Faja

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342817/faja-6oQ-342817.jpg 4.81625

Naslouchač 2.

Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Host

Kniha Faja

včera

Dobře... Tohle byla naprostá pecka! Jeden z mála druhých dílů, který je ještě lepší než první. Miluji ten příběh, postavy a hlavně prostředí, ve kterém se všechno odehrává. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který si hned po vydání musím koupit. Jsem hrzoně moc zvědavá, jak se to celé ještě vyvine.

Eragones

Úžasné

paxie

Super! Žánr postapo mě normálně moc nebere, ale asi svůj názor díky této sérii přehodnotím. Srovnala bych to možná s Hunger Games. Faja je za mě ještě o level výš než Naslouchač, nezdržujeme se už tolik s představením základních informací o tomto světě, ale je tu více akce a přitom se navíc dozvídáme další střípky skládačky, poznáváme blíž jednotlivé bojovníky a i Ilan nám trochu dospívá a získává sebevědomí. Byť teda na konci jsem se trochu ztratila a moc nechápu, jak si to Ilan najednou všechno spojila - asi si budu muset pár závěrečných kapitol přečíst znovu. Stejně jako hodnotící přede mnou jsem teď nešťastná, že zatím nejsou další díly, resp. do vydání třetího už je to jen chvilka, ale jestli bude autorka pokračovat v nastavené laťce a v tomto tempu, tak teda fakt nevím, jak vydržím do vydání dalších dílů po přečtení třetího.

u_marketa

První věc, která mě potěšila, je, že v Ilan se konečně probouzí i něco jiného než všechny možné zázračné talenty pro práci se sklenitem. Dospívá, už skoro rok žije mimo velmi omezený svět, ze kterého vzešla, naučila se odkládat občas voal - i když stále jen kvůli dočasné změně identity - a nahlas taky řekla velmi mužnému muži, že je žena. Tolik moje ženské čtení. Samotný příběh by si ale dle mého zasloužil víc podrobností a hlavně větší roli pětadvacítky. Ilan je opět všechny přechytračila, čím dál víc zásadních vědomostí jim ani neříká, protože ona si s nimi koneckonců poradí a využije je líp. Tady bych si přála mužskou spisovatelskou ruku, aby z těch chlapů vymáčkla jejich potenciál. Pardon za ty stereotypy. Mně ale nestačí, že když se elitní bojovníci dostanou k nějakému boji, jsme o něm pouze informováni větou, že Ilan „slyší zpěv duvalů“. Trochu detailů prosím, ať ten příběh můžu prožít. Naopak kde by neškodilo detailů ubrat, jsou pasáže typu výměna turnulu, kde kniha připomínala technickou příručku, se spoustou výrazů vymyšlených právě pro tuhle příležitost, bez kterých by se čtenář obešel.

Převažuje ale dojem, že se těším na další díl, kde se snad dozvíme tajemství prvního faji i nastereí, a dokonce se zdá téměř jisté, že nahlédneme za reteu!

Knizectvi

Opět jsme vtaženi do neuvěřitelně propracovaného post apo světa se spoustou záhad a otázek. Jak už jsem se zmínil u Naslouchače, nápad velmi originální a poutavý. Kniha je velmi čtivá a stránky mizí velmi rychle. Ano děj Vás vtáhne a vy chcete vědět víc, a v tom je to mínus této knihy. Nebo alespoň pro mě. Neustále vyvstávají nové a nové záhady a otázky ale odpovědi nepřicházejí. A to ani na konci knihy. Kdyby vyšlo všech pět dílů najednou nebo s kratšími rozestupy tak by to nevadilo. Mohli by jste číst dál a dočíst se nějakých odpovědí. Ale vzhledem k prostojům mezi jednotlivými díly, mezi 2. a 3. to bude pravděpodobně více než rok, je to velmi frustrující a nutí mě to srážet hodnocení. Knihu, potažmo knihy určitě doporučuji, v ději jsme se trochu posunuli ale spíš doporučují počkat až bude venku celá série aby jste nebyli frustrováni jako já právě teď. Díky této frustraci srážím jednu hvězdičku a hodnotím tedy pouze 4 ⭐

roni24

Kniha Faja svým příběhem předčila už tak vyzdvihovaný první díl Naslouchač. Spousta popisů je natolik protkaná akcí, že se stále něco děje a děje se toho mnohem víc, než se na první pohled zdá. Tady je nějaké tajemství, tam číhá nebezpečí, teď se musí rychle jednat, zítřek už nemusí být vůbec. Rozjelo se zde neuvěřitelně čtivé vyprávění, které opět přečtete na dva zátahy. (Ti, kteří mají více času určitě na jeden.) Ale ten konec vás úplně položí. Tohle nemůže myslet spisovatelka vážně. Napne nás jako strunu, brnká, brnká, brnká a najednou…. KONEC! Další díl by měl vyjít v červnu.... No už aby to bylo.

Bulldog

Tak musím říct, že první díl se mi líbil o něco víc, tady se mi občas zdály zdlouhavé popisy, ale i přesto rozhodně doporučuji k přečtení a těším se na třetí díl.

stanislav.janac

škoda toho konce, který člověka nutí čekat na další díl :)