koupit eknihy

Stephen King

pseudonym: Richard Bachman

americká, 1947, webkoupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
ToOstrov Duma KeyNoční můry a snové výjevy 2: Pátá čtvrtinaZelená míleČaroděj a sklo

Autor

Stephen Edwin King (* 21. září 1947, Portland, Maine) je americký spisovatel hororů, jeden z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti, který se plných osm let léčil ze závislosti na kokainu. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Mezi jeho slavná díla patří k... celý životopis(zdroj: wikipedia.org)

Komentáře (219)

Přidat komentář
Evka27
21. července

Horor ke čtení mě moc nebere, ale kdysi na dovolené jsem četla bezvadné Kingovy povídky a jedna mi už x let nejde z mysli, a sice myslím, že se to jmenovalo Skvrna. Pokaždé, když jdu plavat, si na ni vzpomenu, stejně jako na první Spielbergovy Čelisti :)

Eva696
25. června

Kal77.Mam podobny nazor,jeho?asi ne...ale kdyz slupnete jak malinu Zelenou Mili...a dokonce i po filmu date palec nahoru,bo stale bojuji-videt,necist,cist ale nevidet...a nasledne Vykoupeni z veznice Shawshank ci Nadany zak?oboji kniha i film?Smekam.Rozpacitost pouze u dila Dlouhy pochod...spatne jsem potom spala,uf

Eva696
25. června

Pani Knihozroutova-jsou...zacnete Sberatelem kosti a nudit se nebudete...opravdu(jjeffery Deaver

DagonCZ
17. května

Tady náš velmistr ve vytváření skvěle fungujícího univerza, který kromě výplodů místy anti křesťanských a místy pro křesťanských masakrů, výplodů, kde občas překročí hranice jakéhokoliv tabu, také dokázal to, že i příběh o tom, jak si Franta otvírá doma plechovku kozla, se dá zpracovat na víc než pět normostran. I přes jeho úchylku ve zbytečném rozpisu detailů si ho cením. Žádný jeho román (až teda na druhou polovinu Svědectví) mě zatím nezklamal.

Kali77
13. května

Mistra (dnes již chápu, proč spousta čtenářů S.K. takto označuje) Stephena Kinga jsem měl zaškatulkovaného jako autora hororů a nikdy mě nelákalo si přečíst jakoukoli jeho knihu. Naštěstí jsem se k němu "odhodlal", když jsem hledal něco z postapokalyptického světa a zlákalo mě dílo "Pod kupolí", které zvítězilo nad "Svědectvím", neboť zde mě vyděsil počet stran (teď už vím, že v případě S. K. toto není na škodu). Poprvé jsem se začetl do skvěle vykresleného světa a postav v podání S. K a už jsem se vezl..... Od té doby jsem na jeho knížkách doslova závislý a již nyní se děsím chvíle až vezmu do ruky jeho poslední mnou nepřečtené dílo...
Tímto před panem Kingem smekám pomyslný klobouk ze své hlavy a děkuji, že mě při každém čtení vezmě na skvělý výlet do svého světa.

Knihožroutová
06. května

Chvíli trvalo, než jsem jeho knihám přišla na chuť, ale teď je to můj nejoblíbenější spisovatel.

Jen mě mrzí, že od té doby, co jsem mu propadla, už u mě jiné knížky téměř nemají šanci. Ve srovnání s jeho knihami mi většina ostatních připadá povrchní, laciná a mizerně napsaná.

Ráda bych na tomto místě taky poděkovala překladatelce Lindě Bartůškové za skvělou práci, kterou odvedla na jeho knihách. Spolu s mistrem Kingem významně obohatila můj život.

Heisenberg
02. dubna

Můj nejoblíbenější spisovatel.

BobRyder
26. února

Král hororů, mistr hrůzy a jeden z nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Stephen King je skvostný vypravěč nadaný neskutečnou (byť trochu děsivou) fantazií. Je to Pan spisovatel se schopností brilantně popsat psychologii člověka vystaveného mezní situaci a strachu. I proto ho mám rád, neboť strach je i mojí přirozeností. Strach z vážné nemoci, z toho co přijde po smrti, z osamělosti, z kukuřičných polí...
King je spisovatel od kterého jsem přečetl nejvíce knih a téměř všechny byly vynikající a četly se jedním dechem. A koneckonců, svým talentem přesahuje hranice škatulky autora hororů. Vždyť vyškrtnete-li z jeho knih všechny ty upíry, vlkodlaky a sériové vrahy, jimiž se stránky jeho knih jen hemží, zůstanou vám stále silné příběhy o obyčejných lidech a o jejich běžných starostech.Abych uvedl příklad: Kingova asi nejlepší kniha Osvícení je děsuplnou historií o spisovateli,který ovládnut nadpřirozenými silami usiluje o vyvraždění své rodiny. Ve skutečnosti je ale tato kniha metaforou o rozkladném vlivu alkoholu na lidskou osobnost- autor zde popsal vlastní zkušenosti s alkoholismem a literatura tak pro něj funguje i jako terapie. Při čtení jeho knih však musíte mít neustále na pozoru, že hned na následující stránce na vás může vykouknout něco velice ošklivého- tak jako ve skutečném životě. Stephen King tak má pověst podivína se zálibou v ošklivosti, ale k poopravení tohoto názoru stačí jediné: přečíst si nějakou jeho knihu. Přinejmenším si přečtete napínavý příběh, ale budete-li mít štěstí na výběr knihy, pak uvidíte, že v ní najdete sice strašidelné, ale vlastně krásné podobenství o věčné touze člověka po definitivním pokoření Zla. Protože King, vlastními slovy " stále věří v nezdolnost lidského srdce a v absolutní platnost lásky a v to, že přijde čistota a my všichni nalezneme místo, kde se můžeme postavit na odpor zlu... a hájit toto místo až do smrti."

Fremr
21.12.2016

Stephen King je právem nejčtenější, nejprodávanější a možná i nejtalentovanější autor našeho věku. Jeho dar vyprávět příběhy je ohromující. Pokud umíte naslouchat, je skoro jedno co si od něj přečtete. On prostě tvoří klenoty a já jsem neskutečně rád, že má pořád v rukávu něco, co nám musí říct. Doufám, že bude žít a ohromovat nás svojí genialitou ještě hezkou řádku let. Pro mě je to jeden z těch autorů, od kterých si přečtu všechno a jsem nadšený tím, že mám ještě co objevovat v jeho tvorbě. Je mi jedno o čem zrovna píše, protože to hlavní je ukryto mezi řádky. Těším se na ty tisíce stránek, které jsem od něj ještě nečetl a na ty tisíce co ještě nenapsal. Zapsal se mi do duše a za to jsem mu neskutečně vděčný. Je to můj přítel, kterého jsem poznal skrz jeho příběhy.

Icequeen
08.12.2016

Kingouš je skrátka Kingouš. Po ňom by mal byť pomenovaný žáner.

whiolet
01.12.2016

Kdybych si sestavila žebříček 10.top spisovatelů, rozhodně by byl S.King číslem jedna :)

melda73
15.11.2016

jo a pro eestera....ráda by jsi se s ním setkala? To každý...já sháněl jeho autogram, ale on podepisuje jen knihy. (jestli má někdo jeho podepsanou fotku, je to falzum)
Já od něj s věnováním podepsanou knihu Nespavost ( sámo v češtině) mám.
ale to je jedna z mála, která mne moc neba.
klidně jí za něco vyměním
melounci@centrum.cz

melda73
15.11.2016

U pana MISTRA není co dodávat.
Přečetl jsem od něj asi 25 knížek a skoro většina mne natolik zaujala, že si je pamatuji natolik, že si je budu znovu číst asi až v důchodu. (je mi 43)
Momentálně čtu Pravidlo Nálezce a po Pan Mercedes jsem absolutní DIVÁK....
Je mi trochu líto, že si rád nechává své dílo zfilmovat, párkrát jsem litoval utracených peněz v kině a času u telky.
(neplatí u Vykoupení, Missery. Osvícení, Dolores, Zelené míle, Otevřeného okna, Nadaného Žáka....bude se mnou někdo souhlasit????)

eestera
21.08.2016

Ráda bych se s tímto Panem Spisovatel setkala a zeptala se ho,kde bere inspiraci :-) K jeho knihám se vracím,dají se číst opakovaně a občas i při druhém čtení zjistím něco nového.Píše nepředvídatelně,děsivě,lidsky.....Nejen když čtu horory,ale i třeba v Srdci v Atlantidě,Zelené míli....byly části,které mi utkví v paměti nadlouho.Doufám že inspiraci ke psaní dlouho nevyčerpá!

Air15
03.07.2016

Přečetl jsem hodně knih a poznal hodně autorů, ale nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by měl tak vyrovnanou a vysokou kvalitu svého díla a současně tak pravidelně a často vydával tak obsáhlé knihy, jako Stephen King. Kdybych měl někomu vysvětlit, proč je tak výjimečný, tak bych řekl, že on dokáže postavy zhmotnit. Při čtení mám pocit, že se nejedná o fiktivní postavy, ale o skutečné živoucí osoby, které mají sny, strachy, naději a jednoduše to, co dělá člověka člověkem – duši. Hodně autorů píše suše, oni nedokáží zprostředkovat kontakt mezi čtenářem a postavou. Naopak King, nejde po povrchu, ale pod ním. Jako kdyby se nožem se dostal pod kůži a pomalu s ním pohyboval a odděloval maso a svaly od kostí. Dokonalá práce chirurga, který přesně ví, co chce říct a já mu to věřím. Nečtu ho proto, že je to autor hororů. Ano, říká se to o něm, ale mě to vždy přišlo přehnané a nesmyslné, když jeho tvorba je mnohem širší. Obyčejní lidé, kteří se dostanou do bizarních a děsivých situací, a záleží na nich, jestli se z toho dostanou nebo ne. Právě díky té podrobné kresbě postav jsou to tak úžasná čtení.

Frenkis
20.05.2016

Začal jsem číst první knihu od tohoto autora Černočerná tma. Do této doby jsem o autorovi nic nevěděl a neznal ho. Každopádně po přečtení prvních stránek této knihy jsem věděl, že budu chtít číst další jeho knihy a potěšilo mě, že v naší knihovně je celá police s jeho knihama.

DickBach
20.04.2016

Nesnáším horory. Nesnáším sci-fi a přesto velmi obdivuji pana krále. Neuvěřitelně propracovaná díla, že prostě chtě-nechtě stojíte vedle hrdiny a prožíváte jeho život.
Na rovinu, jsou ale dvě-tři díla, která zatím asi nechápu, nebo mi jen "nesedí".

Tarrina
04.04.2016

Od Kinga téměř cokoliv! Něco považuji za nepřekonatelné - třeba Osvícení, výborný je Řbitov zviřátek, z poslední doby určitě Právo nálezce!! Žádný horor, ale přesto zobrazuje šílenství v té nejsyrovější podobě.

Juici
05.03.2016

King je jeden z mých velmi oblíbených autorů a ani se nemůžete divit. A kdo se přeci jen diví, tak nečetl jeho knihu! A to je moc špatně, moc ...!

kiki11
22.02.2016

Od Kinga jsem četla asi 14 knih a velmi ráda si přečtu další. Jeho knihy jsou zárukou kvality. :)

doktorking
20.02.2016

Doporučuji fanouškum co stihají i kromě čtení koukat na mistrovi zfilmované předlohy určitě 11.22.63(Dallas63)s fantastickým Jamesem Francem a příští rok nás asi zaplaví Kingofilmománie v plánu jsou totiž Lunapark,Temná věž,To,Geraldova hra,Svědectví a Revival.

FaithFrances
18.02.2016

Ja som sa zamilovala do jeho kníh! Píše tak jednoduchým štýlom,sebaistým,že si získava čitateľov na celom svete.Jeho knihy sú tajomné a plné zimomriavok a to ma na nich baví.Nikdy neviete,čo sa stane,čím vás prekvapí.Je to pre mňa zážitkové čítanie.Najviac sa mi zatiaľ páčili knihy- Bezhviezdna tma a novela v nej 1922,Doktor spánok,Stratení-Nájdení,Osvícení (aj film bol úžasný) a Dolores :-) Stephen King je jednoducho PÁN SPISOVATEĽ!

Fastard
10.02.2016

Další rozhovor se Stephenem Kingem, tentokrát aktuálního data. Týká se připravovaných adaptací Temné věže a Svědectví. http://www.rollingstone.com/movies/news/stephen-king-on-dark-tower-movie-its-likely-to-happen-20160209

Why_me_
03.02.2016

Pamatuji si na film Vykoupení z věznice Shawshank, dívali jsme se na něj ve škole a opravdu mě zaujal. Později jsem zjistila, že byl natočen podle stejnojmenné knihy, hned jsem ji musela mít. Jeho styl psaní mě uchvátil. Taková lehkost v každé větě, odstavci, kapitole. Stala jsem se na něm závislou. Četla jsem od něj Mercedesový vrah, Dlouhý pochod, Carrie, Zelená míle, Vykoupení z věznice Shawshank, To, Holčička, která měla ráda Toma Gordona, Osvícení, Běh o život, Černočerná tma, Zhubni a poslední Dolores Claiborneová. Vím, oproti tomu co vše napsal je to málo, ale je to jediný autor, od kterého jsem tolik přečetla nebo viděla tolik zfilmovaných knih (Carrie, již zmíněné Vykoupení z věznice Shawshank, Pokoj 1408, Osvícení, To a další).

Můj osobní názor je, že nejlepší kniha je ta, co ve Vás dokáže vyvolat pocity, ať už strach, děs, smích, dojetí, vztek, slzy,... A jemu se to vždy podařilo.

Díky, jsi KING...

sony400
28.01.2016

Pls, co si mam od neho precitat ako prve? Dik za radu :)

Romanka89
21.01.2016

Od Kinga mám přečteno cca 8 románů a nekončím, je to opravdu mistr hororu, i když mě jednou jeho dílo naprosto nebavilo (Puls), ale jinak to byla vždy záruka kvality. Při čtení jeho knih mi běhá mráz po zádech.

Fastard
12.01.2016

Posílám link na skvělý rozhovor s Kingem, sice je staršího data (2014), ale díval jsem se, že se to tu neobjevilo. Vřele doporučuju. http://www.rollingstone.com/culture/features/stephen-king-the-rolling-stone-interview-20141031

magduska
09.12.2015

O tomto autorovi lze psát jen v superlativech, prostě bezva

Krysa1769
05.12.2015

Napíšu to tak, jak to je. Jeho knížky jsou pro ty, co se nepose*ou. :D

Kingomolka
08.11.2015

Můj "oblíbenec" už pár roků...znamená pro mě MOC. Jeho tvorba je a bude vždy Nejlepší :)Stephen King - knihy:

všechny knihy

Autor je 3 578x v oblíbených.