Faja

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342817/faja-6oQ-342817.jpg 4.8625
Série:

Naslouchač (2.)

Žánr:
Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (199)

Přidat komentář
H-elen
předevčírem

Tak Petra Stehlíková opět nezklamala. Rychle a velice dobře se kniha četla. Původně jsem se do knihy vůbec nemohla donutit.....při představě dlouhého čekaní na další díly (a asi jsme i čekala že tam bude nějaká podpásovka

Schary
12. srpna

Jednoduše skvělé, tak pěkné počtení bych u české autorky sci-fi nečekala. Nemůžu se dočkat dalších dílů!!!

Alma-Nacida
06. srpna

V prvním dílu mi připadala Ilan míň spratkovitá, tady to už bylo chvílemi na hranici toho, co snesu, aniž s knihou praštím. Chápu, má jí být necelých 14, ale i tak. :) A pak to chování pětadvacítky. Moje představa ostříleného bojovníka, navíc věkem někde od 50. do 100 let, se úplně nesrovnává s osobou, která musí jít ze vzteku třískat sklo do svého pokoje. Leda snad nějaká posttraumatická stresová porucha nebo co. :) Tři hvězdy jsou čistě za nápad, něco se zamlžilo, jen málo vysvětlilo. Třetí díl v nedohlednu, tak počkám a uvidím, zda mi do té doby první dva nevypadnou z paměti a zda mu tak dám ještě šanci.

Chytuš
01. srpna

To jakože cože? To je konec? Zrovna v tuhle chvíli? Nutně potřebuji další díl...
Velice čtivá a návyková série. Petra Stehlíková nás ale pěkně napíná a dusí... Z předchozích tajemství je vysvětlený jen zlomek, zato nové nevysvětlené záhady přibývají raketovým tempem. Všechno se tak krásně zamotává, že jsem opravdu zvědavá, jak z toho Petra Stehlíková vybruslí :-)

Skoupka
23. července

Stejne jako prvni dil,je i tento velmi napinavy a ctivy. Opet precteno jednim dechem. Nejhorsi bude cekani na dalsi dil. Jedine co,tak mne prijde ze dej se zacina mozna az zbytecne zamotavat,ze je tam tech zahada tajemstvi uz zbytecne moc. Uvidime co dalsi dil,jestli prijde nejake rozuzleni,nebo se to jeste vice zamota. V kazdem pripade i tuto knihu mohu doporucit.

Lucie9066
23. července

Úžasná kniha, nemohla jsem se od ní odtrnout.

Babsy
21. července

První díl Vás uhrane a hltáte co to jde.. druhý? Žasnu a opět smekám. Autorka svět rozvádí, ta fantazie, originalita, ty detaily a uvěřitelnost spolu s kouzelnem se mi ohromně líbí. Postavy získávají jiskru a dozvídáte se víc jak o nich tak i o světě a jeho historii.. začíná Vám to secvakávat, chcete sami vědět víc a přitom všem se furt posouvá děj a vy prostě hltáte stránku po stránce.

Pokud Naslouchače odkládáte z jakéhokoliv důvodu, prosím nedělejte to.. oberete se o skvělý zážitek! Fakt.

Jakahol
18. července

Omlouvám se za SPOILERY:
Druhý díl mě donutil ještě více žasnout nad kreativitou a fantazii autorky, díky kterým se jí daří tvořit tak propracovaný, originální svět. Celkově knihu hodnotím velice kladně, bohužel mě ale pár věcí zklamalo. Napětí ubírá hodně fakt, že je pokaždé jasné, že Ilan i s pětadvacítkou vyvázne bez větších ztrát, takže člověk už uprostřed scény přemýšlí, jakým způsobem se z toho dostanou, než aby se strachoval, jestli vůbec. Dalším mínusem je trošku slabší dějová linka. Nemyslím tím tu tajemstvími opředenou propracovanou část v pozadí, ale samotný příběh Ilan. Prakticky se pouze rozkmotřuje a zase usmiřuje s kapitánem (pokud zrovna zázračně neuniká smrti). Občas se mi zdálo některé chování postav nebo vývoj událostí nedovysvětlené. A ten až zbytečně příliš otevřený konec mě taky zrovna nepotěšil. Teď to zní, jako by se mi kniha spíše nelíbila, ale opak je pravdou. Všechny její klady jsou ale ve všech komentářích kolem, takže jsem si řekla, že se spíše vyjádřím k těm detailům, které mi požitek ze čtení malinko kazily.

Nifredil
17. července

Skvělé, prostě skvělé. Jsem moc ráda, že to je napsáno česky a autorka je Češka. Je v tom nádherná práce s češtinou, hra s pojmenováním předmětů, lidí, funkcí i dějů. Autorka vystavěna celý svět, jeho zákonitosti, vymyslela speciální slova a všechno jí krásně funguje. Moc se těším na třetí díl a hodně doufám, že nebudu zklamaná. A na rozdíl od jiných komentářů tady, mi vůbec nevadil začátek, naopak dovolil mi ponořit se zpět do příběhu a vysvětlil některé momenty potom dál v ději. No a ještě tak trochu na závěr musím poznamenat, že ono to není tak úplně fantasy, spíš to je fantasy s prvky dystopie. Proti jedničce tohle hodně balancuje na hraně těchto žábrů, ale to snad ten třetí díl ještě více odhalí a vysvětlí, zatím je to výborné.

AvaBluesBee
16. července

Skvělé pokračování, nemůžu se dočkat třetího dílu.

LiLLu
15. července

knížku jsem si šetřila pul roku, a za dva dny jsem jí vdechla:-))) vůbec bych se nezlobila, kdyby to mělo tolik dilů jako Potter.-D
víc netřeba psát...

Maarty
14. července

Neeeee..Jako že konec?Teď??
Nutně potřebuji další díl!

jaroiva
13. července

To by se mělo spisovatelům nějak zakázat takhle končit knihu. A když už, tak by měla být už k dispozici další část.
Ještě že P.Stehlíková není podobně morbidní jako G.R.R. Martin, co do likvidace hlavních postav. Ale stejně, rychle prosím další díl!

Minnie85
12. července

Knížka mě opravdu hodně chytla a skvěle se četla. Hvězdičku odebírám jen za to, že knížka byla podle mě ukončena v tom nejnapínavějším okamžiku.

Mindy
10. července

Tak to je super! Dočetla jsem druhý díl a kdy vyjde třetí, netuším. Bavilo mě to moc, jenom ta nesmrtelnost hlavní hrdinky je trochu úsměvná. Ale jinak výborné čtení.

ja.nevim
09. července

Obvykle je druhý díl série vycpávkový. Ale u Naslouchače nee. Jsem za to moc ráda. Druhý díl byl fakt pecka. Užila jsem si ho. Sice byl začátek trochu delší a rozjezd pomalejší, ale i tak je to skvělá knížka.

Dáša249
04. července

Mnohem lepší a poutavější než první díl. Těším se na třetí.

tanuki
26. června

Stejně jako v prvním díle nás prvních 150 stran čeká především spousta otázek zvídavého dítěte a odpovědí těch, kteří se zrovna naskytnou v jeho blízkosti. Naštěstí všechny tyto osoby jsou nebývale informované, takže zvídavé dítě i čtenář dostávají hutný příděl informací. Autorka má svůj svět dokonale promyšlený a ač v této fázi ještě spoustu věcí ani vědět nepotřebujete, tak se je stejně dozvíte. :o)
Pak to samozřejmě opět chytne pořádný spád, příběh se rozjede, je napínavý a návykový. Některá tajemství jsou odhalena, další se objevují a některá stále čekají na správný čas, aby byla vyjevena. A fanoušek nedočkavě čeká na další díl.

tlllk
26. června

už sa neviem dočkať na pokračovania, len sa modlím k všetkým bohom na tlačovom Olympe, aby aj táto séria nedopadla ako ta Kadlečkovej, nech priberie 10kg za každý posunutý a nedodržaný termín ....

Peťule159
24. června

To nejde!! Panebože jak já nenavidim otevřené konce.....já nutně potřebuji další díl...bez toho nepřežiju. Ten příběh mě dostal tak jak už to žádný nedokázal.....a co víc napsat prostě zbožňuji Ilian a vše co je děje kolem. Kniha je naprostá dokonalost!!

ivca79
24. června

Co napsat - nemůžu se dočkat třetího dílu! Hlavně díky konci, ale i celému příběhu. Hrozně mě zajímají už věci nakousnuté v prvním díle, na které nemám odpověď.... pátrala jsem kdy bude další díl a od autorky jsem se dočetla, že budou celkem ještě 3, takže napnutá jak kšandy budu ještě pár let :)

sabina8042
22. června

Přečetla jsem Naslouchače, ale Faju jsem doslova zhtla! Nejsem cílová skupina, bylo to mé první fantasy a už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Booklover1998
20. června

Tak jako předchozí díl mě kniha neuvěřitelně bavila už od zacatku, sice jsem za ten rok zapomněla co se přesně stalo, ale rychle jsem se chytla. Už se jenom modlím, ať příští díl vyjde rychle.

robinoza
08. června

No to je snad ještě lepší než Naslouchač. Výborné!!!!

MíšaS.
07. června

Z celé knihy mě bavilo asi posledních 50 stránek, a to je fakt málo...

marapavelka
07. června

Tady už mi oproti Naslouchačovi pomalý úvod docela vadil a kniha se rozjíždí dost pozdě.

Lethania
06. června

Pokračování Naslouchače bylo fantastické. Autorka udržela tempo z minulého dílu a postavy mi byli ještě víc sympatičtější - hlavně kapitán (i když spáchal zločin) se mi neskutečně líbil. Konec mě dostal. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Veronika.Lap
05. června

Stejně jako první díl i u této knihy jsem se nemohla odlepit od příběhu a knihu jsem četla jedním dechem. Potvrzuji slova Kozlowske, a to že kapitána každý miluje i když napáchal různá zvěrstva. Člověk ho nějakým způsobem má fakt rád a jeho dějové linka spolu s Ilain mě opravdu baví. Jak už tu někdo psal, po dočtení knihy vás přepadne smutný pocit. I já to tak mám a proto se nemohu dočkat dalšího dílu!

KaterinaF
05. června

Po přečtení prvního dílu jsem si chtěla okamžitě přečíst další, ted po přečtení druhého se tato touha minimálně zvojnásobila. Prosím rychle další díl!

asodomkova
04. června

Kniha úžasná, jako první, jen co mi na ní vadilo, bylo to, že mě to začalo bavit, až od půlky. Prví půlka byla katastrofa. Někdy jsem chtěla knihu dokonce odložit, ale řekla jsem si, že to dočtu. Tak čtu, čtu, čtu a od půlky mě to tak chytne, že nemůžu odtrhnout oči. Opravdu ta druhá půlka byla, úchvatná. Ani jsem tu knihu nechtěla nakonec odložit. Nevím, proč taková nemohla být i ta první část. Moc se těším, až si přečtu další díl, až tedy vyjde.