Zrozena z popela

Zrozena z popela https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131979/zrozena-z-popela-131979.jpg 4 165 41

Susan Smithová série

Kdyby Susan Smithová neriskovala a nesledovala osudné noci svou spolužačku na útesy, nebyla by zabita. Kdyby nebyla zabita, neprobudila by se v těle Valerie Evansové, svého vraha. A kdyby se neprobudila v jejím těle, nikdy by se nedozvěděla o existenci někoho, kdo je pokládán jen za mýtus. Ale všechna tato kdyby dala Susan nový život a ukázala svět, který je ostatním skryt.... celý text

jfialova
20.02.2024 2 z 5

Uznávám, nejsem cílovka. Ale ani jako teenagera by mě to nechytlo. Na to, že autorka je Češka, stylisticky nic moc. Začátek byl slibný, ale pak následovala nuda, šeď, tuna klišé...

gratia
02.04.2022 5 z 5

Po přečtení Naslouchače a Faji jsem hledala další knížky autorky. Tahle je sice spíš pro mládež, ale chytla mě tak, že jsem se od ní dlouho nemohla odtrhnout, některé pasáže jsem procházela znova, knížku jsem četla snad 20x, možná je víckrát. Líbilo by se mi, kdyby příběh takto skončil, pokračování není špatné, ale stejně jako u Eriel chybí závěrečný díl.

DeeDeeSalty
02.02.2022

Losování naslepo … Stehlíková (hm, zní povědomě) …. po smrti se probudí v jiném těle (hm, zní dobře) …. oukej, jdu na to! A začátek super - zápletka slibná, JÁ v očekávání mysteriozní detektivky. Zhruba po dvaceti stranách mi dochází, že s ohledem na věk JÁ už asi nebudu primární cílová skupina, ale každý je starý na kolik se cítí, takže JÁ pokračuji. V polovině se už nedá popřít, že jde o dívčí fantasy románek, ale já nejsem žádnej literární fašista (JÁ teda ne) a navíc se mi zdá, že v rámci žánru jde o prima výkon - je to napínavý, svižný, Susan není žádná blbá roztleskávačka, čtu dál … no a najednou začne kvalita klesat a zbytek knížky se nese v duchu klišé jedna holka, dva kluci a boj dobra se zlem, happyendem. Škoda.

krovacek
04.11.2021 4 z 5

Zkusila jsem coby odpocinkovou knihu a za me parada, nemohla jsem se odtrhnout (takze vlastne spatne:D)..

Jirinamac
14.10.2021 5 z 5

Vůbec jsem netušila o čem knížka je, líbila se mi obálka, tak jsem to zkusila a nelituji. Milá a odpočinková knížka, kterou asi víc ocení mladší ročníky, ale i starší někdy můžou mít chuť přečíst si pohádku.

Runinka
13.06.2021 4 z 5

pěkná fantasy kniha

Zesamsun
06.05.2021 4 z 5

Svojí čtivostí mě kniha ihned chytila. Dobrý "dívčí" román, kde hlavní hrdinka je kupodivu sympatická.

Zlatovlas
24.04.2021 4 z 5

Ač už nějakej ten pátek nejsem cílovou skupinou, musím říct, že mě to zaujalo. Námět opravdu nevšední a zajímavý, díky čemuž jsem odpustila i pár nedostatků. Ale vzhledem k tomu, že kniha je určena primárně pro děti a mládež, troufám si říct, že náctileté čtenářky, co mají rády romantiku, fantasy a tajemno, budou více než spokojeny.
Autorka píše opravdu poutavě, takže já doporučuju a vrhám se na druhý díl.

maryska09
14.04.2021 4 z 5

Kniha je takovým pohádkovým románkem pro dívky, který ale zaujme a baví. Ráda si přečtu pokračování.

vladka16
17.01.2021 5 z 5

Knížka se mi dostala do ruky v knihovně, více méně náhodně, ale chytlo mě to a už nepustilo. Moc pěkné.

brzda.
20.08.2020 3 z 5

Po knížce jsem sáhla náhodou a nic jsem od ní nečekala, nakonec mě ale mile překvapila svou čtivostí a originalitou.

Ewiczka
08.08.2020 5 z 5

Fénix is the new upír s vlkodlakem :). Knížka je v rámci žánru skvělá, hlavní hrdinka je fajn (atypicky žádná pipka kterou mám chuť po sto stránkách zakopat pod jabloň) a příběh se dobře čte a je napínavý. Druhý díl se s trochou námahy sehnat dá, ač je všude vyprodáno, tak zkuste ilegální server k ULOŽení dokumentů/potměšilé mrknutí. A pak pošlete pár kaček autorce na účet když už jste to ukradli :) ale fakt to nejde sehnat, já vim... za mne nadprůměr nad mnoha úspěšnými opěvovanými emerickými sériemi tohoto žánru :)

hanaseidl
26.02.2020 3 z 5

Kniha mne nejprve velmi zaujala. Opravdu jsem si říkala, že je to jedna z mála young adult knížek, kdy nemám chuť hlavní hrdinku vzít něčím pohlavě. Bohužel se to zlomilo ke konci knihy, tam došlo na tuctový závěr, který mě velmi zklamal. Druhý díl je bohužel ve stejném nudném duchu.

Afka
27.01.2020 3 z 5

Velmi originální téma, čtivě zpracované. Kniha je ale podle mého názoru především dívčím románem, což je asi v pořádku, protože s tím záměrem je zřejmě napsána. Kdybych byla v cílové skupině, určitě bych dala pět hvězdiček, takhle snižuji na tři. Přesto si půjčuji další dva díly, jsem zvědavá, jak to dopadne.

nikiss76
06.01.2020 4 z 5

Zpočátku jsem netušila, jakým směrem se kniha bude vyvíjet. Myšlenka probudit se po smrti v těle vraha mi přišla hodně zajímavá. S uplynulými stránkami jsem začala přemýšlet, co je Val zač a měla jsem podezření, že anděl, nakonec jsem však byla překvapená. Láska Val a Collina byla opravdu jako splynutí duší. Bohužel mě mrzí, že nemohu nikde sehnat další díl.

effa
27.10.2019 5 z 5

Ačkoliv jsem starší generace, kniha vůbec není to, co bych obvykle četl a do ruky se mi dostala čirou náhodou, okamžitě se ocitla na seznamu knih, které si budu pamatovat. Je spousta těch, které přečtu a za týden nevím, o čem byly. Tohle mě ovšem uchvátilo od začátku do konce.

Bekerče
29.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Bohužel ale nemůžu nikde sehnat druhý díl :(

Viiitek
18.08.2019 3 z 5

Dívčí fantasy čtení. Škoda rychlého konce. Přál jsem si delší epilog po konečném rozuzlení děje.

pipa36
24.02.2019 4 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou - půjčila mi ji kamarádka, která ji našla někde v knihobudce. Vzhledem k mé neuvěřitelně kladné zkušenosti s touto autorkou a jejím příběhem Naslouchač, a relativně kladnému hodnocení kamarádky jsem se pustila do čtení. Příběh se mi moc líbil - pojednává o šestnáctileté Susan, která se po své násilné smrti probudí v těle své vražedkyně. Tady však vidím jediný zádrhel celé knihy - prvních cca 100 stran se Susan "zabydluje" ve svém novém těle a snaží se zjistit, jak majitelka jejího těla vlastně žila a co byla zač. Ovšem tohle zjišťování znamená asi tisíc neustále a dokola se opakujících otázek..., což bylo téměř ubíjející. Ale když už příběh konečně doběhl do fáze, kdy hlavní hrdinka pochopila, kým se vlastně stala a jaká je její úloha v současném životě, bylo to dobrý. Moc dobrý.
Shrnula bych to asi takhle: Každý někdy začínal, a znám výrazně horší prvotiny a výrazně horší "bestsellery" od renomovaných spisovatelů. Paní Stehlíková má prostě úžasnou fantazii a já si jen přeji, aby nikdy nikdy nikdy nepřestala psát a snít :-).

popelka7
21.01.2019 5 z 5

Petra Stehlíková nezklame, vše co jsem od ní četla mne uchvátilo, jen by mohla psát rychleji :-)

Petra Stehlíková
česká, 1976
2016  92%Naslouchač
2017  93%Faja
2021  83%Nasterea
2012  79%Zrozena z popela
2017  76%Sněhurka jablka nebaští

Kniha Zrozena z popela je v