Řbitov zviřátek

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/big_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4.44732
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary, 1983

Kniha Řbitov zviřátek

kiki11
18. listopadu

Moje nejoblíbenější knížka ze všech, kterou jsem jako jedinou četla čtyřikrát. Nedokážu popsat co se mi na ní tak líbí, ale prostě vždycky koncem podzimu, když začíná venku mrznout, dostanu chuť si ji znovu přečíst. Asi proto, že je to pořádně mrazivý příběh a tak nějak se k tomu počasí venku hodí. A pořád mě baví úplně stejně.

Shindo

Desivá a svojim spôsobom znepokojujúca kniha. Všadeprítomný Oz Veuiký a Stuašuivý, temné tajomstvá ožívajúce aj po rokoch a sily, z ktorých vplyvu nie je možné sa vymaniť - ak vás raz chytia (skôr či neskôr) skončili ste a jediné, čo môžete urobiť, je povedať o ich existencii ďalšej obeti...a kruh pokračuje donekonečna.
Pre mňa jedna z tých kníh, ktoré si prečítate raz a nikdy viac. Rozbehlo sa to hlavne cca v poslednej tretine

brunette362

Z první přečtené knihy od Kinga jsem rozpačitá. Jednou to bylo dobré a jel mi mráz po zádech, podruhé jsem si říkala, že to je velká nuda. Styl napsání knihy se mi četl hůř, ale nebylo to nic hrozného. Hlavní postavy byly fajn, ale žádné nadšení. Příběh byl velmi originální. Konec knihy jsem dopředu neodhadla. Asi nechci říct, zda bych knihu doporučila či nikoli, přečtěte si ji a udělejte si na ni názor sami.

kolby

Desivá kniha. Tak príšerná, že som si ju nevychutnal. A to som sa nebál. Len som sa po celý čas cítil veľmi nekomfortne. Párkrát som ju chcel odložiť a viac sa k nej nevrátiť. Dočítané z úcty k Majstrovi. Majster pera, Majster zápletky, Majster charakterov, Majster príbehu, Majster emócií - najmä NEGATÍVNYCH. Ak mal v úmysle vo mne vyvolať to, čo som cítil počas čítania, tak sa mu to podarilo. Jednoducho Majster. Alebo starnem...

pupak13

Moje první kniha od Kinga a za mě nic výjimečného. Předně je děj hodně předvídatelný a rozvláčný. Napětí se stupňuje až v samotném závěru. Děj je nicméně zajímavý, kniha je dobře napsaná a celkem čtivá. Ovšem čekal jsem od tohoto známého autora trochu víc.

natashka

(+ SPOILER) Asi před dvěma lety jsem tuto knížku kvůli tomu, jak mě nebavila a úzkosti, kterou mi vyvolala, nedočetla. Teď, když už jsem věděla o hlavním zvratu, a mám načtených mnoho jiných knih od Kinga, jsem se do čtení odhodlala znova a skutečně vůbec nelituji.
Pro někoho může začátek být pomalý, já jsem si díky velmi pomalému rozjezdu k postavám udělala citový vztah, díky kterému mě pak zbytek příběhu o mnoho více zasáhl. Na rozdíl od ostatních Kingovek, kde jsou rodiny na pokraji rozpadnutí, zde máme vyloženě americkou idylku.
Konec byl jediné trochu ne vyloženě zklamání, ale celé to zakleté indiánské pohřebiště a Wendigo mi prostě necvaklo tak, jak jsem chtěla. Stejně jako představa vraždícího dvouletého dítěte. Protože věc, která na téhle knize byla psycho, byly zoufalé myšlenky zlomeného otce a jeho souboj s jeho vlastní myslí. Tohle není nejmrazivější Kingova kniha kvůli krvavých nebo napjatých scén, ale kvůli věčně otevírajícímu se tématu smrti, které ruku na srdce, nemá nikdo rád. Mrazí vás důsledkem těch nepříjemných myšlenek, které vám to nasadí do hlavy.
Hlavně se nedívejte na film, obě adaptace jsou slátaniny, které dělají knize špatné jméno :)

rilajaan

Začnu od konce - ten byl strhující, tedy poslední cca 1/3, ale první za mě rozvleklá, možná až nezajímavá (abych nekřivdila, pár momentů bylo dobrých). Jsem ráda, že jsem knihu neodložila (což dělám nerada), ale s panem autorem budu mít asi trošku problém (a to mám doma jeho slavné TO - no nevím, nevím).

alishek

Ze začátku mi to přišlo pomalejší a pak se ke konci příběh krásně rozjel a četla jsem to jedním dechem, abych věděla, jak to dopadne. Musím akorát přiznat, že jsem to čekala strasidelnejsi, na horor slabší