Pod kupolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50429/big_pod-kupoli-50429.jpg 4.51993
Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Under the Dome, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (424)

Kniha Pod kupolí

pinkstrom
22. července

Nějaký sáhodlouhý hodnocení je zbytečný. Pod Kupolí za mě patří mezi top 5, spíš top 3 knihy od Kinga. Neuvěřitelně dobrý.

Shaxx
29. června

King = můj přístav naděje a jistoty. A nebylo tomu jinak ani s Pod kupolí.
944 stran blaženosti. Nic víc k tomu bez spoilerů říct nedokážu :)


holkazbrooklynu
24. března

Druhá šance mistu ve svém řemesle Stephenu Kingovi byla opět marná. Obdivuji tohoto spisovatele bohužel jsem neobjevila kouzlo jeho práce nebo jsem jen nevnímavý ignorant a tu genialitu prostě nevidím. Každopádně kniha sama o době má dobrý příběh, spád a víc než dost postav, takže nejde fandit jen jednomu plus není jeden hlavní hrdina ani dvojice nýbrž přes tucet lidí. Miluju sci-fi, ale tohle není styl psaní pro mě . JInak má seriálovou stejnojmenou adaptaci, kterou miluji.

zandu
06. března

Tak tohle byla pecka! Pořád se něco dělo, skoro tisíc stran uběhlo nějak rychle.
Jen lituji, že to nejde číst znovu poprvé...

jana277
15. února

Kinga čítam rada, ale s touto knihou som bojovala. Námet veľmi dobrý, ale veľké zahltenie postavami a miestami niektoré postavy až nereálna primitívne.

MUDr.Scorpion
11. ledna

3/4 knihy byla naprosta pecka... ale ten zaver?... :-/

Janniska
04. ledna

Brilantní.Stále jsem si nezvykla na mistrovo množství postav v mnohých románech.Někdy mi trvá i do půlky než se zorientuji a tohle byl ten případ.I přes to tleskám ve stoje.Skvělá zápletka, která se mi promítala do snů a postavy v nich měli díky Kingově umění popisu velmi přesné rysy.

_Jaroušek_
15.12.2021

Mistrovské dílo, tohle se Kingovi opravdu povedlo. Bylo skvělé, jak King dokáže vystihnout psychologii jednotlivých postav. Ze začátku jsem měl obavy z tloušťky knihy, ale na konci knihy mě mrzelo, že příběh skončil.

1 ...