TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Pocet strán: 129
Vydavateľstvo: Nakladatelství Golden Dog
Žáner: #scifi #horor

Tlieskam

Totalny masaker bez nároku na šťastný koniec.

V prvej polke knihy som bola mierne zmetená zo všetkého, v druhej polke už mi to bolo fuk pretože to bola jedna nálož za druhou, jeden hnus za druhým a tak to má byť v zrnkách temnoty, preto ich zbožňujem , pretože toto spĺňa všetky moje požiadavky čiernej duše!

Pecka!

Ďakujem za štafetu Lucie Svobodová a dakujem za knihu Jiří Sivok

Kniha č. 3/2024
Štafeta č. 115/1

#stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznarecenzia #recenzieTerka #zrnkatemnoty #ctuhoror #goldendog #jirisivok #lipuzbylo #podporujemeceskeautory #autorskastafeta

#dystopický #atomovabomba #postapokalyptické #dystópia

Dvanáct let po atomové sprše.
Osm let po všudypřítomné temnotě jaderné zimy.
Šest dlouhých roků od doby, kdy lidé zjistili, že z nitra planety Země uniká plyn hubící plody v tělech matek.
A pak je tu Cappy. Jako jeden z mála přežije útok ruských nájezdníků na Temelín a chce se dostat zpět do Českých Budějovic.
Cesta je však nebezpečnější, než si dokáže přestavit. Neuvědomil si totiž, že LÍP UŽ BYLO.

04.01.2024 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Stephen King - Zelená míle

Počet strán: 338
Vydavateľstvo: @knihybeta
Žaner: #fantasy #thriller #roman

Od chvíle čo som videla film a dozvedela som sa, že je natočený podľa knihy a dokonca knihy od Stephana Kinga, bol môj sen knihu vlastniť a prečítať.

Bohužiaľ knihu nevlastnim ale vďaka štafete som si ju konečne prečítala

Musim veľmi pochvalit, že az na niektoré časové nezhody bol film skoro od slova do slova natočený podľa knihy.

Moja fantázia išla ako po masle, celý film sa mi odohral v knihe a ja som revala a revala a revala.

ďakujem za možnosť zúčastniť sa štafety a užiť si knihu @knihaopate

Myslim,ze ty co videli film alebo čítali knihu so mnou súhlasia, ze toto sa naozaj podarilo. Nie je to horor ale je to úžasné smutné dielo s veľkým posolstvom vďaka Johnovy - duši tak krásnej a nevinnej s veľkým srdcom

„"Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím" -John Coffey“

Kniha č. 2/2024

Štafeta č. 114

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #stephenking #zelenamile

Obsah:

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt.
John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....

02.01.2024 5 z 5

Nemé hlasy Nemé hlasy Adam Kováčik

Adam Kováčik- Nemé hlasy

Počet strán: 256
Vydavateľstvo: @adam_kovacik_
Žáner: #detektivka #thriller #horor

No, čo s touto knihou?

Zaujímavá v zmysle povesti, zaujímavá v ramci deja, no ten koniec bol najlepší a nie len preto, že som sa ozaj začínala báť.

Tomáš, dedic domu a rodinnej kliatby spojenej s Veselicou v Oravskej Veselej.

Celá kniha sa nesie v tomto duchu povesti na dušičky o Veselici a jej nenarodených deťoch.

No kto je ta Veselica a jej deti?

Musím povedať, že v určitých pasážach som bola z knihy mierne zmätená a 4 hviezdy dostala za to, že som sa vážne nebála až ku koncu, chcelo by to viac nadprirodzena aby mnou prešli zimomriavky.

Kniha sa rýchlo číta čo je výborné, ľúbim knihy s malo stranami, pretože tam nie je čas na zdĺhavé zbytočnosti.

Adam vie písať krasne opisy, takže sa cítite ako by ste boli na Babej hore s Tomášom.

Ďakujem za možnosť zúčastniť sa tejto štafety @mama_nad_knihou
A ďakujem za poskytnutie knihy @adam_kovacik_

Štafeta č. 113

#kniznastafeta #kniznarecenzia #stafetovyzavislak #autorskastafeta #milujemeknihy2 #recenzieTerka #nemehlasy #adamkovacik

#príbeh #napätie

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu

Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej strane dodnes nesie svoje nechválene známe meno Diablak. Kniha Nemé hlasy je dôkazom toho, že návrat domov nie je vždy najlepšou alternatívou, najmä keď človek znenazdajky prichádza na to, že sa v jeho tieni skrýva aj niečo iné, než len čerstvo posekaná tráva pozemku zosnulého starého otca.

Kniha, ktorá vám naženie husiu kožu

Nemé hlasy sú príbehom muža, ktorý sa vracia do svojej rodnej dediny po tom, čo jeho dedo, horár, záhadne zmizne na Babej hore. Tomáš v malej piecke nachádza obhorený pracovný denník, v ktorom si dedo zapisoval prácu, no okrem nej, odrazu v strede denníka natrafí na kresbu lesa s postavou ženy, ktorá má na hlave nasadenú lebku jeleňa bez parožia.

Kto je tá záhadná postava a prečo ju dedo kreslil?

29.12.2023 4 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

Riley Sager- Poslední oběť

Pocet strab: 368
Žáner: #thriller

Vyborna kniha!

Ďakujem za možnosť zúčastniť sa spoločného čítania na túto knihu @knihydobrovsky @kate_valter

Bolo to skvelých 7 dní ,kedy sa mi kniha postupne odkrývala časť po častiach.

Cítila som sa akoby som sledovala serial, ktorému vždy v tom najlepšom skončili strany na ten deň a ja som čakala ako to bude pokračovať ďalej.

Hlavná postava v alkoholickom opare, ktorá sa snaží rozlúsknuť zmiznutie kamarátky.

Pre mňa bol vrah jasný od samého začiatku, ale... mala som pravdu?

Moje myšlienkové pochody boli vskutku zaujimave, pretože podozrivý bol neskôr každý , ešte aj ta voda v jazere!

Ako sme išli dejom a dostali sa na úroveň mystery srdce mi poskočilo a bola som v siedmom nebi!

A ten záver bol úžasný! Absolutne som to nečakala a o to väčšie prekvapenie to bolo!

Takže za mňa je celkove hodnotenie 5 , pretože dej bol rýchly, výborne sa rozvíjal a bola som viac a viac napnuta ako kšandy! Neprišlo mi tam jedine hluché miesto len výborný pribeh plný napätia!

Nečítala som este nič od tohto autora a možno som aj rada, pretože som nečakala nič čo by ma sklamalo a bola som knihou úprimne v dobrom prekvapená!

Ďakujem vsetkym spolucitatelom za skvely týždeň
Martin Petráš
Jitka Dudychová
Renča Mašová
Lucie Svobodová
Nika Vachová

#bookstormingbloggers #knihydobrovsky #recenznivytisk #kniznarecenzia #recenzieTerka #spoluprace #milujemeknihy2
#posledniobet #rileysager #spolocnecitanie

#strata #posadnutosť #vina

Nedávno ovdovělá herečka Casey Fletcherová se ukryla před bulvárními novináři do letního sídla u klidného jezera ve Vermontu. Vyzbrojena dalekohledem a zásobou lahví svého oblíbeného alkoholu si krátí čas pozorováním Toma a Katherine Royceových, kteří bydlí v domě na protější straně jezera. Je to nádherný pár: Tom je bohatý technologický inovátor, Katherine bývalá modelka.

Jednoho dne Casey zachrání Katherine před utonutím v jezeře a vznikne mezi nimi přátelství. Čím více se však poznávají a čím déle Casey sousedy sleduje, tím je jasnější, že manželství Katherine a Toma není zdaleka tak dokonalé a klidné, jak by se mohlo zdát. Když Katherine náhle zmizí, Casey se pokouší zjistit, co se s ní stalo. Odhaluje přitom děsivé a temné pravdy, v jejichž světle se příběh o voyeurismu a podezírání mění v příběh o vině, posedlosti a o tom, jak moc může zdání klamat.

Riley Sager ve své nové knize Poslední oběť namíchal typickou směsici výrazných postav, psychologického napětí a překvapivých zvratů, nad nimiž budou čtenáři žasnout až do poslední stránky

29.12.2023 5 z 5

Vianoce, zas Vianoce Vianoce, zas Vianoce * antologie

Kolektiv autorov - Vianoce, zas Vianoce

Počet strán: 417
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #horor #scifi #fantasy

Sbornik rôznorodych vianočných poviedok, ľúbite sci-fi, horor či fantasy?

Toto bola úžasná nalož - s každého rožka troška a spolu výborné dielo.

Samozrejme ako pri všetkých poviedkových knihách niektoré vás zaujmú viac niektoré menej, každý si nájde to svoje pravé orechové a nudiť sa rozhodne nebude!

Prinášam moje mini recenzie na tie ktoré sa páčili mne

Monika Kandrikova - Malá priamočna hudba - krásny príbeh o tom, že viera nikdy neumiera a jedno male úprimné želanie môže zmeniť váš svet

Ivana Molnárová Dubcova - Život na splátky - výborná fantasy, kde dobrý skutok môže znamenať i ztratenie vlastného života

Pavel Skořepa - Nešťastné a neveselé - Zimomriavky mám ešte teraz!

Lucia Braunova - Adventna návšteva - Táto bola úžasný psychotriler

Ivan Kučera - Mama - Ako môžu dopadnúť deti v zlých rukách?

Katarína Soyka - Demonikine Vianoce - pohladenie na duši vďaka upirom a diablom

Dakujem @vydavatelstvohydra za poskytnutie knihy v ramci #spoluprace ako #recenznivytisk

#kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #podporujemeslovenskychautorov #vianocezasvianoce

Obsah:

Zbierka poviedok, ktorú by ste si priali na Vianoce!

Jana Tabačková – Tri listy Ježiškovi
Monika Kandriková – Malá prianočná hudba
Anna Olejárová – Poľovačka na Santu
Miňo Tichý – Do nekonečna a ešte ďalej!
Ivana Molnárová Dubcová – Život na splátky
Ivan Kučera – Mama
Naďa Vojteková – Znamienko
Marián Kubicsko – Jožo Fero a Dedo Mráz
Patrik Slanina – Vianočná nakládka
Miro Švercel – Kde je Ježiško?
Katarína Soyka – Démonikine Vianoce
Lenona Štiblaríková – Aj v noci noc, aj vo dne noc, príďže mi voľakto na pomoc!

28.12.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Martin Štefko - Nikdy se nepřestala usmívat

Počet strán: 222
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Záner: #thriller

Tato recenzia sa mi píše ťažko, pretože jednoducho bez spoileru to nepojde...

Masova vrahyňa Alexandra? Alebo len obeť?

Príbeh, ktorý sa ťažko čítal, či už s pohľadu psychológa, z pohľadu vrážd a nakoniec aj zo samotného pohľadu Akexandy.

Začiatok knihy bol úžasný, poprava, ktorá sa vôbec nepodarila.

Dej, ktory mrazil! Doslova!

Koniec knihy?

Chcelo sa mi vrieskať, chcelo sa mi plakat, chcela som pomôcť!

Martin opäť stvoril svet nad ktorým krútite hlavou, nechápete, nerozumiete.

Hlavná postava bez emocii v jednom momente máte chuť jej nafackovat! Nech sa preberie! Prečo to robí?! Prečo?!

Prečo som použila tieto slová? Pretože Alexandra je náš John

Dakujem za tuto knihu @martinstefko bola uzasna a dakujem @goldendogbooks za zaslanie knihy v ramci #spoluprace ako #recenznivytisk

#kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #podporujemeceskeautory #nikdyseneprestalausmivat
#martinstefko

Obsah:

Robert Jenkins je uznávaný soudní psychiatr. Před sebou má případ, díky kterému už jeho jméno nikdy nezapadne. A přitom stačí jen mluvit a naslouchat.

Alexandra je obyčejnou ženou, která nikdy nestála v centru dění. Až doposud. Ocitla se ve světle reflektorů s krví na rukou. Alexandra je vražedkyně. Na svém kontě má 168 zabití.

Robert se těší na jednoduchý případ. Všechno je jasné. Alespoň do chvíle, než se s Alexandrou poprvé setká.

25.12.2023 5 z 5

24 dní do Vianoc 24 dní do Vianoc Michala Ries

Michala Ries - 24 dni do Vianoc

Počet strán: 443
Vydavateľstvo: @slovenskyspisovatel
Žáner: #romantika #humor

Ani som netušila, že táto romantická kniha bude taká úžasná ??

Kapitola za deň a ja smútim, že uz mi Nina nebude spríjemňovať ráno.

Od 30. Novembra po 24. Decembra

Nina je jeden úžasný človek s veľkým srdcom a s tak praštenymi napadmi, ze to svet nevidel.

Každá jedna kapitola mala niečo do seba, niesla v sebe posolstvo, či totálnu kravinu pri ktorej som sa smiala ako blázon alebo smútok pri ktorom mi ušla nie jedna slza.

Myslim, že chlap ako Dominik neexistuje a ak áno tak mu gratulujem a želám mu Ninu

Ďakujem Miška za túto knihu, ďakujem za krásne venovania (áno, áno dokonca som si knihu aj kúpila) a teším sa na ďalší rok kedy si dám repete Michala Ries

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #michalaries #24dnidovianoc

#atmosféra Vianoc#Vianoce

Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc

Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať.

Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani nepodobá, a rozhodne sa to zmeniť.

Do Vianoc zostáva dvadsaťštyri dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé.

A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.

24.12.2023

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Oyinkan Braithwaiteova - Má sestra je sériový vrah

Počet strán: 213
Vydavateľstvo: @hostbrno
Žáner: #thriller #detektivka

toto bola paródia na Thriller?

Neviem čo by som k tomu viac dodala, jednanie hlavnej postavy bolo na hlavu, jednanie jej sestry bola čistá psychiatria ale okej no...

Ďakujem za stafetu aspoň som sa zasmiala Martin Petráš

Štafeta č. 112

#kniznastafeta
#kniznarecenzia
#recenzieTerka #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #masestrajeseriovyvrah

Obsah

#milostnytrojuhelnik #rodina #vraždy

Korede je zahořklá. Není divu Její sestra Ayoola je oblíbená a hezká, ale dost možná i šílená. Měla přítele, ale ten je teď po smrti. Stejně jako ti dva před ním.

Korede vytrhne od večeře vyplašený telefonát. Volá jí sestra Ayoola a Korede hned ví, co se od ní čeká: bělidlo, gumové rukavice, pevné nervy a silný žaludek. Tohle je třetí chlap, kterého Ayoola poslala do věčných lovišť prý v sebeobraně. Třetí tělo, kterého se bude Korede muset zbavit. V zájmu všech Nigerijců by měla jít na policii, jenže svou sestru miluje a rodina je přece na prvním místě.

Pak ale Ayoola začne chodit se sympatickým lékařem z nemocnice, kde Korede pracuje jako zdravotní sestra. Korede doktora Tadeho už dlouho miluje a nehodlá se smířit s tím, že i on skončí s kudlou v zádech. Jenže zachránit jednoho by znamenalo obětovat druhého

Do milostného trojúhelníku mezi Korede, Ayoolou a Tadem se vplétá obraz dětství obou sester, poznamenaný temnou vzpomínkou na krutého otce a jeho tragickou smrt. Nebo snad ne zase tak tragickou?

Román o lásce, o Lagosu a o tom, že krev je hustší než voda. A hlavně se hůř odstraňuje z koberce.

22.12.2023 2 z 5

Ozvěny minulosti Ozvěny minulosti Gregg Olsen

Gregg Olsen - Ozvěny minulosti

Počet strán: 282
Žáner: #thriller #detektivka

Musim povedat, že tento príbeh bol neuveriteľne zamotaný.

Začíname jednou rodinou, skočíme na vraždu, ďalšia rodina, ďalšia rodina a pomedzi to nám detektívka rozpráva svoj príbeh, ktory bol lepší ako samotna vražda.

Čítanie som si užila a aj som sa rýchlo zorientovala v postavách ale chýbal mi tam taky ten wau efekt, pri ktorom by si kniha vyslúžila 5

Myslím, že tu išlo hlavne autorovi o to aby nam predstavil detektívku a vražda bola len taka vedľajšia dejová linka.

Urcite sa ale teším na druhú časť a pevne verím, že tam sa už autor rozhodne, ktorou drahou pôjde.

Štafera č. 111

Dakujem @knihy_s_marcelom

#kniznastafeta #kniznarecenzia #recenzieTerka #stafetovyzavislak #greggolsen #ozvenyminulosti

#spomienkynadetstvo #súvislosti #komunita #temnáminulosť

Když Ruth Turnerová vejde do kanceláře šerifa a tvrdí, že její sestra Ida Wheatonová je už déle než měsíc nezvěstná, instinkty detektiva Megan Carpenterové říkají, že je třeba udělat víc, než jen podat hlášení. Spěchá k Idinu statku v kopcích nad Snow Creek a najde její dospívající děti samotné a vyděšené. Nemůže si nevšimnout, že tu není televize, žádné videohry, nic z vnějšího světa. Cosi na rodině Wheatonových nesedí a Megan se vrací bolestné vzpomínky z dětství.

Pak je v opuštěném pickupu poblíž domu Wheatonových objeveno tělo a Megan je přesvědčena, že spolu případy souvisí. A aby mohla dopadnout vraha, musí nejprve odhalit tajemství izolované komunity Snow Creek. Sama má ale svá vlastní tajemství...

Vzadu v její skříni je schovaná krabice kazet s nahrávkami jejích terapeutických sezení před více než třinácti lety. Dokáže se konečně postavit minulosti? A pomůže jí znovuprožití vlastního bolestného příběhu vyřešit složitý případ, který se rozplétá v kopcích nad Snow Creek, než bude ztracen další nevinný život?

21.12.2023 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Ellison Cooper - V kleci

Počet strán: 420
Žáner: #thriller #detektivka

Výborná detektívka, výborný Thriller!

Tak skvelo prepracovaný dej, ktorý vymyslela táto autorka, to bolo niečo neskutočne!

Máyska, Egyptská či Grécka kultúra, študovanie mozgov sériových vrahov a hlavne prvotná vražda, to všetko vás zavedie do dychberúceho príbehu!

Sayer, úžasná neuropsychologička s nie ľahkým osudom sa vrhne na prípad sériového vraha, pátranie, ktoré nebolo vôbec jednoduché, stopy, ktoré nevedú nikam, strach o život, ktorý vás donúti pátrať so Sayer a odhaliť toho dokonale inteligentného vraha, ktorý sa zdá byť vždy o krok na pred!

A môj detektivny odhad opäť zlyhal ale bola som veľmi blízko

ďakujem za túto štafetu @knihy_s_marcelom a teším sa na ďalšie prípady Sayer!

Štafeta č. 110

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #ellisoncooperauthor #vkleci

#výskum #unesenéženy #sériovívrahovia #únosy #smrť

Neuropsycholožka FBI Sayer Altair odhaluje zlé úmysly v nejhlubších zákoutích. Aby zapomněla na tragickou smrt svého snoubence, zabývá se výzkumem mysli sériových vrahů. Když policie ve Washingtonu D.C. objeví děsivou vražednou scénu – dívku, která byla dlouhou dobu uvězněna v kleci a pomalu umučena k smrti, je Sayer vyzvána, aby vyšetřování vedla. Obětí je dcera vysoce postaveného senátora a Sayer tuší, že tento případ bude bedlivě sledován.

Přichází anonymní zpráva o další dívce na pokraji smrti. Sayer závodí s časem, aby zachránila druhou oběť, ale brzy si uvědomí, že chytá vraha s nebezpečnou posedlostí.

A zabiják je blíž, než si myslela

17.12.2023 5 z 5

Nejistá oběť Nejistá oběť Claire McGowan

Claire McGowan - Nejistá oběť

Počet strán: 310
Vydavateľstvo: #nakladstelstvivendeta
Žáner: #thriller

No, kniha sa mi čítala ťažko.

Aj keď od tretej časti to už bolo v celku fajn a štvrtá časť bola výborná viac ako 3 hviezdy si nezaslúži.

Dej s ktorého som bola polku totalne zmätená, sledovať tri postavy naraz je niekedy o hubu.

Čo sa týka hlavných postáv Suzi, Elle a Nory - 3 ženy ťažko skúšané osudom, jedna ma väčšieho vola než tá druhá.

Psychické tyranie, ktoré si zažívala Suzi či neustále podvádzanie, ktoré mala Elle.... A Nora? bola tá zlá či nakoniec spása?

Ale dobré psycho podmienky na thriller splnene.

Určite knihu neradím medzi zle ale druhy krát ju uz čítať nemusím.

Štafeta č. 109

Ďakujem za štafetu @sarka.smetanova13

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #nejistaobet #clairemcgowan

#vzornamanzelka #osudmanželky #kamarátstvo #tajomstvo #obeť

Suzi udělala něco hodně špatného. A teď za to platí. Těhotná a vystrašená žije se svým žárlivým manželem Nickem v chalupě na samotě.

Když se do jediného domu v okolí přistěhuje Nora, Suzi je za novou kamarádku vděčná. Tak moc, že se jí chystá svěřit tajemství, které ji tíží. Ale Nora je jiná, než se na první pohled zdá. Je možné, aby už věděla, co Suzi provedla?

Elle tráví den za dnem ve svém dokonalém domě, zcela pohlcena rolí ukázkové manželky. Ale když se dozví o manželově zradě, začnout ji znovu pronásledovat dávné události, na které by nejraději zapomněla. Udělá cokoli, aby zůstaly utajeny, i kdyby to znamenalo vraždu. Koneckonců, nebylo by to poprvé...

Tyto ženy, zamotané do svých tajemství a lží, si brzy uvědomí, že mají společného víc, než by si dokázaly představit. Když je šokující událost svede dohromady, jejich životy se navždy změní.

13.12.2023 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Kerri Maniscalco - po stopách Jacka Rozparovače

Počet strán: 320
Žáner: #youngadult #horor #historia

Rozhodne by som túto knihu neradila medzi horor, možno thriller ale to nič nemení na veci, že bola výborna.

Hlavná hrdinka Audrey Rose bola výborná, silná žena, ktorá si išla za svojim.

Dokonca mi ani nevadilo, že kniha je historického žánru, pretože Viktorianska doba sa mi páči, až teda na to, že žena je v podstate nič a muži vládnu svetu.

Dej bol zo začiatku trošku chaotický ale postupne sa dielky skladačky zasuvali na svoje miesta a dej krasne plynul.

Jacka som mala podchyteného asi od 100 strany ale stále tam boli úskoky, kde ma autorka zneisťovala a išlo jej to teda bravúrne!

Slovne prestrelky medzi Audrey a Thomasom boli veľmi vtipné, morbidity a sarkazmus išli ruka v ruke.

Kto ma rád "medicínske prostredie pitiev" tak si príde na svoje

Veľmi sa teším na ďalšie dobrodružstvá Audrey v ďalších častiach.

Štafeta č. 108

Ďakujem za knihu v štafete Iveta Vašutová

#kniznastafeta #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #stafetovyzavislak #postopachjackarozparovace #kerrimaniscalco

Antonacia:
Hrůzu nahánějící hororový román, jehož příběh je inspirován vraždami Jacka Rozparovače, s neočekávaným vyvrcholením, z něhož tuhne krev v žilách

Sedmnáctiletá Audrey Rose Wadsworthová je dcerou ctihodného šlechtice a nabízí se jí tak život v bohatství a moři dalších výhod. Pod rouškou společenských čajových dýchánků a nákupů luxusních šatů však vede tajný druhý život.
Navzdory přáním svého otce a očekáváním společnosti Audrey často utíká do laboratoře svého strýce, kde se věnuje děs nahánějícímu studiu forenzních věd. Když ji práce na tělech brutálně zavražděných žen vtáhne do pátrání po sériovém vrahovi, přivede ji její touha po nalezení odpovědí na samý okraj zlaté klece.
Šokující zvraty a obraty, umocněné fotografiemi z této ponuré doby, činí z této prvotiny z pera autorky Kerri Maniscalco, jež se umístila na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times, vskutku nezapomenutelné dílo.

11.12.2023 5 z 5

Koruna mesiaca Koruna mesiaca Adriana Bolyová

Adriana Bolyova - Koruna mesiaca

Počet strán: 123
Vydavateľstvo: @adri_bolyova
Žáner: #fantasy

Veľmi pikantná fantasy rýchlovka.

Dej bol výborný a rýchly, čo som veľmi rada, žiadne zbytočné omáčky okolo.

Lele som fandila, elfka, ktorá mala gule a nenechala si skákať po hlave (väčšinou)

Čo sa týka jej manžela musím povedať, že som bola očarená jeho správaním ale musím priznať, že moje srdce by išlo tam kde Leline, pretože moc nie je všetko a laska si nas najde všade

Ako som už pisala hore bol to veľmi pikantný príbeh, takže milovníci erotiky si pridu na svoje

Ďakujem @adri_bolyova , že si mi poslala knihu na recenziu a ďalej dievčatám do stafety

@korunamesiaca #kniznastafeta #kniznarecenzia #recenzieTerka #podporujemeslovenskychautorov #adrianabolyova #korunamesiaca

Antonacia:

Lele sklamala rodinu. Ušla s milencom a prišla o česť. Má jedinú príležitosť, ako predísť potupe – prijať za manžela Mergana, pána nočných elfov.
Lele túži byť slobodná a riadiť sa srdcom, nie prísnymi pravidlami svojho otca, vládcu Mesačného kraja. Súhlasí, že sa vydá za Mergana, no jedine pod podmienkou, že časom jej dá voľnosť. Mergan a ostatní elfovia vzdialeného Nočného kraja sú v ríši známi ako poslední, ktorí sa nevzdali zbraní a ktorí ich neváhajú použiť.
Lele prichádza do nového nebezpečného domova, kde sa musí zhostiť úlohy tretej manželky. Mergan túži po synovi, ale ešte viac túži po legendárnom kameni mesiaca s obrovskou magickou mocou. Niektorí mesační elfovia dokážu počuť hlasy nerastov a dúfa, že Lele je jednou z nich. Preto neváhal a uchádzal sa o ňu napriek jej zničenej povesti.
Aj keď ich zväzok je iba dohoda, podľahnúť vzájomnej príťažlivosti je príliš lákavé. Lele sa musí rozhodnúť – stane sa poslušnou manželkou, alebo zostane verná svojmu nespútanému srdcu?

11.12.2023 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Scott Reintgen - Nyxia Povstává

Počet strán: 357
Žáner: #youngadult #scifi

Výborný záverečný diel.

Hoci ma trošku vytáčalo pre mňa zbytočne naťahovanie deja, neustále straty a nálezy ale bolo to vyborne.

Dej bol plny napätia a akcie a boju!

Emmet a Morgan predsa sa im to podarilo, všetko.

Musím povedať, že tá jedna nezničiteľná osoba, by som tam nakráčala a odstránila ju sama

Rozhodne odporúčam celu sériu je výborná a z celej série sa mi aj tak najviac páčil prvý diel.

Cela seria mi velmi pripominala serial The 100 , cudzia planéta, vstup na územia domácich, ale tu to aspon autor uťal v tom správnom čase.

Dakujem za stafetu @knihy_jedne_modrovlasky

Štafeta č. 51/3

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #scottreiniger #nyxia

#katastrofy #vesmír

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší.

Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti.

Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití.

09.12.2023 5 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek - Dárek

Počet strán: 357
Vydavateľstvo: @anag_vzdelavacispolecnost
Žáner: #psychothriller

Že som si myslela, že ma Fitzek nedokáže prekvapiť už ničím?

Ajaj.. taký omyl...

Rozbeh prológu výborný !!

Samotný dej?

Zo začiatku som sa fakt vážne nasmiala, čo sa mi u Fitzeka ešte nestalo, mala som pocit že čítam sitkom a nie psychothriller ale potom?

Potom ten pocit zmizol a ja som opäť nevedela kde je sever!

Je Milan zlý? Kto je Zoe, kto je Lynn, kto je do pekla Jakob a čo sa to tu deje?!

Ked už som sa konečne zorientovala a mala som všetko "pod palcom" BUM a bola som tam kde na začiatku.

Čize moja zvyčajná otázka pri Fitzekovy som blázon ja, či postavy v knihe?

Čo sa týka Milana (hlavnej postavy) nedokážem si predstaviť byť analfabet a musím povedať, že "vyčúraval" dobre zo všetkými, veľmi som si jeho postavu obľúbila

Ďakujem za možnosť prečítať si knihu v rámci #spoluprace
S @anag_vzdelavacispolecnost , veľmi si to vážim

#kniznarecenzia #recenzieTerka #recenznivytisk #milujemeknihy2 #sebastianfitzek #darek

Antonacia:

Milan Berg stojí na semaforu, když vedle něj zastaví auto. Na zadním sedadle sedí vyděšená dívka. Na okno zoufale tiskne kus papíru. Volání o pomoc? Milan to však nedokáže přečíst – protože je negramotný! Jeden z více než dvou milionů v Německu. Cítí však, že ta dívka je ve smrtelném nebezpečí. Noční můra, na jejímž konci stojí kruté zjištění
Když ji začne hledat, stane se z toho noční můra, na jejímž konci stojí kruté zjištění: Někdy je pravda příliš hrozná na to, aby s ní mohl člověk dál žít – a nevědomost je největším darem na zemi.

07.12.2023 5 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Erin Stewart - Jizvy jako křídla

Počet strán: 345
Žáner: #youngadult #roman

Nádherná kniha o tom ako človek musi zabojovať, hoci na to nemá vôbec žiadnu chuť.

Ava - krásne mladé dievča s veľkými snami v divadle, až kým...
Piper- krásne mladé dievča s veľkými snami, až kým...
Cora a Glenn - dvaja milujúci rodičia, ktorý pišli o svoju dceru ale mali Avu

Ava sa mi páčila hneď od začiatku, i keď jej osud bol bohužiaľ príšerný a nikdy, nikdy by som to nechcela zažiť. Napriek tomu sršala iróniou a optimizmom.

Keď sa zoznámila s Piper, bola to dvojka ako vyšitá.
Pretože, hoci od iných to mohlo znieť ako urážka od nich vsetky urážky zneli a boli ako laskyplne podpichovanie dvoch dievčat s podobným osudom.

Piper bola slniečko a myslim, ze tak energický človek asi ani neexistuje.

Nad knihou som plakala a zároveň som sa aj riadne nasmiala.

A hlavne, ľudia by sa mali zamyslieť nad svojou zlomyselnosťou a nad tým, že aj pohľad či slová dokážu raniť.

Ako sa to hovorí: "Dvakrát meraj raz rež" pretože stačí raz zarezať zle...

#kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznarecenzia #recenzieTerka #milujemeknihy2 #jizvyjakokridla #erinstewart

Stafeta č. 107

Za štafetu ďakujem @freya_zlaskykpribehum

#strata #priateľstvo #rodina

Šestnáctiletá Ava Leeová přišla o všechno: o rodiče, nejlepší kamarádku, domov a dokonce i o tvář. Nepotřebuje zrcadlo, aby viděla, jak vypadá. Svůj odraz vidí v očích všech, kteří se na ni dívají.

Rok po požáru, který zničil její svět, stojí před návratem do „normálního“ života. Pro popálenou dívku jako ona už ale žádný normální život neexistuje.

Teprve setkání se stejně postiženou spolužačkou Piper v ní probouzí naděje, že na svou noční můru již nebude sama. Piper vytlačí Avu z její komfortní zóny a přinutí ji dělat věci, které by nikdy nepovažovala za možné. Ava však netuší, že Piper bojuje i svou vlastní bitvu a již brzy se bude muset rozhodnout, jestli svým jizvám dovolí, aby ji stáhly zpět, nebo umožní svým nejbližším, aby jí pomohli létat.

04.12.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Stephen King - Cujo

Počet strán: 335
Vydavateľstvo: @knihybeta
Žáner: #horor

Ach Stephen, báť sa, či plakať?

Cujo, úžasný, huňaty, priateľský bernardín, ktorý by za svojich ľudí položil i život.

Až do jedného momentu kedy mu bolo ublížené a on dostal besnotu.

Besnotu, ktorá jeho úžasnú povahu premenila na besniaci nástroj pre vraždu.

No musím sa priznať, že vo veľa prípadoch som ho nútila myšlienkami niekoho zabiť (moja cierna duša musela ), no v inych prípadoch som trpla.

Trpla som strachom o pasažieroch v Pinte. Modlila som sa a dúfala som, že sa zachránia.

Ale samozrejme to by knihu nemohol písať Stephen King, že že?

Pol knihy som prerevala!

Cujo nieje strašidelná kniha aj keď zo začiatku som mala kúštik nahnané ale Cujo je pre mňa hlavne velmi emotívna kniha.

Ďakujem za možnosť prečítať si knihu v štafete @terr_books

Štafeta č. 106

#kniznastafeta #kniznizavislaci #kniznarecenzia #milujemeknihy2 #recenzieTerka #cujo #stephenking

#uväznenie #triler #hrozba #pes #zlo

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama.
Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy.
Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby...

02.12.2023 5 z 5

Zůstávám tu pro tebe Zůstávám tu pro tebe Zuzana Holčíková

Zuzana Holčíková - Zůstávám tu pro tebe

Počet strán: 190
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_petunky
Žáner: #romantika

Druhá kniha od šikovnej autorky.

Musim ale povedať, že táto ma neohúrila tak ako tá predošlá, hold moja anti-romanticka duša tu videla až príliš romantickej lásky.

Ale vyšli mi slzičky aj tu, predsa len dej bol výborný hlavne čo sa týkalo detskej onkológie, tam sa musi roztopiť každé srdce aj moje kamenné a ten záver bol ....

To už si prečítajte sami

Čo vsak musím vyzdvihnúť je krásna úprava strán v knihe, ti sa tak často nevidí

Za knihu ďakujem autorke @holcikovazuzana a za organizaciu @mama_nad_knihou

Štafeta č. 105/2

#kniznizavislaci #kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #recenzieTerka #zustavamtuprotebe #zuzanaholcikova

#zázrak #neočakávané udalosti #láska
Oba jsme svůj zrak soustředili na tu rychle slábnoucí, naoranžovělou kouli sestupující k hladině oceánu, jež nám odvážně odhalovala svou další cestu. Na druhou stranu světa. Chtěla jsem ten zázrak chytit a nepustit. Toužila jsem z toho okamžiku neztratit jedinou vteřinu, nezapomenout jediný dotyk a dokázat nemožné, tak moc ho nemilovat

"Když uvěříš, že je láska prostá, budeš i prostě milovat." Z.H.

01.12.2023 4 z 5

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Zuzana Holčíková - Hra na druhou

Počet strán: 176
Vydavateľstvo: @autreo_publisher
Žaner: #romantika

Na málo stranách veľa emócií.

Musím povedať, že zo začiatku som mala predsudky, samozrejme, že neodsudzujem vzťah čo sa týka starsi-mladsi, v oboch prípadoch su tý starší vždy kanci, že si nájdu mladšieho.

O to viac ma príjemne prekvapil dej a musim povedať, že som trhnula strachom a dokonca mi aj slza vyšla.

Dej mal rýchly spád, autorka sa zbytočne nevykecávala, čo veľmi oceňujem lebo v inom pripade by som asi romantiku nezvládla.

Velmi pekne ďakujem za knihu poskytnutú do štafety @holcikovazuzana a dakujem @mama_nad_knihou za organizaciu

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #recenzieTerka #hranadruhou #zuzanaholcikova

Antonacia:

Sedmatřicetiletá Nela, matka dvou kluků, se po letech potkává se svou spolužačkou ze střední školy Romanou. Romanin devatenáctiletý syn Ben se do Nely zamiluje. Hraje fotbal, stejně jako Nelini synové. Cestou ze soustředění havaruje s mladými fotbalisty autobus a hrozí, že Ben přijde o nohu. Nela zabojuje a žádá svého spolužáka lékaře, aby se pokusil Benovi nohu zachránit. Nela se nerovnému vztahu brání, je si vědoma věkového rozdílu a přes veškerou snahu Benovi nakonec podlehne. Naivně tak učiní v domnění, že tím přispěje k jeho rehabilitaci. Ben se po čase postaví znovu na nohy a díky své ctižádosti se vrací zpátky na hřiště.

Příběh je vystavěný na vývojové křivce jednotlivých charakterů postav a dramatickém sledu událostí během jednoho roku. Nechybí emotivní pasáže. Konfrontace matky a milenky. Konec v podobě jednoho dlouhého monologu - 'Monologu pro Nelu'.

Snad proto přišel, snad proto, aby se rozloučil. "Bene, proč jsi tak smutný?" donutila jsem ho podívat se mi do očí. Chtěl mě znovu políbit, ale já se od něho odtáhla.Nechápala jsem. Jen cítila tu věčnou propast mezi námi. A on jistě také...

30.11.2023 5 z 5

Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech Karin Novotná

Karin Novotná - Okřídlení tvorové v bouřkových mračnech

Počet strán: 98
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #horor #fantasy

Opäť sa mi dostali pod ruku Zrnka temnoty

Pri Zrnkach máte istotu, že na málo stranách ste buď znechutený alebo vystrašený na smrť .

V pripade tejto knizôčky som mala pocit, že som sa dostala do sveta mimo realitu, kde sa bojim búrky, pretože neviem čo by v nej mohlo byť skryté.

Nevinne a smutne začínajúci dej malej hrdinky Beky sa pomaly prevrátil do hororového boja o život s tajomnými tvormi z búrkových mračien.

Čo myslite, podari sa Beky zvíťaziť?

Viac prezrádzať nemôžem lebo malý formát ale určite tuto knižku odporúčam, máte sa na čo tešiť

Ďakujem @karin.knihomolka, že si nám knihu poskytla do štafety a ďakujem za príjemnú dávku strachu

Štafeta č. 104

#kniznastafeta #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeceskeautory #ctuhoror #zrnkatemnoty #recenzieTerka #milujemeknihy2

Antonacia:

Víte, jak to chodí. Základka je jako zlý sen, obzvlášť když jste knihomolka na prahu puberty a vypadáte trochu jinak než ostatní. Snažíte se zapadnout, anebo těch pár let alespoň přežít. Rebeka věří, že už ji nic nepřekvapí. Pak se ale ukáže, že tu největší bitvu má teprve před sebou.

Stačí jedno podivné setkání a už nikdy se nebude dívat na oblohu jako dřív. V bouřkových mračnech se totiž ukrývá něco daleko temnějšího než déšť, hromy a blesky. Proti čemu vlastně bojuje? A existuje způsob, jak to zastavit?

Možná si nakonec bude přát, aby ta bouře nikdy neskončila

28.11.2023 5 z 5