Cujo

Přichází to velice nevinně, jako vždycky. Veliký přátelský pes pronásleduje divokého králíka, který spadne do skryté podzemní jeskyně, a rozvíří spící zlo krutější než smrt sama. Zděšený čtyřletý kluk vidí, jak se samovolně otvírají dveře jeho šatníku, a vykřikuje při pohledu do démonických krhavých očí, které svítí ze tmy. Maineské městečko Castle Rock je v zajetí děsivé hrozby......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29680/cujo-29680.jpg 4.21480

Castle rock (2.)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta-Dobrovský

Kniha Cujo

PANKY71

Castle rock,stát Maine - fiktivní městečko Stephena Kinga, kde se tento příběh odehrává. Na začátku si připomeneme knihu Mrtvá zóna, které jedna část se odehrávala právě zde. V časové posloupnosti je to tedy druhý románový příběh z tohoto místa. Děj je na pomezí drama/thriller a mohl by se stát komukoliv, kdo bude ve špatný čas na špatném místě.
Kniha se četla dobře, většinou psaná v poklidném tempu. Konec samozřejmě gradoval. Hodnocení bych dal 3,5 ale bohužel zde půlky nejdou, takže 3.
(Výslovnost jména Cujo by měla být Cucho, v příběhu je zmíněno, že jméno je španělské)

Motorhead

Nepravdivé, nepravdepodobné, nekonečne dlhé a nudné. A samozrejme samoúčelne a zbytočne kruté - lebo keby nie, čo by si Majster s takým subliterárnym laxírovaním na konci počal.

vojtahoodie

Moje první kingovka. Očekával jsem to trochu děsivější - při čtení první půlky jsem přemýšlel, jestli jsem si koupil horor nebo knížku o nudných životech amerických vesnických buranů z 80. let. V druhé půlce se to trochu rozjelo - jistě, bylo tam spousta napínavých částí, ale u napětí taky zůstalo. Nechápu, že to někdo může nazývat horor, protože já jsem při čtení ani jednou ani MALINKO nepocítil žádný strach, a to si o sobě myslím, že se vyděsím celkem snadno. V těch nudných částech jsem měl chuť s knížkou švihnout do kouta. Jinak celkově to hodnotím jako celkem zajímavý příběh, takové napínavé čtení na dlouhé zimní večery, ale opravdu nechápu, že to někdo nazývá hororem. No nic, mám teď doma ještě Řbitov zvířátek, který má být prý nejděsivější Kingovou knihou, tak uvidím, ale jestli to bude stejně "strašidelné" jako Cujo, asi s Kingem skončím stejně rychle, jako jsem začal.

EnaryFeniel

Tak jsem si v průběhu čtení říkala, co se ještě může pokazit? ... No úplně vše! Od části která se odehrávala s Donnou a jejím synkem mi kolikrát vyletělo: ,, No to snad ne! ´´ Ke konci čtení mi občas bylo kapku horko, ačkoli přes den ještě moc teplo není. Konec byl překvapivý, ale to je King. :) Mně tedy Cuja líto nebylo.. nu možná trošku, když nahlédnu že se to stalo náhodou.. ale i tak jsem se těšila kdy konečně zaklepe bačkorama.. záporák jeden. :) ( Ale ano, bylo mi líto hafana, ale i tak jsem mu přála ať už jeho nešťastné utrpení skončí ) - Jo a asi jsem celou dobu jeho jméno četla špatně.. ,,Kchujo´´ asi to mělo být spíše ,,Kudžo´´ :)

Kubikula4

Knihu jsem přečetla jedním dechem, některé pasáže trochu nudily, ale jinak velmi čtivé a dechberoucí. Nechápu, že jsem ji nečetla už dřív, na Kingovi ujíždím už
minimálně patnáct let... Zjistila jsem, že mám raději jeho tvorbu z osmdesátek, než tu pozdější. Asi je to tou atmosférou a životním stylem před érou mobilů a internetu. Spoiler: Konec mě rozplakal a Kinga jsem nazvala nebetyčným "č...". A o psa mi jako jiným tady fakt nešlo... Jak nemilosrdný umí být. Vykreslí vám postavu i s jeho pocity, sny a strachy, navodí sympatie a pak tadaaaaa, necháme postavu zemřít. Je to sadista, tak je to... Knížku jsem ani nechtěla dočíst... No dočetla jsem ji a chystám se na další, nu.

pedroK

Další z Kingových knih, která se točí "jen" kolem jedné ústřední postavy, jejího boje. Co říci... Kingův styl, napínavé, propracované postavy, uvěřitelné.. standardně vás bude napadat: "a co bych dělala já??" Mám to u Kinga skoro pokaždé. Děj obsahuje několik linií a snad jen jedna, dvě končí dobře, ostatní tragicky, ten závěr byl na mě teda těžký :(
Jinak jako thriller za mě fakt dobrý! Ale kterou si od něj vezmu příště???

haki34

pro mě typická Kingovka...t.j. příběh , který se vám může klidně stát...se psy nemám jen dobré zkušenosti (začlo to asi v dětství pokousáním malým "hravým" pejskem, který mi celkem dlouho visel na noze a já jsem se bála...a táhla ho s sebou na té noze...)...a teď jsem navíc matka, no i v době , kdy jsem knížku v rámci "ulejvání se" od učení na zkoušky v parném létě četla, mi z ní nebylo dvakrát do zpěvu... uff... no, ale jak píše opic 12: ..tak si radši dáme dalšího Kinga co vy na to ?
p.s. taky by mě zajímalo, jak se Cujo správně čtě ?
p.s.2 ..a vůbec to nevylepšilo můj vztah ke psům obecně ;) i když CUjo byl jen jedním hráčem v příběhu...

Usire

Dost depresivní téma, ale to ke Kingovi už patří. Kniha se čte dobře a rychle, děj má spád a závěr je opět skvělý. Čím víc se příběh blíží ke konci, tím Cuja stále více nenávidíte. Nakonec to autor shrne tak mistrovsky, že Vám bude psa i líto, protože on za to vlastně ani nemůže.