Pistolník

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269/big_temna-vez-pistolnik-3Rf-269.jpg 3.91851

Temná věž / Temná veža 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)

The Gunslinger, 1982

Kniha Pistolník

Selket

Pokud je Pán prstenů o putování na počátku lidského věku, pak Temná věž je o putování na jeho úplném konci. Alespoň tak na mě počátek tohoto díla působí. Ano, není to typický King a ne, vůbec mi to nevadí!

Paldiny

A síce som si na konci knihy nemohol za šľak spomenúť čo to pištoľníka toľko ťahá po stopách chlapíka v kapucni, no knižka sa mi páčila. Je správne tajomná, príťažlivo namixovaná a nevyspytateľná. Čitateľ tu nájde od každého trošku- najvýraznejšie cítiť westernové pozadie, nechýbajú fantasy prvky či filozofická rovina zrkadliaca našu túžbu po poznaní. Navyše sa s tým King nepára a nebojí sa umlčať aj toho, s kým ste možno do budúcich kapitol rátali. A že na veku ani pohlaví nezáleží. Korektnosti teda prvý diel tejto dlhočiznej ságy nepobral, čo je v prospech veci a ja si môžem už zajtra odbaliť ten pekný český prebal a ponoriť sa do slaných vôd západu.

WugWugs

Tento "román" sú len pozliepané pôvodné poviedky/novely z čias, keď autor len začal tvoriť pozadie Temnej veže. Takže áno, čítať ich v tejto podobe, tj. pred tým, ako boli napísané ďalšie diely - s tým, že možno bude mať nejaké zmysluplné pokračovanie - tiež len pokrčím ramenami "not impressed".
V popise knihy jednoznačne chýba niečo takéto: "The Gunslinger was first published in 1982 as a fix-up novel, joining five short stories that had been published between 1978 and 1981. King substantially revised the novel in 2003; this version has remained in print ever since"

MichelleKing

Mistr hororu píše své skvělé fantasy dílo založené na kombinaci Pána prstenů, Dobra, Zla a Ošklivosti.

Dada077

Ešte tomu dám šancu a kúpim si aj druhý diel. Zatiaľ mám len čudný pocit z mäteže žánrov v jednej knihe, pripomínajúcich autorovo drogovo alkoholové delirické sny a triezvenia. A za náprstok deja.
"... pod vyprázdnenými pašiami politiky číhala apatia."

Pampalini

Jako úvod k něčemu velikému funguje výborně. Je poznat, že příběh vznikal značnou dobu, působí trochu kolážovitým a mírně nejistým dojmem. Vidět, že autor zvažoval jestli do těchto vod vstoupit. Udělal to po svém a udělal dobře.

Las_T

Jelikož celý život čtu prakticky jenom fantasy, a jelikož mi byl v posledních letech opakovaně doporučován King, byl jsem nadšený, když jsem se dozvěděl, že má vlastní fantasy, navíc fantasy sérii, kterou on sám označuje za své stěžejní dílo. Jsem, ale trošku v rozpacích, jelikož to fantasy skoro vůbec nepřipomíná. Je to spíš takový post-apo-like western, kde když už se objevují nějaké náznaky fantastiky tak to tíhne spíš k sci-fi (celý rozhovor s mužem v černém na konci knihy). Rozhodně to není těžké na čtení, od poloviny je to podle mě spíš jenom trochu zmateně napsané, hlavně v těch Rolandových flashbacích jsem měl docela guláš. Není to tedy topová kniha, ale podle všeho se to asi rozjede až od druhého dílu, který už jsem si stihnul koupit. Takže 6/10.

Bakana

Tak tohle se tedy nepovedlo. Nerozumněla jsem tomu hlavu ani patu a osud hlavních postav mi byl úplně ukradený, protože jsem jaksi ze stylu psaní nepochopila, o co jim jde ani o co vlastně kráčí celkově.
Rozhodně žádné pokračování číst nebudu.