Tři vyvolení

Jak už napovídá název, v tomto svazku plní Roland příkazy orákula z dílu prvního, vybírá si tři osoby, bez nichž by svůj úkol nikdy nesplnil. Při výběru se propadne do naší současnosti, dveřmi na mořském břehu vkročí do USA osmdesátých let a „prožívá“ jej očima feťáka Eddieho. Jake z Pistolníka, kterého si Roland zabitím teprve teď transformuje do svého světa, patří k tajemství knihy. Tři vyvolení jsou po Pistolníku druhou knihou z celkem sedmi knih, které tvoří dlouhý příběh nazvaný Temná věž. Děj celé série se odehrává v neobyčejném světě, zaplněném ohromujícími vizuálními obrazy a nezapomenutelnými postavami. Temná věž se nepodobá ničemu, co jste zatím četli. Do rukou se vám dostává vizionářský příběh Stephena Kinga, magická směs fantasie a hororu, který může být i jeho vrcholným dílem. Připojte se proto k výpravě za nedostižnou Temnou věží… Zdá se, že toto dílo je mou vlastní Věží. Víte, ti lidé mi nedají pokoj, hlavně Roland. Vím opravdu, co je ta Věž zač a co tam Rolanda očekává (pokud k ní dojde, a vy se musíte připravit na velmi reálnou možnost, že to nebude on, komu se to podaří)? Ano… a ne. Vím jenom to, že ten příběh mě volá zas a celých sedmnáct let. Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první. A Věž je blíž....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/52_/52600/temna-vez-tri-vyvoleni-SMc-52600.jpg 4.51091

Temná věž / Temná veža (2.)

Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta-Dobrovský

The Drawing of the Three (1987)

Kniha Tři vyvolení

Metalizza

Až na prvních 40 stran, které jsem docela "louskala" mě série Temná Věž konečně chytla a jsem nadšená...pro lidi mého vkusu vzkazuji: "Vydržte Pistolníka a 1/4 Třech Vyvolených a pak už se povezete, tam totiž začíná pravá Kingovina. :-)"

pazdy15

"Tento delší druhý díl stále zanechává spoustu otázek bez odpovědi a vyvrcholení příběhu zůstává daleko v budoucnosti, ale já cítím, že tento díl je mnohem úplnější než ten první.
A Věž je blíž." (citace z doslovu) To mluví za vše a pro mě byl tento díl lepší než první... snad to takhle půjde dál, 5 z 5 !!!

iz67

Můj první King a asi špatná volba. Moje žena mi celý život vypráví, jak TO musela přečíst najednou , jak se bála. Ale tahle věc?....! Je to směšné, nezajímavé, rádoby drsné rozhovory k nevydrzeni, nekonečné placani o ničem. Tak Kingu, tohle bylo moje první a i poslední. ..

Sajdeman

Prostě paráda!
Když jsem dočetl první díl, byl jsem poněkud rozpačitý, ale teď asi chápu, proč tolik lidí Kinga miluje.
Druhý díl má vše, co dobrá kniha má mít. Atmosféra, že by se dala krájet (Rákosníčkova mlha se dá taky krájet, ale to je slabej odvar), výborný příběh, perfektně zmáknuté charaktery postav a napětí, že se o ty Tři normálně bojím.
Další díl prostě číst musím.

Radim.01

Cesta k temné věži pokračuje. Míchání karet a vznik Ka-tet. Eddie je postava s kterou jsem fakt soucitil..

pavel.2

Dobrá akce a hodně prvků "reálného" světa. Od tohoto dílu Temné věže se není snadné odtrhnout :-)

antonin0999

Filozofie. Psychologie. Sarkasmus. Horor. Drogy. Schizofrenie. Zločin. Láska. Bratrství. Humři. Pistole. Pláž. Smutek. Naděje. Roland. 3. Věž.

Postavy se topí jako sportovci v kyselině mléčné. A víte co? Vždy je prostor ujít nějakých těch pár metrů navíc. Blíž. K cíli. Frodo to měl proti Rolandovi snadný. To je jasný. Facka klepetama.

Rihatama

Líné westernové tempo nabralo na rychlosti, byť zdánlivě jen kolečkového křesla. Temná věž se pomalu, ale jistě přiblížila. Stephen King se stal mou Temnou věží. A stačilo k tomu pár jeho knih. Horory jsem nikdy nevyhledávala a nevyhledávám ani teď. Jenže King je mnohem více než to. Fascinuje a přitahuje mě, jak King pracuje nejenom s jednoduchým lidským pudem strachu a s jeho představivostí. Je vynikajícím znalcem psychologie a povahy člověka. Je nápaditý a jeho příběhy jsou mnohovrstevnaté a nebývale komplexní. A mystické. Fantasy žánr Kingovi umožnil vytvářet zhola nemožné situace, které však v jeho podání dávají smysl, což opět dokládá jeho mimořádné literární kvality. Vážně kuriózní, dát dohromady pistolníka s feťákem, inteligentní schizofreničkou a narušeným vrahem, kteří navíc mají tak či onak společnou minulost. A sám pistolník? Rychlý, bystrý, drsný, bez skrupulí jde za svým cílem, neváhá zabíjet, morálka však přitom neustále vyplouvá na povrch. A ještě sem King nenásilně dostane kritiku současné, zhýčkané společnosti. Absurdní. Děsivé. Komické. Brilantní. Prostě King.