Zrozena z popela

Kdyby Susan Smithová neriskovala a nesledovala osudné noci svou spolužačku na útesy, nebyla by zabita. Kdyby nebyla zabita, neprobudila by se v těle Valerie Evansové, svého vraha. A kdyby se neprobudila v jejím těle, nikdy by se nedozvěděla o existenci někoho, kdo je pokládán jen za mýtus. Ale všechna tato kdyby dala Susan nový život a ukázala svět, který je ostatním skryt....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/131979/zrozena-z-popela-131979.jpg 489

Susan Smithová 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno · Repronis

Kniha Zrozena z popela

Bekerče

Kniha se mi líbila. Bohužel ale nemůžu nikde sehnat druhý díl :(

Viiitek

Dívčí fantasy čtení. Škoda rychlého konce. Přál jsem si delší epilog po konečném rozuzlení děje.

pipa36

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou - půjčila mi ji kamarádka, která ji našla někde v knihobudce. Vzhledem k mé neuvěřitelně kladné zkušenosti s touto autorkou a jejím příběhem Naslouchač a relativně kladnému hodnocení kamarádky jsem se pustila do čtení. Příběh se mi moc líbil - pojednává o šestnáctileté Susan, která se po své násilné smrti probudí v těle své vražedkyně. Tady však vidím jediný zádrhel celé knihy - prvních cca 100 stran se Susan "zabydluje" ve svém novém těle a snaží se zjistit, jak majitelka jejího těla vlastně žila a co byla zač. Ovšem tohle zjišťování znamená asi tisíc neustále a dokola se opakujících otázek..., což bylo téměř ubíjející. Ale když už příběh konečně doběhl do fáze, kdy hlavní hrdinka pochopila, kým se vlastně stala a jaká je její úloha v současném životě, bylo to dobrý. Moc dobrý.
Shrnula bych to asi takhle: Každý někdy začínal, a znám výrazně horší prvotiny a výrazně horší "bestsellery" od renomovaných spisovatelů. Paní Stehlíková má prostě úžasnou fantazii a já si jen přeji, aby nikdy nikdy nikdy nepřestala psát a snít :-).

popelka7

Petra Stehlíková nezklame, vše co jsem od ní četla mne uchvátilo, jen by mohla psát rychleji :-)

DanyB

První polovina knihy nic moc. Ale poté to začalo být zajímavé. Knihu jsem chtěl dvakrát přestat číst. Ještě, že jsem to neudělal.

cassidy1981
31.12.2018

Uzasna...napinava...Petra je skvela rozpravacka.

denniys
27.12.2018

Po této knize jsem chňapla okamžitě poté, co jsem zahlídla autorčino jméno..znám od ní sice zatím pouze Naslouchače, ale jelikož ten je na české luhy a háje prostě něco nevídaného, musela jsem znát i tento příběh..a byla to správná volba..trochu romantiky, pěkného příběhu a několik fénixů..Fénixové jsou zajímavé téma a ještě o nich není tolik knih jako o upírech, andělích a kdovíkom dalším..těším se na pokračování

groula
05.08.2018

Místy zbytečně rozvlacnele. Neustále se opakující myšlenkové pochody hlavní hrdinky. První půlka mi přišla taková akčnější. Ale i tak se mi to líbilo a četl napjatě až do konce. Furt sem čekal na nějakej hambatej zážitek a to sem se teda nedočkal :-)
Ale myšlenka je zajímavá....

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Petra Stehlíková
česká, 1976

všech 9 knih autora

Kniha Zrozena z popela je v

Právě čtených2x
dalších seznamech2x