TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Stephen King - Cyklus vlkodlaka

Počet strán: 129
Vydavateľstvo: Nakladatelství Beta
Žáber: #horor

O tom, že je King majster hororu všetci dobre vieme.

Tato útla knižôčka nie len, že ma neskutočne úžasné masakralne kresby ale aj úžasný hororový dej!

To tak sa jedného dňa zrodil vlkodlak, ktorý si každý mesiac niekoho zabije.

Otazka znie prečo? Vyberá si obete náhodne? či majú niečo spoločné?

Kto je ten vlkodlak? Ľudská bytosť, či divé zviera.

Dej samozrejme rýchlo ubieha nie, že by to bolo tým, že má málo strán ale hlavne preto, že vás to poháňa čítať ďalej a ďalej a neodtrhnete sa až kým neskončíte

Úžasné a skvelé dielo, tlieskam.

Za štafetu ďakujem Mirka Kolářová

Štafeta č. 129
Kniha č. 42

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #knihydobrovsky #knihybeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #stephenking #cyklusvlkodlaka #milujemeknihy2 #skbookstagram

#splnmesiaca #Vlkodlaci

První české vydání knížky Cycle of the Werewolf!

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné ložnici.

Nyní se scény neuvěřitelné hrůzy objevují pokaždé, když na odlehlé mainské městečko Tarker Mills zasvítí úplněk. Nikdo neví, kdo bude napaden příště.

Jedno je však jisté. Když měsíc ztloustne, Tarker Mills zachvátí ochromující strach. Ve větru je totiž slyšet skučení, které připomíná lidská slova. A všude kolem nechává stopy netvor, jehož hlad nelze ukojit...

06.02.2024 5 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Teagan Hunter - Svadba na Blind

Počet strán: 253
Vydavateľstvo: @zeleny_kocur_sk
Žáner;: #romantika

Druhé pokračovanie výbornej romantickej komédie.

Prvotné sklamanie, že už tam nie je Harper a Collin ako hlavne postavy, bolo o to lepšie prekvapenie, že teraz ich úlohy prevzali Rhodes a Ryan a prečo?

Pretože táto bláznivá dvojica - mrzuté zviera a praštená kráska dali celému deju úžasný svieži nádych.

Dokonca musím priznať, že som si túto dvojicu obľúbila viac, pretože, hupsly do toho po hlave a až potom si to uvedomili - všetko a o to to bolo vtipnejšie.

Tie smutnejšie časti boli krásne a ja som sa opäť roztopila ako svieca

Ďakujem i za túto štafetu @madamme.de.ludrigova

Kniha č. 41
Štafeta č. 128/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #teaganhunter #svadbanablind

#tajomstvo #priateľstvo #láska

Čo sa stane vo Vegas... tam nie vždy ostane! To som už zistil. Vraciam sa domov s jagavou obrúčkou na prste. Moja žena? Ryan Bellová. Sme úplné protiklady. Ona je žiarivá a usmievavá. Ja som mrzutý a poznačený – doslova. Keby sme náš sobáš anulovali, nikto by sa o ničom nedozvedel.

Jediný problém? Streamovali sme to online a teraz sú toho plné médiá. Nemôžem dopustiť, aby mi takýto typ pozornosti zničil kariéru, a Ryan tiež potrebuje moju pomoc. Dohodneme si plán: staneme zosobášení rok, budeme hrať svoje úlohy a napokon sa v tichosti rozvedieme. A bude to v suchu. A okrem toho, neexistuje, aby sa Kráska zaľúbila do Zvieraťa...

SVADBA NA BLIND je jedinečný ľúbostný príbeh zo sveta hokeja. Je to moderný príbeh Krásky a Zvieraťa, beauty influencerky a mrzutého zjazveného hokejistu, doplnený humorom a vzrušením... a so šťastným koncom.

06.02.2024 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Teagan Hunter - Pukom do srdca

Počet strán: 276
Vydavateľstvo: @zeleny_kocur_sk
Žáner: #romantika

Ľúbite hokej a romantiku?

Ja rozhodne nie!

A i napriek tomu ma táto kniha očarila.

Harper potrhla výtvarníčka, ktorá miluje horory a robí rôzne hororové diela (možno vďaka nej)
Collin hokejovy hráč, milovník hororu s neskutočne romantckým srdcom (možno vďaka nemu)

A možno vďaka ich humoru, výborným doberačkam pri ktorých som sa šúlala smiechom, klišoidnej láske alebo velmi vášnivým scénam.

No hold aj môj ľad sa roztopil ako svieca

Ďakujem za túto príjemnú humornu oddychovku @madamme.de.ludrigova

Štafeta č. 128/1
Kniha č. 40

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #kniznastafeta #stafetovyzavislak #milujemeknihy2 #skbookstagram #teaganhunter #pukomdosrdca #zelenykocur

#zamilovanosť #hokej #kariéra #láska

Prežívam najhorší rok svojho života. Prišiel môj tím pre prehru v šiestom zápase o pohár? Áno. Zatkli ma a zničili mi dobré meno? Áno. Prešlo ma skoro auto, keď sa to moje pokazilo? Aha – hetrik.
Tento rok sa mi končí zmluva s tímom Carolina Comets, a ak v ňom chcem zostať, musím sa dať dokopy. Potrebujem sa uvoľniť, nie si hľadať vzťah. Keď však v zoznamovacej apke narazím na to pekné dievča, ktoré ma takmer zrazilo, viem, že ho tentoraz nemôžem nechať odísť.

Harper je zábavná, múdra a hokej ju vôbec nezaujíma. Mal by som sa sústrediť len na kariéru, a predsa na Harper nedokážem prestať myslieť. Viem, že by som sa do nej nemal zamilovať... ale tuším sa to už stalo.

05.02.2024 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Darcy Coates - Duchovné rodiny Folcroftů

Počet strán: 194
Vydavateľstvo: @nasenakladatelstvi #fobos
Žáner: #horor

Ako veľmi poznáte svoju rodinu?

Tara a Kyle sa dostanú pod strechu svojich starých rodičov ale sú v bezpečí?

Ďalšia kniha Domov od Darcy bola tiež výborná, napätie gradovalo a ja som uvažovala či duchovia v tomto dome sú tý zlý alebo dobrý, veľké odhalenie ma teda dostalo.

Musím však povedať, že oproti Mawerickom je toto čajíček podobne ako Šibeničný vrch, na mále som mala len pri jednej scéne, uff ešte, že tak.

Ďakujem za štafetu @traceybeegee

Kniha č. 29
Štafeta č. 127/2

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #darcycoates #duchoverodinyfolcroftu #skbookstagram #milujemeknihy2

Obsah:

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky.

Do té doby, než se začnou dít divné věci.

Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou.

A duchové začínají být neklidní...

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Kate Alice Marshall - Co zůstane v lesích

Počet strán: 326
Vydavateľstvo: #georgepublishing
Žáner: #thriller

Tato kniha bola geniálne napísaná.

Sice občas som sa stracala v deji, pretože prelinanie minulosti a pritomnosti bolo troška mätúce ale po tej psychologickej stránke to bolo výborné.

Nevedeli ste, kto, čo , prečo?

Celý čas som si hovorila, prečo to nepovie, prečo nepovie pravdu?

Každý deň som obviňovala niekoho iného a ten čo to urobil mi ani len nenapadlo, to znamená, že autorka je macher, pretože dokázala úplne zmiasť.

Čo sa týka Naomi, je pre mňa hrdinka hoci niektore nelogické rozhodnutia ma stali kopu nervov

Ďakujem, ze sme sa spolocne zapojili do #spolocnecitanie

Kniha č. 28

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #katealicemarshall #cozustanevlesich

#mysterioznepribehy

Naomi Shawová věřila na magii. Před dvaadvaceti lety trávila se svými dvěma nejlepšími kamarádkami Cassidy a Olivií léto toulkami po lesích a představovala si svět obřadů a zázraků. Říkaly tomu Hra na bohyně. Léto náhle skončilo, když byla Naomi napadena. Jako zázrakem přežila sedmnáct bodných ran a dočkala se identifikace muže, který jí ublížil. Dívky svým svědectvím usvědčily sériového vraha, hledaného za vraždu šesti žen. Staly se z nich hrdinky. A byly to lhářky.

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Darcy Coates - Záhada domu Marwicků

Počet strán: 216
Vydavateľstvo: @nasenakladatelstvi #fobos
Žáner: #horor

Výborné spracovanie ducharského hororu!

Zimomriavky ma prenasledovali cely čas počas čítania.

Čo je záhadou domu Marwickov?

Po tom ako prišla Anna to vyzeralo, že dom je pokojný a kľudný no opak bol pravdou a prvý strach sa dostavil v prvej polke knihy, kde som si myslela, že mám blato na ihrisku a konec.

V druhej polke knihy bol dej trošičku natiahnutý, možno zbytočne ale to nič nemenilo na horor atmoške pri ktorej som čítala zo zatajeným dychom a čakala ako toto celé skončí?

Smrťou? Vymietanim? Útekom?

Sakriš! Toto bola jednoducho výborná kniha.

Čo sa týka hlavnych postáv - Jo , suseda domu bola výborná postava síce trošku doterna ale no priznajme si, kto by sa nechcel pozrieť do domu kde straší? A Anna - neostala by som v tom dome ani o sekundu viac! Priateľský vzťah medzi dievčatami bol však úžasný a to čo spolu urobili v druhej polke knihy veru stmelí všetkých priateľov ako sekunďák

Moje druhé domy od Darcy a musim povedať, že Hrůza na Šibeničním vrchu bol taky slaby čajíček oproti tejto knihe.

Za štafetu dakujem Mirka Kolářová

Štafeta č. 127/1
Kniha č. 27

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #darcycoates #zahadadomumarwicku

#tajomstvo #duchovia

Žiju vedle domu, kde straší.
Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek.
Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil.
Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc.
Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Petra Dvořáková - Zahrada

Počet strán: 185
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #roman

Po nie príliš dobrom začiatku som knihu prečítala na jeden nádych.

Preco pre mna nebol dobry? Pretoze cirkev, pretože fakt nemam rada knihy kde sa objavujú svätý príslušníci, ktorý až taký svätý niesu a odsudzuju iných ale tak aby to nebolo take očividné....

Po tomto prvitnom zhnuseni som sa do knihy začítala a prisiel ďalší šok, kde to vo mne vrelo zlobou a neskutočným zdesením.

Ale koniec koncov som hlavnú postavu ľutovala a veru mi aj slza vybehla, pretože aj keď ... predsa len sme všetky ľudské bytosti a každý si zaslúži odpustenie a našťastie všetko ostalo len pri myšlienke a snahe napravit samého seba a pripustením si svojich chýb.

Ďakujem za túto knihu bola krásna a smutná @mama_nad_knihou
@petra_dvorakova_koukalova

Kniha č. 26/2024
Štafeta č. 126

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #autorskastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #podporujemeceskeautory #zahrada #petradvorakova #milujemeknihy2

#hľadanieseba #cirkev #záhrada #sebapoznanie

Dlouho neobývaná stará vila se zanedbanou zahradou. A jedna velká životní prohra navrch.

Pětatřicetiletý Jaroslav Havlát se vrací do domu svého dětství ve chvíli vážného životního zlomu. Po zpackané „církevní kariéře“ hodlá začít nový život, poprvé konečně sám za sebe. Snad také s trochou naděje, ale především s nákladem vyhoření, samoty, s pocitem odcizení vůči všem a všemu. Jedinou laskavou náručí se mu stává zanedbaná zahrada a práce v ní. V odloučení mezi stromy, keři a květinami se pokouší znovu najít sám sebe a dát životu ještě nějaký smysl. Postupně se seznamuje se sousedy a stále víc začíná svému zvláštnímu odcizení přicházet na kloub. A s tím se dostavují i tísnivé konflikty, protože poznání sebe sama je děsivější, než dřív mohl snad jen tušit. Kudy vede hranice mezi odmítnutím a přijetím nepřijatelného? Najde se aspoň někdo, kdo mu porozumí a podá ruku? Existuje z této temné noci cesta ven?

02.02.2024 5 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Frederik P. Winter - Jezevec

Počet strán: 370
Vydavateľstvo #vendeta

Veľmi zaujímavá kniha.

Celý čas uvažujete, kto je ten Jezevec? Je to on? Či ona? Či kto!

Ale musím povedať, že jedna z hlavných postáv mi tam strašne liezla na nervy, že som si chvilku želala byť Jezevec a skántriť ju, strašne namyslená osoba čo vidí len seba.

Príbeh knihy vás núti čítať ale zároveň je to jedna z tých knih, ktoru čitate čitate a strany neubúdaju a neubúdaju ale to nič pretože dej je miestami mrazivý, miestami nepochopiteľný sem tam strašidelný ale rozhodne veľmi psychologický.

Na začiatku každej kapitoly mame náhľad do myšlienok Jezevca a ten bol vskutku nechutný v niektorých častiach. A rozhodne sa mi páčil tento štýl knihy v knihe.

Za štafetu ďakujem @stafety.rachel.roo

Kniha č. 25/2024
Štafeta č. 125

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #frederikpwinter #jezevec #skbookstagram #milujemeknihy2

#záhadnýrukopis #vrah #vraždy

Každý rok v noci na 6. listopadu se sériový vrah zvaný Jezevec prokopává skrz podlahu sklepa do domů svých vybraných obětí, které potom beze stopy mizí pod zemí stejně jako jejich vrah.

Jednoho rána nalezne redaktorka Annika Granlundová přede dveřmi své kanceláře hlínou ušpiněný rukopis. Jmenuje se Jsem Jezevec. Rukopis je zvráceným životopisem sériového vraha žijícího pod zemí. Annika v něm vidí svoji šanci, jak zachránit nakladatelství, jemuž hrozí bankrot. I přes zřejmé spojení se skutečným, dosud nevyřešeným případem vražd se Annika rozhodne rukopis vydat. Její rozhodnutí ji ale ovlivní víc, než by si kdy dokázala představit, a brzy ji začne vtahovat hluboko do temnoty, již poznala jako malé dítě.

S přibližujícím se osudným datem se čím dál jasněji vyjevuje spojení mezi rukopisem a skutečným vrahem a otázky okolo vydané knihy se hromadí. Kdo je Jezevec doopravdy? Kdo knihu napsal? A co se ve skutečnosti schovává v hlíně pod zemí?

01.02.2024 4 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Liz Coleyová - Návrat z temnoty

Počet strán: 298
Vydavateľstvo: Fortuna LIBRI - Nakladatelství
Žáner: #thriller

No, čo k tejto knihe napísať?

Výborný thriller, kde sa postupne dozvedavame tajomstvá pri ktorých vám ústa pomaly klesajú a klesajú až ich neviete dvihnúť.

Angela, silné 16 ročne dievča, ktoré si od 13 prešla peklom ale prečo si nič nepamätá? Ako je možné, že jej pamäť má až tak veľké medzery, že si stále mysli, že ma 13 akoby tie tri roky ani neexistovali.

Postupne príbeh odkrýva jedno tajomstvo za druhým ,jedno nechutenstvo za druhým a vám trhá srdce , čo všetko musela zniesť a vytrpieť si a aj tak stále ostáva tým silným dievčaťom.

Vidíte zrod novej silnej osoby, ktorú už veru nič len tak ľahko nepoloží na lopatky.

Ďakujem za túto úžasnu knihu v štafete Maky Bezděková
Bola to pecka!

Kniha č. 24/2024
Štafeta č. 124

#recenzieTerka #kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #skbookstagram #milujemeknihy2 #lizcoley #navratztemnoty

Obsah:

Fascinujúci príbeh o krehkosti ľudskej mysle a uzdravujúcej sile odvahy, nádeje a lásky.

Mala trinásť rokov, keď sa stratila. Zmizla svojej rodine, priateľom, svetu. Keď sa náhle znovu objavila, zistila, že jej chýba obrovský kus seba samej.
Šestnásťročná Angie Chapmanová sa po troch rokoch od svojho záhadného zmiznutia vracia domov. Z toho obdobia si nič nepamätá, akoby jej niekto vymazal všetky spomienky. Musí si poskladať príbeh o všetkých hrôzach, ktoré prežila, aby získala naspäť svoj život.

30.01.2024 5 z 5

Linda a kľúč od Andary Linda a kľúč od Andary Tomáš Galierik

Tomáš Galierik - Linda a kľúč od Andary

Pocet strán: 404
Vydavateľstvo: @vydavatelstvomaxim
Žaner: #detskakniha #scifi #fantasy

Krasna kniha.

Pred 14 rokmi zmizla Lindina mama a Linda pred rokom našla kľúčik, keď zistila, že sa nim otvárajú dvere bola prekvapená ale kam vedú?

Tu sa začína dobrodružstvo, kde Linda zistí, že ma schopnosti a nie len tie. V Andare získa nových priateľov, učiteľov ale i nepriateľov. A zisti, že jej mama je na živé a pokúsi sa ju nájsť.

Podari sa jej to?

Nuž to už si prečítajte sami.

Kniha je plná akcie, pubertiakov a aj humoru. Určite odporúčam všetkým, ktorý majú radi fantasy a hlavne mladšej generácií

Ďakujem za možnosť knihu si prečítať @tomi.gali

Kniha č. 23/2024

4* dávam preto lebo dej bol podla mňa kúsok viac zbytočne natiahnutý

#kniznarecenzia #recenznivytisk #recenzieTerka #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #tomasgalierik #lindaaklucodandary #skbookstagram

Obsah:

V deň svojich pätnástych narodenín Linda vo vzduchu z dlhej chvíle pootočí starodávnym kľúčom, ktorý jej ostal po zmiznutí mamy ako jediná pamiatka, a odrazu sa jej život radikálne zmení. Svetelné dvere ju zavedú priamo do Andary – sveta velebiaceho moc prírody, ktorý si ľudia kedysi dávno vytvorili ako kópiu toho reálneho a v ktorom platia iné zákony a iný čas.
Túžba odhaliť, čo sa stalo s jej mamou, ju ženie vpred. Je taká silná, že sa jej rozhodne pomôcť aj výnimočná sila ovládajúca tento tajomný svet. Naučiť sa ovládať získaný dar môže znamenať viac ako len cestu k mame. Linda netuší, že sa sama stáva zbraňou proti zlu, ktorému sa doteraz nedokázal nik iný postaviť. Ani samotná Andara. Dosiaľ nepoznaná moc však zároveň priťahuje nepredstaviteľné nebezpečenstvo...

28.01.2024 4 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Elena Minářová - Než zjistíš pravdu

Počet strán: 239
Žáner: #psychothriller
Vydavateľstvo: @fortunalibri_vydavatelstvo

Musím povedať, že na to, že je toto prvá kniha autorky je výborná.

Celý čas uvažujete nad tým kto je Maddie, čo tam chce? je to milenka, stalkerka či vyšinutá ženská čo nevie čo od radosti.

Dej bol výborný, rýchlo napredoval a k záveru som bola napnuta ako guma na trenkoch a len som čakala ako toto všetko skončí.

Ďakujem za štafetu @mama_nad_knihou a ďakujem za knihu the_elza rozhodne sa budem tešiť na ďalšiu

Kniha č. 21/2024
Štafeta č. 123

#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeceskeautory #recenzieTerka #autorskastafeta #nezzjistispravdu #elenaminarova #milujemeknihy2 #skbookstagram

#manipulátor #podvody

Chtěla by být jako ty ženy v domácnosti, které ráno vypijí zdravé zeleninové smoothie, připraví dětem svačinu do školy, manželovi dají pusu na rozloučenou a vyrazí na ranní jógu. Pak si s kamarádkou zajdou na kávu, ke kadeřnici, na nehty nebo do obchodů, aby si koupily něco nového na sebe. A než se nadějí, je skoro večer. Už by zbývalo jen nakoupit čerstvé suroviny a uvařit teplou večeři pro rodinu. Vše by bylo naskládáno uprostřed stolu a každý by si nabíral na talíř dle libosti. Večer by uložila děti ke spánku a dala by si s manželem skleničku vína, schoulená na gauči v jeho objetí.
Má to ale jeden háček. Ona žádné děti a manžela nemá. Ale ani to jí nezabrání, aby takový život žila. Jen za to možná někteří lidé draze zaplatí.

27.01.2024 5 z 5

666 ochrancov 666 ochrancov Emily D. Beňová (p)

Emily D. Beňová - 666 ochrancov

Počet strán: 378
Žáner: #fantasy #erotika
Vydavateľstvo: @emilydbenova

Perfektne ukončenie série.

Vivien , Adrien, Deryona - trojica, ktorá nás sprevádzala vsetky 4 knihy, konečne ukončila svôj ľúbostný trojuholník.

Ako? No to si predsa prečítajte..

Čo ale prezradím je- úžasné napätie, strach, láska, utrpenie, boj a malý zázrak.

Vivien sa stala silnou ženou a stáva sa silnou démonkou.
Adrien , mocný démon, ktorý však padne na dno svojich síl.
Deryona - otravný hmyz, ktorý by som rozplácla novinami keby som mohla.

Tato štvrtá časť bola úžasná, trošku natiahnutá ale to nevadí aspoň som si užila posledné chvíle naplno.

Malé mocné stvorenie si obtočilo i mna kolo prstov a Darius tiež

V knihe bolo veľa silných momentov a najviac vo mne zarezonoval príchod božskej letky - 666 ochrancov, chlpy mi stali na všetkých častiach tela.

Ak váhate či si zakúpiť túto sériu 666 - duši, démonov, anjelov a ochrancov, rozhodne neváhajte, ulahodí všetkým ci už v žánri fantasy, dark fantasy ci erotiky a romantiky a ja ďakujem, že sa mi táto seria dostala pod ruky

Kniha č. 20/2024

A rozhodne dávam do pozornosti a ďalšie fantasy, ktoré Emily napisala a to Temni anjeli a Dva kroky do pekla

#666ochrancov #kniznarecenzia #kniznizavislaci #recenzieTerka #emilydbenova #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #skbookstagram

#skúška #nepriatelia #démoni #láska #zlo

Nepriateľ sa vracia, aby udrel ešte raz.
Naposledy.
Diabol ani zďaleka nepoľavuje a posiela do boja svoju vernú. Pokojný život sa razom zmení na nočnú moru a Vivien čelí ďalšiemu krutému testu.
Aký silný je súper, ktorému musia vzdorovať?
Čo všetko budú musieť obetovať, aby sa oslobodili?
Je vôbec šanca na záchranu?
Karty sú rozdané, hra sa začala.

Fenomén 666 pokračuje.

26.01.2024 5 z 5

Anjelik Anjelik Roman Horňák

Roman Horňák - Anjelik

Počet strán: 267
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_elist
Žáner: #detektivka #thriller

Uff, toto bola kniha!

Ako matka 9 ročného dievčatka môžem povedat, že keby sa mi toto stalo, tak si to kľudne odsedim!

Veľmi silná kniha a určite nie pre slabé povahy.

Autorovi sa podarilo do detailu vykresliť nočnú moru každého rodiča, bola som emocionálne vyšťavena a cítila som taký smútok a hnev :( ach a keď si predstavím, koľko takých ľudí žije až mi je zle!

Ďakujem za štafetu @jurakovabetty a za túto knihu @roman_hornak , moja druha kniha od autora a rozhodne nesklamala.

Kapitán Horňák ma v tejto knihe bavil trošku viac, pretože ako rodič, sa dokázal vcítiť a bral to tuším aj on vážnejšie.

A detektívna časť opäť nemala chyby.

Teším sa na ďalšie autorove knihy

Štafeta č. 122
Kniha č. 19/2024

#kniznastafeta #kniznarecenzia #recenzieTerka #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #vydavatelstvoelist #romanhornak #anjelik

#det i#pedofília #únosy
Z areálu základnej školy zmizlo dievčatko. Tretiačka Natálka Blažejová. Jej spolužiačka Sonička bola poslednou osobou, ktorá ju v ten deň videla. Mávala Natálke cez okno školskej družiny, keď opúšťala školský dvor, držiac za ruku neznámeho muža. Odvtedy akoby sa pod Natálkou prepadla zem. Polícia spustila pátraciu akciu a v spolupráci s kriminalistami okamžite uzatvorili všetky výjazdy z mesta. Ešte tej istej noci sa stratené dievčatko našlo. Znetvorené a dobité v hustom krovinatom poraste. Niet najmenších pochýb, že sa stalo obeťou pedofila.

24.01.2024 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Lisa Jewellová - Rodina v podkroví

Počet strán: 307
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_tatran

Perfektná kniha!

Zo začiatku trošku miž-maž, keďže sa prelínajú dve dejové línie a 3 samostatné osoby, ale po chvíľke čitateľ pochopí, kto sú ty ľudia zač a čo predstavujú v príbehu.

Keďže táto kniha je štafetová tak som na seba hrdá, že som na to prišla prv ako všetky ostatné

Kniha je výborná,ten hnev, aký ľudia žijú a čo dokážu spôsobiť, sekty, ktoré existovali vtedy, existujú i teraz, kompletné vymývanie mozgov, zo silného jedinca urobiť trosku...

Ako píšem úžasná kniha, ktorú rozhodne odporúčam, pretože som ju čítala s otvorenými ústami!

Lucy som si obľúbila najviac, úžasná matka, hoci no medzero v neschopnosti uživiť sa tam boli ale sila, ktorá ju poháňala bola úžasná.

Idem sa hneď vrhnúť na druhú časť, kde dúfam, že budú tie iste postavy a nestane sa to čoho sa obávam

Za štafetu ďakujem Anna Slobodnikova

Štafeta č. 121
Kniha č. 16/2024

#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #recenzieTerka #kniznizavislaci #milujemeknihy2 #lisajewellauthor #rodinavpodkrovi

#vyšetrovanie #vraždy

Desivý príbeh rodiny, ktorá k vám príde na pár dní a už nikdy neodíde.
Niektoré rodinné tajomstvá by nikdy nemali vyjsť na svetlo sveta. Nečakané dedičstvo prinúti mladú ženu pátrať po záhade jej pôvodu a to, čo zistí, môže mať pre ňu fatálne dôsledky. Libby Jonesová vyrastala ako adoptované dieťa a vo svojich fantáziách si predstavovala, že jej biologický otec bol grafický dizajnér a mama módna PR pracovníčka, mali športové auto a dvoch rozkošných psíkov. Potom zahynuli pri autonehode. Jedného dňa, krátko po svojich dvadsiatich piatich narodeninách, dostane Libby list, ktorý jej oznamuje, že zdedila obrovský dom v lukratívnej londýnskej štvrti.
Zdá sa, že jej život sa konečne obracia k lepšiemu. No ruka v ruke s rozprávkovým majetkom prichádza aj nechcené dedičstvo v podobe temnej minulosti – v dome sa pred štvrťstoročím odohral nevyriešený zločin spojený s čudnými ľuďmi, možno sektármi. Našli sa tri mŕtve telá a živé desaťmesačné dieťa. Celý ten čas čaká niekto v úzadí na svoju príležitosť, na chvíľu, keď adoptované „bábätko“ dosiahne plnoletosť a začne si uplatňovať nárok na dom.

23.01.2024 5 z 5

Rodina z domu tieňov Rodina z domu tieňov Lisa Jewell

Lisa Jewellová - Rodina z domu tieňov

Počet strán: 364
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo TATRAN
Žáner: #thriller #detektivka

Musím povedať, že som trošičku sklamana po nadupanej jednotke, bola tato druhá časť taky slabší čajíček.

Samozrejme v napätí ste celú knihu, hádate, hľadáte, dúfate, že všetko skončí dobre.

Tu sa venujeme trošku viach Reachel A Michaelovy - čo bolo fajn pretože toho chlapa by som bola zabila i v prvej časti takže ten náhľad do ich života bol dobrý.

Ďalej hľadanie Phina, kde ste čakali všetko možné.

Objavi sa tam i postava z prvej knihy, pri ktorej som teraz plakala pre to, čo urobil aby všetko dal "do poriadku"

A celú knihu som uvažovala nad tým, že stačilo povedať pravdu a nikto by nikoho nesúdil...

Ale ďakujem za štafetu za prvú i druhú knihu bola to úžasná počítaná. Anna Slobodnikova

Štafeta č. 121/2
Kniha č. 18/2024

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #lisajewellauthor #rodinazdomutienov

Obsah:

#rodinnétajomstvo #temnétajomstvá #tajomnýdom #tieň #nešťastné manželstvo #rodina

V jedno skoré ráno zavolajú detektíva Samuela Owusu k hroznému objavu na brehu Temže. Našlo sa tam vrece kostí a forenzné vyšetrovanie odhalilo, že nález súvisí s prípadom spred tridsiatich rokov, keď v starom sídle v Chelsea našli troch mŕtvych dospelých a živé bábätko. Aj Rachel Rimmerovú prekvapí nepríjemná správa – jej manžela Michaela zavraždili v jeho francúzskom dome. Miestna polícia ju žiada, aby sa dostavila na vypočúvanie a odpovedala na delikátne otázky o Michaelovej minulosti, Rachel však na ne vôbec nechce odpovedať.

Lucy Lambová ušla pred tridsiatimi rokmi po veľkej rodinnej tragédii z Londýna, ale teraz sa konečne vrátila domov. Keď sa s deťmi ako-tak usadí a plánuje kúpiť vlastný dom, jej brat utečie. Lucy tuší, že odišiel, aby našiel chlapca z ich spoločnej minulosti, ktorého tieň ich stále prenasleduje. Všetci nástojčivo hľadajú odpovede na otázky súvisiace s navzájom prepletenými záhadami. Pomaly zisťujú, že ich spája viac, ako si to vedia vôbec predstaviť.

23.01.2024 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Ella Maise - Miluji tě, Jasone Thorne

Počet strán: 368
Vydavateľstvo: #red
Žáner: #romantika

Olive a Jason ma dostali do kolien

Ja antiromantik som zvládla tuto slaďárnu vďaka spoločnému čítaniu.

Kniha o spisovateľke a hercovi, ktorý sa poznajú od malička.

Verite na detsku lasku? určite sme ako deti všetky takú mali, len komu sa podarilo ju naozaj aj získať na celý život?

Kniha sa mi zapáčila hneď! Začiatok bol výborný, zlomené srdce, smrť , odchod a neskôr opätovne stretnutie, ktoré viedlo k vtipným situáciám, riadne horúcim situáciám a samozrejme aj k samotnej slaďackej romantike, k zrejmému klišé, kde sa obaja ľúbia ale, prečo by si to povedali? A samozrejme k hnusným intrigám za, ktoré by som vraždila.

A samotný koniec bol vynikajúci.

Tuto knihu som si naozaj užila plnými dúškami a rozhodne ju odporúčam všetkým romantickým dušiam

Kniha č. 13/2024

Za spoločné čitanie ďakujem Eliška Staňová a jej #kniznihratkysfreyou a dakujem az ostatným dievčatam .

@lena.smidova
@agnes.the.bookworm
@lucindas_books
@o_chlup_lepsi_cteni
@knihomolka_sylvi

#kniznarecenzia #recenzieTerka #spolocnecitanie #milujemeknihy2 #milujitějasonethorne #ellamaise

#romanca #detstvo a dospievanie #filmoví herci #láska#prvá láska
Každá malá holka sní o princi na bílém koni. Některé touží po tom vzít si svého tatínka, ale Olive malá Olive se zamilovala do Jasona Thorna, kamaráda svého bratra. Že se dětské sny nevyplní? A že dětská láska je pomíjivá a brzy odezní? Povídejte o tom něco Olive.

Dospělá Olive, autorka nového bestselleru, by ráda věřila tomu, že Jason, ze kterého se stala filmová hvězda, jí už dávno je úplně ukradený. Kdo by ale kdy čekal, že je v dospělosti cesty osudu zase svedou dohromady? Když se zdá, že by se jí dětský sen přece jen mohl splnit, přizná si, že je do Jasona stále bezhlavě zamilovaná. Jsou ale její city k Jasonovi opětovány? Nebo ji Jason jen využívá?

Napínavý příběh plný romantiky i vášnivého sexu. Kniha pro všechny, kteří stále ještě věří v pohádkové konce. A pokud na ten svůj stále čekáte, není nic lepšího, než vzít do ruky knihu a jeden pohádkový konec prožít.

14.01.2024 5 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

Michael McDowell - Chladný měsíc nad Babylonem

Počet strán: 327
Vydavateľstvo: #fobos
Žáner: #horor #thriller

Mne sa tati kniha páčila.

Priznám sa, že v tomto prípade som si najskôr prečítala recenzie, ani nevien prečo ma to napadlo a toe teda nie su vôbec dobré.

Ale ako píšem v úvode mne sa táto kniha páčila boli tam vraždy , bola tam ducharina, bolo tam psychické zhrútenie.

Prečo ale dávam len 3 hviezdy?

Nuž preto, že mi tam niečo chýbalo, možno o kusok viac zimomraviek, či ešte kúsok viac duchov ?

Každopádne knihu hodnotím kladne a je to výborná oddychovka, keďže tu páchateľa poznáme v podstate od začiatku, tak celý dej uvažujeme spolu s postavami ako ju sakra usvedčiť!

Kniha č. 12/2024
Štafeta č. 119

#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #milujemeknihy2 #recenzieTerka #chladnymesicnadbabylonem #michaelmcdowell

#nadprirodzenébytosti #dôkazy

V Babylonu, typickém ospalém jižanském městečku se žhavým sluncem, hustou mlhou a zrádnými bažinami, vzrůstá děs – kdosi tu totiž připravil o nevinnost i o život Margaret Larkinovou, mlčenlivou čtrnáctiletou dívku. Vrah je zdánlivě nepolapitelný a místní šerif si s případem neví rady. Zabiják se však rád zbavuje důkazů v řece Styx. A Styx je zdrojem nadpřirozené síly. Čím více hrůz tedy tento vrah spáchá, tím silnější zdejší entity jsou. Nevinní byli zavražděni... řeka chce vykoupení. V temných hlubinách vody a bahna se pomalu rodí zvláštní, téměř lidská postava, která vraha začne pronásledovat. Sleduje ho ze stromů. Pohrává si s jeho smysly. A když pak večer vyjde chladný měsíc, začínají se dít příšerné věci...

Autor hororového bestselleru Elementálové nás opět zve do tajemných krajin své úžasné fantazie.

13.01.2024 3 z 5

Jiný kraj Jiný kraj * antologie

Kolektív autorov - Jiný kraj

Počet strán: 307
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #fantasy #scifi #horor #povidky

V skutku zaujímavý rozsah poviedok, každý si nájde to svoje, tu svoju topku, ten svoj oribeh ci oribehy, ktore sa budu pacit najviac.

Nájdeme tu fantasy, sci-fi ci horor , zrod nového života šialenou vilou či dokonca aj nechuť k sliepkam !

Na niektorých poviedkach som sa smiala na iných čítala s otvorenými ústami a na niektorých skôr neveriacky, že toto vážne? Ako s tými sliepkami

Ja som si tu našla moje TOP poviedky a to:

Jan Hlávka- Sami na ceste - aká je detská psychika a kam až dokáže deti zaviesť? čo takto k duchovy a hrobarovej lopate

Jana Abasová - Kéž by se netočila - krásny a zároveň smutný ale i mágiou nabity príbeh

Barbora Vrobelová - Kra - veľmi zaujímavé obmenenie ženy a muža v prirodzenom kolobehu, tu sú ženy tie silne a muži su "domace panicky"

Veronika Salášková - Křídla - ako sa da použiť dvoch nešťastných ľudí vo svoj vlastný prospech? No v tomto pripade tou najhoršou cestou

Za možnosť prečítat si túto knihu ďakujem za našu #spoluprace @goldendogbooks

Kniha č. 11/2024

#recenzieTerka #recenznivytisk #kniznarecenzia #jinykraj #ctuhoror #goldendog

Obsah:

Antologie Jiný kraj je výběrem povídek žánru fantasy, sci-fi a hororu, ale přesto se věnuje tématům, která hýbají současným světem. Problémy osobní identity, ochrana životního prostředí, potíže v rodině nebo intenzivní chov drůbeže. Mořské panny plavou mezi igelitovými sáčky, mágové experimentují na dětech s mentálním postižením, kmen žijící na obří kře prchá ze své domoviny, protože přichází doba tání

Obsah povídek je často kritický a varující, ale nejednou se na konci mihne jiskřička naděje. Nebo aspoň rozkošné koťátko.

12.01.2024 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tereza Bartošová - Klekánice

Počet strán : 188
Vydavateľstvo: @nasevojsko
Žáner: #detektivka

Ani za mak by ma nenapadlo, že v tejto knihe s týmto názvom, bude ukrytý takýto príbeh.

To čo vyzeralo ako mysteriózny thriller skončilo ako monštrózna detektivka s takým odhalenim, že mi bolo na zvracanie.

O to horšie, že takéto veci sa "bežne" stávajú.

Musím pogratulovat autorke, výborné dielo, dokonalá zmätenosť čitateľa, dej, ktorý vás nenechá chladným a keby som ju nemala v spoločnom čítaní, tak ju dám na jeden nádych.

A musím povedat, že som sa trafila do mojej teórie aj keď sa mi to dej snažil vyhovoriť.

Za spolocne citanie dakujem dievčatám : @knihy_s_lussy @kniho_kniho_knihomol @ctenarka_lucy @mgettinova
@marta_and_books

A za knihu ďakujem @terka.bartosova.psani bola úžasná

Kniha č. 10/2024

#kniznarecenzia
#recenzieTerka #spolocnecitanie #klekánice #terezabartosova #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory

#stratenédieťa #pátranie

V malé středočeské vesnici se ztratilo děvčátko. Rozbíhá se zběsilé pátrání a boj s časem. Utekla? Stala se obětí krutého zločinu? Nebo si pro ni sáhla kostnatá ruka Klekánice z minulosti?

12.01.2024 5 z 5

Mŕtvi neplačú Mŕtvi neplačú Barbora Gero

Barbora Gero - Mŕtvi neplačú

Počet strán: 180
Vydavateľstvo: @historicke_detektivne_pribehy
Žáner: #detektivka #historia

Útla kniha skrívajuca jeden tajomný príbeh.

Škoda, že som začala až piatou časťou ale nevadilo to.

Rýchly vstup do deja, ktorý čitateľa okamžite pripúta.

Leopold, šikovný lekár, či vyšetrovateľ (tu mi trošku chýbalo, ako sa dostal k vyšetrovaniu)

Prípad bol jasný až dokiaľ neprišiel Leopold a ukázal všetkým, že nie vždy je všetko tak ako to na prvý pohľad vyzerá.

Bola som unesená celým priebehom, pretože podľa mňa to neni sranda prísť na to, kto za tým stoji bez novodobej techniky

Kniha bola skvelá a ja ju určite odporúčam i keď dostala 4 hviezdy pretože mi tam trosku vadili všetky tie historické fakty, ktoré boli pre mňa až príliš.

Za štafetu ďakujem @recenzienika

Kniha č. 9/2024
Štafeta c. 118

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #podporujemeslovenskychautorov #zanrovavyzvasfreyou #mrtvineplacu #barboragero

#prípad #Vianoce #vyšetrovanie #vraždy

Historická detektívka MŔTVI NEPLAČÚ zavedie čitateľov do vianočnej Viedne v roku Pána 1868. Lesk a bieda metropoly monarchie skrýva spleť osudov a udalostí, ktoré sú tragickým obrazom ľudskej duše.

Leopolda Sanitasa čaká náročný prípad. Brutálna vražda mladej ženy a nájdenie jej rozštvrtených údov ohromí celú Viedeň a dolapenie vraha nenechá na seba dlho čakať. Prípad sa však zamotáva nájdením ďalšej mŕtvoly.
Je chytený vrah skutočným vinníkom? Podarí sa Leopoldovi vyšetriť brutálne vraždy žien? Dokáže zhodnotiť falošné dôkazy, ktoré sa mu podsúvajú? Nájde skutočného vraha alebo je všetko inak, ako sa zdá?

Aj na tieto otázky dostanete odpoveď v piatom príbehu z radu historických detektívok.

11.01.2024 4 z 5