Černočerná tma

Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí Stephen King připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života. Nejenže si nemůžeme být jisti, jestli opravdu známe své nejbližší, ale ani nevíme, čeho jsme v jistých situacích sami schopni. "V každém z nás se skrývá cizinec…," tvrdí autor. Znásilněná žena v povídce Velký řidič nepochybně neměla tušení, že dokáže převést svou teoretickou znalost vraždění do praxe (je spisovatelkou detektivních románů) a farmář z úvodního příběhu jenom toužil dál nerušeně hospodařit na svém pozemku. Ostatně ani v Prodlužování času, kde zdeptaný muž uzavře velmi podivnou smlouvu s velmi zvláštním obchodníkem, nakonec překvapivě není hlavním nositelem zla ďábel......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95644/cernocerna-tma-pDo-95644.jpg 4.41237

Povídky a novely 12.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Beta-Dobrovský

Full Dark, No Stars, 2010

Kniha Černočerná tma

Limetkasknihou

Černočerná tma mě velmi bavila,sice ta první povídka mě moc nebavila ale od druhé jsem se nemohla odtrhnout:) konce mě dost překvapily ale dali se očekavat:)

Maki21

Opět výborná kniha od mistra hororů. U povídky 1922 jsem se opravdu bála. Stephen King je mistrem detailů a pokud jste strašpytel jako já tak se vám o těch detailech v noci zdá :D. Kniha mě přesvědčila že i když mám vždy husí kůži u Kingových knih určitě si přečtu i další.

lucina6497

Co napsat! Opět BRAVO! U velkého řidiče a 1922 jsem měla husí kůži a to prostě chceš! :-)

Tina.orl

Moje teprve druhá kniha od Kinga a můžu říct, že čtení to bylo teda zajímavé. O čem teda svědčí i to, že jsem si říkala, že musím příběh dočíst, abych věděla, jak to dopadne. ALE nebyla to kniha, u které mi bylo smutno, když jsem na ni neměla čas, takže asi tak.

Každopádně, příběhy jsou zajímavé, čtivé a strašidelné. Obzvlášť, když se člověk zamyslí nad tím, že třeba takový Velký řidič nebo BD nebo jiný záporák z knihy, by mohl být Pepa z vedlejšího vchodu, ulice, vesnice. V každém z nás se skrývá cizinec...

MichelleKing

Miluji první příšerný příběh - „1922“ - a návrh, že chamtivost a krutost se vždy vracejí, aby vás pronásledovaly. Doslova. Zbytek byl taky děsivý, i když jsem si užívala zastřašující téma zkoumání temnoty, která se skrývá pod povrchem každého.

Jsem ráda, že jsem se nakonec v autorském doslovu chytla Kinga za ruku, aby mě odvedl zpátky na denní světlo z těch příšerně mrazivých temnot.
Otázka ale zní: Kolik z vás se nechalo strhnout tam dolů - do pekla???

hanakk

Výborná povídková kniha. Bavili mě všechny příběhy, nejslabší povídka pro mě byla Prodlužování času. Z povídky Velký řidič mi opravdu šel mráz po zádech. Knihu bych doporučila, je v ní krásně vykresleno lidské zlo.

Greenfingers

Že čtyř povídek výběru se mi nejvíce líbila ta "řidičská", ale i ostatní měly svou kvalitu.

knihyKeMne

Taky jste si všimli, jak nápadně často autorovi hrdinové v knihách zvracejí či močí, nebo ještě lépe obojí? Tak tady to rozhodně nechybí.

Samy povídky jsou hodně drsné, útočící na emoce, například ten pocit, kdy někoho vraždíte a on porád ne a ne dodělat... Však to autor pěkně komentuje v Doslovu.

K povídkám jsem se vyjádřila konkrétněji přímo u nich. Nejvíc jsem si užila Dobré manželství, hned za ním se drží Velký řidič. Zbylé mi přišly tak nějak nevyvážené a 1922 navíc až přemorbidnělá. Fakt na pozvracení. Nebo pomočení? Autor by asi ocenil obojí :-)

Stín z času
Stín z času