Faja

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342817/faja-6oQ-342817.jpg 4.9297

Naslouchač (2.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host

Aniday
včera

... pokud šlo autorce o to, abych napětím a zvědavostí pozbyla klidného spánku do doby, než vydá další díl, tak se jí to rozhodně povedlo!

Oveczky
předevčírem

Jak mi se nechtělo dočítat poslední stranu a vědět, že na další díl si budu muset počkat!
Kouzelně (ne)uvěřitelná knížka, jejíž čtení jsem si opravdu moc a moc užívala.

Je to opravdu perfektní kniha, která podle mě předčila i první díl Naslouchač. Opravdu strhující!

Allla9

Pro mě je paní Petra Stehlíková nejlepší spisovatelka, kterou jsem v poslední době objevila. Skvělá kniha. Těším se na pokračování.

milare

Skvělé pokračování Naslouchače, přečetla jsem to jedním dechem. Doufám, že už brzo vyjde díl třetí, už se nemohu dočkat.:-) Autorka na svém FB píše že třetí díl se bude nejspíš jmenovat Nasterea, takže se asi můžeme těšit na rozluštění tajemství, co vlastně se děje na druhé straně pohoří Duval... V knize je spousta otázek z Naslouchače zodpovězena, ale ještě více jich pokládá, takže zřejmě můžeme očekávat, že příští díl opravdu bude stát za to.:-)

misaC

Příběh mě zcela pohltil - škoda, že ještě není další díl. Vztah mezi Ilanem a kapitánem se perfektně rozvíjí a moje sympatie má i Vargas. Celkově jsem ještě nadšenější než u prvního dílu. Jen tak dál !

Ketkaket

Faja slovo o čtyřech písmenech, ale za nim se skrývá neuvěřitelně poutavý a napínavý příběh, který je stejně čtivý jako první díl. Myslím, že sama autorka je takový naslouchač, neboť svět a děj, který se ji podařilo stvořit, je famózní a někdo ji ho musel našeptat. Za mě se tento příběh se stane klasikou fantasy. Říci, že se těším na další díl ani, zdaleka nevystihuje pocity které mám. Takže kdo váha, čtěte a těšte se. :-)

ditul

Byla jsem zklamaná, když jsem se ocitla na poslední straně.. Tak napínavý a úžasný příběh jsem už dlouho nečetla.. Už aby byly další díly..

Electricman37

Stejně jako u prvního dílu, jsem z knihy nadšený. Přestože začátek v nížinách mě až tak nechytl, o to víc jsem si užil část v Duvalském pohoří. Kniha ale než aby dávala odpovědi, spíš dává další otázky, a proto se už nemůžu dočkat dalšího dílu.

Danielka001

Jsem nadšená.priznam se,v půlce jsem knihu odložila a nechávala "se" uležet. (Jsem za to ráda,kniha mi vydržela prostě déle. Zbytek jsem zhltla jedním dechem. Paní Stehlíková má respekt (určitě nejen můj) a uznání,je výborná,na současné knižní scéně si troufnu říci že jedinečná. Velice děkuji a těším se na další díl.

megan89

Myslím, že se jedná o nejlepší knihu (knihy, i s 1. dílem) svého žánru, kterou jsem za poslední roky četla. Smekám a bedlivě vyhlížím pokračování. Prosím prosím, kdy už bude?

Viviana-Mori

Tak jsem dočetla a mám depresi. Další díl v nedohlednu a mrzí mě, že to skončilo. Opravdu krásný příběh, úplně jiný, než ostatní fantasy. Neumím to správně popsat. Budu jen doufat, že dílů bude ještě více. Chtěla bych v tomto příběhu strávit mnohem více času. Víc k tomu asi nezvládnu napsat.

brodequin

Když jsem si kupoval Naslouchače, netušil jsem, že se dostanu do fáze, kdy skončím druhý díl a budu toužit po dalším. Líbí se mi, že spisovatelka stále udržuje čtenáře v napětí a stále si schovává nějaké to tajemství. Tedy, tajemství si tedy schovávají především postavy a v tomto díle přibudou další a další. Moc se těším na další díl, až budu opět cestovat Duvalským pohořím společně s Ilan a Pětadvacítkou!

KAREL6725

Kniha roku 2017 . Prosím další díl, tohle je knižní skvost. Komentáře mluví jasně všichni jsou nadšeni , tak co napsat víc. Poděkovat paní Stehlíkové , za ten nádherný příběh a přát si , aby ji vydrželo její nadání psát tak krásné příběhy a aby brzo vyšel další díl.

groula

Snad ještě lepší než první díl...
A teď honem, kdy bude třetí :-)

JustWomen

Kdo nečetl, neuvěří, že lze něco takového napsat. Do detailů promyšlené fungování fantasy světa, napětí, romantika, zvraty, krásný příběh. Jsem pyšná na úroveň české fantasy. Kdyby tohle někdo zfilmoval ...

Schullerka

I druhý díl Naslouchače se četl jedním dechem. Autorka si s dějem vyhrála a nic neuspěchala, za což jsem opravdu ráda. Čtenář může postupně nasávat atmosféru a poznávat jednotlivé postavy. K čemuž se váže moje další obrovská pochvala autorce, že jednotlivé členy pětadvacítky představuje pomalu a stále připomíná jejich charakteristiky, protože jinak bych si opravdu neměla šanci zapamatovat 25 různých postav. I já doufám, že se nejedná o trilogii, ale že knih bude mnohem více. A taky doufám, že se co nejdříve dočkáme třetího dílu. :)

makke

První díl přečten za středeční noc, druhý díl přečten za čtvrteční noc... jediným problémem tedy je, že nemám co číst v pátek. Stavím se tedy do řady nedočkavých a dychtivě budu očekávat vydaní dalšího dílu.

Dadula118

ježíš,kdy bude další díl?nutně ho potřebuju:-(
výborná knížka,skvěle napsaná,prostě )úžasný..

ivana.sk

Úžasná kniha.. jak já zvládnu to čekání na další díl? Tak výbornou fantasy jsem dlouho nečetla.

ewi

opat vyborne, myslim, ze este lepsie a akcnejsie ako 1. diel. Pacila sa mi i cast knihy v nizinach, no je pravda, ze s navratom do Duvalskeho pohoria kniha nabera grady. Skutocne vynimocny pocin v oblasti ceskej fantasy, a ako ostatni netrpezlivo ocakavam dalsi diel, resp. diely ( dufam i vo viac pokracovani ako trilogiu..)

adela3429

Div jsem se nepočůrala nadšením. Sakra, to bylo tak dobré! Co dobré, naprosto výborné! Po přečtení Naslouchače by mě nenapadlo, že dokáže Petra Stehlíková napsat něco ještě lepšího, ale povedlo se. Faja je ještě lepší než první díl a hlavně druhá polovina knihy je nervy drásající. Ale co ten konec???!!! Fakt netuším, jak to čekání vydržím, zvlášť pokud se bude opět čekat víc než rok... Tohle je mučení čtenářů! :D

T.N.T

Na tuhle knížku jsem čekala velmi dlouho.A když jsem se jí konečně dočkala byla jsem nadšená.Při čtění jsem věděla,že se čekání vyplatilo. Kniha je velmi dobrá a je na ní vidět,že si dala autorka hodně záležet.Tuto knihu jsem četla více než desetkrát a i první díl jsem četla hodněkrát.První díl byl také dost dobrý a myslím si ,že kniha Faja očekávání všech hodně vyzdvihla.A také musím říct,že podle mě překonala spousty českých autorů a autorek.Hodně moc se těším na pokračování a rozhodně knihu doporučuji.

Klárai

Stejně skvělá, možná ještě o trošku lepší než první díl. Moc se těším na další pokračování. Paní Stehlíková je mojí nejoblíbenější českou autorkou.

YodaSoda

Úžasná kniha a ještě lepší pokračování. Takové to pokračování jsem opravdu nečekal. Nečekal jsem že bude tak úžasné, čtivé, že jsem chvilkama absolutně nedýchal. Nemůžu se dočkat na další díl a upřímně doufám, že nebudou ,,jen'' 3 knížky. Kvalita jde spíš každým dílem nahoru.

Drea

Na Faju jsem čekala více než rok, a tak jsem si čtení chtěla pořádně vychutnat. No, nepovedlo se. Bohužel to všechno nějak hrozně moc rychle uteklo...
Vlastně mám jen jedinou výtku. Někdy mi přišlo, že se autorka snaží vtěsnat do knihy příliš mnoho věcí. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více. Přesto patří Ilanin příběh k tomu nejlepšímu, co se urodilo v dnešní domácí literatuře a myslím, že s přehledem může konkurovat také zahraniční fantastice.
Osobně se nemůžu dočkat, až si dám po vydání třetího dílu čtenářský maraton.

P.S. Kapitán Joel se pomalu, ale jistě, zařazuje mezi mé nejoblíbenější knižní hrdiny!!!

Doli

Lepší jako první díl. Více akce, napětí, bližší seznámení s postavami, vyjasněny některé záhady, nová tajemství a nejlepší na všem - samotný konec. Nemohu se dočkat třetího dílu. Pro mě jedna z nejlepších fantasy/sci-fy knih za poslední roky, co jsem četl. Naposled mě takto nadchla Tufova dobrodružství. Kniha nemusí sednout každému, ale že by ji někdo nedočetl - to bych se divil. Čekání na příští díl bude - nesnesitelné.

JoH

Jen tak dál,jde Ti to skvěle

misa1110

Naprosto úchvatné!:) toto byla moje první česká fantasy a byla x krát lepší než zahraniční, kterou jsem doposud četla! Četbu jsem si neskutečně užila, nedalo se odtrhnout ani od jedné z knih. Neskutečné pocity a celkově skvěle propracovaný svět, oblíbila jsem si hodně postav z knihy a nemohu se dočkat dalšího dílu. Všem co váhají, zda si knihu přečíst, vzkazuji, že není nad čím!.)

malí

Přečteno jedním dechem do čtyř do rána. Myslím, že to mluví za vše. Kniha napovídá, že se máme na co těšit, tak snad nás paní Stehlíková nezklame a nenechá čekat moc dlouho.

Vedma

Ako som písala už pri prvom diele (Naslouchač), po dlhom čase ma nejaká kniha skutočne nadchla. Okolnosťami som bola donútená k tomu, najprv prečítať druhý diel (Faja) a až potom prvý (Naslouchač), ale napriek tomu po prečítaní základnej anotácie nebol problém sa zorientovať, príbeh ma chytil a už nepustil. A keď som si potom konečne prečítala Naslouchača a k Faja sa vrátila, bola som nadšená ešte viac, pretože mi samozrejme niektoré veci dávali už úplne iný význam. Jediná moja pripomienka je, že kým v prvom diele som tomu, že je hlavná postava ešte dieťa, bez problémov verila, v tom druhom mi jej správanie s detským vekom úplne neladí. Chápem, že dozrieva zážitkami, ale na to, čo má za celý svoj život za sebou, je na môj vkus odrazu miestami príliš trefná, drzá a skúsená. A som veľmi, veľmi zvedavá, kam mieni spieť rovina kapitán - Ilan. Tam, kde by som ich rada videla ja, to asi vzhľadom na vek nepôjde... V každom prípade sa neviem dočkať tretieho dielu a neprestávam na túto knihu myslieť, dokonca sa mi o nej aj sníva!!!