Faja

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342817/faja-6oQ-342817.jpg 4.8486

Naslouchač (2.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host

wotana
včera

Nádherný příběh a ještě lepší než první díl. Strašně se těším na další díl.

Karimah

Nutně potřebuju další díl...

Belisima

Dočteno a musím uznat že tato knížka mě uchvátila. Když se mě někdo ptal o čem knížka je, tak jsem popsala knihu tak, že si klepal na čelo a to jako čteš dobrovolně? Popis totiž zní nesmyslně, ale příběh je velmi uvěřitelně napsaný, vžila jsem se do úžasné Ilan i do ostatních postav. Doporučuji každému kdo má rád Fantasy.

VerJer

Připravte se, že hned po dočtení vám bude po příběhu smutno. Faja je totiž snad ještě lepší než Naslouchač! Začtení se už netrvalo tak dlouho jako u prvního dílu, protože se člověk v pojmech k místech orientuje. Uměla bych si ale představit, že v knize bude mapa světa... Ilan je úžasnou hrdinkou a já se nemůžu dočkat, jaké zázraky nám ukáže ve třetím díle! Snad vyjde co nejdříve, protože zkrátka musím vědět, jak to bylo dál!!!

kaca3606

oproti prvnímu dílu byl tenhle hodně napínavý. Skvělé !!! i když začátek mi dal trošku zabrat :)

cace

Mně se to líbí. Napínavé, romantické, nápadité. V druhém díle jsem již byla kritičtější. Život v nížinách mě nenadchnul, zato Duvalské pohoří je fakt dobré. A to rozhodně nejsem cílová skupina.

Alee

Výborné pokračování už tak hodně dobrého prvního dílu, které nás zavede do naprosto originálního, živého, propracovaného světa. Zamilovala jsem si jak hlavní hrdinku, tak vojáky pětadvacítky, kteří jsou naprosto - omlouvám se, ale jinak to říct nejde - hustokrutopřísní. Navíc se nemůžu dočkat, až nám autorka odhalí další tajemství, která začínají vyplouvat na povrch. Jsem vážně zvědavá, kam se bude příběh ubírat, ale na druhou stranu je mi to v podstatě jedno, protože bych tuto sérii četla už jen kvůli úžasnému prostředí a postavám. Kdyby tato série měla alespoň pět dílů, vůbec bych se nezlobila. Naopak ;)

Mr.Elmo

Začátek se mi zdál dost táhlý. Stejně mě to ale zase pohltilo a nemůžu se dočkat dalšího dílu... :) Petra to umí moc dobře, nechávat čtenáře v napětí, přes všechna ta tajemství... :D
Někteří píšou, že se ztrácejí v nových pojmech a podobně. To mě nedělá problém. Asi jsem zvyklá ještě na horší popisy, kde si člověk musí dělat i zápisky, aby se v tom vyznal. Já to ale považuji u dobré knihy za plus. :)

Jordyz

Tato série mě opravdu pohltila. Jsem zvědavá jak celý příběh dopadne a pro zatím vůbec netuším, jaký by ten konec mohl být - a to mě baví!
Oproti prvnímu dílu měl tendo díl větší spád a plnější děj. Za mě určitě zlepšení a těším se na další!

Marcik7

teď jsem ji dočetla, takže co k tomu se dá říct - fantazie, fantazie, napětí, příběh, tajemství... moc se mi líbila, ač nejsem právě milovníkem tohoto žánru. Ale třetí díl si taky nenechám ujít.

bosorka

Druhá část Naslouchače jede v už projetých kolejích části první. Zase je lehce nevyvážená, přičemž začátek knihy je velice pozvolný, Ilan se seznamuje s nížinami a dozvídá se další "tajemství". Pak následuje v podstatě jedna akce za druhou, chvilkami bez nadechnutí. Pětadvacítka i Ilan jsou sice zranitelní, ale nejspíš nesmrtelní, přežívají i to, co zdá nevyhnutelné a popravdě mi to chvilkami i vadilo. Faja se mi četl vcelku dobře, ale přesto nevtáhl tolik jako Naslouchač. Na další díl jsem zvědavá, ale obávala bych se přílišné roztahanosti, pokud se do děje nevklíní třeba nějaká další rovina. Takhle, jak jde lineárně jen příběh Ilan s malými odbočkami, bála bych se, aby slibně rozjetý příběh nezřídl. 3 a 1/2*

asonka

úplně mě příběh pohltil,nemohu se dočkat pokračování

fair_isle

Už dobrou chvíli se snažím popsat mé pocity z knihy - prostě nemám slov, naprosto krásný příběh a ještě z pera tuzemské autorky. Fantasy, které je na světové úrovni a které by mělo být rozhodně přeloženo do dalších jazyků. Věřím, že by oba dva díly měly úspěch.....

harena

Po dlouhé době jsem zabrousila do říše pohádkové fantasy a bylo to pěkné. Pomalejší začátek, ale tak od poloviny knihy je příběh napínavější, akčnější, až je náhle konec. Co se děje s pětadvaceti bojovníky, zda přežijí i s kapitánem, co se stane s Ilan se dozvíme v dalším díle. Stručně řečeno je to milá, akční a čtivá fantasy a všem, kdo má tento žánr rád, se bude líbit.. Ale určitě doporučuji si přečíst nejprve první díl.

Hana62

U všech rezilských věží, já chci pokračování!!!!
Přečteno za pár dní, nemohla jsem se odtrhnout. Jsem nadšena, stejně jako u Naslouchače. Chválím slovník, smyšlené scenérie, přístroje apod. Opravdu doporučuji.

Marika Vanova

Jsem znovu nadšená a unešená příběhem. Potřebuju další díl.

Fanthea

Už je to nějaká doba co jsem naposledy četla tak skvělou knihu, která by byla plná akce a pro mě i hodně nečekaných věcí.

verca0013

Druhé díly většinou bývají ty horší.....tady přesný OPAK! Naprostá pecka! A ten konec?! Potřebuju další díl! :)

Leximort

Skvělá kniha, na níž si troufám aplikovat veškerou chválu, kterou jsem snesl na první díl. Příběh už více rozjíždí akci a odhaluje poctivě připravená tajemství. V něčem je linka celkem předvídatelná, jinde překvapí.

Negativní koment (viz níže) nechápu. Sci-fi antiutopie je v knize od počátku a akce se nějak rozjet musí. Člověk nemůže číst pořád dokola "předehru" :). Děj je podle mě rozvinut logicky a zároveň napínavě.

Archie

Po prvnim dilu, ktery me svym osobnejsim pristupem k fantasy nadchnul, prisel strmy sesup. Knihu jsem sotva docetl. Kde Stehlikova jemne davkovala emoce a roztomile rozvijela postavy, tam se pokousi o jakousi akcni scifi-fantasy michanici. Jakoby nevedela jak s dejem vubec nalozit a pribeh domyslela na koleni. Jeji pojeti scifi anti-utopie je navic krajne neduveryhodne a pusobi az amatersky lacine. Velmi slabe 3. Skoda, pribeh Ilan me v prvnim dile okouzlil. A radeji si jen ten prvni budu pamatovat.

unavensluncem

Jeste lepsi nez prvni dil. Otevreny konec je dost protivny, asi jako serial Hra o truny. Na treti dil si musime pockat.

LenkaKT

Dobré pokračování prvního dílu. Vytvářený svět je uvěřitelný, děj napínavý, dá se to nasát na dva nádechy. Nemá to už tu tajemnou sílu, protože některé příšery ze stínů a tajemství z minulosti už jsou odhaleny. Také už na konci nejsem tak naštvaná, že se skončilo v půlce věty, na další pokračování budu čekat s menší netrpělivostí.

dominika2585

Knihu jsem četla už před více než 3 měsíci, a myslela jsem si, že mě časem napadne nějaký pořádný komentář ke knize. Bohužel.
Stejně jako Naslouchače jsem i Faju hltala stránku po stránce a byla hodně překvapená, když jsem se dostala na poslední stránku. Doufám, že třetí díl bude stejně tak skvělý a snad se ho dočkáme co nejdříve.

Siwan

Druhý díl mě potěšil ještě víc než první. I hlavní postava se začala víc rozvíjet, takže za mě naprostá spokojenost. Snad vyjde třetí díl co nejdřív.

FuriosoR

Jsem naprosto spokojen! Vypravěčský styl Petry Stehlíkové mi sedí, oba díly neuvěřitelně předčily má očekávání. Postavy jsou velmi sympatické, je vidět jejich vývoj, ke konci jsem měl dokonce o některé strach, samotný konec byl TOP !
Nezbývá (ach jo), než si počkat na další díl, kde bychom se mohli dočkat (možná?) i o něco starší Ilan...
Já se už teď těším, věřím, že nás paní Stehlíková rozhodně nezklamete! :)

Vincenzoci

Stejné nadšení jako u Naslouchače, prostě bomba! Jen jednu věc postrádám a tou je mapa. V prvním díle bylo méně cestování, to se ještě dalo stíhat a orientovat se, ale tady už to bylo horší. Ale to je detail! :-)

Roux

Od Petry Stehlíkové jsem četla zatím pouze dvě knihy, ale zdá se mi, že je to velká chyba, kterou brzy budu muset napravit. Druhý díl série Naslouchač je stejně dobrý jako první, možná i o kapku lepší. Jediné co mě trápí je čekání na třetí díl, který určitě přibyde do mé knihovny.

MahtielM

Úžasná série, výborná knížka! Děj, postavy jsou velmi propracované a celkově krásně napsané. U mě se zařazuje tato série mezi mé nejoblíbenější. Jen to čekání na další díl bude dlouhé :/

Bomah

Luxusní kniha.... stejně jako Naslouchač

Marylaa

Kniha se mi líbila, stejně jako první díl. Ale ten konec, ten mi prostě vadí. Přesněji vadí mi to, že se, vzhledem k tomu, že pode všeho další díl ještě neexistuje, asi se nedozvím co bylo dál. Pro mně je to poučení: nečíst série, které ještě nebyly dopsány.