Zelená míle

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181720/zelena-mile-7Cu-181720.jpg 4.83150

Zelená míle

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský, Knižní klub

The Green Mile, 1996

Kniha Zelená míle

eva3992

Příběh Paula, hlavního dozorce ve věznici Cold Mountain, na bloku E. Kde jsou odsouzenci, kteří čekají na smrt. Jednou se sem dostane i John Coffey, obr a násilník, odsouzený za vraždu dvou holčiček. Ale je skutečně taková zrůda, jak se na první pohled zdá?

Tohle byla moje první kniha od Stephena Kinga. Nevím, jestli to bylo vysokým očekáváním ať už od autora, nebo z toho, že znám film, ale kniha mě neuchvátila tak, jak jsem čekala.
Absolutně mi nesedl styl, jakým je kniha napsána. Ač je to téma silné a smutné, tak kolem mě spíš jen tak proplulo a nepřineslo to takové pocity, jaké by mělo. Čtení jsem si neužívala, musela jsem se do něj někdy i nutit a v podstatě až v samém závěru mě to chytlo.

Myslím, že je to první kniha, na jejíž motivy byl natočen film, který si mi líbil více než kniha. Zatím to bylo vždy naopak.

Každopádně nemohu říct, že byla kniha úplně špatná. Kdo Zelenou míli neznáte, rozhodně se podívejte na film nebo si přečtěte knihu, protože to téma, jako takové, za to stojí.

Řekla bych, že moje první „kingovka“ a zase na dlouhou dobu poslední. Nepřesvědčilo mě to natolik, abych se honem dívala po dalších jeho knihách. Pokud však máte tip na nějakou Kingovu knihu, o které si myslíte, že je to tutovka, že se mi bude líbit, sem s tím

Olous1

Kniha je samozřejmě skvělá, akorát styl psaní pana autora mi dělá stále problém. A filmové zpracování je ovšem bomba. Za mě 100%.

Pralinka1910

Seznámení se Stephenem Kingem jsem pečlivě a dlouho plánovala. Nakonec jsem zvolila TOP - Zelenou míli. Je to prostředí, kde bych se opravdu nechtěla ocitnout. Syrové emoce vysílané Mr. Kingem, jsou pro mne velmi těžko stravitelné, i když jsem si je dávkovala pomalu - kapitolu denně.
Příběh mi přišel velmi reálný, jen Coffeyho medicínské zázraky nemohu nějak skousnout. Za ten “neurochirurgický” mi moje stavovská čest nařizuje strhnout jednu hvězdičku. ( jinak by mi mohl spadnout diplom ze zdi:)
Takže pane Kingu, ráda jsem Vás poznala, bylo to určitě obohacujicí, ale na opakované setkání to z mé strany momentálně nevypadá.
Ke knihám si chodím pomalu nabíjet baterky. Zelená míle byla pro mne nezapomenutelný totální zkrat.

bookcase

Naprostý skvost i po několikerém čtení.

vipera

Tohle byla dokonalá první kniha, která se mi od Kinga dostala pod ruku. Líbí se mi i ten původní koncept, že kniha nejprve vycházela jako román na pokračování. Což je dobré před čtením vědět, protože jinak by pak toto vydání v "jedné knize" mohlo působit trošku roztříštěně.

vendysantos

Jedna z nejlepších a obsahově nejsilnějších knih, jaké jsem kdy četla. Zanechala ve mně tolik emocí. Filmovou verzi jsem viděla několikrát, ke knize jsem se dostala až nyní. Ani si nevzpomínám, zda jsou ve filmu některé detaily jinak, asi si ho někdy znovu pustím, abych ho mohla porovnat s touto knihou.

Lenndy

Moje první kniha od Kinga.Dlouho jsem se bránila si ji přečíst,protože jsem viděla film.A musím říct že jsem opravdu neprohloupila když jsem se konečně do ní pustila.Poslouchala jsem jako audioknihu a kniha vyvolává plno emocí.určitě stojí za to si ji přečíst.

Porto312997

King prostě umí psát příběhy. Velmi dobré