Bazar zlých snů

kniha od:

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bmid_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 3.9 881
Koupit Koupit eknihu Bazar

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

Série:

Povídky a novely 13.


Žánr:
Literatura světová , Horory , Povídky

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

The Bazaar of Bad Dreams , 2015


více info...

Komentáře (188)

Komentáře 188 Recenze 9

Ronnie68
Ronnie68
24.07.2023 3 z 5

Kniha celkem 20 povídek ... přečetla jsem ... mě zaujalo jen pár povídek ( například Míle 81, Posmrtný život, Nekrology) ... ale neříkám, že se jedná o špatnou knihu ... jen jsem od autora četla ještě lepší knihy ...

Luigi1
Luigi1
08.06.2023 4 z 5

Dalo se číst líbilose mi to


Pavel666
Pavel666
01.06.2023 3 z 5

Nějak mě tato kniha neuchvátila, čekal jsem od toho něco jiného. Některé povídky jsou nudnější, některé napínavější. Každopádně tuto knihu řadím jako jednu z jeho slabších děl.

MatBla
MatBla
15.03.2023 4 z 5

Některé povídky se četly dobře, s jinýma jsem se trošku trápila, ale jinak dobrý.
Moc se mi líbil Kingův citát na str.58 "quot libros, quam breve tempus - tak mnoho knih, tak málo času (taky bych ho chtěla mít na tričku).

Deia
Deia
09.02.2023 4 z 5

Už som niekoľkokrát spomínala, že poviedky veľmi nemusím, takže knihu som začala čítať s menšími obavami. Ale prekvapivo ma väčšina poviedok bavila a ako to u Kinga býva zvykom, skoro všetky boli veľmi čtivé. Najviac mi vadili dve poviedky v podobe básni, Kostnice a Tommy, ktoré keby som mala hodnotiť samostatne, tak odo mňa získajú 0 %, jednak neznášam básničky a takisto vplyvom prekladu sa vôbec nerýmovali a asi som ich ani nepochopila. Ešte k tým horším patrila aj Blokáda Billy, samý baseball a opisy zápasov, to ma vôbec nebavilo. Na druhej strane najlepšie poviedky pre mňa boli Zlý chlapeček, tá naozaj mala niečo do seba, potom Nekrology, tá mohla byť kľudne o dosť dlhšia a Letní bouře - tá je o konci sveta a aj keď bola krátka, tak sa mi dostala pod kožu, keďže pri tom, čo sa dnes vo svete deje je tento koniec sveta snáď aj reálny. Niektoré poviedky mi potom prišli také príliš obyčajné, zo života, aj keď čtivé (Premium Harmony, Batman a Robin majú spor...), niektoré zas iba priemerné (Pod Psa, Autobus, Opilé rachejtle....) a niektoré jemne nadpriemerné (Míle 81, Smrt, U R...). Ale celkovo som si knihu užila, skoro každá poviedka mala niečo do seba, boli rozmanité a aj tie predslovy sa mi páčili.

TessieP
TessieP
06.01.2023 4 z 5

Vcelku povedená sbírka povídek, některé jsou slabší, některé bych si klidně přečetla i jako románové dílo. Nejvíc mě bavily povídky Duna, Morálka, Nekrology, Ur a Zlý chlapeček. Celkové hodnocení bych směřovala na 3,5* :)

nai.ivka
nai.ivka
04.01.2023 4 z 5

Pan King mě naučil číst povídky. Dá se říct, že jsem jeho nekritický čtenář.

Taufa
Taufa
01.10.2022 2 z 5

Byla to moje první kniha od tohoto autora. Kladně hodnotím předmluvu před každou povídkou. Pár povídek je zajímavých a opravdu nutí k zamyšlení, chování a úvahy postav jsou opravdu reálně ošklivé. Většina povídek mě nudila a dalo mi opravdu hodně práce knihu vůbec dočíst… 2/5

Sybelle
Sybelle
27.07.2022 4 z 5

Povedená série povídek, kde si každý něco najde. Jako vždy se povídky četly téměř samy. Až na povídku ve formě básně. U té člověk musel trochu zpomalit. Ke každé povídce je úvod, kde autor píše, co ho inspirovalo.
Některé povídky jsou cíleně napsané v trochu jiném stylu. Ale i tak se nezapře autorův vlastní styl. Osobně se mi nejvíce líbila povídka UR. Který čtenář by takovou věc nechtěl :).

Bustedka
Bustedka
17.06.2022 4 z 5

Přiznám se, že ačkoliv jsem nadšená čtenářka, Stephena Kinga jsem v životě nečetla. Tedy až doteď. V knihovně jsem šáhla bez rozmýšlení po nějaké knize a nakonec se z ní vyklubal soubor povídek, které vlastně nejsou tak typicky kingovské. Vzhledem k tomu, že každá povídka začíná předmluvou o tom, jak se zrodila, donutí vás to občas přemýšlet nad vším možným. Některé povídky byly famózní, jiné slabší. Když to ale třeba srovnám s povídkovou hororovou knihou Královny hrůzy, bylo to stokrát lepší. Tedy aspoň pro mě.

Maki21
Maki21
27.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha se hodně odlišuje od klasického "Kinga." Jsem zvyklá na horory které vám nedají spát, tady se jedná spíše o filozofické úvahy. Díky tomu že před každou povídkou autor vypráví jak na nápad přišel je to o něco srozumitelnější. Samozřejmě některé povídky byly slabší a některé lepší. Za mě osobně nejlepší povídka byla poslední a to Letní Bouře která je bohužel velmi aktuální.

heavy66
heavy66
16.03.2022 4 z 5

Z Kingových povídek žádné zlé sny nemívám. Jen obdiv k autorovým nápadům a spisovatelskému mistrovství. V Bazaru je mým oblíbeným zlým snem Ur, povídka s originálním námětem a strašidelnou pointou!

Petkona
Petkona
10.12.2021 4 z 5

Sbírka povídek se mi vesměs líbila, mám tam svoje favority a pak i samozřejmě ty, co se mi moc nelíbily nebo mě nebavily. Za nejlepší povídku považuji jednoznačně Dunu. To bylo fakt skvělé. Celý příběh tak nějak plynul a na poslední straně povídky úplný zvrat a no…prostě skvělé. Pak taky Pod psa, Letní Bouře. Ty byly taky moc dobré a vlastně těch lepších bylo víc než těch horších, takže proto to kladné hodnocení. Ale jako celek se to povedlo, King proste umí psát a umí psát taky povídky. Jediné co se mi fakt nelíbilo byly ty dvě krátké poezie. Na ozvláštnění fajn, ale kdyby tam nebyly, nezlobila bych se. Ale zase některé povídky mají opravdu něco do sebe tak uděláte nejlíp když si to přečtěte.

ozzak
ozzak
23.11.2021 5 z 5

výbrina kniha dosud nevydaných povídek od krále hororu Stephen King kde každa povidka má predmluvu od kinga kdy a zajakych okolnosti vznikla

Lenda777
Lenda777
15.10.2021 3 z 5

Prokousávám se tím už hodně dlouho. Některé povídky jsou výborné, jiné spíš "meh".

Bee240
Bee240
25.08.2021 4 z 5

O knihách pana Kinga už toho bylo napsáno hodně a asi nemusím autora představovat a nebo psát že píše dobře...jelikož to všichni víme. A i když jsou jeho knihy čtivé a zajímavé...čtou se mi těžce. Pro mě je jeho styl kterým píše těžký, proto čtu tak jednu Kingovku za rok.
.
A co se týče této knihy tak název je přesný. Máte v ní výběr z mnoha povídek různých žánrů. Kdy každá je něčím zajímavá a děsivá zároveň. Některé byli slabší ale velké plus za rozmanitost příběhů a také vysvětlení jak autor k nápadu na povídky přišel.
A i když jsem tuto knihu četla opravdu dlouho velmi se mi líbila. Nechtěla jsem všechno zhltnout najednou tak jsem si po každé povídce dala chvilku na popřemýšlení o daném příběhu a až pak se pustila do další.
.
Má nejméně oblíbená je BLOKÁDA BILLY - povídka je z větší části o baseballu a tomu já nerozumím takže se mi moc nelíbila.
Jinak byli všechny zajímavé a povídky která mě nejvíce zaujala byl -
ZLÝ CHLAPEČEK - Z postavy malého chlapečka se mi dělala husí kůže. Tato povídka byla nepříjemná a děsivá. A při čtení mi nebylo úplně hej. Nikomu bych nepřála mít takového démona který se pravidelně vrací. Chlapečkovi říkám démon protože jím dozajista byl, protože co jiného než nějaká zlá entita mohl být.
.
JAKO DALŠÍ BYLA POVÍDKA
UR - Tato povídka byla hodně dobře vymyšlená a kdyby toto bylo možné ve skutečnosti bylo by to velmi zajímavé a myslím že spousta lidí by projela všechny Ury které by šlo. Představa že se mi dostane taková čtečka do rukou.....asi bych jen surfovala Ury dokud by mě nechytili.
.
A JEŠTĚ ZMÍNÍM POVÍDKU
NEKROLOGY - Nebudu kecat tato schopnost by se nikomu neměla dostat do rukou. Velmi nápadité jak moct zabíjet lidi. I když bych si u této povídky raději přečetla jiný konec - stejně se mi četla dobře a líbila se mi....
.
Do další knihy S. Kinga se pustím zase až za nějaký čas, protože jak vždy říkám na jeho knihy musí být ten správný čas abych si čtení užila.

Faila
Faila
01.07.2021 4 z 5

King je multitalent, což hravě prokazuje v této sbírce plné silně odlišných příběhů, různorodých žánrů a velmi zajímavých témat.

beowafle
beowafle
29.05.2021 4 z 5

Moc pěkná sbírka povídek. Pomohla mi zase se vrátit do čtecího režimu. Jsem rád, že neobsahuje jen typicky Kingovské povídky. Sešlo se v ní mnoho žánrů, ale jak sám autor v knize říká, přece jenom se jedná o povídky Stephena Kinga, tak na to čtenáři pamatuj.

Erutan
Erutan
28.04.2021 5 z 5

Už jenom ten název..."Bazar zlých snů", skvělý pro sbírku povídek. Přidanou hodnotou jsou krátké prology, kde autor vysvětluje jak k příběhu přišel. Většinou se mi povídky líbily, byly tam i slabší kousky ale to k knize o dvaceti příbězích patří. První půlka byla určitě lepší než druhá. Některé povídky byly děsivé, některé nechutné, některé mě dost zasáhly. Můžu jen doporučit. Knihu jsem četl pomalu a nespěchal, každou povídku jsem si snažil vychutnat.)

mysimas
mysimas
23.04.2021

Tož buď jsem z Kinga vyrostla, nebo Bazar dostál svému jménu a sešly se v něm samé čtenářské noční můry. Knížku doporučuju maximálně tak skalním fanouškům, kteří od Kinga chtějí přečíst naprosto všechno - včetně uspávacích povídek, které v drtivé většině případů nezaujmou ani pointou, ani provedením.

jprst
jprst
10.04.2021 4 z 5

Dobrá povídková kniha, ale jak to už u těchto knih bývá, některé povídky nadchnou, některé spíše zklamou. Mezi ty první bych za mě uvedl především: Míle 81, Zlý chlapeček, Duna, Letní bouře, naopak mě docela zklamaly: Pod psa, Tommy, Blokáda Billy. Zajímavým zpestřením jsou autorova vyjádření, co ho k napsání jednotlivých povídek vedlo.

veronika4001
veronika4001
14.03.2021 3 z 5

Byla to moje první sbírková kniha od Stephena Kinga, půjčená v knihovně. Nadšeně jsem si ji půjčila s vědomím, že se do ní začtu jako do Kingového TO. Jedna povídka za druhou, všechny pěkně napsané, ale tak nějak očekávatelné. Příznak strachu tam byl, ale důsledkem nebylo, že bych se bála podívat se pod postel, nebo jít do vedlejší místnosti či na WC. Chtělo to něco víc, něco co je symbolické pro Kingovo TO, ale co je zároveň kratší, tedy povídkové a textově i co do kvality obsahu hutnější, nakřáplé ne mrazivou, ale přímo mrznoucí atmosférou, napětím, tajuplnem a rychlým spádem děje na teď a nadoraz.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
07.02.2021 3 z 5

60%

Tuto sbírku povídek jsem si přečetla znovu a musím říct, že je podle mě opravdu jen lehce nad průměrem. Byly tam povídky, které se mi líbily hodně, ale i hodně takových, které se mi nelíbily.
Nejlepší povídky: Míle 81, Nekrology, Pod psa, Letní bouře, Opilé rachejtle (u té jsem se fakt pobavila)
Dobré povídky: Zelený bůžek agónie, Blokáda Billy, Zlý chlapeček, Duna, Batman a Robin mají spor
Přestože tato sbírka není nejlepší ze sbírek povídek od autora, přečetla jsem si ji moc ráda. A ještě musím napsat, že je super i obálka.

666Jitka
666Jitka
10.01.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla - každá povídka z jiného soudku a to mi vyhovuje. V úvodu každého kousku S.K. sděluje, kde našel inspiraci k jeho napsání. Kniha mi zpříjemnila několik pozdních večerů - někdy jsem se bála, jindy jsem byla napjatá a nebo jsem povídkou byla dovedena k zamyšlení ...

klaraj093
klaraj093
22.10.2020 2 z 5

Tyjo, jedna z mála knih co mě od Kinga nebavila.. Musím se k ní někdy vrátit a zkusit to znovu.

Kateline
Kateline
17.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha pana Kinga. Je pravda, že ne všechny povídky jsou krvavé, jak mnozí čekali, ale já jsem byla nad míru spokojená. Povídky byly na druhou stranu hodně na zamyšlení. O morálce, hodnotách, posmrtném životě, svědomí, o tom co je správné a co ne. Mé nejoblíbenější: Míle 81, Duna, Morálka, Ur, Pod psa, Zelený bůžek agonie, Opilé rachejtle a Letní bouře.

Arkagas
Arkagas
03.10.2020 4 z 5

Bazar zlých snů je netypicky, ale i typicky Kingovská kniha. Najdeme zde povídky, které jsou prostě mistrně zpracované a "Kingovština" je tady naprosto jasná, beze sporu. Na druhou stranu jsou v této knize i povídky, do kterých bych nikdy neřekla, že jsou z pera Kinga. Téma posmrtného života, vymítání nemoci, ale i neštěstí a odhodlání raději zemřít. K tomu navíc povídka, kde se dostáváme do deštného pralesa, kde se objevují duchové mamutů a slonů a chrání chrám.. waw, děkuji za tuto knihu, přesvědčila jsem se u ní, že i když známe Kinga v jeho klasické podobě, nedivila bych se, kdyby po jeho smrti vyšly romány, do kterých bychom nikdy neřekli, že je napsal sám. Naprosto mě dostala povídka Ur (dlouho nebudu uvažovat nad koupí čtečky), ale další, které mě chytly za srdce jsou: Duna, Zlý chlapeček a samozřejmě Míle 81.

Mayaku
Mayaku
31.08.2020 3 z 5

Povídka patří k mým nejoblíbenějším žánrům a povídky od Stephena Kinga jsem vždy ve svém pomyslném žěbříčku řadila značně vysoko. Můžu i s klidem říci, že jeho povídky mě oslovují o ždibíček více, než jeho romány. S touto sbírkou jsem ale měla problém a docela jsem se nadřela, než jsem ji dorazila do konce. Nevím, zda mi zastřešující téma celé knihy obecně nesedlo, nebo zda to bylo stylizací a pointováním jednotlivých povídek, ale většina textů mě poměrně zklamala a byla z mého pohledu hluboko pod standardní úrovní mistra Kinga. Za nejlepší považuji povídky Duna a Zlý chlapeček, které byly vyloženě skvělé. Rovněž mě potěšila Letní bouře, Nekrology a Ur. Zbývající texty byly docela průměrné a některé bohužel vyloženě nudné. O dvou "básních", u nichž těžko říci, zda nefungují a priori samy o sobě, či v důsledku překladu, radši ani nemluvě.

Greenfingers
Greenfingers
23.04.2020 4 z 5

Povídky jsou mým oblíbeným literárním žánrem a v jejich hodnocení obvykle bývám dost náročný. Pokud se týká Bazaru zlých snů, rozhodně bych netvrdil, že vybrané "kousky" jsou ze "sekáče".

Romanka89
Romanka89
22.03.2020 4 z 5

V povídkách King není podle mě až takový král jako v obsáhlejších dílech, i když některé nápady a zpracování rozhodně stojí za to. Vybírám několik co mě zaujaly a pak naopak ty co mě absolutně minuly jakýmkoli účinkem.
Zaujalo: Duna, Nekrology, Pod psa, Posmrtný život, Ur, Zlý chlapeček.
Nezaujalo: Blokáda Billy (ne, popisy baseballu mě fakt strašně nudily), Kostnice, Tommy (obě "básně" od Kinga pro mě opravdu ne), Pan Mňamka. Ostatní za mě takový průměr. Závěrečná povídka je v aktuální situaci docela příhodná.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou.

MamaKnihomolka
MamaKnihomolka
13.03.2020 4 z 5

Už po přečtení úvodu jsem si říkala ,, bože, ten je hustej...". Na této knize se mi velice líbí to, že autor navazuje kontakt s čtenářem. Jako bysme byli stáří známý. Nejsou to vyloženě povídky se strašidlama a masakrem v každé povídce, ale o to strašidelnější je to, že píše o věcech, které se nám mohou přihodit (např. Premium Harmony nebo Morálka).
Jako každá kniha povídek, některé byly slabší, některé lepší. Moc jsem si oblíbila povídky Duna, Herman Wouk stále žije a Letní bouře. Oceňuji, že před každou povídkou autor píše jak přišel na její námět nebo proč ji psal. Dost mě překvapilo, že se pustil i do poezie, ale za mě se mu moc nepovedla,nebo to bylo špatným překladem.
Každou Kingovou knihou se o něm dozvídám další nové věci a stále se utvrzuji, že je to prostě mistr svého oboru.

SeanFifield
SeanFifield
06.03.2020 3 z 5

Tedy, čekal jsem od mistra víc. Bazar mě moc nezaujal. Částečně slabé chvilky střídané velkými popisky, bez napětí a skoro bez krve. Jedna z těch velmi průměrných povídkových knih pana Kinga. Ale pro milovníky tohoto žánru lehká jednohubka. Jsem rád, že jsem to přečetl, ale pravděpodobně už se k této knize nikdy nevrátím. Navěky se na ní bude prášit.

Dobré povídky: Míle 81, Duna a Letní bouře.
Průměrné povídky: Pod psa, Posmrtný život a Kostnice.
Nejhorší povídky: Batman a Robin mají spor, Zelený bůžek agónie a Tommy.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
12.02.2020 5 z 5

King je pro mě prostě Pan spisovatel a povídky má neméně dobré jako jeho romány. Hlavně co na něm oceňuju, že se nevykrádá a že prakticky všechny jeho povídky, jsou vážně dobré. Za mě skvělá Blokáda Billy

Sisi394
Sisi394
30.01.2020 3 z 5

Nemam rada kratke pribehy, prave proto mam rada Kinga. Povidky nejsou spatne, ale ja se potrebuju zacist a kdyz se zactu uz to konci.

anez66
anez66
25.01.2020 5 z 5

Pan King mě stále překvapuje. S každou další knihou, po které sáhnu, se do něj víc a víc zamilovávám. Několik povídek mě zasáhlo neskutečnou silou a není žádná šance, že bych je někdy v budoucnu dostala z hlavy.

Anna 13
Anna 13
16.12.2019 4 z 5

Neskutečný čtrnáctidenní zážitek...

Pan King vás unese do úplně jiných světů, které opravdu stojí za to poznat. Stojí za to se z nich ponaučit, popřemýšlet o nich, pokochat se jimi, užít si atmosféru a nechat ji na sebe plně působit.

Povídky je třeba si umět vychutnat, jak sám King vždy ve svých předmluvách a úvodech zdůrazňuje. Proto jsem si je pečlivě vybírala a nechala se jimi políbit... Některé vyšuměly, ale většina z nich ve mně stále přebývá. Další z nich mě možná brzy opustí, ale povídky jako Ur, Duna, Posmrtný život, Morálka nebo Nekrology ve mně asi zůstanou napořád. Jsou to skvosty, nad kterými žasnu.

Tato sbírka je hororová, ale poprvé mě King spíše nutí přemýšlet a filosofovat než se bát. Což je úchvatné. Je to nové a prostě... báječné.
Bazar zlých snů je opravdu příhodný název, neboť každá jednotlivá povídka bude vaše noční můra.

Stephen King je Bůh, je to král, vládne literární atmosféře.

Navždy v mém srdci... Děkuji, za všechna čtenářská odpoledne s Vámi, mistře. Večer a v noci si na Vás netroufám. Tak moc dobrý jste...

terimila
terimila
09.11.2019 3 z 5

Špatný to nebylo, četlo se to fajn, pár výpisků do knížky úryvků jsem si pořídila... potud dobrý. Ale... nic z toho mi neutkvělo, což u Kinga je tak trochu zklamání. Jeho dobrá povídková knížka se pozná tak, že z toho něco i po delší době ční, připomíná se, děsí a vrací se to znovu a znovu. Tady taková vyčnívající špičatá perla scházela, takže jen průměr. Ale nejsou tři hvězdy jako tři hvězdy. Zatímco u někoho znamenají, že mě dobrá knížka něčím pekelně s*ala (například čínská trilogie od Petera Maye, jako příklad z poslední doby), tak u někoho je to příznak toho, že to byla dobrá knížka, ale autor umí mnohem, mnohem, mnohem líp, což je Váš případ, Sai Kingu. Holt na hvězdné autory jsem přísnější. :-)

okeey
okeey
17.10.2019 5 z 5

Stephen King je bez pochyb mistr svého ,,řemesla" a jeho tvorbu buď milujete nebo nemusíte, nic mezitím není. Tato kniha je souborem povídek, ze kterých Vám, velmi pravděpodobně, půjde mráz po zádech stejně jako mě. Kniha je psána velice čtivě a srozumitelně, jediné co mě osobně mrzí je, že u některých povídek je useknutý konec, zajímalo by mě totiž co se dělo dál. Myslím si, že by některé povídky vydaly klidně na knihu. Takže ano, vřele doporučuji.

Metla
Metla
07.10.2019 4 z 5

Relativně nevyrovnaná povídková sbírka, kde to nejslabší prezentují Kingovy básně, naštěstí nechybí také několik silných příběhů. Za sebe bych vypíchla tajemnou "Dunu", deprimující "Letní bouři" nebo nejhororovější kousek "Míle 81". Tématicky je "Bazar zlých snů" různorodý, mírně převažují všemožná (většinou povedená) lidská dramata bez nadpřirozených prvků.
Vysoce nadprůměrného zboží bych v tomto bazaru ráda viděla víc, což ovšem není důvod nespokojeně mrmlat. Jde o další z Kingových knih, které bych v telecích letech neocenila; ve věku silně pokročilého mládí ji hodnotím chvalitebně. K jednotlivým povídkám (snad) dodám komentáře. 75%

oněg_evženin
oněg_evženin
20.09.2019 2 z 5

Stephen King mi nikdy stylem jeho psaní nesedl a dle mého (jistě zcela subjektivního) soudu jde o přeceňovaného autora, který má nepochybně velké znalosti psychologie, religionistiky a historie, bohužel tyto znalosti neumí dostatčně vyjádřit slovy a drží se jednoduchých vět, které působí poněkud stroze. Obecně mu nelze upřít schopnost psát srozumitelně a vytvořit dějovou linku, ve které není jednoduché "ztratit nit". Napínavost je také jedna z Kingových předností. Kde však všechny jeho kladné vlastnosti jako spisovatele selhávají je již samotný námět povídky, který je ve většině případů nesmírně přehnaný. Jistě lze namítnout, že se jedná o horový žánr s přesahem do fantasy, ale i tento žánr má své hranice. Někdy zkrátka cítíme, že už je to příliš (viz. Míle 81) a já se zkrátka tohoto pocitu u Kinga zbavit nedokážu. Vyčnívá pouze povídka Ur a snad Letní bouře.