Zrozena z popela

Kdyby Susan Smithová neriskovala a nesledovala osudné noci svou spolužačku na útesy, nebyla by zabita. Kdyby nebyla zabita, neprobudila by se v těle Valerie Evansové, svého vraha. A kdyby se neprobudila v jejím těle, nikdy by se nedozvěděla o existenci někoho, kdo je pokládán jen za mýtus. Ale všechna tato kdyby dala Susan nový život a ukázala svět, který je ostatním skryt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131979/zrozena-z-popela-131979.jpg 4146

Kniha Zrozena z popela

gratia

Po přečtení Naslouchače a Faji jsem hledala další knížky autorky. Tahle je sice spíš pro mládež, ale chytla mě tak, že jsem se od ní dlouho nemohla odtrhnout, některé pasáže jsem procházela znova, knížku jsem četla snad 20x, možná je víckrát. Líbilo by se mi, kdyby příběh takto skončil, pokračování není špatné, ale stejně jako u Eriel chybí závěrečný díl.

DeeDeeSalty

Losování naslepo … Stehlíková (hm, zní povědomě) …. po smrti se probudí v jiném těle (hm, zní dobře) …. oukej, jdu na to! A začátek super - zápletka slibná, JÁ v očekávání mysteriozní detektivky. Zhruba po dvaceti stranách mi dochází, že s ohledem na věk JÁ už asi nebudu primární cílová skupina, ale každý je starý na kolik se cítí, takže JÁ pokračuji. V polovině se už nedá popřít, že jde o dívčí fantasy románek, ale já nejsem žádnej literární fašista (JÁ teda ne) a navíc se mi zdá, že v rámci žánru jde o prima výkon - je to napínavý, svižný, Susan není žádná blbá roztleskávačka, čtu dál … no a najednou začne kvalita klesat a zbytek knížky se nese v duchu klišé jedna holka, dva kluci a boj dobra se zlem, happyendem. Škoda.

krovacek
04.11.2021

Zkusila jsem coby odpocinkovou knihu a za me parada, nemohla jsem se odtrhnout (takze vlastne spatne:D)..

Jirinamac
14.10.2021

Vůbec jsem netušila o čem knížka je, líbila se mi obálka, tak jsem to zkusila a nelituji. Milá a odpočinková knížka, kterou asi víc ocení mladší ročníky, ale i starší někdy můžou mít chuť přečíst si pohádku.

Runinka
13.06.2021

pěkná fantasy kniha

Zesamsun
06.05.2021

Svojí čtivostí mě kniha ihned chytila. Dobrý "dívčí" román, kde hlavní hrdinka je kupodivu sympatická.

Zlatovlas
24.04.2021

Ač už nějakej ten pátek nejsem cílovou skupinou, musím říct, že mě to zaujalo. Námět opravdu nevšední a zajímavý, díky čemuž jsem odpustila i pár nedostatků. Ale vzhledem k tomu, že kniha je určena primárně pro děti a mládež, troufám si říct, že náctileté čtenářky, co mají rády romantiku, fantasy a tajemno, budou více než spokojeny.
Autorka píše opravdu poutavě, takže já doporučuju a vrhám se na druhý díl.

maryska09
14.04.2021

Kniha je takovým pohádkovým románkem pro dívky, který ale zaujme a baví. Ráda si přečtu pokračování.