24 dní do Vianoc

24 dní do Vianoc https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502686/bmid_24-dni-do-vianoc-8NC-502686.jpg 5 74 22

Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc. Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať. Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani nepodobá, a rozhodne sa to zmeniť. Do Vianoc zostáva dvadsaťštyri dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé. A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala… ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

24 dní do Vianoc , 2022

ladyel
03.01.2024 5 z 5

Tento rok som s touto knihou strávila advent a poviem vám, asi sa z toho stane tradícia.
Keby som knihu prečítala naraz, asi by toho na mňa bolo veľa, ale takto deň po dni to bolo super.

Nina bola správne praštená a Dominik správne úžasný. Veľakrát som sa pristihla, že sa smejem ako blázon, ale našli sa aj vážnejšie témy.

Knižke nemám čo vytknúť, Miškin štýl mám veľmi rada a ani teraz nesklamala.

Dovidenia o rok, Nina.

Mon.CouCou
26.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Tento měsíc byl fičák, na čtení jsem neměla moc prostoru. Přesto jsem sahala po knihách s vánoční tematikou a protože mé stránky věnuji jen českým a slovenským autorům, nemohla jsem si v tento čas vybrat lepší knihu.
Michala Ries připravila půvabný příběh 24 dní do Vánoc. Asi si tuto knihu otevřu i příští svátky a to je u mě co říct!

Nina žije v zajetém stereotypu. Nedovedu si představit, že bych na jejím místě udělala to, co ona. Měla fajn partnera, práci snů, namalovanou budoucnost. Ale ne pro ni. Ona toužila po něčem úplně jiném. A tak v jejím životě nastává zlom. Rozchod před svátky? To není moc dobrý začátek. Jenže ona někoho potkává. Najednou při každém pohledu cítí to příjemné mražení a my víme, kam příběh směřuje. Ale!
Dáme si 24 úkolů. Takové, co pomohou najít pravé já. Některé absurdní, jiné dojemné. Avšak každý den se o krůček dostáváme dál a my se tak společně s Ninou zamilujeme do Dominika. Jo-je to romantická kniha, tak proč si muže trošku nevysnít-alespoň v této době... však princů není nikdy dost!

Milá, vtipná, roztomilá zápletka postupně rozplétá taje a zamotává vášeň dohromady. Líbilo se mi, že autorka apelovala na poznání jeden druhého. Některé dny byly kratší, jiné jsem hltala víc, někdy jsem slova znala dopředu-to je tak, když se moc cituje... avšak nic nebylo na škodu a tento dojemnou knihu, dámy, moc ráda doporučím!
Ba co víc-ono to v té slovenštině má snad ještě větší kouzlo tak šup, pojďme se zamilovat.

Krásný svátky všem!

TerkinKnižnySve
24.12.2023

Michala Ries - 24 dni do Vianoc

Počet strán: 443
Vydavateľstvo: @slovenskyspisovatel
Žáner: #romantika #humor

Ani som netušila, že táto romantická kniha bude taká úžasná ??

Kapitola za deň a ja smútim, že uz mi Nina nebude spríjemňovať ráno.

Od 30. Novembra po 24. Decembra

Nina je jeden úžasný človek s veľkým srdcom a s tak praštenymi napadmi, ze to svet nevidel.

Každá jedna kapitola mala niečo do seba, niesla v sebe posolstvo, či totálnu kravinu pri ktorej som sa smiala ako blázon alebo smútok pri ktorom mi ušla nie jedna slza.

Myslim, že chlap ako Dominik neexistuje a ak áno tak mu gratulujem a želám mu Ninu

Ďakujem Miška za túto knihu, ďakujem za krásne venovania (áno, áno dokonca som si knihu aj kúpila) a teším sa na ďalší rok kedy si dám repete Michala Ries

#recenzieTerka #kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #michalaries #24dnidovianoc

Obsah:

#atmosféra Vianoc#Vianoce

Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc

A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.

Dani25
01.10.2023 5 z 5

Veľmi milá a pozitívna kniha. Výborný nápad: úlohy adventného plánu. Ťahalo ma to citat stále ďalšiu kapitolu, lebo som bola zvedavá aka je úloha nasledujúceho dňa.

merry0206
28.04.2023 5 z 5

Až teraz som sa dostala k prečítaniu tejto knihy.Neľutujem a doporučujem si ju prečítať,dobre som sa odreagovala.Veľmi vtipná kniha,ona tak trochu šašo a on proste top,krásne jej sekundoval.Proste je to kniha ,ktorú určite ešte raz si ju znovu prečítam.

Sally1993
16.03.2023 5 z 5

Jedna z najlepších kníh, čo som čítala :-)

Knihochod
17.02.2023 5 z 5

Miška Ries je jednou z tých autoriek, ktorej všetky knihy som maniacky nakúpila, no nemala prečítanú ani jednu. Konečne sa to však zmenilo a ja musím s potešením konštatovať, že peniaze utratené za jej knižky boli vskutku dobrá investícia.

Keď vyšiel tento príbeh, vedela som, že ho musím čo najskôr vlastniť a keďže práve bolo obdobie adventu a celá knižka dýcha vianočnou atmosférou, zaradila som ju okamžite a bez dlhšieho rozjímania na svoj predvianočný i predpôrodný TBR list.

No, knihu som nestihla prečítať ani pred pôrodom a už vôbec nie pred Vianocami (i keď som si príbeh chcela dávkovať ako adventný kalendár, pretože je tak stavaný), avšak i napriek tomu som si ju náramne užila.

Je to skrátka a jednoducho jedna veľká emocionálna jazda plná smiechu, radosti, lásky, smútku, sĺz, trápenia, starých krívd, rodinných i medziľudských vzťahov ale najmä Vianoc. A práve vďaka Vianociam je to celé ešte magickejšie, emócie ešte silnejšie.

Čo sa postáv týka, Nina je tak správne trafená žena a Dominik trošku komzervatívny muž, ktorý sa žiadnej špatnosti brániť nebude. Spolu tvoria dokonalý pár. Úžasne sa doťahujú, vášeň medzi nimi len tak iskrí.

Milujem Miškin humor, ktorý mi riadne sadol do vkusu a neraz som sa nahlas a s veľkou chuťou zasmiala.

Viac vám nepoviem, aby ste mali dôvod po príbehu siahnuť a prečítať si ho. Nebudete ľutovať, naozaj nie.

bosorka382
08.02.2023 4 z 5

bolo to velmi dobre napisane, svieze, vtipne, on bol uzasny-nerealny typ muza, bolo to az dojemne chvilami, hviezdicka dole je za pocet stran, vela....

simona5843
14.01.2023 5 z 5

Úžasná kniha ktorú budem čítať tieto Vianoce i tie ďalšie a aj tie ďalšie. Kniha je nabitá emóciami rôzneho druhu. Existuje možnosť že keď si prečítate anotáciu bude vám to znieť ako kliše ale nie je tomu tak. Nie je to len bláznivý príbeh o Nine ktorá je ako malé tornádo. Je to aj príbeh o žene ktorá si toho vo svojom živote prežila dosť veci. Je to príbeh o láske, o vzťahoch a nových začiatkoch. Budete sa pri čítaní smiať a možno si aj trošku poplačete.Miška Ries vie ako spracovať emócie do príbehov preto vám túto knihu odporúčam.

brankaemka
13.01.2023 5 z 5

Čítala som samu chválu na knihu, a nesklamala vtipné napísaná niekedy aj slzičky vytiekli aj som sa zasmiala, už som dávno nečítala tak výborne napísanú knihu.

Angie.D
02.01.2023 5 z 5

Toto bolo D O K O N A L É :) Toto si chcete prečítať! Nielen pre fanúšikov romantiky, ale myslím, že aj pre tých, ktorí bežne romantike až tak neholdujú, ale chcú si dopriať svieži, vtipný príbeh o láske a o živote celkovo.

Mala som od knižky veľké očakávania, keďže autorkin štýl písania mi sedí a už v sérii Na love som zistila, že píše super a má skvelý zmysel pre humor. Zároveň sa očakávania zvyšovali pribúdajúcimi nadšenými recenziami. Nemala som teda pochýb, že kniha bude super, ale poviem vám, ešte predčila moje očakávania!

Nejdem písať o deji, keďže ten je v anotácii.
Je to krásne vianočný príbeh, filmovo romantický, správne pojašený a zároveň dotýkajúci sa vážnych tém a s perfektnou dávkou skvelého humoru. Miestami som mala slzy v očiach od dojatia a miestami som reálne plakala od smiechu (kapitola 19 halooo! :D :D ).
Hlavné postavy sú dobre opísané, postupne sa o nich dozvedáme viac a tak si k nim ako čitateľ vieme vybudovať vzťah. Chcela by som mať aspoň kúsok Nininej odvahy a bezprostrednosti
Ako by Nina povedala, Dominik je nechutne dokonalý :D A tak som si ho zamilovala rovnako ako ona.
Páčilo sa mi, že v každej kapitole sme mali aj kúsok z pohľadu Dominika.

Knižku radím medzi skvosty v mojej knižnici a určite si ju rada prečítam niekoľko krát, keď sa budem chcieť vianočne naladiť, prípadne si zlepšiť náladu.
Páčil sa mi nápad, ktorý som zahliadla na internete, čítať to pred Vianocami ako adventný kalendár, každý deň jednu kapitolu. Možno to niektorý rok tak vyskúšam :)

Ketfl
31.12.2022 5 z 5

Hlavní hrdinka Nina zabředla ve svém životě a není v něm úplně spokojená. Protože se však blíží Vánoce, její nejmilovanější svátky, rozhodne se, že si sestaví adventní plán, díky kterému změní svůj život. Při čtení jsem si fakt říkala škoda, že jsem sama knihu nečetla před Vánoci, protože jsem měla úplně chuť si také udělat nějaký takový adventní plán. Každý den Nina totiž zažívala skvělé dobrodružství, snažila se ve svém životě změnit to, co se ji v něm nelíbilo, ale také našla životní lásku. Autorka má naprosto dokonalý smysl pro humor. Úlohy některých dní byly tak vtipné a stejně tak chování hlavní hrdinky. Byla to prostě dokonalá bláznivka, ale neskutečně mě to bavilo. Jiné dny byly úkoly dojemnější, nebo naopak vyloženě smutné, že i slzička mi ukápla. Celkově jsem ale z knihy neskutečně nadšená. Četlo se to samo. Bylo to vtipné, romantické, i trochu smutné. Ale dýchla z toho na mě nádherná vánočních atmosféra i takto po Vánocích. Jelikož tohle byla moje první kniha od autorky, rozhodně si seženu i další její knihy, protože píše fakt úžasně. Moc se mi to líbilo.

Miška935
29.12.2022 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha, vtipná. Smála jsem se snad u všeho. Neskutecne ctiva kniha. Některé dny byli opravdu smutné.

adelka_books
27.12.2022 5 z 5

Zima je krásne čarovné obdobie. Dokáže svojimi čarami a kúzlami premeniť prírodu na zimnú rozprávku. V tejto rozprávke je všetko pokryté hrubou vrstvou snehu. Stromy pomaľoval dedko mráz a všade panuje pokoj a ticho. Túto magickú scenériu pozorujem spoza okna usadená na gauči ukrytá pod mäkkou dekou s vianočným motívom . V pozadí mi praskoce drevo v krbe a vo vzduchu cítim obľúbenú vianočnú vôňu. Takto vidím seba cez sviatočné dni keď sa nechám unášať svojou fantáziou.

Advent je čas, ktorý nás má pripraviť na najkrajšie sviatky roka .V tomto radostnom a očakávajúcom období by sme mali spomaliť a ponoriť sa do svojho vnútra. Nosíme v sebe totiž veľmi veľa pocitov, ktoré ovplyvňujú naše správanie či už voči sebe alebo okoliu. Niekedy je však dobre si vo svojom vnútri poupratovať aby sme nadchádzajúce Vianočné sviatky dokázali prežiť v kruhu svojich blízkych s pokorou pokojom na duší a s láskou v srdci. Veľmi dôležite je aj odpustiť všetkým tým na , ktorých máme ťažké srdce .Uľavíme sebe a začneme ako keby s čistým štítom . Je neopísateľný pocit robiť dobre skutky pre druhých . Stačí mať otvorené srdcia a myseľ . Toto krásne a dôležité posolstvo mi dala kniha 24 dní do Vianoc na , ktoré tak skoro nezabudnem .

Nina strelená baba , ktorá keď vám v padne do života už na ňu tak ľahko nezabudnete . Budete pri nej plakať od smiechu , pretože čo na srdci to na jazyku. Jej hlášky boli nezabudnuteľné ešte aj teraz sa usmievam ,keď si na niektoré spomeniem. Milovala Vianoce a dokázala svoje nadšenie z nich pre niesť aj na iných. Teda aspoň na mňa to fungovalo tužila som každý deň urobiť niečo bláznivé a vianočné . Podľa tohto by sa dalo povedať ,že je to žena , ktorú nič netrápi .Nie je to tak . Vo svojom vnútri skrýva neľahké životné trápenia. Od kryje sa nám postupne vďaka Adventnému plánu, ktorý si sama vymyslela. Musím povedať , že niektoré úlohy z plánu boli poriadne uletené .Boli tam aj také čo ma dokázali rozcítiť a rozhnevať. Dokázala som precítiť všetky emócie a zmeny , ktorými si Nina prešla. Donúti to čitateľa premýšľať nad vlastným životom. Byť sám sebou je najlepšie . pretože ľudia by nás mali brať taký aký sme , každý jeden sme jedinečný a čím skôr pochopíme svoju hodnotu tým menej sa budeme trápiť. Nina bola skvelá taká aká bola . Chcela som byť jej kamoškou . Dokonca som si obliekla vianočný sveter smiala sa a užívala si vianočnú atmosféru .

Dominik o môj skvelý muž. Ježiško ak ma počuješ zabaľ mi takého pod stromček. Verím , že každý máme na svete svoju druhu polovičku, ktorá príde do nášho života v ten správny čas .Dominik tu bol pre Ninu vždy keď ho potrebovala. Vedel ju pochopiť a podporiť. Dokonca jej pomáhal s bláznivým adventným plánom . Neraz pre jej šialené nápady riskoval. Bol empatický a dokázal vidieť jej skutočné ja. On Vďaka nej a jej adventnému plánu sa tiež snazily zmeniť svoje priority.

Romantická linka bola roztomilá . Vzťah Dominika a Niny sa rozbiehal dosť rýchlo hoci sa poznali len pár dní patrili k sebe . Chémia medzi nimi bola hmatateľná aj keď na to išli pomaly .Srdce čitateľa sa postupne vďaka ním napĺňalo láskou a vianočnou náladou.

Skvelá výborná romantická komédia , ktorá vás zabaví a skráti vám čakanie do Vianoc . Milujem to. A Verím , že Miška odteraz založí tradíciu , že každý rok nám prinesie nový Vianočný príbeh. Dominikom a Ninou nasadila latku vysoko. Už teraz mi ty dvaja chýbajú .

Mám chuť si ísť napísať vlastný adventný plán aj keď ho začnem plniť asi až na ďalšie Vianoce.
Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

Anna195
21.12.2022 5 z 5

Ak by som vám mala odporučiť len jednu vianočnú knihu, tak by to bola určite táto. Ak si myslíte, že čo také vám môže ponúknuť, tak odpoveď je... všetko to, v čo na začiatku čítania ani nedúfate.

S Ninou som prežila 24 úloh. Niektoré boli zábavné a plné humoru, iné dojemné a plné sĺz. Hneď sa priznám, že pri tých dojemných som vyronila nejednu slzu, no inak to nešlo, keďže Miška ma zasiahla na tom správnom mieste. A pri tých zábavných som sa smiala z plného hrdla, preto odporúčam čítať knihu doma, kde sa môžete smiať. Ale vďaka týmto úlohám som spoznala skutočnú Ninu. Ju by som určite brala za kamošku.

Nemyslíte si, že Nina bude v tomto príbehu sama, pretože na scénu príde aj úžasný Dominik. Inak slovo úžasný ho ani nevystihuje, pretože tento ohľaduplný, milý, nápomocný a neviem, aké ďalšie superlatívy by som pri ňom mohla ešte využiť, ale jednoducho tento muž je snom každej ženy.

Opäť aj tu je moja obľúbená slow-burn romantika. Ale je to aj ten typ romantiky, pri ktorej sa stále usmievate a ani nechcete, aby príbeh skončil, pretože Dominik a Nina spolu, tak to je humor, láska, zábava a priateľstvo zabalené v tej najlepšej salónke.

Kniha nesie v sebe aj veľké posolstvo, keďže Nina vďaka svojmu adventnému kalendáru zmení nejeden život k lepšiemu a zároveň nájde svoje skutočné ja. Takže hor sa do čítania, pretože práve toto obdobie je stvorené na čítanie vianočných kníh.

Majka1979
19.12.2022 5 z 5

Od autorky som prečítala doteraz všetky jej knihy a musím uznať, že táto bola najlepšia. Opis vianočnej atmosféry bol úžasný a bláznivá Nina jednoducho skvelá. Jej šialených 24 úloh bolo neskutočných a teda to, že sa na to dal nahovoriť aj Dominik, ktorého spoznala počas ich plnenia, bolo priam úžasné. Oni dvaja boli úplne odlišní, ale plnenie úloh bolo to, čo ich spájalo. Vždy stál pri nej a tie úlohy neboli len smiešne, strelené a riskantné. Boli tam náročné úlohy, úlohy, ktoré chcela splniť preto, aby sa mohla v živote pohnúť.
Krásny príbeh, môžem určite len a len odporúčať

prestiggio
17.12.2022 5 z 5

Dávno som sa pri knihe toľko nenasmiala, a zároveň neplakala. Určite odporúčam.
Jedna z top kníh slovenskej tvorby.
Dufam.ze aj ostatné od autorky sú také dobré.

PollyFrank
16.12.2022 5 z 5

Myslím, že nič nielen vianočnejšie, ale ani zábavnejšie, priam iskrivo bláznivé, som tento rok nečítala! Táto kniha je vianočné MUST-READ!!! Okrem zábavy ponúka tiež správnu dávku dojatia, romantiky a áno...tak trochu aj gýčových vianočných svetielok :). Presne v tej miere, v akej to má byť!

0197
12.12.2022 5 z 5

Tak tahle kniha byla parádní. Až je mi hanba, když si pomyslím, že jsem neměla v plánu si ji přečíst. Naštěstí jsem se koukla k autorce na instagram a přečetla si úryvky, které mě definitivně přesvědčily, že by byla zatracená škoda si knihu nechat ujít :-).

Bylo to romantické, bláznivé, často fakt mega vtipné, kdy jsem se řehtala na celé kolo. No zároveň nechyběly dojemnější a emotivnější momenty. Do toho jedna boží hláška za druhou. To vše v kouzelné vánoční atmosféře. Nemohla jsem se dočkat, jakou úlohu bude další den Nina plnit. Líbilo se mi, že vždy pěkně zdůvodnila, proč právě tuto do svého plánu zařadila. Čekalo na ní mnoho příjemných ale taky mnoho těžkých chvil. Upřímně, taky mě ten protisměr láká a i já si kdysi splnila úlohu z 5. 12. A mám chuť si to zopakovat :-).

S Ninou bych si určitě rozuměla. Bavilo mě, jak byla plná života, veselá a střelená. S takovou ženou se nelze nudit :-). Milovala Vánoce a teda kam se na ní hrabu já se svou zásobou vánočního oblečení :-). Dominik byl zase hotová výhra v loterii. To jak plnil plán s ní. Jak byl úžasný a charizmatický. Jak musel být vždy ve střehu, protože nevěděl co vyvede :-). Rozkošný. V knize je jak pohled Niny, tak na konci dne (kapitoly) trefně nazvaný i pohled Dominika. Vyvíjelo se to mezi nimi postupně. Díky tomu, že spolu trávili každý den, se krásně poznali.

Nemohla jsem se odtrhnout. Zamyslíte se nad tolika věcmi a dost bych se divila, kdyby to někoho nechalo chladným a o takovém adventním plánu pro sebe neuvažoval. Vytáhnout nějaké své kostlivce. Omluvit se, napravit nějakou chybu, udělat něco bláznivého a dělat věci více srdcem. Stát se takovým člověkem, jakým v hloubi duše jste. Nečetla jsem naposledy. Doporučuji, tohle chcete číst :-).

Karin94
11.12.2022 5 z 5

24 dní do Vianoc je kniha, ktorá by sa mohla čítať po kapitole kvôli skvelej vianočnej atmosfére, ale nedáte to. Príbeh bol návykový ako droga a prečítate ju maximálne za dva dni.

Autorka sem zakomponuje snáď všetko. V knihe nájdeme lásku, priateľstvo, rodinu, toleranciu, pomoc druhým, odpustenie a pochopenie druhých a pod., hlavne sem autorka pomieša naozaj všetky emócie, aký jeden príbeh ma mať a vy sa budete doslova nahlas smiať, plakať, usmievať, udivovať…

Hlavná hrdinka Nina bola úžasná! Páčil sa mi spôsob úloh, čo si Nina v príbehu vymyslela a hlavne ako si ich plnila. To plnenie každodených úloh je niečo, na čo ste zvedaví v každej jednej kapitole čo vymyslí táto bláznivá ženská. Okrem toho bola aj ona sama perfektná! Toto je typ ženy, ktorá je bezchybne a reálne opísaná, a vy si v hlave predstavujete vaše spoločné priateľstvo.
Jej “príťažlivý cudzinec” bol taktiež neskutočný chlap! Bože, kde takého nájdem? Bodaj by sa rodili už iba takí. A ako sa snažil plniť spolu s Ninou úlohy, bolo tiež krásne a také gentlemanské gesto. Už dávno som nenatrafila na takúto sympatickú a úžasnú dvojicu, krásne sa dopĺňali.

Naozaj nemám čo vytknúť a som nadmieru spokojná. Môžem s určitosťou povedať, že knihu zaraďujem medzi moju TOP vianočnú, ktorú si každý rok s radosťou prečítam.
Odporúčam všetkými desiatimi, pretože až tu si ľudia veľa veci uvedomia a naozaj si musíme každy jeden deň naplno užívať.

Michala Ries
slovenská, 1989