Bazar zlých snů

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 3.9677

Povídky a novely 13.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams, 2015

Kniha Bazar zlých snů

jprst

Dobrá povídková kniha, ale jak to už u těchto knih bývá, některé povídky nadchnou, některé spíše zklamou. Mezi ty první bych za mě uvedl především: Míle 81, Zlý chlapeček, Duna, Letní bouře, naopak mě docela zklamaly: Pod psa, Tommy, Blokáda Billy. Zajímavým zpestřením jsou autorova vyjádření, co ho k napsání jednotlivých povídek vedlo.

veronika4001

Byla to moje první sbírková kniha od Stephena Kinga, půjčená v knihovně. Nadšeně jsem si ji půjčila s vědomím, že se do ní začtu jako do Kingového TO. Jedna povídka za druhou, všechny pěkně napsané, ale tak nějak očekávatelné. Příznak strachu tam byl, ale důsledkem nebylo, že bych se bála podívat se pod postel, nebo jít do vedlejší místnosti či na WC. Chtělo to něco víc, něco co je symbolické pro Kingovo TO, ale co je zároveň kratší, tedy povídkové a textově i co do kvality obsahu hutnější, nakřáplé ne mrazivou, ale přímo mrznoucí atmosférou, napětím, tajuplnem a rychlým spádem děje na teď a nadoraz.

ArwenAragorn

60%

Tuto sbírku povídek jsem si přečetla znovu a musím říct, že je podle mě opravdu jen lehce nad průměrem. Byly tam povídky, které se mi líbily hodně, ale i hodně takových, které se mi nelíbily.
Nejlepší povídky: Míle 81, Nekrology, Pod psa, Letní bouře, Opilé rachejtle (u té jsem se fakt pobavila)
Dobré povídky: Zelený bůžek agónie, Blokáda Billy, Zlý chlapeček, Duna, Batman a Robin mají spor
Přestože tato sbírka není nejlepší ze sbírek povídek od autora, přečetla jsem si ji moc ráda. A ještě musím napsat, že je super i obálka.

666Jitka

Kniha se mi dobře četla - každá povídka z jiného soudku a to mi vyhovuje. V úvodu každého kousku S.K. sděluje, kde našel inspiraci k jeho napsání. Kniha mi zpříjemnila několik pozdních večerů - někdy jsem se bála, jindy jsem byla napjatá a nebo jsem povídkou byla dovedena k zamyšlení ...

klaraj093
22.10.2020

Tyjo, jedna z mála knih co mě od Kinga nebavila.. Musím se k ní někdy vrátit a zkusit to znovu.

Kateline
17.10.2020

Opět skvělá kniha pana Kinga. Je pravda, že ne všechny povídky jsou krvavé, jak mnozí čekali, ale já jsem byla nad míru spokojená. Povídky byly na druhou stranu hodně na zamyšlení. O morálce, hodnotách, posmrtném životě, svědomí, o tom co je správné a co ne. Mé nejoblíbenější: Míle 81, Duna, Morálka, Ur, Pod psa, Zelený bůžek agonie, Opilé rachejtle a Letní bouře.

Arkagas
03.10.2020

Bazar zlých snů je netypicky, ale i typicky Kingovská kniha. Najdeme zde povídky, které jsou prostě mistrně zpracované a "Kingovština" je tady naprosto jasná, beze sporu. Na druhou stranu jsou v této knize i povídky, do kterých bych nikdy neřekla, že jsou z pera Kinga. Téma posmrtného života, vymítání nemoci, ale i neštěstí a odhodlání raději zemřít. K tomu navíc povídka, kde se dostáváme do deštného pralesa, kde se objevují duchové mamutů a slonů a chrání chrám.. waw, děkuji za tuto knihu, přesvědčila jsem se u ní, že i když známe Kinga v jeho klasické podobě, nedivila bych se, kdyby po jeho smrti vyšly romány, do kterých bychom nikdy neřekli, že je napsal sám. Naprosto mě dostala povídka Ur (dlouho nebudu uvažovat nad koupí čtečky), ale další, které mě chytly za srdce jsou: Duna, Zlý chlapeček a samozřejmě Míle 81.

Mayaku
31.08.2020

Povídka patří k mým nejoblíbenějším žánrům a povídky od Stephena Kinga jsem vždy ve svém pomyslném žěbříčku řadila značně vysoko. Můžu i s klidem říci, že jeho povídky mě oslovují o ždibíček více, než jeho romány. S touto sbírkou jsem ale měla problém a docela jsem se nadřela, než jsem ji dorazila do konce. Nevím, zda mi zastřešující téma celé knihy obecně nesedlo, nebo zda to bylo stylizací a pointováním jednotlivých povídek, ale většina textů mě poměrně zklamala a byla z mého pohledu hluboko pod standardní úrovní mistra Kinga. Za nejlepší považuji povídky Duna a Zlý chlapeček, které byly vyloženě skvělé. Rovněž mě potěšila Letní bouře, Nekrology a Ur. Zbývající texty byly docela průměrné a některé bohužel vyloženě nudné. O dvou "básních", u nichž těžko říci, zda nefungují a priori samy o sobě, či v důsledku překladu, radši ani nemluvě.