Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265/rbitov-zviratek.jpg 4.43312

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Kniha Řbitov zviřátek

Lolila
včera

Horor ako má byť - pomaly rozbiehajúci sa dej, atmosféra postupne hustne, napätie sa stupňuje a záver hororový. King veľmi pútavo a presvedčivo opisuje všetko čo sa deje, ešte aj pochod na cintorín vyvoláva zimomriavky. Jednoducho výborné.
Sonda do duše človeka? - Ako ďaleko je schopný zájsť kvôli milovaným osobám....?

katerina5544
včera

King nezklamal. Opet vyborna.

LuCc1211
předevčírem

Má druhá kniha od Kinga a opravdu musím říci, že to je Pan Spisovatel v tomto žánru. Strašidelná atmosféra až do poslední stránky. Přečteno jedním dechem :)

Leeonteena

King je mistr psaného slova! Jeho popisy jsou vážně skvělé a i pasáže ve kterých se toho vlastně nic moc neděje se čtou příjemně. Stejně tak i u Řbitova zviřátek. Atmosféra mrazivá, tísnivá. Hodně živé. Nebo spíš mrtvé? :-) Jediné co mi na knize vadilo bylo, že to k čemu se celou dobu schyluje je pak téměř odbyto v posledních 50 stranách. Na to jak je kniha popisná a detailná tak ten konec byl opravdu fofr.

2mig1

Ok, opět bylo trochu znát, že King rád natahuje (tisíc stránek To je toho zářným příkladem). Nicméně o co pomalejší první tři čtvrtiny, ve kterých máte fúru času stát se "členem" rodiny hlavního hrdiny, tím údernější závěr, kde vám skutečně stojí chlupy na ruce hrůzou a hnusem. A jak tak pročítám komentáře některých uživatelů - hrůza a děs podle mě skutečně nespočívá v počtu mrtvých a množství prolité krve. Události a skutky, kterých se hlavní postava na konec dopustí, či je k nim donucena vyšší mocí, to je skutečná hrůza a děs. Proto chápu, proč je kniha označována za Kingovu nejděsivější. A to sám děti nemám. "Tatínku!"

Podegra

Řadím mezi nejlepší Kingovky. Mezi mé oblíbené patřilo Osvícení,Misery, Prokletí Salemu a Nezbytné věci.Tuto beru jako top one.

Jandýs

Má 1.kniha od pana Kinga, jelikož nemám absolutně s čím srovnávat, tak za mě celkem dobré. Zdlouhavost některých popisů a vysvětlování téměř nepodstatnych údajů, ubírala knize napětí a spád.. Což bych u mistra hororových příběhů nečekala.

DominaCZ

Tyjo, film jsem neviděla, je tam spousta stran roztahanosti a nebylo toho potřeba (třeba cesta na hřbitov je na 10ti stranách ), ale koho by nebavilo číst o páru, který jen tak kupuje manželce řetízek za 60 000 dolarů, ne? Idealismus s protivnejma postavičkama a spousta vyprávěníčka o lidičkách, který náš týpek nezná a nám jsou taky jedno. (jako že kdo byl třeba na tom Řbitově po druhý světový válce z obyvatel apod.)

Když hodně přeskáčete závěr, je to i docela good.

horory kočky hřbitovy zfilmováno příšery, monstra

Stephen King

Stephen King