Znalost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Markus Leneth byl vybrán, aby se stal novým členem Akademie. Mocné a vlivné univerzity magie Prachu, stojící na ruinách padlé a tajemné civilizace. Prachem je pokryta celá zem, ovšem jen hrstka nadaných umí ovládnout jeho zvláštní moc. Budoucí adepti této prestižní školy jsou důkladně vybíráni, a pokud dokončí náročné studium, čeká je oslnivá kariéra královských vezírů či neporazitelných žoldnéřů. Naučí se Markus ovládat složitou a do posledního zaklínadla promyšlenou magii Prachu a objeví chmurnou pravdu o světě, která by jej mohla navždycky změnit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480580/big_znalost-Vip-480580.jpg 4.215
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Znalost

Anniinna
03. února

(+ SPOILER) Kniha se mi z počátku zdála zdlouhavá a obávala jsem se, aby nebyla nudná. Což se záhy změnilo a dej dostal ten správný spád, do kterého je snadné se začíst. Musím vyzdvihnout autorův nápad, použít prach jako zdroj magie. Když jsem knihu docela, hned bych sáhla po dalším dílu.. který zatím není. Už se na něj těším. Dokázala bych si představit, knihu jako námět na seriál

qakk
20.12.2022

Nenáročné čtení, příjemná oddychovka - zopakuji z komentů níže, líbí se mi zajímavé pojetí magie (i když na Malazskou knihu padlých a jejich chodby to samozřejmě nemá :D). Celkově příběh přímočařejší, jedna dějová linie, která ale není nudná (ale ani nemá emotivnější části, viz níže) a příběh má svůj spád.

Co mi chybí, jsou takové ty momenty, kdy se člověk u důležitých částí pln překvapení zastaví, v hlavě si je má potřebu přehrát a zamyslet se - prostě ty chvíle, kdy se dostaví husí kůže a řekne si "wao, ty vole!" (přehnaně řečeno, je to trochu nemastné-neslané).

Celkově jsem na hraně 3/4***, nicméně oceňuji českou tvorbu, u dalších dílů bych uvítal přejít z pojetí ala Harry Potter na spíše dark fantasy - udělat z toho prostě víc ságu pro dospělé :)


Pan_Skala
25.07.2022

Jistá inspirace knihami o čarodějnickém učni je tu zřetelná, ale na druhou stranu je to znát hlavně díky velké známosti celé té čarodějnické série. Sice jsem podvědomě srovnával, ale tady už je takové trošku dospělejší.
Hlavní zápletka a konec knihy byl takový očekávaný respektive já ho tak očekával od jistého momentu. Což mi ani nevadilo, protože pro mne to otevírá zájem o další díl.
Co se mi naprosto líbilo tak je samotné autorovo pojetí magie, používání a vůbec fungování. To bylo něco co jsem si užíval a s radostí četl.
Takže v celkovém výsledku zajímavá a čtivá knížka a pro fantasy sérii dobrý rozjezd.

Myhule
03.06.2022

(+ SPOILER) Pokud bych měla hodnotit tuto knihu, tak je to podle mě dobře stavěný příběh, který není pouze černobílý. Líbí se mi propracování magie prachu. Autor nám nabízí jiný pohled, jak lze s magií zacházet, a líbí se mi i "post apokalyptické" zpracování, které příběh ukotvuje z hlediska času. Autor se hodně intenzivně věnoval začátku příběhu, kdy popisoval každý den, potom už jsou časové skoky daleko větší a "vypíchne" především místa posouvající děj. Ale obecně se mi kniha hodně líbila a těším se na další vývoj :-)

Kornout
09.01.2022

Překvapivě dobré. Má to spád a dobře se to čte. Jen ten cliffhanger na konec.. mám rád uzavřené konce, ale chápu že jde o první díl. Doufám, že to autor v pokračování ukočíruje, protože svět je opravdu zajímavý a jsem zvědavý, jak to celé dopadne.

denisa6086
08.01.2022

Po prologu jsem čekala, že kniha bude trochu temnější, než ve skutečnosti byla. Nicméně po přečtení pár stran mě příběh pohltil. Bavilo mě univerzitní prostředí, pojetí magie a kouzlení za pomoci prachu. Příběh je čtivý, líbil se mi překvapivý konec, díky kterému se těším na pokračování.

czpilar
13.12.2021

Další fan-fiction Harryho Pottera už fakt, prosím, ne!!! Podruhé jsem si koupil knihu kvůli reklamě na FB a podruhé jsem dostal HP fan-fiction. Pište ty anotace pořádně, ať to jde poznat, že to je HP fan-fiction, a já nebudu zbytečně utrácet peníze. Jo a tuhle ještě nedopsanou trilogii nebudu určitě dočítat.

witko
15.11.2021

Pro mě příjemné překvapení. Trochu mi dělá problém pochopit prachovou magii, je to určitě zajímavý způsob a jsem zvědavý na pokračování.