Bazar zlých snů

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279740/bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 4559

Povídky a novely (13.)

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams (2015)

Kniha Bazar zlých snů

Stanas513

Povídky plné hrůzy a napětí s předmluvou autora, co ho přivedlo k napsání právě tohoto příběhu.

ArwenAragorn

Tentokrát o něco slabší povídky.

Burinkacdbd

Nerada hodnotím povídkové knihy, protože logicky se vždy najde povídka lepší a povídka horší. Já povídky z této knihy rozdělím do tří kategorií:
1) velmi dobré
2) ujde to
3) nelíbily se mi
ad 1) Duna, Opilé rachejtle, Zelený bůžek agonie, Nekrology, Míle 81
ad 2) Herman Wouk stále žije, Pod psa, Pan Mňamka, Letní bouře
ad 3) Premium Harmony, Batman a Robin mají spor, Zlý chlapeček, Smrt, Kostnice, Morálka, Posmrtný život, Ur, Blokáda Billy, Tommy, Ten autobus je jiný svět
Přečteno: srpen 2017

bukiet

Poměrně vyzrálá sbírka povídek autora pozdního věku, v nichž mnohdy smrt již nestraší svou náhlou přítomností, ale uklidňuje svou nevyhnutelností. Z hlediska Velkého cyklu Temné věže je důležitá jen povídka Ur, patřící ovšem k nejlepším ve sbírce, která má jistou návaznost na cyklus, neboť pracuje s ústředním tématem cyklu, tedy s alternativními světy. Temná věž tam někde ve Středosvětě stojí a spojuje všechny reality.
Cesta k Temné věži:
1. Temná věž I: Pistolník
2. Přemístění – povídka (Temné vize)
3. Dračí oči
4. Temná věž II: Tři vyvolení
5. Svědectví
6. Talisman
7. Temná věž III: Pustiny
8. Nezbytné věci
9. Temná věž IV: Čaroděj a sklo
10. Prokletí Jeruzalémské – povídka (Noční směna)
11. Prokletí Salemu
12. Na dobrou noc – povídka (Noční směna)
13. Mlha – povídka (Mlha)
14. To
15. Nespavost
16. Rose Madder
17. Beznaděj a Strážci zákona
18. Všechno je definitivní – povídka (Všechno je definitivní)
19. Pytel kostí
20. Sestřičky z Elurie – povídka (Všechno je definitivní)
21. Temná věž IV ½: Závan klíčovou dírkou
27. Temná věž VI: Zpěv Susannah
28. Temná věž VII: Temná věž
29. Temná věž I: Pistolník
30. Puls
31. Ur – povídka (Bazar zlých snů)
32. Dallas 63

Bibisp

Další povídková od Kinga. No tentokrát mě bavila ještě méně než Všechno je definitivní. Půlka super a půlka nudila. Nejlepší příběhy Duna,Pod psa a Letní bouře.

Trolice
23. dubnaodpad!

Nedočteno, nuda...

verjan2

Kingova nejslabší kniha povídek. Nejlepší byly Ur a Nekrology.

Daduna

Většině knih od S.Kinga dávám 5 z 5,ale některé povídky mě moc nenadchly a proto ta čtyřka.