Bazar zlých snů

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/big_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 3.9772

Povídky a novely 13.

Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams, 2015

Kniha Bazar zlých snů

Maki21

(+ SPOILER) Tato kniha se hodně odlišuje od klasického "Kinga." Jsem zvyklá na horory které vám nedají spát, tady se jedná spíše o filozofické úvahy. Díky tomu že před každou povídkou autor vypráví jak na nápad přišel je to o něco srozumitelnější. Samozřejmě některé povídky byly slabší a některé lepší. Za mě osobně nejlepší povídka byla poslední a to Letní Bouře která je bohužel velmi aktuální.

heavy66

Z Kingových povídek žádné zlé sny nemívám. Jen obdiv k autorovým nápadům a spisovatelskému mistrovství. V Bazaru je mým oblíbeným zlým snem Ur, povídka s originálním námětem a strašidelnou pointou!

Petkona
10.12.2021

Sbírka povídek se mi vesměs líbila, mám tam svoje favority a pak i samozřejmě ty, co se mi moc nelíbily nebo mě nebavily. Za nejlepší povídku považuji jednoznačně Dunu. To bylo fakt skvělé. Celý příběh tak nějak plynul a na poslední straně povídky úplný zvrat a no…prostě skvělé. Pak taky Pod psa, Letní Bouře. Ty byly taky moc dobré a vlastně těch lepších bylo víc než těch horších, takže proto to kladné hodnocení. Ale jako celek se to povedlo, King proste umí psát a umí psát taky povídky. Jediné co se mi fakt nelíbilo byly ty dvě krátké poezie. Na ozvláštnění fajn, ale kdyby tam nebyly, nezlobila bych se. Ale zase některé povídky mají opravdu něco do sebe tak uděláte nejlíp když si to přečtěte.

ozzak
23.11.2021

výbrina kniha dosud nevydaných povídek od krále hororu Stephen King kde každa povidka má predmluvu od kinga kdy a zajakych okolnosti vznikla

Lenda777
15.10.2021

Prokousávám se tím už hodně dlouho. Některé povídky jsou výborné, jiné spíš "meh".

Bee240
25.08.2021

O knihách pana Kinga už toho bylo napsáno hodně a asi nemusím autora představovat a nebo psát že píše dobře...jelikož to všichni víme. A i když jsou jeho knihy čtivé a zajímavé...čtou se mi těžce. Pro mě je jeho styl kterým píše těžký, proto čtu tak jednu Kingovku za rok.
A co se týče této knihy tak název je přesný. Máte v ní výběr z mnoha povídek různých žánrů. Kdy každá je něčím zajímavá a děsivá zároveň. Některé byli slabší ale velké plus za rozmanitost příběhů a také vysvětlení jak autor k nápadu na povídky přišel.
A i když jsem tuto knihu četla opravdu dlouho velmi se mi líbila. Nechtěla jsem všechno zhltnout najednou tak jsem si po každé povídce dala chvilku na popřemýšlení o daném příběhu a až pak se pustila do další.
Má nejméně oblíbená je BLOKÁDA BILLY - povídka je z větší části o baseballu a tomu já nerozumím takže se mi moc nelíbila.
Jinak byli všechny zajímavé a povídky která mě nejvíce zaujala byl -
ZLÝ CHLAPEČEK - Z postavy malého chlapečka se mi dělala husí kůže. Tato povídka byla nepříjemná a děsivá. A při čtení mi nebylo úplně hej. Nikomu bych nepřála mít takového démona který se pravidelně vrací. Chlapečkovi říkám démon protože jím dozajista byl, protože co jiného než nějaká zlá entita mohl být.
JAKO DALŠÍ BYLA POVÍDKA
UR - Tato povídka byla hodně dobře vymyšlená a kdyby toto bylo možné ve skutečnosti bylo by to velmi zajímavé a myslím že spousta lidí by projela všechny Ury které by šlo. Představa že se mi dostane taková čtečka do rukou.....asi bych jen surfovala Ury dokud by mě nechytili.
A JEŠTĚ ZMÍNÍM POVÍDKU
NEKROLOGY - Nebudu kecat tato schopnost by se nikomu neměla dostat do rukou. Velmi nápadité jak moct zabíjet lidi. I když bych si u této povídky raději přečetla jiný konec - stejně se mi četla dobře a líbila se mi....
Do další knihy S. Kinga se pustím zase až za nějaký čas, protože jak vždy říkám na jeho knihy musí být ten správný čas abych si čtení užila.

Faila
01.07.2021

King je multitalent, což hravě prokazuje v této sbírce plné silně odlišných příběhů, různorodých žánrů a velmi zajímavých témat.

beowafle
29.05.2021

Moc pěkná sbírka povídek. Pomohla mi zase se vrátit do čtecího režimu. Jsem rád, že neobsahuje jen typicky Kingovské povídky. Sešlo se v ní mnoho žánrů, ale jak sám autor v knize říká, přece jenom se jedná o povídky Stephena Kinga, tak na to čtenáři pamatuj.