Stephen King

Richard Bachman · pseudonym

americká, 1947

Přidat do oblíbených
Koupit knihy

Nová kniha

Cyklus vlkodlaka

Cyklus vlkodlaka - Stephen King

První výkřik se ozval od zasněženého železničáře, který cítil, jak se mu tesáky zahryzly do krku. Další měsíc se ozval výkřik extatické agónie napadené ženy v její útulné... detail knihy

Komentáře (272)

Baron044
Baron044
03.08.2023

pavel.2 Období vlkodlaka není přepis filmového scénáře.

Petr13103
Petr13103
09.04.2023

Zdravím všechny, pokud chcete hlasovat o nejlepší krimi/thriller/horor, tak zde máte odkaz: https://www.databazeknih.cz/seznamy/nejlepsi-krimi-thrillery-horory-71705?action=added


pavel.2
pavel.2
15.10.2022

Stephen King je nejen vysoce produktivní, ale i čtivý. A to nyní i v době, kdy publikoval jako Richard Bachman. Stručně: sázka na jistotu. Tedy skoro: kniha Pod kupolí mě nechytla a nedočetl jsem ji, dále Období vlkodlaka je mizérie (ani není zde v databázi - byl natočen film a v podstatě to je přepis scénáře, ale tohle zřejmě patří k tomu, co mělo zůstat jen a pouze na plátně). Jinak jsem začínal Řbitovem zviřátek, To a Svědectví, od kterých mě odtrhnul jedině nutný spánek :-) Jako audioknihu mě nadchnula amatérsky namluvená sága Pistolník. Skvělý spisovatel.

LenkaWal
LenkaWal
12.03.2022

Pozor na Anotace u povídek. Někdo, tam napsal děj až do konce.

Shaxx
Shaxx
10.02.2022

Říkám díky.
A nechť jsou tvé dny dlouhé a noci příjemné, sai Kingu a koukej nám tu vydržet ještě dlouho, ať mám co číst.

BrooksWasHere
BrooksWasHere
08.02.2022

Toto bude trochu od veci, ale práve som zistil, že 50 kníh z rebríčka 100 najlepších hororov na Databázi napísal King.
Áno, očakával som to, ale aj tak ma to potešilo :)

Lo3ce
Lo3ce
23.01.2022

God save our gracious King,
Long live our noble King,
God save the King,
Send his victorious,
Happy and glorious,
Long to reign over us;
God save the King!

andrii24
andrii24
24.09.2021

S apetitem architekta přítmí, klinkajících temných sil, dávivých slin div(n)ých smyslů, rudých pavučin.

MíšaS.
MíšaS.
04.09.2021

Mám ráda styl jeho psaní, kdy zachází do nejmenších detailů a nevadí mi ani ty jeho neustálé narážky na výrobky různých značek - podle mne je našinec nechápe, tak jak jsou zamýšlené, protože u nás třeba nic takového neprodávají, neznáme historii té věci, nebo s tím jen nemáme takové zkušenosti, jako za "velkou louží". Líbí se mi, když se dozvím všechny informace, které formují postavu, a nejen tu hlavní, a já pak mohu ocenit, když se třeba nebojí vystoupit ze své konformity, anebo když v rámci své povahy udělá něco neoblíbeného, nevhodného, dokážu ji pochopit.

faba
faba
09.07.2021

Dlouho jsem uvažoval, zda-li si tohoto mistra horroru (jak je někdy nazýván), dát mezi své oblíbené autory. Nakonec proč ne. Přečetl jsem od něj dost knih, dost jsem i slyšel jako audio a viděl plno filmů a seriálu na motivy jeho knih... Tak si myslím, že si to místo mezi oblíbenci zaslouží.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
29.06.2021

Něco k poslechu, neb King v rádiu:
https://dvojka.rozhlas.cz/stephen-king-duna-mistr-hororu-rozviji-mrazivy-pribeh-o-podivnych-napisech-v-8522837

:)

ozzak
ozzak
03.04.2021

král hororů

Dominka09
Dominka09
28.02.2021

Pan King si mě získal, když jsem četla Osvícení - od té doby se zařadil mezi mé oblíbence a jeho knížky mají své čestné místo v mé knihovně. Ze začátku jsem si musela zvyknout na jeho občas zdlouhavé vyprávění nebo popisování něčeho co není pro knihu ani tak důležité, ale dnes už jsem na jeho styl zvyklá a miluju to. Každopádně osobně z toho co se mi zatím dostalo do rukou, doporučuji Osvoceni a Řbitov zvířátek.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
03.02.2021

Zahadum: když jsem o tom pár dní zpátky četla, úplně jsem byla mimo. Tohle píše King? Tohle je materiál spíš pro Nesba! :D navíc ta obálka je velice krásná. Červená, kde zasněženou krajinou jede auto pohledem zezhora...mnohem hezčí než z vašeho odkazu :(
Přiznám se, že mám tohle téma navíc moc ráda. Tj poslední práce, která se zvrtne.
Mám ráda thrillerového Kinga a detektivkového Kinga. Sedí mi v téhle poloze. I bez nadpřirozena klidně ❤

krejzy78
krejzy78
17.01.2021

Těšil jsem se na serialovej joyland bohužel asi marně

martin6849
martin6849
17.01.2021

Já bych začal tím nejlepším - takže To a Svědectví :-).

čarodějka333
čarodějka333
16.01.2021

Přiznám se, že ke Kingovi jsem dozrála až teď.
Mám za sebou momentálně celou sérii Cartra a jsem naprosto unešená.
Můžete mi prosím doporučit čím začít u Kinga?

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
28.12.2020

https://faroutmagazine.co.uk/stephen-king-favourite-songs-beatles-dylan-springsteen-rihanna-playlist/

Jenom něco k tanci a poslechu :)

ddkk
ddkk
10.12.2020

Vloni byla dotočená druhá desetidílná série Castle Rocku, v USA pro HULU, v Evropě pro HBO.

WonderNika
WonderNika
08.12.2020

Nikdy som nemala nejak zvlášť vzťah k horovým filmom, preto som obchádzala aj knihy tohto žánru, no pri Kingovi som zistila, že ma nebaví horory pozerať, ale čítať.
Preto som si za svoj dlhodobý čitateľský cieľ stanovila prečítať všetky jeho knihy.

gustavo-woltman
gustavo-woltman
16.10.2020

Fascinuje mě, jak Kingovi nedocházejí inspirace na stále nové hororové příběhy, kterým na kvalitě vůbec neubývá. Všechny jsou pořád stejně napínavé a jejich filmová zpracování taktéž.
Gustavo Woltmann

martin6849
martin6849
08.08.2020

Nějak nám King zpomalil a po If It Bleeds (což je navíc jen sbírka dříve nevydaných povídek, takže nic čerstvě napsaného) bude další kniha až příští rok na jaře. Snad je to jen drobný výpadek, protože jsem si na ty dvě knihy ročně celkem zvyknul :-).

Mars333
Mars333
02.08.2020

King připomíná aktivní vysílač, díky němuž přijímá z vesmíru do své hlavy, tuny kvalitních nápadů. Z nich pak sestaví jako architekt, fungující příběh. A nechá ho, napospas čtenářům. Poté se ozve hromové zvolání: Stephen King je Génius- Za mě, jeho NeJ : Misery, Osvícení a Řbitov domácích zvířátek, četl jsem 12 knih a i ta nejhořší si drží laťku poměrně vysoko, když člověk srovnává autory a za sebe můžu říci že mě bavily všechny. King je jen jeden a jde zřejmě o nejlepšího spisovatele, když uvážím že některé jeho zasadní díla, čekají stále na mou Premiéru. Tak smekám.

Corso
Corso
25.06.2020

Nikdy o sebe netvrdil ze ma dar pisat, ze by to bolo nejake zazrakom nadobudnute nieco. Vzdy zdoraznuje, pisanie je drina, disciplina, vasen. Praca ako kazda ina. Avsak on ma dar. Dar putaveho rozpravania. Pre nas je len stastie ze sa venuje hororom a fantastike. King by ale bez debaty hviezdil aj keby pisal trebars turistickych sprievodcov alebo romantiku. Pretoze po par stranach vas vtiahne a drzi, kym si ho nevypocujete.

terimila
terimila
25.06.2020

King je král. Žiju s ním snad déle než polovinu života a přečetla jsem většinu jeho věcí, což z něj dělá mého vůbec nej autora.

Nechápu, jak lze za jeden lidskej život vymyslet, prožít a projít se svými hrdiny a zapsat tolik rozsáhlejch příběhů, světů a krajin. King má dar neuvěřitelný, až ďábelský fantazie, která s klidem pracuje v místech, o kterých ostatní ani netuší, že by taková místa vůbec mohla existovat. Je precizní, přesný, ve svých složitých hromadách postav, vztahů a míst si je absolutně jistý, neztrácí se a dovede svými světy s jistotou provést i čtenáře - aniž by tento ztratil orientaci a přehled.

Má jakejsi cit pro přiměřenost - i když už jsem od něj četla spoustu nesmírně nechutných scén, žádná mě nikdy nezhnusila natolik, abych knihu zahodila (a že už se mi to u jiných autorů párkrát stalo). A zjistila jsem, že kingovky jsou jaksi bezpečné - jsou to knihy, které zůstávají v knize a když je zavřu, je po horroru. Jeho knihy strhnou, trošku vylekají a zhnusí a přimějí k zamyšlení, ale nezalezou do těch špinavých koutků mysli, odkud mívají zvyk vykouknout za temných nocí a hnusných snů. Což je obrovský plus. Mám ráda horory, které umí zůstat tam, kam patří.

Má zdravou drzost prezentovat čtenáři naprosto neuvěřitelný hovadiny takovým stylem, že je prostě čtenář musí přijmout a brát zcela vážně, i když jsou tak absurdní, že to hlava nebere.

A samozřejmě je to král spisovatelského řemesla, píše čtivě, občas do toho zapracuje zajímavou myšlenku ala takové to milé, pěkné a laciné moudro o životě... :) A báječně pracuje s postavama a jejich psychologií - jsou lidské, mnohovrstevné, živé, člověk jim rozumí a věří... a musí je mít rád.
Prostě... King je král.

1. To
2. Temná věž - celá série, zejména ale 7.
3. Černý dům
A další nehodnotitelné, které se mi ale zažraly do hlavy, do srdce a do knihovny: Z Buicku 8, Řbitov zviřátek, Holčička, která měla ráda Toma Gordona, Zelená míle, Ostrov Duma Key, Pod kupolí, Dlouhý pochod, Noční směna, Časožrouti.

Dani419
Dani419
20.06.2020

Pojem a výraz Stephen King zná snad každý pořádný čtenář napínavých thrilerů a temných hororů. Tento člověk mě dostal už někdy v mých patnácti letech a od těch dob jsem se nikdy nedokázal nabažit jeho knih. První knihu, kterou jsem od něho četl byla Žhářka, nebyla moc výrazná, ale natolik mě nalákala na další mistrovo knihy, že jsem nabýdku přijal a do dnes od ní neupustil. Asi nejlepší příběh, který jsem od něj četl je Zelená míle, ale to je jen malá špice celého obrovského ledovce, který na nás King po celý život zuřivně valí.
Přečetl jsem snad vše, co se u nás dalo sehnat. Mám ještě pár restíků a samozřejmě se těším na jeho další knihy. Doufám, že bude ještě dlouho psát.
Každopádně je to nezapomenutelná osobnost, kterou zná snad celý svět.

kilometr
kilometr
12.04.2020

Jeden z mých nejoblíbenějších a nejčtivějších autorů.Zatím mám přečteno 49 jeho knih,u kterých jsem se až na pár vyjímek vždy skvěle bavil.

Kverulant
Kverulant
22.03.2020

Stephen King je trvalý klasik hororu a zručný řemeslník sypající další knihy jak na páse. To má určitou nevýhodu, pokud ho čtete už třicet let, jeho styl psaní se vám trochu okouká - všimnete si opakovaných vyprávěcích postupů, můžete srovnávat s řadou předešlých knih, co si je podobné. I když je průběh čtení příjemný, čím víc se blížíte ke konci, téměř neomylně tušíte, kdo umře a jestli na poslední stránce bude zvrat naznačující otevřený konec. Takže už od Stephena nečtu všechny nové knihy a mám rád spíš jeho starší.

Autorův nesporný klad spočívá v tom, že velmi dobře zná lidi a umí o nich psát. Hlavní postavy vždycky bojují s nějakou formou zla, ale jako největší hrozba v příběhu jsou jiní lidé z jejich okolí - zlé děti ve škole, násilní rodinní příslušníci, rasisti, homofobové, věřící, bez kterých by působení "hlavního zla" nebylo tak účinné - správný Kingův "hlavní padouch" samozřejmě slabostí lidstva umí využívat a proto je úspěšnější.

King taky umí dobře reflektovat ducha doby a i když vás někdy možná obtěžuje jeho grafomanství a zmiňování popkultury, pomáhá to dostat se líp do období a vnímání prostředí, kde se kniha odehrává.

Zápory? Kromě zmiňovaného vnímání klišé jsou to občas slabá neuspokojivá finále (když vzpomínám na To jako na špičkovou knihu, musím vždycky potlačit v hlavě připomínku nudného aktu s nějakou kosmickou želvou na konci) a "popření konce" na posledních stránkách knihy typu "vyhladili nákazu, ale hlavní hrdina na konci stojí před zrcadlem a cítí příznaky", to je fakt při takovém počtu knih skoro nesnesitelné.

petr5386
petr5386
11.03.2020

Top spisovatel a nejlepsi cteni pri odneti svobody.

kolacky
kolacky
06.03.2020

Lenka.Vílka : díky za Laurii! Kratinké, leč ryze Kingovské.