Bazar zlých snů

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/279740/bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 3.9609

Povídky a novely 13.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams, 2015

Kniha Bazar zlých snů

n.ezn.amy

King je pro mě prostě Pan spisovatel a povídky má neméně dobré jako jeho romány. Hlavně co na něm oceňuju, že se nevykrádá a že prakticky všechny jeho povídky, jsou vážně dobré. Za mě skvělá Blokáda Billy

Sisi394

Nemam rada kratke pribehy, prave proto mam rada Kinga. Povidky nejsou spatne, ale ja se potrebuju zacist a kdyz se zactu uz to konci.

anez66

Pan King mě stále překvapuje. S každou další knihou, po které sáhnu, se do něj víc a víc zamilovávám. Několik povídek mě zasáhlo neskutečnou silou a není žádná šance, že bych je někdy v budoucnu dostala z hlavy.

Anna 13
16.12.2019

Neskutečný čtrnáctidenní zážitek...

Pan King vás unese do úplně jiných světů, které opravdu stojí za to poznat. Stojí za to se z nich ponaučit, popřemýšlet o nich, pokochat se jimi, užít si atmosféru a nechat ji na sebe plně působit.

Povídky je třeba si umět vychutnat, jak sám King vždy ve svých předmluvách a úvodech zdůrazňuje. Proto jsem si je pečlivě vybírala a nechala se jimi políbit... Některé vyšuměly, ale většina z nich ve mně stále přebývá. Další z nich mě možná brzy opustí, ale povídky jako Ur, Duna, Posmrtný život, Morálka nebo Nekrology ve mně asi zůstanou napořád. Jsou to skvosty, nad kterými žasnu.

Tato sbírka je hororová, ale poprvé mě King spíše nutí přemýšlet a filosofovat než se bát. Což je úchvatné. Je to nové a prostě... báječné.
Bazar zlých snů je opravdu příhodný název, neboť každá jednotlivá povídka bude vaše noční můra.

Stephen King je Bůh, je to král, vládne literární atmosféře.

Navždy v mém srdci... Děkuji, za všechna čtenářská odpoledne s Vámi, mistře. Večer a v noci si na Vás netroufám. Tak moc dobrý jste...

terimila
09.11.2019

Špatný to nebylo, četlo se to fajn, pár výpisků do knížky úryvků jsem si pořídila... potud dobrý. Ale... nic z toho mi neutkvělo, což u Kinga je tak trochu zklamání. Jeho dobrá povídková knížka se pozná tak, že z toho něco i po delší době ční, připomíná se, děsí a vrací se to znovu a znovu. Tady taková vyčnívající špičatá perla scházela, takže jen průměr. Ale nejsou tři hvězdy jako tři hvězdy. Zatímco u někoho znamenají, že mě dobrá knížka něčím pekelně s*ala (například čínská trilogie od Petera Maye, jako příklad z poslední doby), tak u někoho je to příznak toho, že to byla dobrá knížka, ale autor umí mnohem, mnohem, mnohem líp, což je Váš případ, Sai Kingu. Holt na hvězdné autory jsem přísnější. :-)

okeey
17.10.2019

Stephen King je bez pochyb mistr svého ,,řemesla" a jeho tvorbu buď milujete nebo nemusíte, nic mezitím není. Tato kniha je souborem povídek, ze kterých Vám, velmi pravděpodobně, půjde mráz po zádech stejně jako mě. Kniha je psána velice čtivě a srozumitelně, jediné co mě osobně mrzí je, že u některých povídek je useknutý konec, zajímalo by mě totiž co se dělo dál. Myslím si, že by některé povídky vydaly klidně na knihu. Takže ano, vřele doporučuji.

Metla
07.10.2019

Relativně nevyrovnaná povídková sbírka, kde to nejslabší prezentují Kingovy básně, naštěstí nechybí také několik silných příběhů. Za sebe bych vypíchla tajemnou "Dunu", deprimující "Letní bouři" nebo nejhororovější kousek "Míle 81". Tématicky je "Bazar zlých snů" různorodý, mírně převažují všemožná (většinou povedená) lidská dramata bez nadpřirozených prvků.
Vysoce nadprůměrného zboží bych v tomto bazaru ráda viděla víc, což ovšem není důvod nespokojeně mrmlat. Jde o další z Kingových knih, které bych v telecích letech neocenila; ve věku silně pokročilého mládí ji hodnotím chvalitebně. K jednotlivým povídkám (snad) dodám komentáře. 75%

oněg_evženin
20.09.2019

Stephen King mi nikdy stylem jeho psaní nesedl a dle mého (jistě zcela subjektivního) soudu jde o přeceňovaného autora, který má nepochybně velké znalosti psychologie, religionistiky a historie, bohužel tyto znalosti neumí dostatčně vyjádřit slovy a drží se jednoduchých vět, které působí poněkud stroze. Obecně mu nelze upřít schopnost psát srozumitelně a vytvořit dějovou linku, ve které není jednoduché "ztratit nit". Napínavost je také jedna z Kingových předností. Kde však všechny jeho kladné vlastnosti jako spisovatele selhávají je již samotný námět povídky, který je ve většině případů nesmírně přehnaný. Jistě lze namítnout, že se jedná o horový žánr s přesahem do fantasy, ale i tento žánr má své hranice. Někdy zkrátka cítíme, že už je to příliš (viz. Míle 81) a já se zkrátka tohoto pocitu u Kinga zbavit nedokážu. Vyčnívá pouze povídka Ur a snad Letní bouře.