Pistolník

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269/temna-vez-pistolnik-3Rf-269.jpg 3.91728
Série

Temná věž / Temná veža 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)
Orig. název

The Gunslinger, 1982

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (10)

V roce 2019 vyšel Pistolník s novou obálkou v u nás dosud nevydané, autorem revidované verzi z roku 2003. Ta obsahuje přidaný materiál, který knihu podstatně vylepšuje v kontextu návaznosti celé série. (Gustik5)


Podle knihy je plánována filmová adaptace. Premiéra má být 24. 8. 2017 (MikeDV3)


Stephen King považuje sérii Temná věž za svou magnum opus. Kromě sedmi románů se mnoho z ostatních Kingových děl nějak vztahuje k Temné věži, ať už příběhy, znaky nebo pojmy. (Vlčice7)


Vyšlo jako audiokniha s hlasem Libora Terše. (bbeettyynnaa)


V roce 2003 King revidoval román a došlo tak k několika změnám. V předmluvě k novému vydání King prohlásil, že první díl je trochu nezáživný a těžce přístupný pro nové čtenáře. Udělal proto vyprávění více lineární a příběh sladil s koncem série. Ostatní změny byly provedeny především kvůli konzistenci příběhu v souvislosti s návazností dalších dílů. Přídavný materiál má přes 9000 slov (35 stran). (paulhunter)


Román zabral Kingovi celkem dvanáct a půl roku do dokončení. (paulhunter)


Pět částí, ze kterých se román skládá, bylo původně publikováno v publikaci The Magazine of Fantasy and Science Fiction, a to v období od října 1978 do listopadu 1981. (paulhunter)


King začal psát Pistolníka na balík zeleného papíru, který našel v univerzitní knihovně. (paulhunter)


Román byl inspirován básní "Childe Roland to the Dark Tower Came" (Childe Roland přišel k Temné věži) od Roberta Browninga, kterou King četl ve druhém ročníku na Univerzitě v Maine. Hrál si s myšlenkou vytvořit dlouhý román zahrnující cítění, ne-li přesný smysl, Browningovy básně. (paulhunter)


Postava Muže v černém, která se objevuje již v první části série o Temné věži, má úzkou spojitost s mnoha dalšími díly Stephena Kinga. Snad největší roli má v díle Svědectví, kde vystupuje pod jménem Randall Flagg. Kromě toho se objevuje ještě v dílech Dračí oči či Srdce v Atlantidě. (stilgar1)