Řbitov zviřátek

Řbitov zviřátek https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265/bmid_rbitov-zviratek-S8r-265.jpg 4 5221 927

Rodina Creedových se usadí ve starém domě v půvabném prostředí venkova státu Maine. Otec lékař, krásná žena, rozkošné děti. Zdálo by se, že nic nemůže překazit jejich štěstí... Avšak objevuje se Cosi, co mrazí krev v žilách, Cosi strašnějšího než sama smrt. Cosi nesrovnatelně příšernějšího a silnějšího...

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Pet Sematary , 1983

Iki1
Iki1
včera 4 z 5

Kniha se mi nečetla lehce. Asi je to způsobeno tím, že autor je příliš skvělý vypravěč a ze stránek na mě padaly barvy i vůně (spíš mrtvolné smrady), šířil se pocit marné snahy změnit nezměnitelné. Prostě mám nejspíš příliš rozvinutou představivost (a snad i proto nejsem pro horory tou správnou cílovou skupinou). Nicméně kniha je řemeslně naprosto perfektně odvedená, snad mi tu chybí pořádný tah na branku, rychlejší tempo, překvapení a dějový zvrat. Spíš je akcentováno pomalé vyprávění, při kterém je předem jasné, jaký konec nejspíš nastane.

uzivatel35424
uzivatel35424
21.02.2024 4 z 5

Četla jsem to už jako pubertak na doporučení mamky (která je posedlá horory) a moc mě to bavilo a byl to můj úvod do tvorby tohoto autora. Musím si ji zase po letech precist, protože filmy staly za starou backoru :-).

WonderNika
WonderNika
16.02.2024 3 z 5

Asi som nebola v správnej nálade na to, aby som túto knihu ohodnotila plným počtom. Neviem, niečo mi v tom príbehu chýbalo, alebo tam niečoho bolo až príliš? Každopádne, odnášam si z príbehu jedno dôležité posolstvo: aj keď už milovaná osoba nie je medzi nami, nemôžeme prestať myslieť na tých, ktorí tu s nami stále sú. Mŕtvemu už ublížiť nemôžeme, naopak, môžeme ublížiť tým, ktorých máme stále pri sebe.

Bakana
Bakana
15.02.2024 5 z 5

King musí mít v hlavě peklo, když dokáže chrlit jedno takové dílo za druhým už tolik let.
Ale počteníčko je to parádní, ke konci už to bylo slušné psycho.

knihomolkajanca
knihomolkajanca
02.02.2024 4 z 5

Řbitov zviřátek patří mezi ta díla, která jejich sláva předchází. Mnozí čtenáři jej řadí vysoko na piedestal a mluví o něm jako o jednom z nejlepších děl Stephena Kinga. Ke mně si nakonec cestu našel až nyní, dlouho poté, co jsem si s úřadujícím mistrem hororu pomyslně potřásla rukou poprvé

Doktor Louis Creed se spolu se svou manželkou, dvěma dětmi a kocourem přestěhuje do nového vysněného domu Ludlow v Maine. Mimo rušnou silnici, která vede hned vedle pozemku, vypadá místo téměř idylicky, a navíc se rodinka brzy spřátelí se sousedy odnaproti, stařičkým párem Judem a jeho manželkou Normou. Právě Jud Louise před silnicí varuje - lidi tam jezdí jako šílenci a nejedno domácí zvířátko tam přišlo o život. Později Jud rodinku zavede i na místo, kde všechna ta zvířátka jsou pohřbená - Řbitov zviřátek, jak mu děti říkají. Život pokračuje dál, vše se zdá být v pořádku. Až dokud se Louise v práci nestane nehoda, při níž někdo zemře až dokud jednoho dne kocour nepřijde domů až dokud se smrt nezdá tím nejhorším, co vás může v životě potkat

Zápletka Řbitova zvířátek je jednoduchá. Od první chvíle do konce tušíte, kudy se příběh bude ubírat a jak moc se může zvrhnout, a přesto si King dokáže udržet vaši pozornost. Jeho největší síla totiž je v umění pečlivě vybudovat tíživou atmosféru, pohrávat si se vztahy, city a prožitky postav a i samotného čtenáře tím, jak dlouho vás dokáže napínat než se doopravdy něco stane. Příběh tak obyčejný, a přesto při čtení budete mít pocit, že je tady něco hodně špatně. Řbitov nestojí na momentech překvapení, zvratech či vražedném tempu. Spíše čekejte hodně pomalou sondu do zničeného nitra člověka souženého žalem, připravte se na dlouhé hodiny s lopatou v ruce a dojem, že při čtení možná budete mít hlínu i v posteli. Na pořádné drama si tady sice docela počkáte, ale pokud hledáte čtení na podzimní sychravé večery, tohle je rozhodně ta správná volba.

Hodnocení: 70%

Za knihu k recenzi moc děkuji nakladatelství Beta.

Leník95
Leník95
17.01.2024 3 z 5

U téhle knihy půjdu asi proti proudu. Je to má druhá kniha od Kinga a musím říct, že mi asi nesedl. Příběh je vymyšlen dobře, ale sáhodlouhé popisování každého detailu mi ubíralo na čtivosti. Dlouho jsem se knihou musela prokousávat. Ráda čtu horory, ale Kingův styl není nic pro mě. Jak se říká - buď Kinga milujete, nebo ho nenávidíte. Postavy byly sympatické, ale zápletka předvídatelná, a to jsem filmové zpracování neviděla. V knihovně mě čeká ještě "To", tak nevím kdy a jestli vůbec se do ní pustím.

SoňkaSoník
SoňkaSoník
02.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Pořád mě mrazí. Sice byl začátek dost protáhlý a trvalo mi, než jsem se začetla, ale stálo to za to. Promyšlený příběh, byla jsem opravdu napnutá a Stephen King to s vykreslením scén umí. Churche jsem si oblíbila, i když už byl "divný", o to víc mě bolelo, když pak musel na konci knihy zemřít.
Nemám obecně ráda otevřené konce, ale tady mi vůbec nevadilo ukončení, naopak se mi líbilo a otevřelo dvěře specifičtějšímu pokračovaní mé vlastní fantazie.

adelinka
adelinka
14.12.2023 5 z 5

tak toto bola zrejme prvá kniha od Kinga a určite budú ďalšie. Dej ma chytil hneď od začiatku, takže sa čítalo veľmi dobre. Na hororoch som vyrastala ako malá, nikdy som ich nevyhľadávala v knižnej podobe. Takže skvelé.....až na to, že chodím behať v potme a všade som videla Churcha :-( :-)

Annicka
Annicka
10.12.2023 5 z 5

Knihám od Stephena Kinga jsem se dlouho bránila, protože jsem se obávala, že to bude jen "levný" masakr od první stránky. Ale vůbec. Vše se vyvíjí pomalu, postupně. Protože k tomu, co byl Louis schopen udělat, vede dlouhá cesta. A takhle ji můžete pochopit...

Liss93
Liss93
07.12.2023 3 z 5

(SPOILER) V rámci čtenářské výzvy jsem si po těžkém rozhodování zvolila Kinga. A možná sem si radši měla zvolit Austenovou. Horory nejsou úplně můj šálek čaje, ačkoli částečně spojují mé oblíbené žánry, ale co mi vadilo nejvíc, byla šílená rozvleklost děje. Nekonečné opisy situací a pocitů, bez nich by měla kniha polovinu stránek a bohatě by to stačilo. Asi to mělo vybudovat atmosféru, ale mě to naopak unavovalo, a už jsem chtěla dočíst konec. Příběh jsem neznala, proto jsem do poslední chvíle čekala, co z toho vznikne. Konec zůstal otevřený, ale je jisté, že Ellie bude vyrůstat bez rodičů a bratra (jehož ohořelou mrtvolu najdou v domě, což bude jistě všem připadat divné). No, další Kingovky už číst nebudu, ani Zelenou míli, kterou mám ve filmové podobě moc ráda.

Mabie
Mabie
03.12.2023 4 z 5

Po dočtení už několikáté knihy od Kinga si říkám, že na těch drogách a chlastu něco musí být, protože střízlivý člověk prostě něco podobného nenapíše. :-)

Téma je prosté, ale silné - ztráta blízké duše, vyrovnávání se s touto ztrátou a snaha situaci zvrátit. Ale oklamat smrt něco stojí.
Poutavý, zvolna se rozjíždějící příběh s přibývajícími stránkami nabírá na intenzitě a nakonec vás skoro ochromí, protože závěr je skutečný masakr. Spolu s vynikajícími popisy, věrohodnými postavami a uvěřitelnými dialogy si potvrdíte, že mrtvé je lepší raději nechat odpočívat v pokoji.

ja.kordo
ja.kordo
09.11.2023 5 z 5

Po dlhých rokoch prečítaná druhýkrát, ale až teraz ju radím do svojej subjektívnej dvojice Kingových najlepších kníh (hneď vedľa románu "Pod Kupolou"). Je to skrátka bomba!! Hoci sa mi veľmi páčila už prvýkrát, tento raz ma úplne dostala - predovšetkým svojou ponurou atmosférou, fanúšikom síce už dobre známym, avšak nespochybniteľne originálnym a hrôzostrašným príbehom, hlbokým polemizovaním o konečnosti všetkých životov, a tiež aj sympatickými postavami, ktoré dej stavia pred nevýslovné hrôzy prastarého, zákerného a ťažko pochopiteľného zla. Za mňa je to majstrovský kúsok, ku ktorému sa v budúcnosti určite plánujem vrátiť (no snáď nie až z mikmackého pohrebiska ;))).

SáraR.
SáraR.
01.11.2023 5 z 5

Moje první kniha od Kinga. Dost jsem se bála, že mi nebude vyhovovat styl psaní, protože bude "zastaralý", ale opak je pravdou. Příběh mě vtáhnul od samého začátku. Vzhledem k tomu, že jsem viděla film ( sice ten s Eliee, ale co), tak jsem veděla, o co tam půjde, a možná právě proto mě to tak bavilo. Veděla jsem, co se stane a těšila jsem se, až se to rozjede a půjde do tuhého. Autor psát opravdu umí a slávu má zaslouženě. ;)

Django
Django
31.10.2023 5 z 5

Moje pátá a doposud nejlepší Kingovka. Kniha nutí k přemýšlení o smrti a o vyrovnání se ztrátou blízkých. Obdivuji, jak autor dokáže změnit atmosféru a vybudovat napětí během pár řádků. Znám i film, ale předloha je mnohem zdařilejší.

Marmarek
Marmarek
22.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Klasický King, tak, jak ho mám rád. Mírně znepokojivé, celkem originální a morbidní. Zelda super, Victor taky. Fakt mě dostalo, že to neskončilo dobře. I když rodina zas tak sympatická nebyla, celkem jsem jim fandil... Mytologie řbitova by mohla být trochu více rozvinutá. Uprostřed se děj trochu rozplizne. Ale jinak spíš OK.

Leanne
Leanne
13.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Asi nejsem cílová skupina, možná jsem moc stará, opravdu nevím. Dovedu si představit, že kdybych ji četla v patnácti, byla by to bomba. Bohužel jsem se k ní dostala jako o hodně starší a nic moc. Všechno bylo hodně předvídatelné, pěkně krok po kroku bylo jasné, co se v budoucnu stane. Musím přiznat, že se to četlo snadno a rychle, ale ty hororové prvky vzhledem k předvítatelnosti moc nepůsobily. Ani se mi po téhle zkušenosti nechce pouštět do dalších Kingových knih. Prostě stane se, některý autor nesedne, i když je obecně velmi oblíbený.

oleg121
oleg121
12.10.2023 4 z 5

Vynikajúci opis strachu, lásky, žiaľu. King opäť vynikajúco pracuje s postavami, ich vnútornými motívmi a vzťahmi medzi nimi. Obrovský nedostatok je len záver, ktorý je extrémne pritiahnutý za vlasy a počas ktorého ma kniha vôbec nebavila. Napriek tomu ale palec hore.

traceybeegee
traceybeegee
08.10.2023 5 z 5

Dnes Vám chci představit knihu, kterou jsem měla možnost přečíst v rámci štafety od #Tereza Pasekova.
Bojíte se rádi??? Tak to jste tu správně..
Tahle ducharina, tak ta mne dostala.
Je to moje první Kingovka, takže určitě porizuju další.
Někteří už viděli i jeho filmové zpracování.
No kniha je kniha a já se stejně bála, jako bych seděla v kině.

Ano, je to kniha od pana autora Pána všech hororů....

ŘBITOV ZVÍŘÁTEK

autor "STEPHEN KING
Novější vydání.
333stran

Kniha mne vtahla od samého začátku.
Kniha plná tajemna, lidských a zvířecích duší.
Kniha plná ponurych tajemství opredena spoustou podivných událostí...

Spokojená rodinka :maminka Rachel, která je na mateřské se synem Gagem, tatínek Louis, doktor, který se nebojí ničeho a ještě je tu jejich dcerunka Eileen. To je miláček.
Pořídili ji mazlíčka kocoura. Na toho malá Eileen nedá dopustit.

Nad jejich malým městečkem se táhne tajemný les a v něm tzv. ŘBITOV ZVÍŘÁTEK.
Okolo tohoto místa kolují hodně děsivé příběhy.
Jsou skutečné nebo je to jen pohádka???

To navlastni kůži zjistí naši hrdinové, když se jednoho dne stane jejich mazlickovi tragická nehoda a začnou se dít velmi podivné věci...
A děj začíná nabírat na obrátkách...
A teď už se opravdu připravte na pořádnou jízdu, dávku hororu...
A ten KONEC - BRUTAL!!?
Dávám 5z5

JEŠTĚ jednou děkuji za možnost si knihu přečíst ve štafete od # Tereza Pasekova.
Další mé knihy ve sbírce na mém IG

MarianP
MarianP
21.09.2023 4 z 5

Ide o kultový román, ktorý má už asi každý Kingov fanúšik za sebou. Kniha oslavuje svoje 40te narodeniny práve v tomto roku. Mne sa kniha páčila aj keď ma miestami nudilo neustále odbáčanie od deja a rozoberanie rôznych nedôležitých maličkostí, no hororová, záverečná dejová linka bola napínavá, strašidelná a určite stojí za prečítanie. Keby má kniha o 100 strán menej tak dám asi plný počet, za zbytočnú vatu 1 odoberám.

Zemlja
Zemlja
20.09.2023 5 z 5

Napínavé, bojíte se, co bude, protože tušíte, že to bude špatně. Během čtení každá kočka podezřelá.

Štítky knihy

kočky zfilmováno tajemství horory hřbitovy příšery, monstra vzkříšení nemrtví

Autorovy další knížky

Stephen King