Černočerná tma

Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí Stephen King připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života. Nejenže si nemůžeme být jisti, jestli opravdu známe své nejbližší, ale ani nevíme, čeho jsme v jistých situacích sami schopni. "V každém z nás se skrývá cizinec…," tvrdí autor. Znásilněná žena v povídce Velký řidič nepochybně neměla tušení, že dokáže převést svou teoretickou znalost vraždění do praxe (je spisovatelkou detektivních románů) a farmář z úvodního příběhu jenom toužil dál nerušeně hospodařit na svém pozemku. Ostatně ani v Prodlužování času, kde zdeptaný muž uzavře velmi podivnou smlouvu s velmi zvláštním obchodníkem, nakonec překvapivě není hlavním nositelem zla ďábel......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95644/big_cernocerna-tma-pDo-95644.jpg 4.41333

Povídky a novely 12.

Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Full Dark, No Stars, 2010

Kniha Černočerná tma

marci8

Skvělé povídky. Napínavé a mající v sobě téma, nad kterým se přemýšlí dlouho po přečtení.

ThomasRuhe

Celkově hodnotím knihu povídek jako velice dobrou. Místy jsou popisy hodně drsné a syrové, což přiznává v doslovu i sám King.
Za nejpovedenější považuji povídku Velký řidič.

Mikik

Jedná z nejlepších povídkových knih. Povídky byly místy pořádně brutální, šokující a napínavé. Přesně jak jsem u Kinga zvyklá. Velký řidič mě bude pronásledovat ještě hodně dlouho. Mrazí mě z toho, co má pan spisovatel v hlavě a na hrotu pera...

DK_Ronie

Poslední rok jsem Kingovi docela podlehl a přečetl několik knih. Toto byly moje první povídky. Rozhodně nezklamaly. Velmi záživné a napínavé. Často člověk i cítil, jak autor musel naprosto přesně vystihnout některé pocity postav (např. u Velkého řidiče). Nejslabší za mě asi Prodlužování času. Zajímavá myšlenka, nečetlo se špatně, ale přišlo mi to jako by nevytěžený potenciál. Dobré manželství za mě asi nejlepší.

Petulla72

Když sáhnu po jakékoliv knize Kinga, tak vím, že nebudu zklamaná. Nicméně, jeho povídky jsou prostě něco neskutečného.
U všech čtyřech povídek jsem měla husí kůži, každá byla dokonalá a strašidelná jiným způsobem, řekla bych, že každá svým způsobem popisuje temné zákoutí lidské mysli či povah.
Moje nejoblíbenější? Nedokážu přesně určit, která z nich mě dostala nejvíce, jelikož každá mi nahnala strach jiným způsobem, Touha po majetku, ten pocit "co z toho budu mít já" a potřeba zadostiučinění. Vypůjčení si času od někoho jiného. Fakt, že s někým žijete takovou dobu a vlastně ho ani neznáte.

LuckaLO

Za mě nejlepší povídková kniha od Kinga. Četla jsem ji už několikrát a určitě si ji někdy přečtu znovu.

MilanCFC

Prakticky všechny čtyři povídky začaly výborně a tím napětím dokázaly pořádně vtáhnout do děje. Jenže bohužel, na můj vkus si tu vysokou laťku udržely až do konce jen příběhy dva, a to ještě stěží. Což je hrozná škoda vzhledem k těm prvním stránkám těch dalších dvou povídek. Jsem ale jinak rád za takovou tu reálnou hrozbu v této knize, že se to opravdu (bohužel) může stát. Můj osobní vítěz je ta poslední o manželství, ale kdyby vypadala poslední třetina jinak, byl by to jednoznačně Velký řidič.

klarkys

1922 byla strašně brutální i na mě. Vím stoprocentně, že ten hnus si už nikdy nechci přečíst znova. Zbytek knížky byl ten King jak ho známe a máme rádi :-)