Nasterea

Druhý návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo… Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou? Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Ti, kteří kdysi něco věděli, jsou už dávno mrtví. A ti, kdo se na druhou stranu vydali, se nikdy nevrátili. Ilan ví, že jí nikdo nepomůže. Ocitla se sama a bez ochrany bojovníků. Je sice sklenař, kterým nasterey neubližují… bude to však stačit k přežití?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410344/big_nasterea-8G0-410344.jpg 4.21437

Kniha Nasterea

NikolaCer
předevčírem

Uz je další dil? To cekani nevydrzim..

Mergirus
předevčírem

Jaaaaj, já káča jsem si myslela, že to je poslední díl, a tak jsem si znovu přečetla předcházející díly, abych si připomněla děj. Úplně zbytečně. Za rok to budu muset absolvovat znovu? Ne že by ty knihy nebyly pěkné, ale přece jenom najděte čas na 1200 stran... Děj se víc a víc zamotal, místo abych našla odpověď na tu spoustu otázek. I tak se mi ale tenhle svět moc líbí.

HanaNov

Než jsem se dostala do příběhu, chvíli to trvalo, protože už jsem si nepamatovala detaily předchozího dílu. Nicméně pak už to byla parádní zábava. Strašně moc mě baví sklenařský svět a Ilan, některé postavy mě zklamaly, některé naopak překvapily, většina z nich se ale v každém ohledu chová naprosto nepředvídatelně.
Za mě se v tomto díle více otázek položilo, než vysvětlilo, takže já, která jsem si od Nasterey slibovala některé odpovědi, tak nejen že jsem se jich nedočkala, ale ještě přibyly další. Jsem zvědavá, jak chce toto autorka rozmotat. Na další díl se nicméně opravdu těším!

Charlie206

Moje nejoblíbenější série a autorka je naprosto geniální. Styl psaní, příběh, superrealisticky a detailně promyšlený svět a jeho historie. Už jsem četla potřetí a pokaždé mě série naprosto znovu nadchne, přečtu jedním dechem a vždy najdu TOLIK nových věcí. Neuvěřitelně mě baví jak všechno souvisí se vším, vše je úžasně projené,... DOKONALÉ!!️
Miluji Ilan, bojovníky, kde každý má svou naprosto přirozeně vykreslenou osobnost, která vyplyne ze situací. Svět sklenařů jsem si zamilovala, přestože je mnohdy krutý a nespravedlivý, je v něm TOLIK naděje (protože naděje je kolikrát to jediné,co člověku v Duvalském pohoří zbude).
Sklenařský svět ale i nížiny skrývají mnoho nebezpečných tajemství, která Ilan postupně odhaluje a jak sama autorka píše "jakmile bude odhaleno jedno tajemství, další budou pokračovat". Ve třetím díle se jich pár odhalilo, ale (už klasicky) jich ještě mnoho přibylo.
Těším se na další díly, kde se snad dočkáme více odpovědí na nekonečné množství otázek kolem tohoto světa z budoucnosti, částečně zamrznutého ve středověku, který kontrastuje s futuristickými městy pod mořem, které jsou zde také.
Nasluchač má rozhodně čtenářům, co předat a věřím, že jim nedá spát. Já osobně NUTNĚ potřebuji pokračování!!!

Šárka_D

Třetí díl se opět četl skvěle, musím ale přiznat, že ve všech těch sklenařských tajemstvích jsem se poněkud ztratila, takže pro mě byl konec trochu zmatený. Scéna s Ernem - top. Před vydáním čtyřky si budu muset sérii přečíst znovu, abych si vše osvěžila. A postřehla jsem tam snad náznak zrodu romantického pouta, hm? :)

judith141

Nejdřív jsem chtěla ubrat dvě hvězdičky, děj byl hodně zdlouhavý, určitě by se dal zkrátit. Ale když jsem četla poslední třetinu, naznala jsem, že to podrobné popisování autorky bylo vlastně potřeba. Díky tomu byl pro mě konec pochopitelný. No a teď můžu jen čekat, až bude další pokračování. Tak šup, šup, to čekání bude strašné:-)

s1ombrehimawari

Výrazně slabší díl, který měl problémy s tempem. Stále obdivuju dynamiku mezicharakterovou, ačkoliv jsem měla problém pár postav pochopit a chci aby se jejich chování vysvětlilo. Trochu mě mrzí, že Ilan je stále naivka a nechá si všechno nabulíkovat.

sestricka1

třetí díl byl daleko slabší než první dva, které mě doslova pohltily. Ale propracovanost a složitost děje a to, že se v něm sama autorka neztratila, chce jen velký obdiv. Bohužel, pro mě bylo všechno hodně překombinované a existence tolika neznámého a nevysvětleného bylo až zbytečné. Možná v dalších pokračováních se děj zase začne rozplétat.