Pod kupolí

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50429/pod-kupoli-50429.jpg 4.51724
Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno, Beta-Dobrovský

Under the Dome, 2009

Kniha Pod kupolí

Anette99

Zajímavá knížka, četla se dobře, akorát ten konec byl takovej trochu zvláštní.

Tesset

Druhá kniha od Kinga, ale nějak nechápu, co na něm ostatní vidí. Nebylo to nejhorší čtení, ale zbytečně dlouhé, na tu dobu, kterou se to odehrávalo. Myslím, že by to bylo daleko zajímavější, kdyby se příběh odehrával v delším časovém období. Navíc to vysvětlení kupole mi přišlo celkem přitažené za vlasy, ten konec tak celkově mi nesedl ke zbytku příběhu. No, určitě ještě zkusím jiné knihy od Kinga, ale zatím mi moc neučaroval.

PT_

Teď už si při pohledu na mraveniště pravděpodobně vždy vybavím Mistrovo dílo Pod Kupolí. Bohužel jsem už před lety viděl seriálovou verzi tohoto příběhu a musím říct, že to byla chyba. King opět nezklamal propracovaností postav, jakou do seriálu nejde dostat.

Werisek93

Má úplně první kniha od Stephena Kinga. První čtení dopadlo tím, že jsem ji po pár desítkách stran odložila, protože jsem se v dlouhém úvodu plném postav ztrácela. A přece mi to nedalo a po nějaké době jsem se do ní pustila znova a jakmile jsem se prokousala úvodem, dýchlo na mě kouzlo Kingových děl a už mě nikdy neopustilo.
V tomhle románu se najde všechno, co král hororů ovládá naprosto mistrně. Vykreslit všechny postavy tak, že je buď milujeme nebo nenávidíme. Jsou živé, jsou nedokonale dokonalé a postupně se tvarují a vyvíjejí. A hlavně přiblížit nám totální rozklad společnosti, od prvních drobných záchvěvů, až po totální šílenství.
Pro Kingovy fanoušky povinnost a pro ostatní, jeho díly zatím nepolíbené, vynikající sonda do mistrovy kuchyně. Děkuji pane Kingu!

LucySmile

Horory nejsou úplně můj šálek kávy, ale tato kniha mě mile překvapila. Úvod by se dal asi napsat na méně stran ale jinak tam nebyla ani jedna zbytečná pasáž. Konec jsem čekala trochu jiný, ale zklamáním rozhodně nebyl. Na to velké množství stran se kniha četla velmi dobře a myslím, že se ke Kingovi ještě někdy vrátím.

Lana33

Tak tuhle knihu bych přečetla na jeden zátah, kdyby mi to nepřekazil počet jejích stran. V poslední době jsem nečetla lepší knížku. Kniha, ve které velká část postav věří v Boha a zároveň si dokáže ospravedlnit svoje skutky. Nejlepší mi na knize příjde to, že ten "největší" muž městečka, s vírou v Boha, nedokáže použít sprosté slovo.
To, co bych chtěla na knize ale hlavně pochválit, je to, že i přesto, že se v knize vyskytuje opravdu velké množství postav, tak se v příběhu neztrácíte. Dalším plusem je perfektně vykreslený charakter postav. Někdy jsem zažívala opravdu až vztek, co některým (nebudu jmenovat, ale asi víme) postavám v knize prošlo.
Děkuji pane Kingu, že jste přece jen nakonec toto dílo dokončil!!

maximus13

Je asi zbytečné znova vychvalovat to, co už je v komentářích tisíckrát napsáno a s čím do posledního písmenka souhlasím. O kvalitě knihy vypovídá již samotné vysoké hodnocení. Proto bych rád vypíchl zejména výborně zpracované charaktery postav. Ty se postupem děje začínají pěkně "vybarvovat", ať už v dobrém slova smyslu, tak samozřejmě i opačně.

minirock

Knížku mám doma 10 let a stejnou dobu jsem ji kvůli její tloušťce odkládal. Sáhl jsem po ní až letos, kdy kvůli koronavirové nákaze pracuji z domu a mám víc času. Myslím že je to typický King, psychologie postav je dobře popsaná (i když je jich teda požehnaně), spousta mrtvých, v závěru mírné nadpřirozeno. Pár věcí mi tam vadilo, nejvíce ten závěr, ten mi opravdu vyrazil dech jak byl nepovedený. Opravdu nechápu jak mohl King po 9stech stranách napětí vymyslet tak hloupé zakončení. No nic, je to můj názor, jiným se to mohlo líbit. Mohlo to být Kingovo nejlepší dílo, ale není, tím pro mě už dlouhá léta zůstává Svědectví.

Ranč na Červenom vrchu
Ranč na Červenom vrchu