Zelená míle

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181720/zelena-mile-181720.jpg 4.82200

Zelená míle

The Green Mile (1996)

Vydáno:, Beta - Dobrovský, Knižní klub

de_baques
11. prosince

Dobře odvedená řemeslná práce, hezky se to čte, ale místy trochu nastavovaná kaše a příliš předvídatelný vývoj událostí.

Ivo1973
10. prosince

Nejdřív jsem viděl film a až potom jsem zjístil, že je podle knižní předlohy. Obojí je naprosto skvělé, úžasný zažitek při čtení. Doporučuji všem.

ViktorieMars
09. prosince

Jako první jsem viděla film. A ten naprosto zbožňuji. Ale ta kniha... Dokonalost ! Opravdu srdcervoucí.

Lucuschka
03. prosince

Tato kniha mne uchvatila...je opravdu skvela a, ackoliv to neni typicka "kingovka", tak pro mne je tou nejlepsi. Cetla jsem ji uz nekolikrat a jiste ji jeste nekolikrat cist budu. Kvalita se nezapre.

danny_21
29. listopadu

Celý život se považuju spíš za cynika, ale nestydím se přiznat, že mě tenhle příběh chytil za srdce a stál mě několik slz, i když jsem ho jako první viděl kdysi v kině s nezapomenutelným M. Clarkem Duncanem, který už bohužel po své míli prošel. Co se příběhu a formy týče tvrdím, že Zelená míle patří společně s TO, Vykoupením z věznice Shawshank a Svědectvím k tomu nejlepšímu co King napsal a obecně se u mě jedná o jedno z nejlépe napsaných dramat, které jsem kdy četl a to si myslím, že je velká poklona autorovi pohybujícímu se v žánru horror/fantasy. Pravdivé, kruté, dojemné a s kapkami naděje, že spravedlnost si najde každého - 100 %

hoblinabodlina
24. listopadu

fantastický příběh, neskutečně smutný a upřímný. Stojí za to ho přečíst!

Sídlištník
15. listopadu

Nádherný a hlavně dojemný příběh, který dokáže chytit za srdce.

blabou
13. listopadu

Moje nej nej kniha, stále se k ní vracím

petraso

Chtěla jsem si přečíst nějakou knihu od Kinga a nemám ráda horory.Na doporučení jsem sáhla po Zelené míli a nelituji. Pořád jsem chtěla, aby zazvonil telefon.

LynnGunn

Prostě a jasně - nádhera :-)

DoDidDone

Dokonalá knížka, která mě chytila už od prvních řádků a nepustila do těch posledních. Příběh je velice silný a zaryje se čtenářovi do hlavy. Myslím, že si budu dlouho pamatovat na Paula, Johna a snad i na Cinkala. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsaná, kdy oceňuju, že si King na nic nehraje a nesnaží se za každou cenu vymyslet nějakou krkolomnou zápletku. Hutná atmosféra vězení, do toho příběhy vězňů (a myši) a dějové linky utvořily skvělý příběh, který z hlavy jen tak nezmizí.

Peprnicka

Kniha, která rozhodně stojí za to, aby se stala součástí každé knihovny. Objevila jsem Kinga nedávno a jsem nadšená. Film jsem neviděla, teprve se na něj chystám, ale už teď vím, že knihu neprekona :-) knihu jsem měla půjčenou, ale rozhodně ji teď začnu shánět, protože jsem se určitě s Paulem Edgecombem neprošla po Zelené mili naposledy!!

marrrsch

King umí psát. Nepředstírá, jde za příběhem, napíná, dojímá, a proto je tak dobrej, že jeho příběhy mají morální poslání.

ivana1975

milujem knihu a milujem aj ten film... Nadhera

RavuX

Zelena mile je takova divna "kingovka." Predne to vubec neni horor. Naopak, podobne jako To nebo treba Svedectvi kniha ukazuje, ze se King nejlepe citi v psychologii a vykreslovani mezilidskych vztahu, nez neceho desiveho. Za dalsi - zapletka tohoto utleho romanu je tak banalni a prosta, ze je svym zpusobem div, ze z toho nekdo vykresal celou (i kdyz na pomery Kinga extremne kratkou) knihu. Banalni je vsak pouze formalne, protoze umenim autora dosahuje misty velmi hlubokych filozofickych presahu. Dve casove linky (tou druhou je retrospektivni vypraveni) pribeh zajimave michaji a ona vypravecska rovina dodava knize to spravne melancholicke zabarveni. Jedine, co mi vyslovene nesedlo, bylo vypraveni o tragickem umrti manzelky hlavniho hrdiny, ktere absolutne nerezonovalo s celkovym ladenim knihy a prislo mi, ze chtel autor aspon nejak dostat na stranky "nekolik strev a krve, aby se nereklo, vole." Celkove vsak nelze nez doporucit.

venora

moje první "kingovka", rozhodně nelituji, ač základní děj samozřejmě znám z filmového zpracovánî. Skvělé!

Marelzwareli

Tuto knihu nemá cenu hodnotit, protože má úplně vše, co od knihy čekám. Je to kousek, co prostě neodložíte ani ve spánku!

buldozer5

Tak to je libový. Rozhodně doporučuji. Napřed jsem si myslel, že se při čtení kvůli rozsahu budu nudit, ale mýlil jsem se.

krejzina

Doporučuji všem, kniha se čte sama :)

Mermaida

Moje první Kingovka! Zelenou míli znám z filmového zpracování a viděla jsem ji už mnohokrát, ale až teď jsem sáhla po knižní předloze. Hlavně díky čtenářské výzvě - kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů. Knižní zpracování se mi líbilo, četla se mi lehce (možná i tím, že jsem věděla, jak to všechno dopadne).
Styl autora mi sedl, ale myslím, že by bylo dobré zkusit nějakou Kingovku, ktrou vůbec neznám.

tezah

Dávám 5 hvězd za úžasný příběh a styl psaní. Jen jsem čekala, že se od knihy nebudu moct odtrhnout a hned ji budu mít přečtenou, ale nestalo se tak. Ani nevím, co bych na knize chtěla změnit - není co měnit. Krásně napsané; pěkně volená slova, hodně přídavných jmen a přívlastků, díky kterým je příběh ještě lepší. Přesto jsem od knihy po zhlédnutí filmu a kvůli hodně pozitivním recenzím čekala víc.
Ještě mě mrzí, že nejsem příznivec hororů, protože tohle je moje první přečtená kniha od Stephena Kinga a velmi se mi zalíbil jeho styl psaní.

Hakate

Kniha, která patří mezi mé nejoblíbenější a ráda se k ní vracím. Velmi emotivní kniha, u které mi pokaždé nezůstane oko suché, i když jsem ji četla tolikrát.. King je záruka kvality.

Dakarianna

Nevím jestli už jsem někdy četla takto emotivní knihu (a to mám za sebou i např. Sophiinu volbu). Ten styl psaní v kombinaci s naprosto neotřelým a unikátním tématem vám trochu sáhne do srdce. Ke konci jsem skutečně měla slzy v očích a rozhodně si od autora musím pčečíst něco dalšího. Pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih vůbec.

tomaserd

Misery a Zelená míle, nic lepšího si přečíst nemůžete S.King dává do knih kousek sebe ale tady se vyznamenal opravdu brilantní. Ale upozorňuji k Zelené Míli si připravte kapesníky, je to velmi smutný příběh. Coffey se mi zapsal do srdce. Tuto knihu moc doporučuji určitě jedna z nejlepších knih co jsem za tento rok četl.

StephenKingje

Zelená míle byla mojí třetí knihou od Kinga kterou jsem prečetl.Před ní jsem přečetl To a Carrie a i když se mi To líbilo neuvěřitelně tak zelená míle je o kapku lepší.A to ne jenom kniha ale i film.

Kopretina

Do knihy jsem nahlédla a rozhodla se, že si ji vezmu na dovolenou. A protože má jen, tuším, šest kapitol, musela jsem s ní šetřit. O to víc jsem ji prožívala, konzultovala s ostatními účastníky zájezdu, a vymýšleli jsme možné pokračování. Silný příběh, který mi zasáhl do života, budu si knihu pamatovat!

Lathien

Krásné, dojemné. A především hodně na zamyšlení. Stejně jako film.

Ricmont

Moje první kniha od Kinga a stála za to

Salci

Úžasná je jak kniha, tak filmová adaptace. Stephen King nepatří mezi mé oblíbené autory, ale tato kniha mě přesvědčila o tom, že pokud si chci přečíst dílo od kvalitního autora, mohu sáhnout i po knize od něj.

Baiba

King je můj oblíbenec, mám ale problém s jeho zbytečnou doslovností a fantazie mu občas taky ujede moc daleko. Zelená míle je ovšem dokonalá. Příběh je jednoduchý, ale výborně vystavěný, každá postava, každý okamžik má své místo, své opodstatnění. Kladní hrdinové jsou uvěřitelní, ti záporní bohužel taky. Je to napínavé, dojemné, děsivé... Věřím, že k této knize se spousta lidí vrátí.