apokalypsou, ale tato mě bavila jen do půlky. První polovina, kde se postavy snaží najít úkryt a prchají a zabíjejí zombie, mě bavila. Když ale hrdinové začali řešit koho milují a koho ne a občas šli zabít nějaké mrtvoly, aby se neřeklo, přestáválo mě to bavit. A to já mám romantiku ráda, ale sem se moc nehodila. Čekala jsem víc. 3*

trudoš
05.06.2016 3 z 5

Červený vrch má zápletku jednoduchou. Zombiekalypsa se převalí přes svět a jednotlivé skupinky hrdinů se snaží zachránit sebe i své blízké. Je ovšem třeba brát v potaz, že Jamie McGuire je v první řadě autorkou romantických příběhů, což v kombinaci s degustátory mozkomíšního moku zní opravdu děsivě. O to větší překvapení je, že jí to spojení docela funguje. Především začátek, kdy se postavy z minuty na minutu musejí vyrovnat s faktem, že se staly ohroženým druhem. Škoda je jen absence různorodých charakterů a motivací, takže jsou si všichni dost podobní. Nehledě na to, že přehrávají s nedbalostí letních amatérů. V druhé půlce už spisovatelka dostojí svému jménu a ve chvíli, kdy se jednotlivé dějové linie sloučí, začíná se víc přemýšlet, kdo s kým utvoří pár, než jak naložit s nemrtvými.
Přesto nelze knize upřít čtivost. Jako oddechovka ideální, jen člověk nesmí mít příliš vysoké nároky na horor ani na romanci. Povedeně se to proplétá mezi obojím, ale nepřilne definitivně ani k jednomu.

Charmedka
01.06.2016 4 z 5

Příběh byl skvělý, hned od první stránky velmi napínavý a chytlavý. Kniha mě až do konce nepustila a já vůbec neměla chuť ji během čtení odkládat, chtěla jsem vědět, co bude dále. Avšak jednu výtku mám. Chtělo by to více zombie. Přišlo mi, že zombie, kteří by měli být v hlavní roli, jsou spíše jen v pozadí celé knihy. Kniha je hodně zaměřená na mezilidské vztahy, což určitě není špatné, ale přece jen bych uvítala více mrtváků.

Lenka40
22.05.2016 5 z 5

Takže na začátku musím říct ,že nejsem příznivec zombie, ale tahle kniha mě dostala. Prostě paráda od začátku až do konce.Četla jsem při každé volné chvilce ,abych se dozvěděla jak to dopadne. Takže VŠEM DOPORUČUJI ,ABY SI JI PŘEČETLI .

Rose88
09.05.2016 2 z 5

Pro mě velké zklamání, dle hodnocení jsem čekala minimálně dobrý postapokalyptický příběh, bohužel nic takového. Začátek knihy mě zaujal, vyprávění "konce světa" z pohledu sestřičky bylo celkem milé a dle mě i povedené překvapení, to byl pro mě ale pohužel jediný zajímavý prvek. Čím více stran, tím méně napětí a více nezajímavých citově zabarvených zápletek. Ke konci už příběh rozhodně nepřipomínal nic ani vzdáleně podobného hororu či sci-fi. Kniha je v podstatě červená knihovna, pro spíše náctileté, zabalená do rádoby "drsného" obalu světa zombie.