To

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Jako dospělí se teď rozprchli do světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Minulost je ale stále živá – živější, než by si přáli. Nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky na ono zvláštní místo jejich dětských let, do městečka Derry, kde se před lety spojili, aby čelili nezvladatelnému zlu. Vracejí se tedy, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a beze jména… Dokážou se jí postavit i dnes?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309645/to-XNX-309645.jpg 4.53672
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský

It, 1986

Kniha To

Markéta ♡

Neskutečná knížka!
Knihu jsem dostala k Vánocům 2018, každopádně jsem se k ní dostala až teď, protože mě odrazovalo množství stran a pořád jsem si říkala, že místo ní můžu přečíst třeba 3 jiné knihy.
No, zkouškové skončilo a já se rozhodla se do knihy začíst a musím říct, že jsem byla hloupá, že se mi do ní nechtělo, protože tato kniha je BÁJEČNÁ!
Každou stánku jsem hltala a každá stránka byla napínavá!
Prolínání 2 dějových linií bylo super, člověk si to všechno tak lépe představil.
Každému, komu se do ní nechce kvůli počtu stran, tak se toho nebojte. Kniha se netáhne a má spád!
Film jsem viděla pouze první a do druhého se mi ani nechce, radši to všechno nechám představené podle sebe a ve své hlavě.
Rozhodně doporučuji.

FrantisekZappa

Absolutní špička!

karel1076

Tak toto byl opravdu Horor s velkým H. Ale kromě toho velmi obsáhlá kronika města, kde bych asi bydlet nechtěl. Pravděpodobně nejlepší Kingova knika. Tolik postav vykreslených do naprostých detailů. Jasně že autor je grafoman, ale líbí se mi u něj jedna věc, a tou je popis postav. On nemá moc zapotřebí užívat strohý a nudný popis vlastností charakterů, ale předkládá je čtenáři v situacích, do kterých se dostávají na základě jejich chování. Za mě další geniální věc, je okamžitý přechod mezi dvěma časovými rovinami, a to dokonce během jedné věty. Barevné, nepřestanenete, dokud nedočtete.

MamaKnihomolka

Tak tohle dámy a pánové byla jízda! Jelikož se mi filmy velmi líbily a recenze jsou neskutečné jsem měla od knihy velké očekávání.
Někoho může počet stran a tloušťka knihy odradit, ale já to brala jako výzvu.
Musím moc pochválit obálku a čtivost knihy.
King je prostě mistr. Mistr v nastolení mrazivé atmosféry, živého popisu děje i situací a v popisu detailu. A hlášky a kecy Richieho jsou prostě TOP. Zamilovala jsem se do něj.
Na mě byl pomalejší začátek,ale u takhle obsáhlé knihy se to dá čekat a nenechala jsem se tím odradit.
S filmem se kniha absolutně NEDÁ srovnat. Je tam mnoho detailů, které za mě ve filmu měli být a to nemluvím o tuně scén, které ve filmu nejsou.
Během konečných bojových scén jsem si musela udělat pár cílených přestávek abych všechny situace vstřebala. Ke konci jsem měla zvláštní pocit. Šťastný, že vše skončilo jak mělo, ale i smutný, že kniha končí a já už se sedmi účastníky už nebudu prožívat dobrodružství.

HanWali

jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla...

PetrCepek

Klauny jsem neměl rád ani předtím.

maja11231

Stejně strašidelné jako film, možná dokonce i víc. Celý den jsem se bála chodit večer domů sama. Byl to skvělý zážitek i když hororový.
Doporučuji

Adél784

Takže, mám strašně moc ráda filmy:)a tak jsem se rozhodla, že zkusím i knihu a musím říct, že to bylo super! Chvílemi to bylo sice trošku zdlouhavé (třeba popis Eddieho lékárničky)pro mě nejlepší postava je určitě Bill (jak ve filmu tak v knize)a Richie byl taky fajn. Jinak film a kniha se liší.
Čekala jsem lepší konec a některé scény podle mě tam vůbec byt nemuseli-proto té knize také nedávám plny počet hvězd.
Určitě doporučuji - nebojte se délky je to čtivé, četla jsem ji týden a to jsem pomalý čtenář:). 4/5