Pistolník

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269/temna-vez-pistolnik-3Rf-269.jpg 41560

Temná Věž / Temná veža (1.)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta-Dobrovský

The Gunslinger (1982)

Kniha Pistolník

Adellll

Upřímně jedna z nejhorších Kingových knih co jsem četla. Kromě masakru v mšetečku je to v podstatě jen o cestě pistolníka Rolanda. I přes asi 200 stran jsem knihu četla dost dlouho. Asi zkusím ještě další díly, protože mají fakt dobré recenze. Snad mě nesklamou:D.

Metalizza

No...série Temná Věž asi nebude úplně pro mě, ale zase až tak mě první kniha neotrávila...úplně ale postrádám známou chuť (kterou mám u skoro všech Kingových knih) začít číst druhý díl. :-/ Snad se mi do toho podaří zakousnout. Držte mi. :-)

SoňkaSoník

Čekala jsem asi něco víc, když je to kniha Kinga. Nemám ho načteného, to je na jednu stranu pravda, na druhou stranu mě tahle kniha vlastně nic neřekla. Neskutečně jsem se nudila. Kdybych ji neměla do předmětu postapokaliptická literatura povinně, tak ji nedočtu. Westernovka, fantasy, magie, nějak mi to ani nepřišlo ucelené, nedokázala jsem se do příběhu vžít, nečekala jsem dychtivě na to, jak se bude příběh vyvíjet dál. Mrzí mě, že mě kniha takhle zklamala. Byť hodně čtenářů říká, že se to rozvine, že jsou další díly super, první díl mě natolik zklamal, že ke druhému nejdu.

Radim.01

Začátek fantastické cesty. Roland a jeho Ka-tet. Čtěte dál stojí to za to. Všechno je 19

Sajdeman

Hmmm.... tak tedy jo. Atmosféra těžká, že by se dala krájet. To určitě.
Chvilkama jsem se musel ve čteni zastavit a trochu si ujasnit dějové linie příběhu. Ale to možná nebude knihou, ale tím, že já toho Kinga prostě nemám najetýho. Možná mi ještě něco docvakne ...
Rozhodně budu pokračovat dalším dílem a uvidím, jak se s tím popasuji dál ...

pazdy15

Tak začíná moje výprava k Temné Věži ! Narovinu ... musíte myslet ! Kniha se nejen zdá, ale skutečně je docela složitá na všechny příběhové niance smrsknuté ve skoro 200 stránek. I pro to si dám rezervu v podobě 4 hvězd ( není to přesně takový typ akce, co od Kinga známe př. Prokletí Salemu, Osvícení atd.), spíše takový rozjezd na dvojku. Každopádně King je King , ve výpravách ho nikdo netrumfne. Myslím , že je zaděláno na slušnou sérii. Nuda mě nějakou dobu (zvláště při dlouhých večerech) nenavštíví :) 4 z 5 !

Umbinek

Zdlouhavé a nudné popisování postav a prostředí - díky autorovi. Zápletku jsem asi zaspal při jednom z dlouhých popisů. Prostě nudná kniha :/

Andvejka

Po přečtení Pistolníka si nejsem jistá, zda chci v této sérii vůbec pokračovat. Ač mám Kinga jako autora ráda a jeho knihy mě baví, tak k dočtení této jsem se vyloženě musela nutit, protože z duše nenávidím nedočtené knihy. Našla jsem pár pasáží, které mě bavily, posledních cca 40 stran mi přišlo nejlepších, ale jako celek mě Rolandův příběh zatím moc nezaujal.