Faja

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342817/faja-6oQ-342817.jpg 4.8962
Série:

Naslouchač (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (290)

Kniha Faja

Přidat komentář
LilianaFalcon
20. února

Neuvěřitelně poutavé vyprávění. Četla jsem hned po dočtení prvního dílu a jsem za to ráda, kdybych si dala pauzu, tak se budu ve všem asi hůř orientovat.
Přiznám se, že jsem se od knížky nemohla vůbec odtrhnout, a kdybych neměla hromadu povinností, tak čtu nepřetržitě. Už aby tu byl 3. díl.

Beily
20. února

Opravdu hrozně nerada píšu jakoukoliv negativní recenzi k této sérii, protože jsem si ji naprosto zamilovala a paní Stehlíkové hrozně fandím a obdivuji ji za její práci. Kniha byla sama o sobě super, ale oproti Naslouchači mi přišla slabší. V prvním díle jsem všechny informace úplně hltala a odhalování tajemství bylo napínavé. V tomto díle mi ale přišlo, že se děj čím dál více namotával a já byla čím dál víc zmatená a nedostávala ty odpovědi, které jsem chtěla. Je mi jasné, že v dalším díle se hodně otázek vyřeší, ale já zkrátka nejsem s dosavadní situací úplně spokojená a hodně věcí mi v závěru nedávalo smysl. Celkově pro mě bylo v první polovině těžší se začíst, na druhou stranu od posledních 200 stran se nedalo odtrhnout. Nejvíce mě bavila určitě část budování vztahu Ilan s kapitánem a pětadvacítkou, všechny postavy jsou skvělé a to jen málokdy se stává, že mě opravdu žádná postava nějakých způsobem v knize neštve :D Celkově knihu můžu rozhodně doporučit, ubírám jednu hvězdičku pouze kvůli porovnání s Naslouchačem.

Teriiii
14. února

Opět stejně úžasný příběh jako v prvním díle. Přečteno za dva dny po dlouhém čekání, až na mě přijde řada v knihovně. To čekání se ale vyplatilo. Byla to prostě jízda!
Střídala jsem tedy stavy, kdy jsem určitou postavu měla fakt ráda a pak ji nesnášela a naopak, ale jsem spokojená. Ilan je úžasná. Ještě dítě, ale přesto v sobě má něco, co mě nutí jí fandit.
A co dodat? Hůř druhý díl zakončený být nemohl. :D Modlím se za brzké vydání třetího dílu. :)

novecento
12. února

Naslouchač a Faja. I náročný čtenář nezaváhá, bude překvapen a spokojen. Petra Stehlíková je takový Ilan české současné literatury. Věřím, že třetí díl leží někde hotový před odesláním v šuplíku, nebo čeká na vhodný termín vydání. Pozorný čtenář vycítí na poslední stránce FAJI, že příběh bude dotažen do (věřím) zajímavého konce. Kniha má mnoho přesahů mezi skutečností a fikcí. Autorka zajímavě vložila dějiště příběhu do dodnes nevyjasněného a tajemného osudu Djatlovovy výpravy do Uralského pohoří (Duvalské pohoří) a snaze zdolat Cholat Sjachl-Horu mrtvých v roce 1959 www.idnes.cz/xman/styl/djatlovova-vyprava.A130425_172724_xman-styl_fro. Podmínky ve kterých žili i dnes žijí dělníci v diamantových dolech v zimbabwském Marange, jsou podobné popisovanému ,, sklenářskému,, ghettu na periférii města Amarie. Možná, že Petra Stehlíková ve své knižní vizi roku 2347 není zas tak daleko od pravdy...Knihy na sebe navazují a měly by se číst ihned za sebou. Doporučuji.

Gooverka
11. února

U druhého dílu Naslouchače dávám o jednu hvězdu víc, protože se mu vážně nedalo nic vytknout. Už od začátku příběh letěl kupředu, to jsem však ještě nevěděla, že od poloviny bude tempo přímo zběsilé. Za den jsem měla knihu skoro přečtenou, protože se prostě nejde odtrhnout. I když příběh pojednává o sotva čtrnáctileté holce, dokážete se do ní vcítit a držíte pěsti při všech těch dobrodružstvích. Co se české autorce absolutně nedá vytknout je originalita vykresleného světa, který se čím dál víc prolíná s naší součastností. Zároveň ve vás dokáže vyvolat strašně moc pocitů, od strachu, před velké nadšení až ke smutku. Strašně moc se těším na pokračování.

JarmilaNovotna
10. února

Co dodat: skvělé!

Klepsi
09. února

Trochu jsem se bála, že druhý díl nebude tak super, jako první... Pravda, první mě zaujal a bavil víc, ale v druhé knize měla autorka pořád co ukazovat a čím překvapovat čtenáře. Čtivé, chytlavé, sednete k tomu a nemůžete se odtrhnout, protože se celou dobu něco děje. A ten konec? Pfuuu, jsem hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat! :)

Vendulis
08. února

Jako vazne? Dejte mi dalsi dil a hned!

DericCaster
07. února

Když jsem před časem dočetl Naslouchače, řekl jsem si: "Fajn knížka, ale udělám si pauzu, než sáhnu po dalším díle." No, po třičtvrtě roce jsem dočetl Faju a jsem smutný, že nemohu hned sáhnout po dalším díle. Knížka se mi velmi líbila a přeji autorce dobré nápady a rychlé pero při psaní dalšího dílu.

Agrim
07. února

Všem doporučuji,oba díly se mi moc líbily, byl jsem nadšený.Kdy bude třetí ????????????????Doufám, že to nebude trvat dlouho,než si přečtu třetí díl.Autorce přeji, aby i ta třetí byla tak dobrá ne-li lepší než předchozí dva díly.Moc se teším,je to, pět minut co jsem dočetl,druhý díl.

Tucaka
06. února

Dlouho jsem přemýšlela, zda dát knize 4 nebo dopřát ji i tu 5tou hvězdičku.
Ač mě první díl naprosto zasáhl svoji originalitou, ve druhém díle bylo spoustu situací, které se dějí řekněme "jen tak". Přišlo mi, jako kdyby spisovatelka chtěla čtenáře udržet na napnuté vlně, ale nedomyslela, že její vykreslené zápletky nemají příliš společného s hlavním tématem.
Každopádně klobouk dolů nad představivostí autorky. Smyšlený budoucí svět je naprosto fantasticky utvořený. Kniha se čte jedním dechem.
Ještě jednu "výtku" bych měla.... spisovatelka mě nejspíš chce přivést k naprosté šílenosti, kousání nehtů a vypadání vlasů, než se v dalším nedohledném díle dozvím, jak to s Ilian dopadne.

Hojik15
05. února

Druhý díl jsem musela zakoupit hned jak jsem dočetla první, fantasy moc neholduji ale tohle se čte opravdu jedním dechem. Dnes mám oba díly přečtené a čekám na poslední díl. Za mne jedna z nejlepších knih včetně Naslouchače samozřejmě.

Tenssi
05. února

Druhy díl jsem četla s roční pauzou od toho prvního s naději, ze nebudu muset dlouho čekat do dalšího dílu. S pochopením a lítosti však chápu v jaké situaci se autorka nachází a přeji pevné nervy!!! Ale teď ke knize!
Já tu spisovatelku doslova zeru! Opravdu uzasne! Nedokázala jsem se proste od knihy odtrhnout. Popis jak vypadají nížiny, kapitanova tajemství (jak já toho chlapa od začátku miluji, není ani možné! Úžasná postava! A ta to někdy Ilen nemám rada, ze ho tak proklina, ale pak si vybavuji, ze to je přece jen dítě, malý vzdorny teenager) a to nemluvím o tom zakončení! Já jen doufám, ze se potvrdí všechny mé teorie a kapitán bude tak úchvatným a ze se na nej ve trojce moc neopomene. Zboznuji ty jejich hádky a to jak jsou si ve směs podobní.
Teď už jen počkat, dokud nevyjde třetí díl. Zatím se mohu utesovat jen tím, ze si to vše mohu znovu přečíst od začátku, dělat si své ilustrace a čekat až se všechny záhady rozlusti!
Velká poklona uzasne spisovatelce!

petgona
03. února

Dufam, ze treti diel je uz v tlaci :D
Dvojka bola mozno trosku slabsia ako jednotka, ale stale dost dobra aby som ju zhltla pocas 3 dni.

Tvefisto
01. února

Co ten konec? Upřímně jsem ráda, že jsem se k této knížce dostala až teď, protože na pokračování nebudu snad muset čekat tak dlouho (paní Stehlíková! :D). Čtyři hvězdičky dávám za první polovinu knihy, byla pro mě taková "bez šťávy", ale v žádném případě né špatná! Celkově - moc pěkné.

Tarja666
30. ledna

Přečteno během tří dnů a stejně jako u Naslouchače jsem potěšena. Kniha je psána velmi čtivě a ačkoliv mi přijde, že sklouzávala spíše ke scifi všemi těmi vymoženostmi nížin a podivnými bytostmi, tak mi to ani tolik nevadilo. Každopádně musím říct, že děj je pro mě zajímavější v Duvalském pohoří, než-li v nížinách. Musím vyzdvihnout, jak najednou dokázala autorka vykreslit postavu Kapitána, kterou jsem si v prvním díle oblíbila, jako padoucha. Ale naštěstí se ke konci vše vysvětlilo, a tak jsem o svou oblíbenou postavu nepřišla :) Trochu mě zklamalo to, že místo aby se v tomto díle něco objasnilo, tak záhad jen přibylo, takže mi přišlo, že jsme se zase tolik nepohnuli z místa. Ale doufám, že brzy vyjde další díl, ve kterém už bychom se snad něco mohli dozvědět.

Hankah265
30. ledna

Pro mě stejný čtenářský zážitek jako u prvního dílu. Se čtením prostě nešlo přestat.... Těšila jsem se na každou další stránku, až jsem s lítostí otočila tu poslední. Teď nezbývá než s očekáváním vyhlížet další díl... Na konci zůstává možná více otázek než na začátku... :)

elenai
30. ledna

Na knihu jsem se po přečtení prvního dílu vyloženě třásla, ale... wow efekt se nekonal. Nížiny, byť byly novinkou, mě zase až tak nezaujaly, ale to je můj problém, mám raději přírodu a staré vykopávky než moderní technologie. Poté se jelo ve stejném schématu jako v knize první - putování po Duvalském pohoří - řešení osobních vztahů, zde tím nejdebilnějším způsobem (ale co bych chtěla od puberťačky, že) - další pytel záhad a tajemství - konec. K tomu poslednímu ani nevím, zda má smysl se vyjadřovat. Stehlíková si s námi pěkně zahrává, což mě jako čtenárku docela sejří. A proto doufám, že brzy vyjde třetí díl, protože i když jsem zde popsala spíš zápory, je kniha bezesporu skvělá. Bavila jsem se neskutečně a místy jsem měla srdce až v krku. Takže by mě docela zajímalo, jestli Host autorce kývl na trilogii nebo pentalogii, kterou původně zamýšlela. :-) Nejsem si totiž jistá, zda bude jeden díl dostačující.

Nelly
26. ledna

Tento díl byl skvělý - nedostává se mi slov - a proto jen doporučuji a doufám, že brzy bude další díl.

alenkacermi
25. ledna

Sakra! Přečetla jsem to moc rychle a další díl zatím v nedohlednu. Strašně dobře se to čte, otáčíte stránky a těšíte se, co bude dál, ani si nevšimnete, že jste na konci.

Odík
22. ledna

Úžasné jako předchozí díl. Doufám, že bude pokračování!

Ivka14
22. ledna

Wow! Druhý díl byl stejně úžasný, jako první. Znovu skvěle vytvořený svět nížin a celkově děj byl zajímavý. Doufám, že autorka se rozhodne i pro třetí díl!

popelka7
21. ledna

Přečetla jsem jedním dechem a jen netrpělivě čekám na pokračování......

whiolet
20. ledna

Ačkoliv mi u druhého dílu dělalo problém se začíst, je to bezesporu skvěle napsaná knížka.
Jde vidět, že autorka si příběh hýčká jako novorozeně, jelikož svět, který stvořila je stejně fascinující jako dítě, co dělá první krůčky.
Smekám před její fantazií a těším se na další díl.

avalonek
17. ledna

To je jako vtip?!!!!To mám teď jako čekat jak dlouho,než budou další díly..!!?Já jsem z té knihy úpně paf..Nádherně napsaný příběh o Ilan a jejích zážitcích,poznávání přátelství ,odkrývání tajemství a celkově o úžasné světě sklenitu a lidech okolo..Jsem nadšena a teď jen čekat na další díly..A doufám,že všechny díly budou brzy obývat mou knihovničku..

Melanka13
13. ledna

Skvělé pokračování Naslouchače. Přečetla jsem opět jedním dechem. Nadchlo mě, že kniha je stále napínavá, má neotřelý příběh a nemá hluché pasáže. Moc se těším na pokračování! :)

EmiClare
11. ledna

Naslouchač mi přišel jako něco výjimečného. Faja už se víc blíží průměru, přesto je to velmi dobrá kniha.

ahomonicky
10. ledna

Druhý díl super. Trochu mě mrzí, že víc věcí neobjasnil a některá tajemství zústávají, ale třetí to snad vyřeší. Možná je to tak dobře.

simviki
09. ledna

Stejně jako první díl, i tento mě ohromil. Tím, jak všechno do sebe zapadá, jak je příběh vystavěn. Je plný napětí a tajemna. Romantická struna zatím chybí (což vůbec neubírá příběhu na dokonalosti) , ale myslím, že brzy ve třetím díle už zabrnká autorka i na ni. :-))

Norton323
06. ledna

Stejně jako první díl přečteno prakticky na jednou...úžasná kniha!