Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí....Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/265/rbitov-zviratek.jpg 4.42591

Pet Sematary (1983)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Klarinet

Rodinnou pohodou vystřídá vycházka na řbitov a tam se dějí věci...víc nechci prozradit, ani nemůžu, bojím se...ale ten konec! Uáááá

Peprnicka

Začínám přicházet Kingovi na chuť :-) ještě lepší než Osvícení, kde jsem měla pocit, že by kniha mohla být o sto stran kratší a nic by se nestalo :-)

StephenKingje

I když jsem ji nedal pět hvězdiček tak přiznávám že je skvělá.Ale vynechal jsem tu jednu hvězdičku kvůli tomu že King má lepší knihy.Sice (jak už jsem podotkl) je skvělá ale něco ji chybí.Ale přesto dávám 90%.

Monnyska

Skvělá kniha :) konec byl naprosto odzbrojující :) a můžu říct, že mám teď naustále divný pocit, že mě někdo, či něco sleduje.. ještě že za domem nemáme žádnou záhadnou cestičku do lesa, kde by, nedej bože, mohl být Řbitov zvířátek

Arya26

No co říct? - Skvělá mrazivá atmosféra. Myšlenka knihy? - Není vlastně někdy lepší zůstat mrtvý? Tato kniha si pohrává s myšlenkou vzkříšení vašich blízkých z mrtvých a taky se všeobecně zabývá tématem vnímání smrti. Rodina Creedových je ničím, neobvyklá naopak zcela průměrná americká rodinka. Až na to, že jejich dům není až tak obvyklý :D , jelikož za jejich domem stojí ,,Řbitov zviřatek´´, kde děti se zlomenými srdci pohřbívají své na silnici sražené a jinak usmrcené miláčky a ještě dál za hřbitovem je staré indiánské pohřebiště, co víc si přát, jen přelézt polom a jste tam :D (pardon) ! Kniha se mi hrozně líbila. Od oživení kočky vede už jen krok k oživení milovaného člena rodiny. A co je na tom vlastně špatného? - No to ponaučení si tam najděte sami. Ze začátku je děj rozvleklý a prvních 50 stran mě absolutně nebavilo: Jsem nesmírně ráda, že jsem tuto bariéru překonala. Taky se mi líbilo, že jsem v průběhu knihy začala mít ráda postavy, a tak byla kniha pro mě ještě víc šokující. Všem ji vřele doporučuju.

Lady Dracula

Psychologické divadlo o tom, kam až je schopen člověk zajít, když miluje.
A poučení, že na indiánská pohřebiště se už prostě ze zásady nechodí ;-)

Carol96

Téma knihy se mi nejdříve úplně nezamlouvalo. Nefandím příběhům o oživených zvířatech, ale když jsem se do knihy začetla a poznávala celý příběh, kniha mě velice bavila.
Nejdná se sice o nejlepší kingovku, ale i tak je to povedený kousek.

krausmary

Ze začátku mě kniha nijak nepohltila a bála jsem se, že jí ani nedočtu. Naštěstí se to začalo pomalu, ale jistě rozjíždět... potom se to rozjelo na plno, až mi hrůzou vstávaly vlasy a můžu s jistotou říct, že pachuť hlíny mi dlouho zůstane na jazyku. :) Byla to moje druhá kniha od Kinga a už se těším, až se pustím do další. Rozhodně stojí za to si jí přečíst.

pedroK

Napřed jsem si myslela, že to bude spíše slabší autorův kus. Mrtvá zvířátka ožívají, ach jo..ale protože jsem kingovec, začala jsem číst. A to jsem se nestačila divit, kam až to pan King vytáhl!! Zamyslíte se nad tím, čeho je člověk z lásky schopen, kam až jsme ochotni zajít. Skvělý horor..a bála jsem se!!

Karrinka

Husí kůže a pachuť hlíny v ústech. Ani jednoho se nejspíš jen tak nezbavím. Uf.

evvva

Není nad to, v klidu domova se hezky zase jednou bát. Už jsem na ten pocit mrazení u knihy téměř zapoměla. Díky "řbitovu" se mi tento vjem vrátil, pro mou představivost super kniha, dokonale navodil pocit, že se popisovanými místy pohybuju s hlavním hrdinou. Dokonalé. Iluze včetně představy popisovaného zápachu.Doporučuji všem otrlým nezhýčkaným červenou knihovnou.

Ivan Kučera

Desivá, dokonalá hororová kniha. Iba minimum hororových kníh je aj reálne strašidelných. Sú v nich špliechance krvi, ale nič moc to s vami nerobí. Sú tam pokusy o atmosféru, ale často sa to končí len práve pri tých pokusoch. Aj väčšina kníh od kráľa hororu, Stephena Kinga, ma po hororovej stránke nechala pomerne chladným. najviac sa mi od neho páčili nehororové záležitosti ako Telo, Nadaný žiak, či niektoré jeho fenomenálne poviedky (Skratka pani Toddovej, L.T. a jeho teória domácich zvieratiek, Posledná priečka an rebríku). Ale Stephen King napísal aj pár hororov, ktoré sú fakt hororové. A Cintorín zvieratiek patrí bez debaty medzi ne. Atmosféra záhandého mestečka, v minulosti kľúčovo napojeného na staré indiánske povery a legendy, je perfekná, ale nie je to nič v porovnaní s okolitými, úžasne atmosférickými lesmi. Cintorínom zvieratiek, ktorý je v nich a kam si deti už desaťročia pochovávajú milovaných domácich maznáčikov. A skutočná atmosférická, hororová, mrazivá bomba vybuchne až na Mikmackom pohrebisku, kde je pôda tvrdá a kamenistá, ako srdce niektorých mužov. Do ktorej je lepšie nič nezakopávať. Aspoň nie nič mŕtve. Lebo ak to tam zakopete, môže sa stať, že... ale dosť spoilerov. Tento román je skvelý a v neposlednom rade je skvelá aj temnota, ktorú doňho King vložil. Nechcem príliš spoilerovať, ale taký krutý, ako k postavám z tejto knihy, King bol už len v mála iných svojich knižkách. Filmová adaptácia je tiež pomerne dobrá, ale oproti knižke nič moc (ale oproti napr. Trávnikárovi hodná Oscara). V neposlednom rade musím vyzdvihnúť veľmi sympatická postavy - starý sused Jud sa stal menšou inšpiráciou pri tvorbe Enzechštejna z mojich kníh Kozí ľudia a Lesy.

kayu

Kinga mám jako spisovatele moc ráda, ale tohle mi moc nesedlo. Příběh byl předvídatelný a v některých částech zbytečně zdlouhavý.
Rozhodně bych to neoznačila za nejděsivější Kingovu knihu, jak slibuje obálka.

angelice

Průvodcem knihy je smrt, ať už chápána jako vykoupitel z bolesti, nevyhnutelný konec, nebo zlá a nepřirozená událost. Skvěle napsaný příběh, kdy už na začátku víte, jak to prostě skončí, ale právě kvůli tomu tušení se jen stupňuje vlastní hrůza, napjatost před každým novým řádkem a fascinace...Hlavně fascinace, je to jako když přihlížíte něčemu zlému, víte, že byste se měli odvrátit, ale ono to nejde...jako had s myší, tak i tyto stránky vás přinutí se na ně dívat a číst. Poslední částí mého hodnocení je postřeh, že si ještě dlouho žádnou kočku nepohladím a že Oz Veuiký a Stuašivý je pořád poblíž.

buldozer5

Naprosté zklamání. Od této knihy jsem očekával napínavý horor, po kterém se mi budou zdát noční můry a místo toho jsem se dočkal jen příběhu s nudnými pasážemi a nesympatickými postavami

Aríka

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Od stylu psaní po charaktery postav jí nemám co vytknout. Je to klasický King a jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Určitě doporučuji, není to kniha, kdybyste se na začátku hned báli, ale postupem času se malé strachové pavučinky namotají do jedné obrovské a vy se potom se začínáte bát ani nevíte, kdy to začalo, ale bojíte se. Není to poslední dílo, které od tohoto autora čtu.

smazenaryba

Horor nemusí byť vždy strašidelný. Proste nás bavia žánrové námety a to aj bez toho, aby nás tieto príbehy desili. Niekedy nás baví predstava zubatého monštra ničiaceho všetko živé, niekedy sa bavíme pri horde zombíkov čvachtajúcich sa vo vnútornostiach stále kričiacej obete, niekedy máme proste chuť na niečo zhnité a krvavé. Ale sú aj horory, pri ktorých sa takmer naozaj bojíte a máte strach z predstavy, že by sa to či ono mohlo naozaj stať. Taká je aj táto kniha. King v skutočnosti nenapísal veľa desivých kníh. Väčšinou je to uňho skôr také príjemné žánrové mrazenie (nie že by to tým knihám niečo uberalo). Cintorín domácich zvieratok je však skrz na skrz desivý príbeh.

Je to klasický King, ale aj klasický horor. Klasický King, pretože autor nás tradične vtiahne do svojho mikrosveta a precízne nás zoznámi s hrdinami, aby sme neskôr dokázali s nimi aj trpieť. Klasický horor, pretože autor viac než hojne využíva vekmi overené motívy ako cintorín, temný les, rituály či pradávne zlo. Nenájdete tu vraždiace autá, mimozemšťanov, ani rohaté monštrá (no dobre, to posledné nie je tak celkom pravda) a naopak, kniha je až po okraj naplnená priam realistickým utrpením, smútkom a smrťou (v tomto mi kniha pripomína zbierku Bazár zlých snov, čo je veľmi zaujímavé keď vezmeme do úvahy aký priepastný vekový rozdiel medzi knihami je) . Budete sa báť, pretože budete veriť. A pripočítajte si jeden, alebo dva stupne desivosti navyše, ak už máte vlastných potomkov. Právom jedna z najlepšie hodnotených Kingových kníh.

Danilla

Asi tak, jak Louise "chytlo a nepustilo" Mikmacké pohřebiště, tak "chytla" kniha mě. Kniha Řbitov zviřátek se mi opravdu líbila a četla jsem ji jedním dechem.

Balenka

Pre mňa zatiaľ najslabšia z Kingovych kníh, ktoré som čítala. Dej sa rozvíjal veľmi pomaly, bol predvídateľný, množstvo zdĺhavých opisov.. Za mňa veľmi slabé.

Blafoun

Popravdě, pro mě velké zklamání. Mělo to přes 400 stran a prokousával jsem se tím hodně dlouho. Prvních 380 stran víceméně nudná omáčka a posledních 20 stran se sice začalo něco dít, ale jak rychle to začalo, tak rychle to skončilo. Celé je to postaveno na jednom stupidním rozhodnutí, které hlavní postava na konci knihy udělá a o kterém je předem jasné že nemá nejmenší šanci fungovat. Postavy i děj mi přišli ploché, nezajímavé. Pro mě je to úplně prázdná kniha o ničem.

tomaserd

Knize musím dát plní počet* protože příběhu nic nechybí je tam vše, ale překladatel této knihy nebyl zrovna v dobré formě, nevím jestli ti kteří s Kingem začínáte to poznají ale u mě je King na první příčce mezi autory, překladatel určitě není špatný protože v překladu knihy: Stephen King jde do kina a Carrie byl výborný.

Piki

Začátek se zdál takový klasický, běžný a často používaný. Přistěhování, seznámení a zjištění něčeho tajného a nepřístupného. Budiž. Často používané téma ať už ve filmech, či knihách. Rozdíl byl ale velice patrný. Psal to King. Takže to už od začátku neslo takový lehký nádech tajemna a nervozity, co se tam podělá. Od nějaké stopadesáté strany už se prostě nedá přestat číst. Člověk se bojí co přijde a přesto je zvědavý. Celou knihu provází vysoká atmosféra strachu a mystiky.

Perfektně se to četlo a na dočtení knihy přišlo dlouhé zamyšlení. Tak to King dělá a tak to má být. Smekám a doporučuji dál.

PS: užasně směšná mi přišla podprahová reklama na Chesterfieldky. Luxus mistře!

Sireen

Tohle je prostě King. Geniální nápad, příběh, napětí, co vás žene dál a pak se to celé zvrtne do fantasmagorie, nad kterou trochu ostýchavě kroutíte hlavou. No a nakonec se to celé tak nějak podivně utne, jako by to autor psal už příliš dlouho a chtěl se toho zbavit. Takže tak. Kniha byla čtivá a výborná do určité chvíle, pak už to s ní šlo z kopce dolů.

DagonCZ

Tuhle knihu jsem vždycky miloval a od svých třinácti, co se mi tato kniha dostala do rukou prvně, jsem chtěl taky takového Churchilla. Takový Churchill v pozdější fázi knihy se vždycky hodí. :D

kyssling

Tak do prostředka je to výborný příběh (King je prostě dokonalý vypravěč), a pak je kniha už naprosto skvělá a zčásti i nepředvídatelná.

ufounek17

Typická Kingovina, hrůzostrašný, absurdní horor plný hnusu a zvrácenych událostí....Četlo se to velmi rychle....

Půca4

Jedno velké WOW! Zhruba v půli knihy jsem se začínala bát .. tedy bát. Spíš to byl takový zvláštní pocit nad tím, co by mohlo být i ve skutečnosti možné. Ale ke konci už to byl vážně strach provázaný "No nene!", "Ježiši, to neudělá!" nebo "On to vážně udělal!". Po večerech jsem se bála, protože přes den nebyl čas číst. Samotná kniha se ale četla velice rychle, příběh rodiny mě naprosto pohltil. Velice bych ocenila, kdyby byla kniha zfilmována jako horor! Když už tolik Kingových knih, proč ne i tato. Co se týče ještě Kinga .. rozhodně jsem si tím vylepšila předchozí čtenou: Revival.

sebemi

Pecka, čteno i v noci a měla jsem nahnáno :D

MacinaS

Možná se teď trochu ztrapním, ale nedá mi to nenapsat to. Takže včera večer jsem to dočetla..kniha super! První polovina bezvadná, druhá sice trochu vleklá, ale i tak..Večer jsem lehla do postele, no lehla, nalepila se na přítele a odmítla ho pustit. V noci jsem se vzbudila a nemohla spát dál. Furt se mi vracel Gage. Musela jsem rožnout, abych vůbec usnula!
První kniha od Kinga, jinak jsem četla jen povídky. Bezva zážitek.

buldozer5

Snad nejslabší kniha od Kinga. Velké zklamání.

horory kočky hřbitovy zfilmováno příšery, monstra

Stephen King

Stephen King