Řbitov zviřátek přehled

Řbitov zviřátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5314 5314

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary , 1983

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Řbitov zviřátek. Přihlašte se a napište ho.

Vampirosa
předevčírem 4 z 5

Příběh jsem už znala z filmové adaptace, z níž jsem měla pocit průměrný. Spousta lidí je názoru, že knížka je vždycky lepší, a tak jsem do toho šla.
King umí výborně naladit strašidelnou atmosféru a popsat každý detail. Děsivé scény jsem hltala stránku za stránkou. Příběh je napsán čtivě, ale... Přijde mi, že více prostoru je věnováno běžnému životu hlavních hrdinů, kteří měli velkou smůlu a prožili si mnoho smutku. Louise řeší pracovní povinnosti, zvědavost své starší dcery a psychickou nestabilitu manželky. K tomu stíhá prosedět spoustu večerů na verandě u svého nového kamaráda v důchodovém věku a popíjet pivo. Čekala jsem více hororu, ale příběh je postaven spíše na děsivé předtuše, která utkví jako nepříjemná pachuť na jazyku. Když už konečně dojde k vyvrcholení, všechno znenadání skončí a zůstává opět jen ta zlá předtucha..
I tak je Řbitov zvířátek povedené dílo. Jenom nepředčil má očekávání.

janina66
13.06.2024 3 z 5

Podle % oblíbenosti této knihy jsem čekala podstatně více.
První vypravěčská část se mi líbila podstatně více, než hororová druhá část.
Celou knihu jsem vyslechla audio, poslech super. Líbilo se mi to tajemno.

Ishir
05.06.2024 5 z 5

Bylo to strašidelné a napínavé.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Mráz, Murtagh a další knižní novinky (17. týden)

21.04.2024

Knižní novinky (46. týden)

10.11.2019

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Řbitov zviřátek v seznamech

v Přečtených7 961x
ve Čtenářské výzvě899x
v Knihotéce1 596x

Štítky knihy

kočky zfilmováno tajemství horory hřbitovy příšery, monstra vzkříšení nemrtví

Autorovy další knížky

Stephen King