Nasterea přehled

Nasterea
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410344/bmid_nasterea-8G0-410344.jpg 4 1996 1996

Naslouchač série

< 3. díl

Druhý návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo… Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou? Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Ti, kteří kdysi něco věděli, jsou už dávno mrtví. A ti, kdo se na druhou stranu vydali, se nikdy nevrátili. Ilan ví, že jí nikdo nepomůže. Ocitla se sama a bez ochrany bojovníků. Je sice sklenař, kterým nasterey neubližují… bude to však stačit k přežití?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nasterea. Přihlašte se a napište ho.

iskovsky
včera 2 z 5

Prisámveru ... raz budem spisovateľ a naschvál budem písať trilogie s debilným koncom... keď vidím tak vysoké hodnotenie, tak na novú chladničku zarobím určite... a možno aj s mrazákom...

Honey0105
19.06.2024 2 z 5

Tak teď vůbec nevím, kam jsem se to dočetla. První díl byl skvělý, druhý byl maličko slabší, ale pořád to byla paráda, ale trojka? Tady mi to nesedlo už samotného začátku. Ilan mi v předchozích dílech nevadila, ale tady mi byla protivná ihned. Navíc její neustálé opakování sprosté fráze bylo iritující. V přechozích dílech jsem tuhle větu nepostřehla a teď tu najednou byla snad na každé stránce. V některých událostech jsem se motala, ale neměla jsem ani chuť pasáže poslouchat znovu. Konec byl ulítlý. Takovéhle zklamání jsem tedy nečekala. Skoro ale doufám, že se objeví ještě pokračování, které třeba vylepší reputaci takhle špatně zakončené trilogii. Jediné, co na tomto dílu mohu pochválit je audio verze, kterou znovu hezky namluvila Jitka Ježková.

Massák
15.06.2024 4 z 5

První dva díly byly naprosto epické, ve třetím už to skřípalo, postavy se nám tam motají, popravdě sem chvílema nevěděl, kdo je kdo ( na druhou stranu, trpaslíky z Hobita sem si taky nepamatoval) a tady jich je dokonce 25, český "Pán Prstenů" z toho asi pro mě nebude, ten konec nekonec byl vyloženě ujetý a jestli bude chtít autorka ještě někdy napsat další díl, bude muset protagonistce Ilan dát nějaký charakter, tady ta postava je jen tažená dějem a ještě k tomu s výbavou deus-ex-machina.

všechny komentáře

Související novinky (12)

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

10 právě čtených knih podle uživatelů (říjen)

15.10.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (8)

Zamilovaní si nikdy neuvědomují, co se kolem nich děje. Jejich svět je vymalován jinými barvami a nebezpečí vypadá jako přívětivá oáza v poušti.

Takhle se odhalují tajemství, napadlo mě. Pod rouškou tmy a za ticha. Ne za denního světa a jásotu davů.

Konečně pořádná noc a to sklenařský smrádě to musí celý po..kazit, spustil Gerard. Nevím, proč jste tak naštvaní, zahlásila jsem. Všichni jste se probudili vedle krásných žen, Erno dokonce rovnou vedle tří. Jenom já jsem měl po ránu v pokoji jeho. Loupla jsem očima po smrdutém starci. Jsi prostě smolař, Ilane, odpověděl se smíchem Erno.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Nasterea v seznamech

v Přečtených2 664x