koupit eknihy

Stephen King

Richard Bachman (pseudonym)

americká, 1947, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Spiace krásavice

Spiace krásavice

V ženskej väznici je toľko osudov, koľko je tam trestankýň. Každá má svoj žiaľ aj nádej. A jedna má tajomstvo, ktoré môže zmeniť dejiny ľudstva. Medzitým vo svete prepuk... přejít na knihu

Populární knihy

/ všechny knihy
Pod kupolíZelená míleČernočerná tmaToPistolník

Komentáře (231)

Přidat komentář
eliska-n
19. července

Mně osobně se líbí nejvíce jeho starší tvorba nežli ta současná. Je to můj oblíbený autor.

opic 12
07. dubna

Od počátku kdy jsem začal navštěvovat stránky Databázní knihové,jsem si všímal jisté obliby (velmi početné) u jistého Stephena Kinga.Samozřejmě jsem nějaké filmy podle jeho předlohy viděl,takže zase úplně vstup do neznámého území to nebyl,ale knížka je něco jiného.Takže několikrát mě moje čtenářské chutě přistihli,že bych si chtěl i něco v budoucnu přečíst a zkusit tak ochutnat něco talentu z království tohoto autora.
Stalo se...sice začínám,ale intuice nezklamala.Trošku obavy ze škatulky horor,ale jinak semafor svítí zeleně a je to jízda.Tento chlapík to dává na výtečnou.Ta jeho psychošková terapie mě dostává a ochočuje si mě:) Sice horory nemusím a právě si zatím(schválně)vybírám od něj z jiného soudku.
Velkej důraz na rozepisování a popis s pozvolnou zadírající stotožnující atmoškou pocitů k postavám.V dnešní době tryskové velmi vzácný přístup.
Možná,že jsem něco takového chtěl číst už dávno...zadařilo se Pane spisovateli.

ddkk
30. března

Melkey: Nebo začni Misery, taky existuje výborný film Misery musí zemřít, ten by tě určitě navnadil

werewolf88
27. března

To Melkey: Já bych začal hezky od začátku... takže Carrie .-)

Melkey
23. března

Někdy bych si určitě ráda přečetla nějakou jeho knihu doporučíte někdo?

ddkk
12. března

Během roku 2018 by měl vzniknout nový seriál podle knih Stephena Kinga. J. J. Abrams se rozhodl natočit sérii, která se odehrává ve fiktivním městě Castle Rocku, které figuruje hned v několika Kingových knížkách.
Na rozdíl od ostatních filmových a seriálových adaptací si Castle Rock nevezme na paškál příběh jedné knihy, ale během několika sezón prováže příběhy mnoha postav Kingova světa. Mezi herci najdeme například i Billa Skarsgårda, známého právě díky roli klauna Pennywise z posledního filmu TO (IT).

Nikolas0311
13. února

Pro mě je Stephen King srdečný záležitost. Dnes čtu mnoho autorů, ale ten kdo mě donutil číst knihy byl samotný král hororů. Vždy výborný děsivý příběh s neuvěřitelně propracovanými postavami. King by mohl být psycholog, protože to jak se do svých charakterů umí vcítit, jak je vytvoří tak, že máte pocit, že je to skutečná postava a ne nějaká figurka v knize na které vám ani nezáleží. Mnoho lidí tohoto mistra obdivuje, ale bohužel najdou se i tací co ho kritizují. Nechci nikomu brát názory ani vnucovat svoje. Každého zaujme něco jiného. Ale chci zde vysvětlit věci, které lidé na Kingovi nejvíce kritizují.

a) Popisnost - Já vím, že v dnešních knihách popisnost nehraje velkou roli, ale King je ze staré školy a musíte i vy, kteří tu popisnost nenávidíte uznat, že jak si představý městečko do toho plno obyvatel, kteří mají svůj život, svou práci...a pak to celé sepíše a dokáže popsat i malou lékárničku na tři stránky to je neuvěřitelné!!!! Mimochodem pravý spisovatel by se měl hodně rozepisovat a ta popisnost je důležitá a jestli tyto části přeskakujete tak jste neuvěřitelní blbečkové! Pardon.

b) Vulgarita - Už jsem se zmínil, že postavy v jeho knihách působí reálně a to díky myšlenkám, popisnosti, ale i dialogům. Závisí na tom kdo mezi sebou komunikuje. Většinou Kingovi dialogy jsou tvořeny nespisovností a také vulgaritami. Ano vulgaritami! Pokud v příběhu je člověk, který je klidný tak mluví slušně, ale když
v něm vystupují třeba puberťáci (např. To) tak nemůžete čekat, že budou mluvit jak z dětské knížky. Dialogy jsou prostě reálné a mezi skutečné dialogy patří i ta vulgarita tak to prosím pochopte!

c) Strach - Mnoho lidí kritizuje ( i ti co se jim Kingovo dílo líbí ), že jim jeho knihy nenahánějí strach. Čtou třeba na obálce: Král hororů, Doporučujeme nečíst tuto knihu v noci a o samotě, Nejděsivější Kingova kniha jaká kdy byla napsána...
Vy byste měli pochopit, že písmenka na papíře vás za žádnou cenu nemůžou vyděsit. Tak co? Všechno závisí na představivosti! Jednotlivé kapitoly si představujte a uvidíte. Věřte mi, že představivost je mnohem děsivější než jakýkoliv hrůzostrašný film. Pak když ji zapojíte tak vás King bude šokovat a hlavně děsit!

Stephena Kinga prostě doporučuji a je to jeden z nejlepších spisovatelů na světě!
A každý by měl alespoň jednou v životě něco vyzkoušet od tohoto hororového krále!

heavy66
21.09.2017

21.9.2017 Happy Birthday to You!

Milý Stephene, čtu a miluju Tvoje knihy už pětadvacet roků a to je zatraceně Dlouhý pochod! Být ženská, řekl bych dokonce Dobré manželství! Muselo to být Osvícení, když jsem tenkrát vzal do ruky Mrtvé, kteří se někdy vracejí!
Stal jsem se Nadaným žákem hororové literatury, naučil jsi mne, že cesta do pekla je dlážděna příslovci.
Celé roky znovu a znovu startuji Christinu, jedu na střele nakoupit do Nezbytných věcí, podrbu Cuja za ušima, pokecám s Carrie, Dolores nebo Misery, dám si panáka s Jackem Torrance, projdu se po Zelené míli, zaběhám si v parku s Benem Richardsem, div, že při tom nechytnu kapitána Tripse.
Vezmu děti do Lunaparku na vařenou kukuřici, potěšit se makabrózními kousky klauna Pennywise, nebo na koncert nějaké pekelně dobré kapely, abych pak unaven po noční směně spočinul v Pavučině snů, pod duchnou hřbitovní hlíny v hotelovém pokoji č. 1408.
Někteří lidé nechápou, jak dokážu milovat všechny ty hrůzy, o kterých píšeš, ale kdo jednou zabloudí do Černočerné tmy Tvých příběhů, nečeká ho žádné Vykoupení z věznice Shawshank, ale nepřestane číst, dokud ho v Pytli kostí nezahrabou na Řbitově zvířátek!

Co přát k 70. narozeninám Tobě, který sám říkáš, že život je jen posraný karneval s hovnem v tombole?
Tak jako všem normálním lidem zdraví, štěstí, dlouhá léta (Don't Fear the Reaper), a spoustu nových nápadů na další děsivá vyprávění na dobrou noc o upírech, vlkodlacích, vraždících žehličkách, psychopatech, démonech, čarodějnicích a jiných krvelačných bestiích, kterými opět potěšíš zvrácené duše svých věrných čtenářů!

Děkuju za krásné roky plné Beznaděje, Hodin děsu a Nespavosti !
Tvůj věrný fanoušek č.1

Knihomolová
21.09.2017

Happy Creepy Birthday!

Darknessfriend
19.09.2017

Pro me nejlepší spisovatel precteno zatim 29 knih uplne me dostal serii Temne věže a a dalsim jeho dílem napr. Pod kupoli,Dallas63, Svedectvi TO atd... muj top 1 doporučuji všem.

Faila
17.08.2017

Ačkoliv patří S. King mezi mé nejoblíbenější spisovatele a knih od něj jsem už přečetla mnoho (a protože ten bastard píše jako fretka, stále mi jich k přečtení dost zbývá...), úplně pokaždé mě překvapí. Tím, jak hluboko se mi jeho příběhy zarývají do duše - a to dost nepříjemným způsobem. Na knihy od něj musím mít vyloženě náladu, protože to pro mě není vůbec lehké čtení. A často jsou to jen takové drobnosti, nevýrazné detaily, které zabolí nejvíce. A při každém čtení znovu objevuju to, co na Kingově stylu psaní miluju nejvíce - jeho smysl pro překvapení. To, když za popis naprosto běžných věcí připíše: "A pak všichni umřeli. Ale nepředbíhejme," a - jako by nic neřekl - pokračuje dál v popisu banalit...

StephenKingje
15.08.2017

Stephen King je pro mně nejlepší literatura.Je skvělý spisovatel a má skvělé nápady.Ale mám problém a to ten že od té doby nemůžu číst nic jiného než Kinga.Ale přesto Kingova díla miluji.
Jeho nejlepší díla (podle mně) jsou:
1.To
2.Zelená míle
3.Temná věž

DK197
06.08.2017

Stephen King je pro mě neskutečně plodný autor plný fantazie. Ačkoliv mu ovšem přeji úspěch, nemůžu říct, že bych hltala každou jeho knihu. Něco mě nadchne, něco považuju za průměr. Nemůžu říct, že bych zbožňovala jeho styl psaní. Ale občas si ho přečtu ráda. A vždycky tajně doufám, že jsem znovu sáhla po něčem tak brilantním jako je MISERY.

Kristyna95
31.07.2017

Autorovi, ktery tak ctive dokaze i do uplne beznych veci ci situaci vnest s naprostou presvedcivosti tolik tajemna a strachu, skutecne pravem nalezi jak oznaceni Kral tajemna, hororu a napeti, tak druhe misto v zebricku 100 TOP autoru tady na DK. Nelze jinak, nez smeknout pred jeho nekonecnou fantazii, tak darem provrtat se ctenari az uplne hluboko do nitra a zacit ho nahlodavat ve vsech moznych i nemoznych smerech. Stephene, ses borec!

Evka27
21.07.2017

Horor ke čtení mě moc nebere, ale kdysi na dovolené jsem četla bezvadné Kingovy povídky a jedna mi už x let nejde z mysli, a sice myslím, že se to jmenovalo Skvrna. Pokaždé, když jdu plavat, si na ni vzpomenu, stejně jako na první Spielbergovy Čelisti :)

Eva696
25.06.2017

Kal77.Mam podobny nazor,jeho?asi ne...ale kdyz slupnete jak malinu Zelenou Mili...a dokonce i po filmu date palec nahoru,bo stale bojuji-videt,necist,cist ale nevidet...a nasledne Vykoupeni z veznice Shawshank ci Nadany zak?oboji kniha i film?Smekam.Rozpacitost pouze u dila Dlouhy pochod...spatne jsem potom spala,uf

Eva696
25.06.2017

Pani Knihozroutova-jsou...zacnete Sberatelem kosti a nudit se nebudete...opravdu(jjeffery Deaver

DagonCZ
17.05.2017

Tady náš velmistr ve vytváření skvěle fungujícího univerza, který kromě výplodů místy anti křesťanských a místy pro křesťanských masakrů, výplodů, kde občas překročí hranice jakéhokoliv tabu, také dokázal to, že i příběh o tom, jak si Franta otvírá doma plechovku kozla, se dá zpracovat na víc než pět normostran. I přes jeho úchylku ve zbytečném rozpisu detailů si ho cením. Žádný jeho román (až teda na druhou polovinu Svědectví) mě zatím nezklamal.

Kali77
13.05.2017

Mistra (dnes již chápu, proč spousta čtenářů S.K. takto označuje) Stephena Kinga jsem měl zaškatulkovaného jako autora hororů a nikdy mě nelákalo si přečíst jakoukoli jeho knihu. Naštěstí jsem se k němu "odhodlal", když jsem hledal něco z postapokalyptického světa a zlákalo mě dílo "Pod kupolí", které zvítězilo nad "Svědectvím", neboť zde mě vyděsil počet stran (teď už vím, že v případě S. K. toto není na škodu). Poprvé jsem se začetl do skvěle vykresleného světa a postav v podání S. K a už jsem se vezl..... Od té doby jsem na jeho knížkách doslova závislý a již nyní se děsím chvíle až vezmu do ruky jeho poslední mnou nepřečtené dílo...
Tímto před panem Kingem smekám pomyslný klobouk ze své hlavy a děkuji, že mě při každém čtení vezme na skvělý výlet do svého světa.

Knihožroutová
06.05.2017

Chvíli trvalo, než jsem jeho knihám přišla na chuť, ale teď je to můj nejoblíbenější spisovatel.

Jen mě mrzí, že od té doby, co jsem mu propadla, už u mě jiné knížky téměř nemají šanci. Ve srovnání s jeho knihami mi většina ostatních připadá povrchní, laciná a mizerně napsaná.

Ráda bych na tomto místě taky poděkovala překladatelce Lindě Bartůškové za skvělou práci, kterou odvedla na jeho knihách. Spolu s mistrem Kingem významně obohatila můj život.

Heisenberg
02.04.2017

Mistr (a to nejen)hororu, nejlepší spisovatel současnosti, a jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Zároveň je mým nejoblíbenějším spisovatelem. Ne nadarmo má příjmení King.

BobRyder
26.02.2017

Král hororů, mistr hrůzy a jeden z nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Stephen King je skvostný vypravěč nadaný neskutečnou (byť trochu děsivou) fantazií. Je to Pan spisovatel se schopností brilantně popsat psychologii člověka vystaveného mezní situaci a strachu. I proto ho mám rád, neboť strach je i mojí přirozeností. Strach z vážné nemoci, z toho co přijde po smrti, z osamělosti, z kukuřičných polí...
King je spisovatel od kterého jsem přečetl nejvíce knih a téměř všechny byly vynikající a četly se jedním dechem. A koneckonců, svým talentem přesahuje hranice škatulky autora hororů. Vždyť vyškrtnete-li z jeho knih všechny ty upíry, vlkodlaky a sériové vrahy, jimiž se stránky jeho knih jen hemží, zůstanou vám stále silné příběhy o obyčejných lidech a o jejich běžných starostech.Abych uvedl příklad: Kingova asi nejlepší kniha Osvícení je děsuplnou historií o spisovateli,který ovládnut nadpřirozenými silami usiluje o vyvraždění své rodiny. Ve skutečnosti je ale tato kniha metaforou o rozkladném vlivu alkoholu na lidskou osobnost- autor zde popsal vlastní zkušenosti s alkoholismem a literatura tak pro něj funguje i jako terapie. Při čtení jeho knih však musíte mít neustále na pozoru, že hned na následující stránce na vás může vykouknout něco velice ošklivého- tak jako ve skutečném životě. Stephen King tak má pověst podivína se zálibou v ošklivosti, ale k poopravení tohoto názoru stačí jediné: přečíst si nějakou jeho knihu. Přinejmenším si přečtete napínavý příběh, ale budete-li mít štěstí na výběr knihy, pak uvidíte, že v ní najdete sice strašidelné, ale vlastně krásné podobenství o věčné touze člověka po definitivním pokoření Zla. Protože King, vlastními slovy " stále věří v nezdolnost lidského srdce a v absolutní platnost lásky a v to, že přijde čistota a my všichni nalezneme místo, kde se můžeme postavit na odpor zlu... a hájit toto místo až do smrti."

Fremr
21.12.2016

Stephen King je právem nejčtenější, nejprodávanější a možná i nejtalentovanější autor našeho věku. Jeho dar vyprávět příběhy je ohromující. Pokud umíte naslouchat, je skoro jedno co si od něj přečtete. On prostě tvoří klenoty a já jsem neskutečně rád, že má pořád v rukávu něco, co nám musí říct. Doufám, že bude žít a ohromovat nás svojí genialitou ještě hezkou řádku let. Pro mě je to jeden z těch autorů, od kterých si přečtu všechno a jsem nadšený tím, že mám ještě co objevovat v jeho tvorbě. Je mi jedno o čem zrovna píše, protože to hlavní je ukryto mezi řádky. Těším se na ty tisíce stránek, které jsem od něj ještě nečetl a na ty tisíce co ještě nenapsal. Zapsal se mi do duše a za to jsem mu neskutečně vděčný. Je to můj přítel, kterého jsem poznal skrz jeho příběhy.

Icequeen
08.12.2016

Kingouš je skrátka Kingouš. Po ňom by mal byť pomenovaný žáner.

whiolet
01.12.2016

Kdybych si sestavila žebříček 10.top spisovatelů, rozhodně by byl S.King číslem jedna :)

melda73
15.11.2016

jo a pro eestera....ráda by jsi se s ním setkala? To každý...já sháněl jeho autogram, ale on podepisuje jen knihy. (jestli má někdo jeho podepsanou fotku, je to falzum)
Já od něj s věnováním podepsanou knihu Nespavost ( sámo v češtině) mám.
ale to je jedna z mála, která mne moc neba.
klidně jí za něco vyměním
melounci@centrum.cz

melda73
15.11.2016

U pana MISTRA není co dodávat.
Přečetl jsem od něj asi 25 knížek a skoro většina mne natolik zaujala, že si je pamatuji natolik, že si je budu znovu číst asi až v důchodu. (je mi 43)
Momentálně čtu Pravidlo Nálezce a po Pan Mercedes jsem absolutní DIVÁK....
Je mi trochu líto, že si rád nechává své dílo zfilmovat, párkrát jsem litoval utracených peněz v kině a času u telky.
(neplatí u Vykoupení, Missery. Osvícení, Dolores, Zelené míle, Otevřeného okna, Nadaného Žáka....bude se mnou někdo souhlasit????)

eestera
21.08.2016

Ráda bych se s tímto Panem Spisovatel setkala a zeptala se ho,kde bere inspiraci :-) K jeho knihám se vracím,dají se číst opakovaně a občas i při druhém čtení zjistím něco nového.Píše nepředvídatelně,děsivě,lidsky.....Nejen když čtu horory,ale i třeba v Srdci v Atlantidě,Zelené míli....byly části,které mi utkví v paměti nadlouho.Doufám že inspiraci ke psaní dlouho nevyčerpá!

Air15
03.07.2016

Přečetl jsem hodně knih a poznal hodně autorů, ale nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by měl tak vyrovnanou a vysokou kvalitu svého díla a současně tak pravidelně a často vydával tak obsáhlé knihy, jako Stephen King. Kdybych měl někomu vysvětlit, proč je tak výjimečný, tak bych řekl, že on dokáže postavy zhmotnit. Při čtení mám pocit, že se nejedná o fiktivní postavy, ale o skutečné živoucí osoby, které mají sny, strachy, naději a jednoduše to, co dělá člověka člověkem – duši. Hodně autorů píše suše, oni nedokáží zprostředkovat kontakt mezi čtenářem a postavou. Naopak King, nejde po povrchu, ale pod ním. Jako kdyby se nožem se dostal pod kůži a pomalu s ním pohyboval a odděloval maso a svaly od kostí. Dokonalá práce chirurga, který přesně ví, co chce říct a já mu to věřím. Nečtu ho proto, že je to autor hororů. Ano, říká se to o něm, ale mě to vždy přišlo přehnané a nesmyslné, když jeho tvorba je mnohem širší. Obyčejní lidé, kteří se dostanou do bizarních a děsivých situací, a záleží na nich, jestli se z toho dostanou nebo ne. Právě díky té podrobné kresbě postav jsou to tak úžasná čtení.

Frenkis
20.05.2016

Začal jsem číst první knihu od tohoto autora Černočerná tma. Do této doby jsem o autorovi nic nevěděl a neznal ho. Každopádně po přečtení prvních stránek této knihy jsem věděl, že budu chtít číst další jeho knihy a potěšilo mě, že v naší knihovně je celá police s jeho knihama.