Stephen King citáty

Richard Bachman · pseudonym

americká, 1947

Citáty (676)

... pod místem, kde se jí stehna spojovala, zelený mech zrudl, protože její panenství pominulo. Pistolník


.....já chci prostě říct,že mluví jen v klišé.Znáš to slovo?To je to,co říkají nebo čemu věří lidé,kteří přemýšlejí málo nebo vůbec ne.


...budeš mít na paměti, že jsi posel, ne poselství. (Telefon pana Harrigana) Když teče krev


...doporučené heslo Obrátíme to mračení vzhůru nohama! Lunapark


...filmový horor je mocná umělecká forma, a pod povrchem se toho v něm děje mnohem víc, než je zřejmé na první pohled. V tom spočívá jedna z mnoha jeho temných rozkoší. Až se vás příště rodiče nebo drahá polovička zeptají, proč chcete jít na takovou blbost, řekněte jim tohle: Posílá mě tam Stephen King. Řekl mi, abych hledal dobré filmy, protože promlouvají k tomu, co je dobré v lidském srdci...


...mysl umí počítat, ale duch touží a srdce ví svoje. Puls


...smrdí jako Peklo o Silvestru. (Herman Wouk stále žije)


...tak mě vezmi na rande. Opravdový rande. V Rialtu dávají Dobyvatele ztracené archy. Doktor Spánek


...třicátnice, která očividně znala pouze dvě emocionální rozpoložení, Vzteklá a Pořádně nasraná... Doktor Spánek


...život je jako páteční díl televizního seriálu. Dá vám iluzi, že všechno spěje ke konci, a potom v pondělí začnou stejné sračky.


"Jsem už pořádně unavenej bolestí, kterou slyším a cítím, šéfe. Jsem unavenej z cestování, z toho, jak jsem sám jako kůl v plotě. Věčně bez kamaráda, s kterým bych chodil nebo co by mi říkal, odkud přicházíme nebo kam jdem nebo proč. Jsem unavenej z toho, jak jsou lidi na sebe oškliví. V hlavě to cítím jako střepy. Jsem unavenej z každé situace, kdy chci pomoct, ale nemůžu. Jsem unavenej z toho, že jsem ve tmě. Hlavně je to ale ta bolest. Je toho moc. Kdybych to uměl ukončit, udělal bych to. Ale neumím" -John Coffey


"Jsou jiné světy než tento" (Jack Chambers)


"Můžeš se dostat k člověku, ale nemůžeš se dostat ke zlu. Zlo vždycky přežije. Odletí jako tlustý pták a přistane na někom jiném. V tom je to peklo, neřekl bys? To děsné peklo toho všeho?"


"Najväčšou slabinou vzdelanca je nekonečný výskum maskujúci váhanie" (Dallas 63)


"Psaní je magie, je to živá voda právě tak jako kterékoli jiné tvůrčí umění. Voda nic nestojí. Tak ji pijte. Pijte a buďte naplněni."


"Smutek je jako opilý host, stále se vrací, aby se rozloučil". (Pytel kostí)


"Ukaž mi samotného muže nebo ženu a já ti ukážu svatého. Dej mi dva a oni se do sebe zamilují. Dej mi tři a oni vynaleznou tu úžasnou věc, které říkáme 'společnost'. Dej mi čtyři a oni postaví pyramidu. Dej mi pět a oni z jednoho udělají vyvržence. Dej mi jich šest a oni vynaleznou předsudky. A když jich bude sedm, vynaleznou válku. Možná byl člověk stvořen k obrazu Božímu, ale lidská společnost byla stvořena k obrazu jeho opaku a vždy se snaži svému obrazu zavděčil."


"Ukaž mi samotného muže nebo ženu a já ti ukážu svatého. Dej mi dva a oni se do sebe zamilují. Dej mi tři a oni vynaleznou tu úžasnou věc, které říkáme 'společnost'. Dej mi čtyři a oni postaví pyramidu. Dej mi pět a oni z jednoho udělají vyvržence. Dej mi jich šest a oni vynaleznou předsudky. A když jich bude sedm, vynaleznou válku. Možná byl člověk stvořen k obrazu Božímu, ale lidská společnost byla stvořena k obrazu jeho opaku a vždy se snaži svému obrazu zavděčil." (Svědectví)


"uprostřed zasranýho života nás potká zasraná smrt", Právo nálezce


"Už mi věříš?" - "Věřil jsem ti už předtím. Říkal jsem ti to." - "Věřil jsi, že tomu věříš. Věřil jsi na hladině své mysli. Věříš teď až do hloubi? Až na dno?" (Tři vyvolení)


"Zavolej na stáčeče velkých doutníků, na toho svalnatce, a poruč mu, ať vytlačí do hladkých hrníčků chlípně hmotné hnětánky. Ať holky lelkují v těch šatech, které nosí pořád, a hoši ať dál nosí kytky v novinách z minulého měsíce. Ať je to vrchol zdánlivé vidiny. Jediným císařem je císař zmrzliny. Vem od výrobkyně půlcoulek, jíž chybí tři skleněné knoflíky, ten rubáš, na který kdysi vyšila holubí vějíře, a rozprostři ho tak, aby jí zakryl tvář. Když jí mozolnaté nohy vyčouhnou, to přicházejí dokázat, jak studená je a jak němá. Ať lampa paprskem se vloudí ve stíny. Jediným císařem je císař zmrzliny." (Prokletí Salemu)


A do konce budeme stát zpříma. (Tři vyvolení)


A tak čtu, kdekoli to jde, ale mám své oblíbené místo a vy nejspíš taky - místo, kde je dobré světlo a jsou tam obyčejně silné dobré vibrace.


A tak jsem opustil město, a pokud jde o to, kde jsem zakotvil...no, přátelé, to už je čistě moje věc, nemyslíte? (Umneyho poslední případ) Pátá čtvrtina (13 povídek)


A teď se budím v noci v tomhle městě, kde ani jeden člověk z deseti nesní o tom, co leží za hranicí jeho života...


Aby člověk plně chápal, jak je objímání důležité, asi k tomu potřebuje, aby mu hodně chybělo. (Rose Madder)


Abyssus abyssum invocat. (Ostrov Duma Key)


Ale ať tomu budeme říkat jakkoli, chová se to jako živé. (Dům v Javorové ulici) Pátá čtvrtina (13 povídek)


Amatéři sedí a čekají na inspiraci, zbytek nás se prostě zvedne a jde pracovat.


Ať si bůh sežene vlastní kočku.