Faja

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342817/faja-6oQ-342817.jpg 4.81561
Série

Naslouchač 2.

Žánr
Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Host
více informací...


Nahrávám...

Komentáře (465)

Kniha Faja

Přidat komentář
PéťaH.
včera

Napínavá, velice čtivá kniha. Druhá v sérii. první díl byl ještě úžasnější....

Jeninas
včera

"Vykřičela bych si i plíce, kdyby měly být obětovány pro slovo, kterým začínal sám život."
Víte, co je super? Jak si v prvním díle myslíte, že sklenařské území je hrozné, že to není nic než zmar. Pak se seznámíte s nížinami a najednou se vám po těch smradlavých sklenařích stýská :+D. Protože lidstvo si vážně nezaslouží dlouhověkost. Ukřivdění obyvatelé nížin nezapomínají na svoji nenávist a vybíjí si ji na několikáté generaci sklenařů, kteří důvod sporu zapomněli už dávno. Zároveň ten, který to nejvíc zamotal, už je dávno někým jiným. Zjišťujeme, že nic není tak černobílé, jak by se mohlo zdát - a to miluju. Příběh se stal ještě vrstevnatějším, než jsem čekala. A ten konec? To je jasná pomsta za naříkání čtenářů nad zpomalením dynamiky v Naslouchačovi. Jsem natěšená na pokračování!

kyklop123
16. února

Super, rychlé pokračování které má spád. Škoda jen, že ještě není třetí díl :D.

kalache
16. února

...milé překvapení...

Adellll
16. února

Opět skvělé. Byla jsem k této sérii hrozně skeptická, myslela jsem, že to bude klasická young adult nebo fantasy knížka. O to víc jsem byla překvapená, když mě tahle série chytla a obě knihy jsem měla přečtené asi za 2 dny.

swixl
14. února

Faju jsem začala číst ihned po přečtení Naslouchače, a možná jsem měla pár dní počkat. Nechat v sobě první díl doznít. Nemohla jsem se chvilku vůbec začíst, ale když jsem se do děje konečně ponořila, nešlo to se odtrhnout. Konec mě úplně dostal až jsem ani nedýchala. Byl to zase ohromný zážitek. Těším se moc na pokračování.

Eva88
14. února

Pět hvězdiček je málo. Na jednu stranu nechápu, že jsem tuto sérii od paní Stehlíkové tak dlouho odkládala. Na druhou stranu jsem ráda, protože na další díl nemusím čekat 3 roky, ale "pouhé" 3 měsíce. :-) Těším se moc na pokračování. Jestli budou díly takhle gradovat, tak si při čtení budu muset nastavovat upomínky na nádechy a výdechy. Tak moc mě kniha Faja vtáhla do děje.

Alžbjeta
10. února

Druhý díl je stejně povedený jako první.

1 ...