Zelená míle

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181720/zelena-mile-181720.jpg 4.82373

Zelená míle

The Green Mile (1996)

Vydáno:, Beta-Dobrovský, Knižní klub

Dominika13
včera

Zelená míle z pera S. Kinga je přímá, čtivá a na nic si nehraje. Vše je vylíčeno bez obalu a cukrlátek. Aby ne, když se ocitáme v prostředí věznice, kde lidé čekají na svou poslední zelenou cestu. John Coffey je muž, který vám vezme srdce svou dobrotou. Některé pasáže mi plynuly poněkud pomaleji, ale to této knize na velkoleposti neubírá, ba naopak.

aneta2290

Když jsem před lety zjistila, že Zelená míle má svoji literární předlohu a ještě ke všemu od Kinga, nemohla jsem odolat. Půjčovala jsem si to v knihovně v malých knížečkách a nemohla se dočkat dalšího dílu. I když film je velmi dobrou kopií knihy, není nad originál. Zkrátka, příběh Johna, co se jmenoval jako kafe, jen napsané jinak z hlavy už jen tak nedostanu.

pajaroh

Dobrá osnova děje, různorodá typologie postav a můj první King. Asi kvůli velkému očekávání a znalosti základního děje zůstane u pěkného příběhu (kdysi dávno mi o knize nebo filmu někdo vyprávěl, takže o gradaci a překvapení jsem byla ochuzena). Některé části mi přišly nerozpracované a trochu povrchnější, ale na to, že příběh vycházel původně na pokračování, je to dobrá práce. Hodnotím pěknými pozitivními 3mi *.

Kekik

"Jmenuju se John Coffey. Když zaměníte dvě hlásky, je to jako "kafe"."
DOPORUČUJI !!!

Natyna3

Tohle je tak silná kniha a já jsem tolik šťastná, že jsem ji četla ještě před shlédnutím filmu! Mnoho momentů, které mě zasáhly, skvělé vykreslené postavy i prostředí. Čtení tohoto díla mě dokázalo zcela vtáhnout do děje, prožívat každé slovo a nakonec i rozplakat.
John Coffey se mi vryl do srdce.
Má první kniha od Kinga a hned jedna z těch nejlepších v mém životě.

Abia

Líbila se mi moc, emoce přecházely z knihy na mě, byla jsem v centru dění a bála se, smála se a byla znechucená spolu s postavami knihy. Příběh je skvělý, vykreslení postav a zvraty děje také. Jak ráda bych měla malého Johna někde poblíž, i když by mě trápilo, že tu tak trpí.

evickakyticka

Je strašně těžké hodnotit knihu, když znáte film. Celou dobu při čtení vidím T.Hankse a hlavně M.C.Duncana. Toto je jedna z knih od Kinga, která nemá chybu. Silný, dojemný příběh, špetka nadpřirozena, záporáci - hnusáci, vše v jednom. Skvěle!

kajanovakova

Pro mě je to neuvěřitelně silný příběh!
Kapička mi ukápla nejen u filmu, ale i u knižní verze.

kahuda01

Protože jsem (bohužel) kdysi viděl film jako první, tak už se nekonalo žádné WOW! Myslím, že film je o maličko lepší, ale stále je to super čtení.

theMarty

Laskavý a nemotorný obr, jemuž by žádný čtenář vraždu dvou děvčátek neuvěřil, neodvratitelně odsouzený na smrt.
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A na konci ukápla i slza.

StephenKingje

King nám v téhle knize dokázal, že nemusí pořád psát ty stejné knihy. Tahle kniha je velmi emotivní, je tak akorát dlouhá, má skvělý námět a sympatické hrdiny. Vlastně nemám co vytknout. Zfilmování od Franka Darabonta je taky skvělé, jako vlastně všechno, co Darabont natočil podle Stephena Kinga. Nemůžu říct nic jiného než tohle slovo: Doporučuji.

M-arta

Úcta k člověku a respekt k jeho důstojnosti i v tak extrémním místě jako je čekárna u popraviště? Naděje a víra v dobro a spravedlnost v samotném pekle? Padouchové stejně jako hrdinové odhalení až na dřeň lidství ... I z toho se dá namíchat kokteil plný zázraků a tak silných momentů, že nejeden statný chlap zamáčkne slzu a ani trochu se za to nestydí...

1amu

Smutná, ale krásná pohádka. Obr odsouzený k smrti na elektrickém křesle "vyžene ďábly z nemocné duše" manželky velitele věznice. A já takovou pohádku beru. Má všechno co pohádka má mít:
-nosného vypravěče Paula E.
-perverzního hajzla Percyho, který nemůže skončit dobře,
-obra Dobra či vlastně Johna... a mnoho dalších postav.
Mistr King nám říká, že primární (i v takové profesi jako je dozorce ve věznici s těžkými zločinci) je s l u š n o s t . A tu má kromě Percyho celý tým dozorců v čele s Paulem Edgecombem.
Je tam hrůza a děs (Percyho práce s elektrickým křeslem vedoucí k děsivé smrti odsouzeného) ale i krásné dialogy Obra s vypravěčem (A nejen to).
A protože jde o pohádku pro dospělé má čtenář i benefit - naprosto dokonalou a nesmrtelnou myšku.
Úžasný výkon Mistře - moc děkuji !

PS: 5 * je málo....

misaa.p

Kniha, která vezme za srdce nejspíš každého, kdo ji přečte. Nejen kniha, ale i film jsou plné emocí, zvratů a hlavně překvapení. Místy jsem měla až husí kůži při představách děje a kolikrát jsem chtěla do knížky skočit a něco tam změnit :D. Silný příběh.

dalibor123

Jedna z TOP knížek co jsem kdy četl. Neuvěřitelně tam dýchá ta tísnivá atmosféra vězení, kde se čeká na smrt a poslední okamžiky prožíváte skoro jako by jste tam byli vy sami. Hrozně moc emocí to vyvolává, úžasně napsaný. Nedá se to popsat, musí se to přečíst :)

Nomia

Nejlepší Kingova kniha. Neuvěřitelně emotivní, dojemné, napínavé, veselé i smutné, místy kruté. King je dokonalý vypravěč, zbožňuji s jakou lehkostí se jeho knihy čtou. Zelená míle je o tolik jiná, než ostatní jeho knihy, ale zároveň snad ještě zajímavější. Připadá mi až úsměvné, že od novodobého krále hororu mám nejraději díla, která právě do daného žánru nespadají.
Myslím, že i největším cynikům u konce této knihy skoro ukápne slza. Na Coffeyho nikdy nezapomenete. Krásná kniha.

oladnb

Prvni cas prectena jednim dechem.. Pasaz s mysi me nijak zvlast neoslovila, ale pozdeji jsem samozrejme pochopila. Poslednich 40 stran cteno v slzach.. neco na tom vsem proste je.. Tesim se na film, uz si ho moc nepamatuji. Ale dnes se mi znovu slzet nechce :)
Muj druhy spisovateluv titul a rozhodne nekoncim, je to genius.

Adell-ka

Je to už poměrně dlouho, co jsem viděla film Zelená míle a hrozně se mi líbil, proto jsem sáhla i po knížce. Četla se jedním dechem a v některých pasážích jsem se vyloženě nemohla odtrhnout. Opravdu skvělá kniha!

Zouharka

ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, dokonce jsem se chystala knihu odložit, ale to by byla velká chyba, jak se nakonec ukázalo. Kniha ve mně zanechala něco, co si budu stále pamatovat. Doporučuji. I když jsem ji četla docela dlouho, na rozdíl od jiných knih.

Ila117

Dokonalý příběh

Edlik

Tady musím opravdu říct, že pro mě je film mnohem lepší než kniha. Ale i tak super.

shmaic

nejdřív mně ta myš vůbec nezajímala, pak mi postupně začala vadit a nakonec, když příběh končil a Král o ní zase začal, mě už vyloženě obtěžovala. jinak dobrá knížka.

alfinha2321

Moje srdeční záležitost - tedy ve filmovém podání, v knižní verzi jsem si dala premiéru. A ačkoliv musím říct, že se mi filmové zpracování líbilo o chloupeček víc, i kniha je nadobyčejně dobrá. Svědčí o tom i absolutně mokrý polštář v posteli, kde jsem četla poslední šestý díl seriálu... Neuvěřitelně silný příběh.

jani.ruzicko

Tohle je prostě nádhera !

biairicia

Měla jsem velký problém se čtením této knížky. Ale podotýkám, že jen kvůli tomu, že jsem viděla film, který byl mistrovsky zpracován. Zatím jediný příběh, kdy nelze říct, že film je horší. Film se téměř rovná knize. Za mě asi lepší film, který mě hodně ovlivnil a při čtení mi úplně zastavil vlastní fantazii. Kvůli lepšímu prožitku určitě doporučuji první přečíst knihu. Nadherný příběh, který se musí dotknout snad úplně každého. Opravdu úžasné dílo. A moje prvotina od Kinga, povinnost splněna :)

Nikolla

Jedním slovem úžasné. Jedna s nejlepších knih co jsem kdy četla. Stephen King je určitě jeden z autorů u kterých prostě nemůžete skončit u jedné knihy.

Paula1801
31.12.2017

Ač je Stephen King velice často nazýván mistrem hororu, tak v této knize ukázal, že umí velice dobře napsat i jiný žánr. Knihu jsem přečetla jedním dechem a musím říci, že na mne zanechala opravdu hluboký dojem.

rabor
30.12.2017

Dříve jsem si občas rád přečetl nějaký horor od Kinga, ale od té doby, co mě začala trápit spánková paralýza, už pro mě prvek hororu jaksi nemá ty správné grády a přijde mi poněkud mdlý. A tak mi zústala ke čtení Zelená míle, ve které král hororu ukazuje, jaká je škoda, že neudělal více podobných žánrových odboček. Kolik skvělých filmú s Tomem Hanksem z toho mohlo vzejít. A jsme u toho, nemá smysl se tu příliš rozepisovat o čem tahle kniha je, protože jsme jí všichni přečetli v televizi už nejméně desetkrát, a i členové zapadlého křováckého kmene v africe, ke kterým z moderní civilizace pronikla jen láhev od cocacoly, na konci toho filmu brečeli i když to viděli už popáté. Při čtení mi bylo trochu líto jak věrné je filmové zpracování a dobré čtení se tak mění v repete příběhu, který znám skoro zpaměti.

Paulus.1987
29.12.2017

Jeden by nevěřil, že král hororu dokáže napsat takovou nádhernou knihu o lidskosti... Filmové zpracování se jako jedno z mála své knižní předloze vyrovná.

de_baques
11.12.2017

Dobře odvedená řemeslná práce, hezky se to čte, ale místy trochu nastavovaná kaše a příliš předvídatelný vývoj událostí.