Pistolník

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269/temna-vez-pistolnik-3Rf-269.jpg 41607

Temná věž / Temná veža 1.

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)

The Gunslinger, 1982

Kniha Pistolník

TomasJansky
01. prosince

Nuda, nuda, nuda … Nikdy bych nevěřil, že to je od Kinga.

bacouch
15. listopadu

Pistolník...co říct? Na ságu Temná věž jsem se chystala pekelně dlouho. Když jsem se konečně dostala k prvnímu dílu, tak jsem si prvních 100 stránek říkala..."no co to je? Dyť je to děsná nuda. Nic se tam pořádně neděje, a když se něco stane, tak já to nepochopím." Jenomže po půlce knihy se to najednou zlomilo a kniha mě naprosto vcucla. Takže si bohužel budu muset přečíst i další díly. Ach jo, ten King si s náma ale hraje :-)

KaMal

Podruhé čteno v originále a místy to byla opravdu dřina... Jinak musím uznat, že děj není moc zajímavý, spíš jen úvod a představení postav pro následující sérii.

cube6

Pistolník. Úvod velkolepé ságy Temná věž. Stephen King vymyslel opravdu temný a drsný fantasy svět a já si tuhle úvodní knihu užil. Vše začíná pěkně pomalinku a nakonec dostanete víc otázek než odpovědí, ale není přece kam spěchat. Cesta k Temné věži je dlouhá a jsou i jiné světy než tento.

Hodnocení: 9/10

evismaior

90% - Po několika letech jsem se vrátila k prvnímu dílu fantasy ságy Stephena Kinga Temná věž, od které si on sám sliboval, že to bude něco jako jeho vlastní Pán prstenů. A za mě se tak trochu po Kingovsku skutečně podařilo. První díl je ve skutečnosti spíš taková ochutnávka toho, co teprve přijde. Setkáváme se s Rolandem ze starobylého rodu pistolníků, který putuje světem, jenž ze všeho nejvíc připomíná jakousi vzdálenou apokalyptickou budoucnost Země šmrncnutou divokým západem s cílem dohonit čaroděje Waltera a přiblížit se Temné věži. A setkáváme se i s chlapcem Jakem, který je vytržen ze svého světa moderního New Yorku (snad i proto, že se o něj rodiče nikdy moc nezajímali) a je přihrán do cesty Rolandovi, aby byl jeho společníkem a později i výčitkou, až ho Roland nechá napospas, aby se sám dostal blíž svému cíli. K tomu pár zombíků a pomalých mutantů v (zřejmě) starém tunelu metra na dokreslení atmosféry a příběh může začít. "Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách..."

salamandrina

Poprvé jsem Pistolníka zkoušela číst před třemi lety a odložila ji. Nebavilo mě to, nechápala jsem to, Kingův styl mě nijak neoslovoval. Pak jsem mu dala šanci v jiných knihách a docela mě to chytlo, tak jsem na naléhání sestry, která Rolanda zbožňuje, zkusila znovu Temnou věž. Že prý prvním dílem se člověk musí prokousat a zbytek série je už pak jízda. Musím říct, že tentokrát jsem dočetla a vlastně mě to i bavilo. Divný náznaky mě už neštvaly, vlastně mě bavilo, že tomu úplně nerozumím, jako kdyby se člověk probudil ze snu, který si nepamatuje a viděl jen útržky toho světa. Jsem zvědavá na další díl každopádně.

Dani3

Zvláštní kniha, nic podobného jsem zatím nečetla. Je tu jen spousta otázek a žádné odpovědi. Rolandovo putování za mužem v černém je zahaleno tajemstvím až do konce a dává tak prostor čtenářově fantazii.
Samotnou mě překvapilo, jak moc mě tento snový příběh okouzlil, i když jsem se vlastně vůbec nic nedozvěděla.

BStone

K první knize série už bylo asi vše řečeno. Mě to prostě nechytlo a jedná se zatím o nejhorší knihu autora kterou jsem četl. Taky ale zkusím ještě dvojku :-)