Pustiny

Pustiny https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271/bmid_pustiny-UTj-271.jpg 4.5 1310
Koupit Koupit eknihu Bazar

Kniha Pustiny vypráví, co se přihodilo poutníkům Středosvětem několik měsíců poté, co byly otevřeny poslední dveře na břehu moře. Ušli už pořádný kus cesty do vnitrozemí. Doba odpočinku končí a začíná doba učení. Susannah se učí střílet... Eddie se učí vyřezávat... a Pistolník se učí, jaké to je, přicházet kousek po kousku o rozum...... celý text

Temná věž / Temná veža 3.

Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Waste Lands , 1991

Komentáře 138 Recenze 6

iam.sokol
iam.sokol
24.09.2023 5 z 5

Jedním slovem - mindfuck. Měl jsem trochu obavy, aby po celkem rozjetém druhém dílu King nespadl zpět k rozvláčnosti Pistolníka. Ovšem takovou jízdu, jakou jsou Pustiny, jsem opravdu nečekal. Prozatím je Temná věž jednoznačným kandidátem na jednu z nejlepších sérií ever, jen prosím, ať jsou takové i následující díly.

m2056
m2056
03.09.2023 5 z 5

Dobrý čtení nenechá vás v klidu přímo před očima to vidíte jako film

Paldiny
Paldiny
18.07.2023 3 z 5

Pustina nie je tou knihou, ktorú odložím až keď je dočítaná a môže za to Kingove uvedomenie si, že ka-tel aký vytvoril, s ním môže kráčať po zvyšok kariéry. Druhá vec je tá, že výrazne poľudštil ústredné trio pútnikov, čím im ubral na príťažlivosti. Predsa len antihrdina má v sebe viac korenia. Tu sa naši antihrdinovia zmenili, čo zisťujeme stránku po stránke, pištoľník už nie je toľko odmeraný, černoška z vozíka sa vyliečila zo schizofrénie a feťák zostal viac-menej závislý len na láske k nej. Nebyť šukačky s démonom a mesta strojov, kde na každom rohu visí mŕtvola, je tu vlastne friendly-atmosféra s domácim miláčikom na vodítku. King rozdelil knihu na dve časti, vlastne o to isté sa postaralo aj Senegalské počasie, takže malá rada, nečítajte knihu na pláži, slnko vám rozleptá stránky. Ale späť k obsahu. Rozdelením Pustiny King dopraje románu dve vyvrcholenia. Výsledok toho prvého prinesie výrazné zníženie vekového priemeru zúčastnených. Druhé nám zase z výšky predstaví nehostinnú pustatinu, kam Faust musí chodiť na dovolenky. Dúfam, že vláčik so sebevražednými sklonmi dopraje našim hrdinom krátku zástavku, aby sme mohli atmosféru otráveného ovzdušia s verbežou lietajúcou nad sčernanou zemou načerpať zblízka.

tanuki
tanuki
02.03.2023 4 z 5

Roland a jeho suita pokračují na cestě k temné věži. Zpočátku je tempo vyprávění pozvolné, ale po tom kvapíku z minulého dílu asi chvíle na vydechnutí neuškodí. I když se nejedná o vydechnutí relaxační, protože se na scéně opět objeví trocha psychedelie a hlavně spousta dusivých snů, které naše hrdiny postrkují tím správným směrem. Vždycky se ošívám, když tím hlavním motivem pro konání postav je to, že se jim o něčem zdálo. A tady se po nocích zdála spousta věcí spoustě lidí a mně to zastínilo jednu hvězdu v hodnocení. Když jsou konečně naši hrdinové pomocí snů seskupeni do správné formace, může konečně začít další přímočará vypravěčská jízda, která se žene krajinou jako nadzvukový psychicky narušený vlak nabitý nejmodernějšími technologiemi. Dojde na soupeření fyzické i intelektuální. Zda bude mít navrch šílenstvím postižený stroj, nebo lidská inteligence, se teprve uvidí.

A co vy, máte taky rádi hádanky? Některé z nich jsem příliš nepochopil, tak nevím, zda je chyba v překladu či na mém přijímači. V duchu knihy tedy nelze tento komentář zakončit jinak než hádankou. Tak třeba:

Nemá plíce, přece dýchá, studená a věčně tichá, věčně pije na své zdraví v brnění, co nerezaví.

toni-az
toni-az
17.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Po rozpačitých prvních dvou dílech Pustiny se neskutečně rozjely. Stalo se tam toho tolik... Nalezení Okraje, hrátky s medvědem, Jakova anabáze a vyzvednutí, a pak hlavně Lud a jeho megadistopický život a smrt. A samozřejmě Blaine Mono. Jeden z nejoriginálnějších záporáků ever.

Naše kaa tet se zkompletovala a celé putování začíná dostávat trochu smysluplnější dimenze. Postavy začaly být sympatické, zvláště Ochu a Jake, ale dokonce i Rolad je zde člověkem. Ale asi nejvíc mě baví, jak je všechno neskutečně promyšlené a všechno souvisí se vším a přitom to dává dokonalý smysl. Nic mě v knize nerušilo jako v předchozích a vyloženě jsem se těšil až budu moct poslouchat další kus.

Načtení luxusní od Libora Terše, i když těch špatně přečtených slov je na můj vkus až trochu příliš mnoho.

Každopádně teď už se těším na další díly.

pastelkaX
pastelkaX
30.10.2022 5 z 5

Tempo příběhu šláplo do pedálů! Roland, Eddie a Susanah si brzy přivedou (staro)nového společníka a cesta k Věži pokračuje. Společenství, jinak to tady popsat nejde, je konečně kompletní a tentokrát se podíváme, jak v Rolandově světě vypadá život ve městě. Starbucks a mekáč ale nečekejte a svačinu si vemte raději s sebou. Rozhodně vás čeká temná podívaná.
Je obrovské štěstí, že to čtu v časech, kdy je série už kompletní, jinak mám obavu, že Stephen King by byl ohrožen osudem spisovatele z románu Misery :D

Hannibal92
Hannibal92
23.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Muze roboticky medved zacit hnit? Je mozne otehotnet s demonem? Muze vlaku z nekolikasetlete rutiny a samoty mrdnout? Pro Kinga evidentne zadny problem. Zatim je serie s kazdym dalsim dilem lepsi a lepsi. V polovine Pustin jsem se rozhodl, ze rovnou objednam cely zbytek serie, protoze tohle vypada jeste na zabavnou jizdu.

TaťkaMF
TaťkaMF
15.07.2022 5 z 5

Mnoho fanoušků Kinga označuje tento díl Temné věže za nejlepší. Někteří však za nejlepší označují až ten následující - Čaroděj a sklo. Je zajímavé, že oba díly dělilo při prvním vydání šest let, což musela být pro čtenáře určitě dlouhá doba. Pustiny končí velmi otevřeně a sám se nemohu dočkat dalšího pokračování. Osobně mi takto otevřený konec nevadí, kniha měla spád a pouť byla od počátku do konce dechberoucí. Roland a jeho družina konečně započala opravdovou cestu k Temné věži a je to opravdu jízda. Setkáváme se s několika již známými charaktery a trošku víc se nám odhaluje Rolandův svět, který se hnul. Provázanost s “naším” světem mi velmi připomněla knihu Talisman a neušla mi ani reference na Svědectví. Zkrátka další dílky do velké skládačky Kingova universa.

evismaior
evismaior
13.06.2022 5 z 5

(SPOILER) 95% - Společenstvo Rolanda z Gileadu svedené osudem (neboli ka-tet, jak je označováno v Kingově typickém jazyku neodmyslitelně spojeném s touto knižní sérií) se od mořského pobřeží vydává do vnitrozemí a po stezce Paprsku dál k Temné věži. A zároveň (nebo možná ne úplně, protože čas v Rolandově světě si, jak známo, běží po svém) v New Yorku vnitřně rozpolcený chlapec Jake Chambers, který by měl být vlastně mrtvý nejdřív vinou Waltera nebo možná třetího "vyvoleného" Jacka Morta a pak znovu kvůli rozhodnutí upřednostnit pronásledování Muže v černém, které Roland kdysi učinil pod horami, pátrá s tajemným klíčem v kapse a růží v srdci po vlastních dveřích do Středosvěta...
Stephen King prokazuje své pisatelské mistrovství nejen ve výstavbě košatého děje a dosazování neuvěřitelného množství vzájemně propletených symbolů, postav, míst a příběhů, ale třeba už v něčem tak zdánlivě prostém, jako je členění textu, kdy oddělené dějové linky Jakea a Rolandovy skupiny jsou čtenáři předkládané vcelku, takže si může nerušeně vychutnávat jak vývoj vztahů mezi pistolníkem Rolandem, bývalým feťákem Eddiem a schizofreničkou Susannah, tak na druhé straně i Jakeova hledání smyslu všeho toho neuvěřitelného, co se mu děje. A pak se dějové linky začnou proplétat a text začne přeskakovat z jednoho světa do druhého, napětí se zvyšuje, pohledy Jakea i ostatních se střídají rychleji a rychleji, aby pak autor přišel s klidnou putovní částí tolik připomínající jeho vzor Pána prstenů, ovšem čtenář se nikdy nesmí nechat ukolébat, protože vše se může náhle změnit. Protože je tu rozpadající se Lud. A koneckonců "Blaine je svízel". A to je pravda.
K sérii Temná věž se vracím po deseti letech a musím říct, že třetí díl Pustiny jsem si pamatovala velmi dobře. První dva díly série byla taková ochutnávka, ale tady už se rozjíždí nezbytná road-movie, ovšem přitom je děj, ač plný symboliky, ještě pořád snadno čitelný (což pokud si vzpomínám zejména o závěrečných dílech už úplně říct nelze). Velice oceňuji i jednotlivé hlavní postavy - nestává se mi často, abych si oblíbila opravdu všechny, se všemi jejich životními příběhy, chybami, sny a vizemi. Chemie mezi nimi funguje dokonale a pocit ka je všudypřítomný. Já vlastně miluju i toho statečného brumláka:) Klidně bych na cestě touto částí Rolandova postapokalyptického světa bývala zůstala ještě o něco déle.

Sitth
Sitth
18.05.2022 4 z 5

Trojka je pro mě hezký návrat ke stylu prvního dílu. Příběh se odvíjí dál, kvalita je zachována, není k tomu co dál napsat, hrdinové se dostávají čtenáři pod kůži, celý svět se vykresluje, no počkejme si, jak vyzní celá série a hurá na Čaroděje a sklo. Dávám 5/6

Horrendous_524
Horrendous_524
01.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět King nezklamal. Ano, byly tam části, které mě nebavili, ale ty jsou snad všude. Upřímně za mě byla mohla být Susanah trochu víc jako Odeta než Deta, ale i tak je to skvělá ženská postava, se kterými mají obecně autoři občasně potíže. SPOILERT ALERT miluju navrácení Jakea. Zatím mi je z postav snad k srdci nejblíž a jeho druhý nástup na scénu mě víc než potěšil.

LiberX
LiberX
15.03.2022 4 z 5

Temná věž se se čtenáři nemazlí. První tří díly se nemohly lišit více. Jestli mezi nimi třetí díl něčím vyniká, je to pomalý, roztahaný a hlavně schizofrenní start, který nedává příliš smysl. I přes všechen ten zmatek jsou však Pustiny až nečekaně konzistentní a zaplňují některé příběhové mezery.

Kdyby šlo jen o první polovinu knihy, nejspíše bych nad celou sérií zklamaně mávl rukou. Jenže pak dojde na pasáž s démonem, kdy Jack vstupuje do Středosvěta, příchod do River Crossing, Lud a nezapomenutelný Blaine Mono. Zkrátka drsný postapokalyptický svět s lehce futuristickým nádechem, který na každém kroku připomíná herní sérii Fallout. Pustiny mě pohltily.

KubaHanzelin
KubaHanzelin
09.01.2022 4 z 5

Pustiny měly šíleně pomalou, roztahanou a nudnou první půlku, že jsem si, když už to začínalo nabírat obrátky, říkal, že se divím, že jsem to nevzdal, protože jsem čekal víc děje a méně vaty, i když samozřejmě pořád se mi líbí to, jak poutavě King píše..
Ve zkratce, kdyby kniha byla celá jako první půlka, spadla mi za mě do průměru, možná hůř, kdyby byla jako druhá půlka, s pěti hvězdami bych asi moc neváhal, takže jsem někde na pomezí a můžu říct jen to, že jsem jako spousta zdejších byl nadšen z postavy Blaina a trochu zmatený zaříznutého konce nekonce..
Dám si teď od putování k Temné věži menší pauzu, ale už teď těším na Čaroděje a Sklo, protože co jsem slyšel tak se jedná asi o nejlepší knihu série:)

Aykiru
Aykiru
13.12.2021 4 z 5

Třetí díl Temné věže má opravdu pomalý rozjezd, který může některé z méně trpělivých čtenářů odradit. Přece jen na něj nejsme u Kinga tak úplně zvyklí. Odložit knihu úplně byla ale opravdu škoda, protože i když přiznávám, že mě první třetiny knihy opravdu neokouzlila, druhá už byla opravdu lepší a ve třetí se autor projevil přesně tak, jak ho známe a máme rádi.
To, že kniha končí kdesi „uprostřed“ a děj tak pro mnoho čtenářů působí neuzavřeně, pokládám za autorův mistrovský tah. Nejen, že kniha pro mě není „neucelená“, ale navíc dle mého názoru končí přesně tam kde má tak, aby ve čtenáři zbudila co nejvíc napětí a touhy číst dál. (Ale chápu, že se mi to mluví, když nemusím čekat několik let na další díl =)).
Věc, za kterou Kinga musím opravdu pochválit je „postava“ Blaina, která se jeví jako šílený sadistický vlak, ale mám takové (nepodložené tušení), že je zatím něco víc. Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo při pohledu na pro jiné veselou, pro mě krutou a nepřirozenou tvář (české obdoby mašinky Karlíka) mašinky Tomáše jímá děs.
Povedený je i jakýsi úvod k Pistolníkově minulosti, o které se dozvíme v další knize.
Takže nashle u dalšího dílu.

ondra295
ondra295
07.12.2021 4 z 5

Napíšu to takhle - nebýt Blainea Mona, tak knize asi dávám o hvězdičku méně, hlavně za její první polovinu. Ta se totiž opravdu táhla a i na Kingovy poměry tu bylo té vaty opravdu hodně. Na druhou stranu, čím víc se blížíme Ludu, tím více to nabírá grády. No a od té doby, co se na scéně objeví sadistický vlak jménem Blaine Mono, kterému nezáleží ani tak na vlastním životě, ale spíš na tom, aby umřel chytřejší než všichni ostatní, je to skvělé. Zároveň Eddie a Roland mezi sebou mají takovou chemii, která je v knižním světě opravdu neobvyklá.

MichelleKing
MichelleKing
21.09.2021 5 z 5

Byla to opravdu neuvěřitelná jízda. Nemám slov. Úžasné čtení o kterém ještě budete přemýšlet až knihu odložíte.

Las_T
Las_T
03.07.2021 4 z 5

Pustiny bohužel nepřekonaly laťku, kterou pro mě nastavili Tři vyvolení. Dost jsem se na knihu těšil. První půlka je dle mého názoru docela dost natažená, snad 200 stran čteme o Jakeovi a o tom jak se chce dostat za ka-tet do Středosvěta. Čtenářovi je jasné, že se tam Jake dostane, přičemž by to celé šlo zkrátit tak na padesát stran maximálně. Nechci tady znít jako nějaký odpůrce vaty, ba naopak mám ji v knihách docela rád, ale musí být zábavná, což v první půlce Pustin fakt není. Druhá půlka knihy je už však opět skvělá, počínaje River Crossing, končíc samotným Ludem. Těch posledních 150 stran se četlo opět samo. Bohužel u mě převyšuje to jak jsem se nudil na začátku, než to jak jsem se bavil na konci, takže dám jenom čtyři hvězdičky. btw. slyšel jsem o Kingovi, že dokáže všechno fakt brutálně obkecávat a když vidím, že další díly mají 600+ stran, tak se už teď trochu obávám, že tohle bylo jenom “malé obkecávání“ a to velké teprve přijde. ajaj

Radiq
Radiq
08.04.2021 4 z 5

Knihu jsem nečetl, ale poslechl jsem si audioknihu interpretovanou Liborem Teršem. Nejvíc mě na něm štve, jak různé scény na sebe navazují bez upozornění/předělu, takže se někdy blbě orientuje, kde zrovna jsme. Přímou řeč už kritizuju po třetí a furt skoro to samé, i když mírné zlepšení tam cítím (nebo jsem si už zvykl). Ale Terš má svoje jiné excesy, ale většinou drobnosti (výslovnost názvů/jmen, přeřeky, důraz atd). Překlad byl asi oříšek, obzvlášť některé hádanky jsou slovní hříčky ("When is a door not a door?" "When it's AJAR (otevřené) = When it's a JAR (sklenice)") - počítám, že takových ztrát v překladu je tam více, takže se místama nedivím, že mi někdy něco uniká. Pak hledám na internetu a zjišťuju, co to má vlastně znamenat nebo jak to bylo myšleno. Co se obsahu týče - zatím nejlepší díl série. Konečně se dočkáme i nějakého toho vysvětlení souvislostí a celé se nám to začne trochu propojovat. Stále je tam hodně neznámého, ale člověk už se trochu lépe orientuje - což je příslib do budoucna, že v dalších knihách se snad dozvíme ještě více. V Pustinách je také mnohem více akce a situací, kdy se něco děje (pronášení Jakea do Středosvěta, kdy Susannah kopuluje, aby zaměstnala démona, je jedna z nejlepších scén - a to nemluvím o městě Ludu, kde se to hemží naprostejma hovadama a samozřejmě je tu i Blain). Celý ten svět mi místama hodně připomíná postapokalyptický svět z herní série Fallout, ale možná je to i naopak. A pak je tu ten konec - ten rozdělanej konec. Ano, naštval mě.

Cojavim
Cojavim
28.02.2021 4 z 5

Líbilo

MíšaS.
MíšaS.
05.02.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení. Všechna superlativa jsou psaná pode mnou, takže já už se jen zeptám - proč jsem s tímto příběhem čekala 20 let ??

derrry
derrry
29.10.2020 5 z 5

Putování Středozemí, zbytky model i strach v hrsti prachu. Záchrana v Ludu a Eddie jako hrdina. Košaté, propracované, charaktery se vyvíjejí a příběh pokračuje.

danny_21
danny_21
28.10.2020 5 z 5

Třetí putování pistolníka a jeho nyní už kompletní družiny rozhodně potvrzuje vzestup na křivce kvality této série a já ho vnímám jako nejpovedenější díl celé Kingovy ságy. Prolínání časoprostorů, putování Středosvětem tak chmurně podobnému tomu našeho světu, finální nekompromisní a dech beroucí jízda Ludem, kdy se opět potkáme s tajemným R. F. a několika další detaily Rolandovou posedlostí Temnou Věží. Byl by zázrak, udržet kvalitu i v dalších dílech, zatím drží poutníky Blainova svízel ve své moci a nezbývá než čekat, co bude dál ... "Zatím nashle aligátore ... a taky krokodýle" - 95 %

Lanley
Lanley
11.09.2020 5 z 5

Tato kniha po předchozích dvou dílech pro mě byla úplně jiná, nezařaditelná. Při dočtení tohoto dílu mi došlo, že je každý díl úplně jinak psaný, originální a i když se jedná o knižní sérii a pojí Temnou Věž stejný příběh, každá kniha má svůj specifický styl. Pro mě byly pustiny doslova jízda. Závěrečné finále bylo prostě strhující...

Greenfingers
Greenfingers
06.09.2020 4 z 5

Začátkem série Temná věž jsem se prokousával poněkud ztuha, ale tento díl už byl docela "v poho". U Kinga však dávám přednost jinému typu příběhů.

stika842
stika842
15.07.2020 5 z 5

Moje první kniha od Kinga. Překvapilo mě, jak dobré to bylo. Paráda!

Blaufik
Blaufik
26.06.2020 4 z 5

Série Temná věž začínala opravdu více než pozvolně. I když si autor druhým dílem napravil reputaci, tak teprve u třetího můžu říct, že se jedná o závislost. Věřím, že po dočtení budete mít neskutečnou chuť okamžitě sáhnout po dalším díle, stejně jako já.

Luigi1
Luigi1
11.06.2020 5 z 5

Je to opět výborné čtení,brumlák je skvělý

n.ezn.amy
n.ezn.amy
07.05.2020 5 z 5

Další skvělé pokračování putování za Temnou věží. Líbí se mi popsaný ten trochu postapokaliptický svět, plný úpadku. Co mě na této knize hodně bavilo, byla šílená jízda vlakem Blain Mono a hádání hádanek s ním. Přijde mi, že i díky vlaku se tento díl rozjel šíleným tempem, což je jedině kuprospěchu díla.

Set123
Set123
27.04.2020 5 z 5

To co dokáže způsobit, že si nějakou sérii zamiluji, je mytologie a hloubka světa. To je důvod, proč podle mě patří Tolkien k nejlepším spisovatelům vůbec, to je důvod, proč miluji Lovecrafta a to je důvod, proč si začínám oblibovat i Temnou věž. Nemyslím si, že by King dosáhl Tolkienovských kvalit – spíše jsem si tím jist, v tomto jsem poněkud konzervativní -, ale i tak to opravdu začíná vypadat zajímavě.

Hned na prvních stránkách se setkáváme s Šardikem. Nebudu prozrazovat co je zač, ale je to součást právě oné mytologie, která pro mě tolik znamená. Pravdou je, že Šardikova část byla moc krátká, podle mě celkem odbytá a hned po ní přichází série událostí, které pro mě nebyly až tolik zajímavé. Jednak proto, že nemám moc v lásce děti, jednak, že kniha (přesně na opak první knihy), nasadila až moc rychlé tempo – tedy kromě části s Jakem. Část, kterou jsem si užil, byl pak až rozhovor s Blanem.

Avšak tato má lehká kritika nemění nic na tom, že jsem si to užil, King je stále stejně dobrý a svět se konečně rýsuje. Dávám plný počet hvězd, i když jsem malilinko váhal, zda nedat „pouze“ čtyři, kvalitou je však kniha blíže Třem vyvoleným, než Pistolníkovi.

P.s. Ano, brumlák Ochu, je boží.

WonderNika
WonderNika
24.04.2020 5 z 5

Zmutované jedince? Časom skorodované oceľové mosty? Pustá krajina s tábormi obyvateľov ktorí sa chcú navzájom kántriť? Superrýchly psycho vlak s obrovským egom ktorý miluje hádanky? ,,JEAH BEJBE!"
Príbeh sa postupne otvára, no stále je toho veľa čo je zahalené rúškom tajomstva a to sa mi veeeľmi veľmi páči. Teším sa na pokračovanie!

Pitbullka
Pitbullka
13.03.2020 5 z 5

Trošku mě v tomhle dílů štval Roland, ale jinak příběh skvělý, je vidět vývoj postav. A brumlák je boží!

gambinka87
gambinka87
02.03.2020 5 z 5

paráda, nejradši bych své hodnocení prvních dílů přehodnotila a něco jim ubrala, protože každý díl je čím dál tím lepší, první by snad člověk mohl úplně přeskočit. Moc jsem Jakeovi fandila a byla zvědavá, jak z našeho světa k Rolandovi dostane. Jejich další putování pak bylo neméně strhující a otevřelo představivosti další dvířka. Opět "přečteno" jako audiokniha se skvělým hlasem pana Libora Terše. Je stejně skvělý jako Kingovy knihy, doporučuji!

salamandrina
salamandrina
23.02.2020 5 z 5

Čím dál tím lepší. Už se od toho nemůžu odtrhnout

VikyKleinik
VikyKleinik
20.02.2020 2 z 5

Dobrodružnější díl série, ve kterém se vztahy i svět Středosvěta poměrně vyjasňují. Já však od Temné Věže čekal atypičtější počtení. Chvílema je to takovej mišmaš. Co se Kingovi hodí, to tam zrovna dá. Kybernetickej medvěd, šílenej počítač/vlak Blain, ztroskotané nacistické letadlo, roztomilé zvířátko brumlák...
Lituji, že Temná Věž je takové průměrné počteníčko pro puberťáky, které by si rádi přečetli nějaké fantasy. Očekával jsem temnější atmosféru, jasnější a komplexnější vizi autora v prostoru dění a atypičtější povahy postav. Ono to však zklouzává do kingovského průměru, ze kterého na mě občas zasvítí světlejší moment.

cube6
cube6
29.10.2019 5 z 5

A sakra...to byla jizda! A to doslova! Pustiny jsou zatím nejlepší díl (v době psaní komentáře jsem v půlce Vlků z Cally)!
Rolandovo Kat-et získalo další dva členy a následná návštěva města Lud je pořádná akční jízda, kterou pak ještě vygraduje šílený vlak Blaine Mono (je to svízel). Jen ten konec...já nemít po ruce další díl - Čaroděj a sklo - tak asi zešílím a to když si ještě představím, že oba díly dělilo od sebe 5 nebo 6 let...to musel tehdy King spoustu lidí nas... ehm ehm ...naštvat.

Hodnocení:10/10

BStone
BStone
08.10.2019 4 z 5

Další dílek do rozsáhlé ságy Temná věž. A dílek velice povedený, kdy jsem našim pistolníkům a Jakeovi s Ochem těch x stran řádně držel palce...

pazdy15
pazdy15
15.08.2019 4 z 5

"Boha jeho, to je nuda", říkal jsem si asi tak prvních 200 stran. Těžko a dlouze se mi do knížky začítalo, ale pak to přišlo. Starej dobrej King, akce a děj v parádním tempu! Hvězdu strhávám za nekonečné bloudění mezi Středosvětem a N.Y. právě v 1. polovině. Jo a oblíbil jsem si jednu takovou roztomilou hedvábnou kuličku , "Ochu!" "Ejk!"

Adam99
Adam99
19.05.2019 5 z 5

Tak tohle byla bomba! Posledních 200 stran jsem přečetl během jednoho dne, protože mi tahle parta nedala spát. Propojení fantasy, sci-fi a hororu mě ohromně baví. Běžím do knihkupectví pro pokračování. :-)

Sajdeman
Sajdeman
12.05.2019 5 z 5

Že se v téhle knize nic neděje? Já myslím, že se tam toho děje (na každé stránce) mraky. Příběh graduje kapitolu od kapitoly. A když už je napjatý na maximum, King ho usekne na pravém místě ... no a teď se Čtenáři můžeš nadechnout po cestě do knihovny pro další díl.
Tahle série je prostě úžasná ... a já hnedka ráno letím do knihovny, protože se o Rolanda a jeho smečku prostě bojím. Nedivte se, jsou to kámoši!

jaroiva
jaroiva
11.04.2019 3 z 5

To jako vážně? Celou dobu člověk čeká, kdy se to konečně rozjede, pořád nic... a když už vypadá, že se to začne rozjíždět, tak je konec?
Zatím se mi všechno od Kinga líbilo, kromě této série... doufám, že se to tedy rozjede už v příštím dílu :). Přece nemůže být o ničem tolik knížek za sebou... nebo jo?