Nasterea

Druhý návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo… Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou? Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Ti, kteří kdysi něco věděli, jsou už dávno mrtví. A ti, kdo se na druhou stranu vydali, se nikdy nevrátili. Ilan ví, že jí nikdo nepomůže. Ocitla se sama a bez ochrany bojovníků. Je sice sklenař, kterým nasterey neubližují… bude to však stačit k přežití?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410344/nasterea-8G0-410344.jpg 4.2648

Kniha Nasterea

šneki
dnes

Návrat do světa byl fajn, ale z Nasterey je docela poznat, že je to takový mezi díl. Celá kniha je jen o řešení hádanky a jinak se toho tolik nedělo. Sice jsem dávala rereading, takže dlouhou pauzu vinit nemůžu, ale dělalo mi problém se občas začíst, protože mě to místy prostě nezajímalo. Snad to další díly zase zvednou.

Handis
dnes

Po predchozich dilech zklamani.

KristinTj
předevčírem

Při čtení třetího dílu už se koušu do paty. K pokračování mě nutí seriálový syndrom - chci vědět, jak to dopadne. A také proto si neodpustím ani zbytek série. Za mě by mohly být všechny dosud napsané díly zkrácené do jedné knihy, příběh by se vyčistil od balastu a zbytečných zamotávek. Druhá věc, kterou nedokážu spolknout, je neuvěřitelnost - nelogické a nesmyslné drobnosti, co nefungují, i když přijmu, že se pohybujeme v postapo. Přesto děkuji autorce za originalitu a krásu světů jejích knih.

Eva88
předevčírem

Paní Stehlíková, Vy nám dáváte. :-) I přesto, že - jsem se chvilkama špatně orientovala, těžko se mně navazovalo na předchozí děj a ano, i pro mě byla první půlka knihy taková "nijaká". I přesto, že za mě byl tento díl nejslabší, tak se moc těším na pokračování, které určitě bude opět stát za přečtení. Poklona před Vaší fantazií a schopností vtáhnout do děje. Závěr knihy jsem opět zhltla na jeden zátah. :-)

HynekBee
předevčírem

Dávám 5 hvězdiček. Proč ne plný počet?

Do dvacáté kapitoly nás autorka seznamuje, co je "na druhé straně". A i když je tam pár napínavých momentů, tak mám pocit, že je autorka plně nevyužila. Příběh v této části na mě působil tak nějak ploše.
A tak , jak jsem psal výše, mě příběh chytil až po XX kapitole, kdy už to dostalo svou šťávu a příběh konečně dostal spád. A tak se budu zase těšit na další pokračování.

elenai

Zezačátku to byl těžký boj s Nastereou. Přiznám se, že jsem se absolutně neorientovala, jako bych předchozí díl snad ani nečetla. Rozsáhlý úvod, který měl skoro dvě stovky stran, mi kromě pár zajímavých informací o Nastereách, několika bolestných setkání a otravného Armina nic moc nepřinesl. Pak se konečně Ilan vrátila do známého prostředí ke známým tvářím a hnedle byla kniha čtivější. Posledních sto stran jsem zhltla na jeden zátah a přiznám se, že jsem se neubránilajistému smutku. Obvzlášt poté, co mi byli tak hezky představeni téměř všichni členové pětadvacítky, až jsem si je ještě víc oblíbila. Stehlíková v tomto díle přitvrdila - v počtu stran, poču smrtí a filosofii svého světa. Jsem zvědavá, jak bude pokračovat dál. Jen ať to prosím netrvá tak dlouho!

shadowhunter06

I třetí díl Nasterey mě naprosto nadchl. Kdybych měla srovnat s Fajou, mým nejoblíbenějším dílem série dosud, asi mi chyběl celkový vztah Pětadvacítky s Ilan. Přijde mi, že už je Ilan více na vážkách, co se týče jejího postoje k nížinám a sklenařům. Nevím proč, ale více se mi zamlouvá Ilan, která má blíže k nížinám než k Duvalskému pohoří, jelikož jsme všichni viděli, co s Ilan její náhlá moc nad duvaly udělala. K tomu se váže můj skeptický náhled na budoucí vývoj Ilaniny osobnosti. Ke konci se mi vůbec nelíbila Ilan, která jako by ztratila všechny emoce a šla za určitým cílem, který musí splnit.

I přes všechny obavy, kterými mě určité vývoje děje naplnily, se velmi těším na další pokračování! Myslím, že i Nasterea hrdě dostála předchozím dílům a pokračuje v úžasném příběhu Duvalského pohoří.

ikul

Zpočátku jsem byla úplně nadšená z příběhu Ilana, ale třetí díl mě zklamal. Nějak mě to nebavilo a ztrácela jsem se ve zmateném ději. Chyběla mi pětadvacítka. Jako by to ztratilo šťávu a také původní směřování příběhu.