Černočerná tma

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve čtyřech temných příbězích nám mistr napětí Stephen King připomíná, jak iluzorní je bezpečí známého prostředí a každodenního života. Nejenže si nemůžeme být jisti, jestli opravdu známe své nejbližší, ale ani nevíme, čeho jsme v jistých situacích sami schopni. "V každém z nás se skrývá cizinec…," tvrdí autor. Znásilněná žena v povídce Velký řidič nepochybně neměla tušení, že dokáže převést svou teoretickou znalost vraždění do praxe (je spisovatelkou detektivních románů) a farmář z úvodního příběhu jenom toužil dál nerušeně hospodařit na svém pozemku. Ostatně ani v Prodlužování času, kde zdeptaný muž uzavře velmi podivnou smlouvu s velmi zvláštním obchodníkem, nakonec překvapivě není hlavním nositelem zla ďábel......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95644/cernocerna-tma-pDo-95644.jpg 4.41237
Série

Povídky a novely 12.

Žánr
Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

Full Dark, No Stars, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (243)

Kniha Černočerná tma

Přidat komentář
Limetkasknihou
09. října

Černočerná tma mě velmi bavila,sice ta první povídka mě moc nebavila ale od druhé jsem se nemohla odtrhnout:) konce mě dost překvapily ale dali se očekavat:)

Maki21
04. října

Opět výborná kniha od mistra hororů. U povídky 1922 jsem se opravdu bála. Stephen King je mistrem detailů a pokud jste strašpytel jako já tak se vám o těch detailech v noci zdá :D. Kniha mě přesvědčila že i když mám vždy husí kůži u Kingových knih určitě si přečtu i další.


lucina6497
02. října

Co napsat! Opět BRAVO! U velkého řidiče a 1922 jsem měla husí kůži a to prostě chceš! :-)

Tina.orl
19. září

Moje teprve druhá kniha od Kinga a můžu říct, že čtení to bylo teda zajímavé. O čem teda svědčí i to, že jsem si říkala, že musím příběh dočíst, abych věděla, jak to dopadne. ALE nebyla to kniha, u které mi bylo smutno, když jsem na ni neměla čas, takže asi tak.

Každopádně, příběhy jsou zajímavé, čtivé a strašidelné. Obzvlášť, když se člověk zamyslí nad tím, že třeba takový Velký řidič nebo BD nebo jiný záporák z knihy, by mohl být Pepa z vedlejšího vchodu, ulice, vesnice. V každém z nás se skrývá cizinec...

MichelleKing
16. srpna

Miluji první příšerný příběh - „1922“ - a návrh, že chamtivost a krutost se vždy vracejí, aby vás pronásledovaly. Doslova. Zbytek byl taky děsivý, i když jsem si užívala zastřašující téma zkoumání temnoty, která se skrývá pod povrchem každého.

Jsem ráda, že jsem se nakonec v autorském doslovu chytla Kinga za ruku, aby mě odvedl zpátky na denní světlo z těch příšerně mrazivých temnot.
Otázka ale zní: Kolik z vás se nechalo strhnout tam dolů - do pekla???

hanakk
09. července

Výborná povídková kniha. Bavili mě všechny příběhy, nejslabší povídka pro mě byla Prodlužování času. Z povídky Velký řidič mi opravdu šel mráz po zádech. Knihu bych doporučila, je v ní krásně vykresleno lidské zlo.

Greenfingers
07. července

Že čtyř povídek výběru se mi nejvíce líbila ta "řidičská", ale i ostatní měly svou kvalitu.

knihyKeMne
01. července

Taky jste si všimli, jak nápadně často autorovi hrdinové v knihách zvracejí či močí, nebo ještě lépe obojí? Tak tady to rozhodně nechybí.

Samy povídky jsou hodně drsné, útočící na emoce, například ten pocit, kdy někoho vraždíte a on porád ne a ne dodělat... Však to autor pěkně komentuje v Doslovu.

K povídkám jsem se vyjádřila konkrétněji přímo u nich. Nejvíc jsem si užila Dobré manželství, hned za ním se drží Velký řidič. Zbylé mi přišly tak nějak nevyvážené a 1922 navíc až přemorbidnělá. Fakt na pozvracení. Nebo pomočení? Autor by asi ocenil obojí :-)

1 ...

Doporučujeme

Stín z času
Stín z času
Volání Cthulhu 1
Volání Cthulhu 1
Noční směna
Noční směna
Temné vody
Temné vody