Tupoun

Profil

Poslat zprávu

statistiky

Aktivní:26. června v 18:04·poprvé 18.10.2020
Body:61
Palce: 145 za komentáře ·9 ostatním
Hodnocení v bazaru: 0/0

Kdo jsem

Mám dojem, že jsem v životě musel přečíst už tisíce knih. Pamatuji doby, když jsem začal už jako dítě chodit do knihovny závodního klubu podniku, kde pracoval můj otec, a pak už to byly a dodnes jsou veřejné knihovny. Pamatuji doby, kdy jsem si objednával knihy na Slovensku, protože za komunistů vydávali lepší tituly (stejně jako hudební LP) a díky tomu dodnes nemám problém zhltnout dobrou knihu v jazyce, kterému již pomalu přestáváme rozumět.
Pamatuji doby, kdy autor myslel na finanční úspěch stejně jako dnes, ale nedělal to způsobem, že jeden příběh znamená minimálně tři knihy. Pamatuji si, jak jsem tvrdil, že bych z elektronické knihy nemohl mít požitek a dnes, když otevřu papírovou knihu, tak při otáčení stránky klepu alespoň prvních deset stran na prostředek pravé strany listu :-)
Jsem nesmírně rád, že toto všechno pamatuji, protože mám dnes obrovskou fantazii, jsem nejlepší režisér filmů, které se odehrávaly při čtení v mé hlavě, nehláskuji, nezaškobrtávám a neříkám za každým druhým slovem jakoby, nehledám slova pro vyjádření pocitů a určitě, dokud mě nenavštíví strýček Alzheimer, nenapíšu ve slově jestli ypsilon. Kniha mě donutila chovat se tak neslušně, že nejen, že čtu při jídle, ale jím s knihou v poloze římského patricie, což je maximální pohoda pro čtení i futrování. Narozdíl od mnoha ostatních nesnáším vysedávání s knihou v oné malé místnosti...