Stephen King

Richard Bachman (pseudonym)

americká, 1947, statistiky, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Kouzelná skříňka pro Gwendy

Kouzelná skříňka pro Gwendy - Stephen King

Kouzelná skříňka pro Gwendy je dalším Kingovým dílem situovaným do fiktivního maineského městečka Castle Rock. Tentokrát se však, na rozdíl od těch ostatních, jedná o pom... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
ZhubniČernočerná tmaOsvíceníZelená míleDolores Claiborneová

Komentáře (244)

Stephen King

Přidat komentář
n.ezn.amy
06. ledna

Milý Místře, na první setkání s Vámi mě vzal můj brácha a bylo to povídkami Římsa a Nekuřáci, které mě naprosto nadchly. Poté již jsem Vás začal navštěvovat sám a to díky první knize, kterou jsem si koupil a to byla povídková Nadaný žák a Tělo, kdy hlavně druhá povídka pro mě byla naprosto fantastická. Poté již následovaly další Osvícení, To, Řbitov zvířátek ..... Nejsem šílený fanoušek č.1, ač v knihovně mám vedle knih postavený červený model Plymouth Fury z r.1958 a všechny knihy, které zde v Česku vyšly, tak mám zakoupené, např. To dokonce 3x. Ne z každé Vaší knihy jsem totálně nadšen. Myslím, že Vaše starší publikace byly nejlepší ve Vaší tvorbě, ale to je pouze můj názor a co jsem já, abych kritizoval tak skvělého spisovatele jako jste Vy. Přesto ve všech Vašich knihách si "něco" najdu a každá Vaše kniha mě něčím dostane. Za Váš vrchol považuji To, Zelenou míli, Misery či Dolores Claiborne a co se týče povídek tak každopádně Rita Hayworthová a Vykoupení z věznice, Tělo či kratší Římsa, Nekuřáci a Bojiště. Jediné co si přeju, abyste byl dlouho zdráv a ještě napsal mnoho knih, protože díky tomu uděláte šťastným hodně lidí, kteří rádi čtou.

Stanas513
27.11.2018

Carrie je jeho prvotina, sám King ji uvádí jako základní možnost ke čtení. Možná je dobré zkusit nějaké sbírky povídek např. Čtyři roční doby. V podstatě všechny jeho knihy se dají číst samostatně kromě Temné věže.

Arev122
26.11.2018

Já začala knihou od Stefana Kinga Pod kupolí a ta se mi opravdu moc líbila. Do teď mám ji v sobě jako porovnání pro další knihy. Vřele doporučuji. Hned pak jsem sáhla ( chodím do knihovny) po knize Missery- také mě hodně vtáhla do děje, naopak kniha Osvícení mě tak nenadchla.

betys7776
22.11.2018

Zdravím, chtěla bych se s vámi, čtenáři pana Kinga, poradit, co si od něj vzít na přečtení jako první knihu? Už dlouho mě láká jeho tvorba, na všechny knihy čtu většinou kladné recenze, ale nevím, co by bylo vhod na začátek. Ideálně něco, co nemá hned dalších x navazujících pokračování :)
Moc díky za vaše tipy.

ZÓNA
06.11.2018

Stephen King povýšil hororový žánr do jiné dimenze.
Jeho romány jsou bohaté na obsah a většina jich pochází z prostředí nám dobře známých. Pouze rozšiřuje pole působnosti, ohraničuje den a noc, strach a děs.
Jeho forma vyprávění příběhů je působivá, chytře vtahuje čtenáře do atmosféry románu.
Chtěl bych mu poděkovat i za sci-fi, která napsal, jedná se o velice kvalitní počiny.
Jeho literární styl je nezaměnitelný a to je výjimečné.
Možná budu patetický, ale závidím každému čtenáři, který vezme do ruky první knihu od Kinga a začte se do ni. Onen pocit dobře znám, ale již nikdy ho neprožiji. Moji první knihou od tohoto autora byl ŘBITOV ZVÍŘÁTEK... Pamatuji si dodnes hrůzu, která se na mě z knihy valila.
Pan Stephen King je mistrem tajemna, děsu a hrůzy.

Stanas513
22.10.2018

Mojí první knihou od Stephena Kinga bylo Svědectví (asi v r. 2000). Můj tehdejší přítel pracoval v kotelně v nemocnici a protože věděl, že ráda čtu, přinesl mi několik knih, které se měly spálit. Tato byla mezi nimi. Přestože má kniha téměř 900 stran, přečetla jsem ji jak se říká jedním dechem během asi pěti dnů a tím začal můj hon za tímto autorem. Dnes mám v knihovně na čestném místě většinu jeho svazků (kromě Temné věže, kterou jsem ale samozřejmě přečetla) a snažím se dočíst všechny jeho v Čechách vydané knihy. Také ráda sleduji filmy, které jsou podle jeho knih natočeny a zkoumám, do jaké míry se tvůrci trefili do ztvárnění. Většinou se jim to povede, i když ta hrůza, která dýchá z knih, musí být nahrazena jinými efekty. Právě mám rozečtený jeho životopis (viz jonas4731) a konečně jsem sehnala Puls. Už se těším na četbu! Stephene, díky za to, že jsi!

jonas4731
15.10.2018

Můj nejoblíbenější autor vůbec, vlastně z valné většiny (tak 80 %) čtu knihy, myšleno beletrii, pouze od něj. Chytl mě někdy v roce 2002 se Řbitovem zviřátek a od té doby jsem od něj přečetl (často zhltal) dalších 45 titulů, ať už románů, nebo sbírek povídek. Série Temná věž je naprostý top a stále žasnu, jak něco takového napříč desetiletími dokázal napsat. Snad si to někdy, třeba na stará kolena, dám znovu, přeci jen cca 3500 stran je dost. Z románů jsou u mě top To, Svědectví, Dallas 63 a Pod kupolí. Jak vidno, tak čím více prostoru na papíře dostane, tím lepší zážitek. (Jo a všem doporučuji si přečíst životopis "Stephen King: Čtyřicet let hrůzy – Život a dílo krále hororu", který vyšel loni u Baronetu.)

PLK-B
12.10.2018

Za krátkou dobu (hanba mi, Kinga čtu až od vysoké školy - první knihy od těchto dvou šílenců byly Bachmanův Dlouhý pochod a Rose Madder) se tomuhle chlapíkovi podařilo zabavit mě po nespočet dlouhých večerů bez toho, aby se přejedl. Čtu jej s vervou a chutí (když mám volný den, nedělá mi problém přečíst až 120 stran denně) a mrzí mě u něj jediná věc (kterou však on sám nemohl tak docela ovlivnit, byť zanícení fanoušci vědí, že je to trošku jinak, než se zdá) - a sice předčasná smrt Richarda Bachmana (který mě vždycky bavil trošku víc, než King)...

Davidsonová
09.09.2018

Tohodle autora si prostě nesmí nechat nikdo ujít. Napsal desítky knih a příběhů. Věřím, že úplně každý človíček na naší planetě si něco od něj vybere.

Markusak
30.08.2018

Měl jsem dojem, že King bude spisovatel klasických románu. Když jsem slyšel, že se jedná o králi hororu, nechtělo se mi věřit, že mě kniha může vystrašit. Měl jsem dojem, že to je nemožné a že jediné co je hororové jsou filmy (popřípadě divadelní hry). To jsem se , ale neobyčejně mýlil. První knihu jsem si vybral Osvícení, protože znám film adaptovaný tuhle knihou. Když jsem si přečetl Osvícení měl jsem dojem, že strašidelnější příběch není. Film mě moc neuchvátil, ale kniha velmi. Jenom byl pro nezvyk, že v knize jsou často používaní vulgarity a přímé řeči jsou často nespisovné. A to je přesně to co se mi líbilo, protože v postavách jsem cítil emoce. Prosté když místo toho řekl "sakra!" "kurva!" měl jsem dojem, že to té postavě ta věc ho hodně rozčílila. Takže za tím za mě PALEC HORU. Chystám se číst další knihy a věřím, že mě nezklame!

RMarkéta
27.08.2018

S tímto chlapem je to jak na horské dráze, taky pěkná jízda. Někdy to sviští,že se nestačím divit, jindy trochu skřípe a vrže. Jeho knihy zabírají v mé knihovně značnou část.

ZanZara1
24.08.2018

Byla jsem ještě na základní škole a kousek od domu bylo malé knihkupectví, které už dávno zaniklo. Pamatuji si, že uprostřed toho knihkupectví stál stojan, na kterém byla řada knih se zajímavými ilustracemi přední strany a spisovatel byl jakýsi King. Máma mi tehdy koupila nejdříve Řbitov zvířátek, kterou jsem zhltla, stejně jako sušenky, které jsem u čtení do sebe ládova a napětím pomalu ani nevnímala, že mám z těch sušenek až boule za ušima. Následovalo Prokletí Salemu, ale to už jsem měla jasno. Stephen King má čestné místo v mé knihovně už dvacet let, je to mist ve svém žánru

Bajunek
16.08.2018

Tak tento autor snad nepotřebuje žádný komentář. Patří mezi špičky svého žánru

9773
15.08.2018

Je vidět, že King dává do knih hodně sebe. Celkem pravidelně se opakují prvky jako spisovatel, alkohol, syn, víra... Myslím si, že do knih vkládá spoustu vlastních názorů a úvah. Jeho detailní popisy dokáží dokonale vtáhnout člověka do děje, seznámit se s postavami a jeho ztvárnění psychopatů a různých zrůd je fenomenální, to snad žádný jiný spisovatel lépe nesvede. Oceňuji i zakončování knih, člověku nezůstanou v hlavě žádné otazníky. Už méně se mi líbí povídky; málokterá mě zaujala. Každopádně je to opravdu Pan spisovatel a každá jeho kniha je velice "čtivá".

eliska-n
19.07.2018

Mně osobně se líbí nejvíce jeho starší tvorba nežli ta současná. Je to můj oblíbený autor.

opic 12
07.04.2018

Od počátku kdy jsem začal navštěvovat stránky Databázní knihové,jsem si všímal jisté obliby (velmi početné) u jistého Stephena Kinga.Samozřejmě jsem nějaké filmy podle jeho předlohy viděl,takže zase úplně vstup do neznámého území to nebyl,ale knížka je něco jiného.Takže několikrát mě moje čtenářské chutě přistihli,že bych si chtěl i něco v budoucnu přečíst a zkusit tak ochutnat něco talentu z království tohoto autora.
Stalo se...sice začínám,ale intuice nezklamala.Trošku obavy ze škatulky horor,ale jinak semafor svítí zeleně a je to jízda.Tento chlapík to dává na výtečnou.Ta jeho psychošková terapie mě dostává a ochočuje si mě:) Sice horory nemusím a právě si zatím(schválně)vybírám od něj z jiného soudku.
Velkej důraz na rozepisování a popis s pozvolnou zadírající stotožnující atmoškou pocitů k postavám.V dnešní době tryskové velmi vzácný přístup.
Možná,že jsem něco takového chtěl číst už dávno...zadařilo se Pane spisovateli.

ddkk
30.03.2018

Melkey: Nebo začni Misery, taky existuje výborný film Misery musí zemřít, ten by tě určitě navnadil

werewolf88
27.03.2018

To Melkey: Já bych začal hezky od začátku... takže Carrie .-)

Melkey
23.03.2018

Někdy bych si určitě ráda přečetla nějakou jeho knihu doporučíte někdo?

ddkk
12.03.2018

Během roku 2018 by měl vzniknout nový seriál podle knih Stephena Kinga. J. J. Abrams se rozhodl natočit sérii, která se odehrává ve fiktivním městě Castle Rocku, které figuruje hned v několika Kingových knížkách.
Na rozdíl od ostatních filmových a seriálových adaptací si Castle Rock nevezme na paškál příběh jedné knihy, ale během několika sezón prováže příběhy mnoha postav Kingova světa. Mezi herci najdeme například i Billa Skarsgårda, známého právě díky roli klauna Pennywise z posledního filmu TO (IT).

Nikolas0311
13.02.2018

Pro mě je Stephen King srdečný záležitost. Dnes čtu mnoho autorů, ale ten kdo mě donutil číst knihy byl samotný král hororů. Vždy výborný děsivý příběh s neuvěřitelně propracovanými postavami. King by mohl být psycholog, protože to jak se do svých charakterů umí vcítit, jak je vytvoří tak, že máte pocit, že je to skutečná postava a ne nějaká figurka v knize na které vám ani nezáleží. Mnoho lidí tohoto mistra obdivuje, ale bohužel najdou se i tací co ho kritizují. Nechci nikomu brát názory ani vnucovat svoje. Každého zaujme něco jiného. Ale chci zde vysvětlit věci, které lidé na Kingovi nejvíce kritizují.

a) Popisnost - Já vím, že v dnešních knihách popisnost nehraje velkou roli, ale King je ze staré školy a musíte i vy, kteří tu popisnost nenávidíte uznat, že jak si představý městečko do toho plno obyvatel, kteří mají svůj život, svou práci...a pak to celé sepíše a dokáže popsat i malou lékárničku na tři stránky to je neuvěřitelné!!!! Mimochodem pravý spisovatel by se měl hodně rozepisovat a ta popisnost je důležitá a jestli tyto části přeskakujete tak jste neuvěřitelní blbečkové! Pardon.

b) Vulgarita - Už jsem se zmínil, že postavy v jeho knihách působí reálně a to díky myšlenkám, popisnosti, ale i dialogům. Závisí na tom kdo mezi sebou komunikuje. Většinou Kingovi dialogy jsou tvořeny nespisovností a také vulgaritami. Ano vulgaritami! Pokud v příběhu je člověk, který je klidný tak mluví slušně, ale když
v něm vystupují třeba puberťáci (např. To) tak nemůžete čekat, že budou mluvit jak z dětské knížky. Dialogy jsou prostě reálné a mezi skutečné dialogy patří i ta vulgarita tak to prosím pochopte!

c) Strach - Mnoho lidí kritizuje ( i ti co se jim Kingovo dílo líbí ), že jim jeho knihy nenahánějí strach. Čtou třeba na obálce: Král hororů, Doporučujeme nečíst tuto knihu v noci a o samotě, Nejděsivější Kingova kniha jaká kdy byla napsána...
Vy byste měli pochopit, že písmenka na papíře vás za žádnou cenu nemůžou vyděsit. Tak co? Všechno závisí na představivosti! Jednotlivé kapitoly si představujte a uvidíte. Věřte mi, že představivost je mnohem děsivější než jakýkoliv hrůzostrašný film. Pak když ji zapojíte tak vás King bude šokovat a hlavně děsit!

Stephena Kinga prostě doporučuji a je to jeden z nejlepších spisovatelů na světě!
A každý by měl alespoň jednou v životě něco vyzkoušet od tohoto hororového krále!

heavy66
21.09.2017

21.9.2017 Happy Birthday to You!

Milý Stephene, čtu a miluju Tvoje knihy už pětadvacet roků a to je zatraceně Dlouhý pochod! Být ženská, řekl bych dokonce Dobré manželství! Muselo to být Osvícení, když jsem tenkrát vzal do ruky Mrtvé, kteří se někdy vracejí!
Stal jsem se Nadaným žákem hororové literatury, naučil jsi mne, že cesta do pekla je dlážděna příslovci.
Celé roky znovu a znovu startuji Christinu, jedu na střele nakoupit do Nezbytných věcí, podrbu Cuja za ušima, pokecám s Carrie, Dolores nebo Misery, dám si panáka s Jackem Torrance, projdu se po Zelené míli, zaběhám si v parku s Benem Richardsem, div, že při tom nechytnu kapitána Tripse.
Vezmu děti do Lunaparku na vařenou kukuřici, potěšit se makabrózními kousky klauna Pennywise, nebo na koncert nějaké pekelně dobré kapely, abych pak unaven po noční směně spočinul v Pavučině snů, pod duchnou hřbitovní hlíny v hotelovém pokoji č. 1408.
Někteří lidé nechápou, jak dokážu milovat všechny ty hrůzy, o kterých píšeš, ale kdo jednou zabloudí do Černočerné tmy Tvých příběhů, nečeká ho žádné Vykoupení z věznice Shawshank, ale nepřestane číst, dokud ho v Pytli kostí nezahrabou na Řbitově zvířátek!

Co přát k 70. narozeninám Tobě, který sám říkáš, že život je jen posraný karneval s hovnem v tombole?
Tak jako všem normálním lidem zdraví, štěstí, dlouhá léta (Don't Fear the Reaper), a spoustu nových nápadů na další děsivá vyprávění na dobrou noc o upírech, vlkodlacích, vraždících žehličkách, psychopatech, démonech, čarodějnicích a jiných krvelačných bestiích, kterými opět potěšíš zvrácené duše svých věrných čtenářů!

Děkuju za krásné roky plné Beznaděje, Hodin děsu a Nespavosti !
Tvůj věrný fanoušek č.1

Knihomolová
21.09.2017

Happy Creepy Birthday!

Darknessfriend
19.09.2017

Pro me nejlepší spisovatel precteno zatim 29 knih uplne me dostal serii Temne věže a a dalsim jeho dílem napr. Pod kupoli,Dallas63, Svedectvi TO atd... muj top 1 doporučuji všem.

Faila
17.08.2017

Ačkoliv patří S. King mezi mé nejoblíbenější spisovatele a knih od něj jsem už přečetla mnoho (a protože ten bastard píše jako fretka, stále mi jich k přečtení dost zbývá...), úplně pokaždé mě překvapí. Tím, jak hluboko se mi jeho příběhy zarývají do duše - a to dost nepříjemným způsobem. Na knihy od něj musím mít vyloženě náladu, protože to pro mě není vůbec lehké čtení. A často jsou to jen takové drobnosti, nevýrazné detaily, které zabolí nejvíce. A při každém čtení znovu objevuju to, co na Kingově stylu psaní miluju nejvíce - jeho smysl pro překvapení. To, když za popis naprosto běžných věcí připíše: "A pak všichni umřeli. Ale nepředbíhejme," a - jako by nic neřekl - pokračuje dál v popisu banalit...

StephenKingje
15.08.2017

Stephen King je pro mně nejlepší literatura.Je skvělý spisovatel a má skvělé nápady.Ale mám problém a to ten že od té doby nemůžu číst nic jiného než Kinga.Ale přesto Kingova díla miluji.
Jeho nejlepší díla (podle mně) jsou:
1.To
2.Zelená míle
3.Temná věž

DK197
06.08.2017

Stephen King je pro mě neskutečně plodný autor plný fantazie. Ačkoliv mu ovšem přeji úspěch, nemůžu říct, že bych hltala každou jeho knihu. Něco mě nadchne, něco považuju za průměr. Nemůžu říct, že bych zbožňovala jeho styl psaní. Ale občas si ho přečtu ráda. A vždycky tajně doufám, že jsem znovu sáhla po něčem tak brilantním jako je MISERY.

Kristyna95
31.07.2017

Autorovi, ktery tak ctive dokaze i do uplne beznych veci ci situaci vnest s naprostou presvedcivosti tolik tajemna a strachu, skutecne pravem nalezi jak oznaceni Kral tajemna, hororu a napeti, tak druhe misto v zebricku 100 TOP autoru tady na DK. Nelze jinak, nez smeknout pred jeho nekonecnou fantazii, tak darem provrtat se ctenari az uplne hluboko do nitra a zacit ho nahlodavat ve vsech moznych i nemoznych smerech. Stephene, ses borec!

Evka27
21.07.2017

Horor ke čtení mě moc nebere, ale kdysi na dovolené jsem četla bezvadné Kingovy povídky a jedna mi už x let nejde z mysli, a sice myslím, že se to jmenovalo Skvrna. Pokaždé, když jdu plavat, si na ni vzpomenu, stejně jako na první Spielbergovy Čelisti :)

Eva696
25.06.2017

Kal77.Mam podobny nazor,jeho?asi ne...ale kdyz slupnete jak malinu Zelenou Mili...a dokonce i po filmu date palec nahoru,bo stale bojuji-videt,necist,cist ale nevidet...a nasledne Vykoupeni z veznice Shawshank ci Nadany zak?oboji kniha i film?Smekam.Rozpacitost pouze u dila Dlouhy pochod...spatne jsem potom spala,uf