Naslouchač

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275144/naslouchac-OED-275144.jpg 4.72269

Naslouchač 1.

Literatura česká, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Host

Kniha Naslouchač

mandari

Tak tato kniha mě velice mile překvapila. Už chápu, proč je tak opěvovaná. Parádně promyšlený svět mě uchvátil a jsem moc zvědavá na pokračování. Jdu hned na další díl :)

roni24

Naslouchač je poutavě psaný příběh, který ve vás zanechá štěstí, smutek, zášť, ale hlavně naději. Zamýšlet se nad tím, jak by mohl vypadat svět po další ničivé válce není nikdy veselé. Petra Stehlíková ale vytvořila svět, do kterého se budete těšit s každou stránkou víc a víc. Je to napínavé, kouzelné, ohromující a promyšlené. Hlavní hrdinku si jistojistě zamilujete. Kráčet s ní bok po boku je dobrodružstvím. Rozhodně doporučuji!

Trustty

Těším se na další díl. S Ilanem a pětadvacítkou jsem se opravdu bavila. Moc hezky napsané, děj pěkně odsýpá a nutí Vás číst dál a dál a dál.....:))
Doporučuji

Kniha mě naprosto ohromila. Skvělý příběh, originální svět (skvěle by to doplnila mapa, která zde bohužel není) i životy postav. To všechno mě pohltilo, nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Ze začátku knihy pomalejší rozjezd, ale potom to začalo být tak zajímavé, že jsem nemohla přestat číst. Rozhodně knížku doporučuji. Už se pouštím do druhého dílu a už teď jsem si jistá, že to bude stát za to.

jiri5906

Děj je hodně přímočarý, ale za to zasazený do velmi dobře popsaného postapo světa. S hlavními hrdiny velmi lehce splynete a bude vás zajímat obsah následující stránky dřív, než dočtete tu aktuální. Napínavě napsáno i graduováno. Rozhodně doporučuji.

Netti

Wow!! Tak tato kniha mě přímo nadchla! Jediná věc, která by to ještě krapítek vylepšila, by byla mapka země. Autorce tleskám a jdu si rovnou pořídit druhý díl :)

lumiluvi

Strašně skvělá kniha :)

Thekingofdisco

Přiznám se, že k českým autorům přistupuji opatrně. Vlastně je ani moc nevyhledávám, ale tohle mě dostalo.
Prodělával jsem zrovna čtenářskou fantasy krizi ze které mě nemohl dostat ani Erikson, Abercrombie, Jordan, nebo Lynch.
Kdo by čekal, že spása přijde z našich luhů a hájů :)

Naslouchače jsem zvládl během dvou dnů, nemám co vytknout.
Tleskám, smekám a doufám v rychlé dopsaní dalších dílů.