Naslouchač

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275144/naslouchac-OED-275144.jpg 4.7578

Naslouchač (1.)

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

bekule
05. prosince

Přečteno po půl roce podruhé jako příprava na Faju, a s ještě větším nadšením. Dokonalý příběh! Jen se bojím pokračování, snad to nebude zklamání. Prvních sto třicet stran už mám zakoupeno v předprodeji, takže hurá do toho.

brodequin
30. listopadu

Přiznám se, nebýt zdejšího hodnocení, nikdy bych si tuto knihu nepořídil. Nějak mě to nezajímalo a díval jsem se po "slavnějších" titulech. Díky recenzím jsem se ale nechal ukecat a knihu koupil. Ze začátku jsem se bál, že to bude něco ve stylu Jména větru - vlastní (vymyšlená) slova, pojmenování atd. Ale zvykl jsem si v pohodě, navíc na konci knihy je slovníček pojmů. :-) A přesto, že se jedná o první díl série, tak jsem se začetl a teď se těším na další díl. Četba je to jednoduchá, přímá, žádné odbočky nejsou potřeba. Dokonce jsem měl i strach z toho, že knihu píše žena, ale nakonec jsem byl překvapen, jak si vyloženě krvavé scény v popisech užívá! :-) Takže za mě výborný - hlavně originální námět se sklenaři se mi líbí. No a nemohu zapomenout na dobře napsané postavy - Ilan, kapitán Joel, Vargas a Raven. Přidávám bodík za tu snahu, co musela spisovatelka podstoupit, aby knihu vydala a držím jí moc palce k dalším dílům.

Allla9
27. listopadu

Posílám vzkaz paní spisovatelce: úžasné, perfektní, knížka mě chytla za srdíčko. Přiřadila jsem si Vás mezi své oblíbené autory. Prosím o další a další pokračování. Za mě plný počet hvězdiček.

Monny98
22. listopadu

Velmi čtivá, napínavá. Už se nesmírně těším na pokračování.

šneki
21. listopadu

Úžasně vymyšlený fantasy svět spojený s dystopií. Moc se mi líbilo zabudování jedné události z našeho světa do příběhu, moje "konspirační" srdíčko zaplesalo. Bohužel mi tam osobně chyběla nějaká romantická linka (ano, ano, chápu, jsem klišé a chci všude romantiku, ale nedávno jsem dočetla Dvůr mlhy a hněvu, tak to pochopte :D) a také trochu epičtější konec. Jednu hvězdičku si proto nechávam jako rezervu pro další díl, který věřím, že bude minimálně stejně tak dobrý.

ditul
20. listopadu

Tak tuto knížku jsem zhltla jedním dechem... Nezlobila bych se, kdyby kniha měla mnohem více stran :) Těším se, až výjde další díl ;)

Vincenzoci
20. listopadu

Knížku jsem dostal jako dárek od snoubenky, již delší dobu mě na ni lanařila. Byl jsem velice mile překvapen, že toto dílo pochází z ČR! Knížka mě chytla hned od začátku, dobrý děj, žádné velké okecávání a umělé výplně, místy napínavé, celé si to dokáže člověk živě představit. Občas hodně vysvětlování a náznaků, ale třeba se to v dalším díle dozvíme :-)

mi-380
20. listopadu

Zajímavý postkatastrofický svět s minimem děje. Přestože většinu textu zaplňuje vysvětlování, mnoho záhad zůstává pouze naznačeno. Asi se máme těšit na pokračování, chystá se pod názvem Faja: 65% (zatím 559 hodnotících s neuvěřitelně vysokým průměrem 95%).

gordon13
19. listopadu

Paní autorka mě neskutečně překvapila, moc se mi do knihy nechtělo, ale lapila mě hned prvními stranami, vynikající a troufám si říct světové dílo, dokonalost!!

TomTomis
13. listopadu

Tak zpočátku se mi to četlo hůř. Nějak jsem si nemohl zvyknout na ta nová slova. Pak jsem pomalu vklouzl do příběhu a už se ho nepustil. Jenže ouha. Kupa věcí zůstala tak strašně nevyřešených. Tolik záhad a nakousnutých možností. Už se těším na další pokračování!

Viviana-Mori
13. listopadu

Moc hezké, zajímavé a místy napínavé čtení. Konečně nějaká novější fantasy, kde mě neštve hlavní hrdinka a kde to není převážně o hormonech a superhrdinech. Vše plyne, je to originální a nepřemrštěné a proto dávám plný počet. Moc se těším na další díl, už aby vyšel. :)

Tonda.JI
12. listopadu

Naslouchač mi byl půjčen při čtyřdenní dovolené, nevěděl jsem, do čeho jdu, nic jsem od něj nečekal a o to víc jsem byl příjemně překvapen. Kniha se četla skvěle a rychle, zajímavě vykreslený svět vyloženě vybízí k rozsáhlejší sáze. Ke konci příběhu se sice přecitlivělost hlavní hrdinky začala dostávat malinko za hranu, ale celkové hodnocení to již nemohlo zvrátit. Moc se těším na pokračování...

81evama
05. listopadu

Neuveritelny pribeh, autorka umi vtahnout do deje, krasne popsany novy svet sklenaru, vse prirozene, uveritelne. Plne zvratu a akce, ikdyz autorka musi popsat novy svet. Jedine co me zklamalo pri docteni prvniho dilu je, ze jeste druhy dil jeste nevysel

zofie3000
05. listopadu

Trochu mě překvapilo, když jsem zjistila věk autorky, čekala jsem někoho mnohem mladšího v tom případě by byla kniha výborná, takhle mi přijde průměrná. Postavy mi přišli poněkud nepropracované a děj taky nic moc, ale musím uznat že je to čtivé a zajímavě zasazené

DuncanIdaho
04. listopadu

Skvělá česká fantasy. Je jen dobře, že má pokračování. Já jen doufám, že bude alespoň tak dobré jako tohle. Svět v této knize je jednoduchý a nenáročný, děj je často shrnut do krátkých rychlých pasáží, čímž jsou odstraněny ty nudné části, které by děj jen zdržovaly. Od knihy jsem se nemohl odtrhnout škoda, že jsem neměl více času. Jsem prostě rád, že i česká fantasy může být tak dobrá.

Markéta:)
02. listopadu

Skvělé. Tato kniha si zaslouží, aby ji znal celý svět. Napínavé, čtivé. Těším se na pokračování a na další knihy od této autorky.

FillaSFC

Zpočátku mi kniha přišla spíše jak pohádka, trochu jsem se bál, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Obavy ale byly rychle zahnány. Po dočtení jsem nadšený a už teď se těším na další díl. Super!

ewi

musim povedat, ze sa jedna o velmi svieze dielko zo zanru ceskej fantasy ...Ilan a jej svet su uveritelne , zaujimave, pribeh ma spad. Asi by mi vadil ten otvoreny koniec, no kedze viem, ze coskoro vychadza 2. diel, nezostava mi nic ine, len si nan pockat...a precitam si ho teda urcite....

rubit

Nečtu moc české autory a žánr fantasy už vůbec ne, zde jsem udělala výjimku opět jen díky Čtenářské výzvě a vůbec nelituji, naopak jsem nadšená. Určitě si nenechám ujít další díl. Před autorkou smekám. Říkám si, že není od věci občas zabrousit do jiných žánrů, než je člověk zvyklý.

kkristynaa

Kniha se mi velmi dobře četla, příběh byl zajímavý, bavilo mě to. Opravdu skvěle vymyšlené do posledního detailu. Jen tam možná bylo až příliš detailů a málo akce. Kniha sice baví i tak, ale nikam se příběh neposouval, stále jsem čekala nějaký větší zvrat. Těším se na další díly, určitě si je přečtu, ale myslím si, že se nemusí vše důležité dít až v dalších dílech, mohlo toho tady prostě být víc, proto 4 hvězdičky.

VencaNeb

Knížka se velice dobře čte, je pěkně napsaná, postavy sympatické, ale... Už cca od poloviny, kdy se vršily další a další motivy, bylo jasné, že kniha nebude mít konec. A také neměla. Jasně, je to první kniha z plánovaných tří, ale i tak by kniha měla mít uzavřený příběh a některé dějové linky a motivy by měly být ukončené, což se v tomto případě nestalo. Po dočtení jsem marně přemýšlel, o čem že to bylo. Po přečtení celé trilogie třeba změním názor, ale zatím je to "jen" za čtyři.

parvitas

Výborné prostredie, zaujímavý príbeh, celé som to zhltla ako malinu. Nutne potrebujem pokračovanie!
Páčil sa mi vývin hlavnej postavy od detstva, objavovanie celého prostredia a zákonitostí, všetko to malo svoju vlastnú postupnosť. Celý čas počas čítania mi vŕtalo v hlave, či je naozaj pravda o tom, ako sa prezentovali dejiny sklenárov a akú úlohu zohrávajú ľudia z juhu. Je to príbeh o nielen o poznaní, či prekračovaní hraníc, ale aj o poznaní, protikladoch. Sever vs. juh, otroctvo vs. sloboda - všetko má svoju cenu a svoju váhu. Myslím, že z pokračovania (malo by to vyjsť ku koncu roku 2017) sa dozvieme viac. Zaujímavosťou sú rumunské reálie, zvláštny jazyk a pomenovania týkajúce sa povolania sklenárov a celá tá ich mágia okolo... proste WAW!

Anyv

Jedním slovem - úžasné. Originální svět, plný záhad a zákonů, které obyvatelstvo jasně dodržuje. Ilan je na svůj věk velmi inteligentní a někdy jsem úplně zapomněla, že to vypráví tak malé dítě. Tolik strachu, napětí a nervozity jsem u čtení dlouho nezažila. Všem doporučuji k přečtení, protože já jsem naprosto uchvácená a už se těším na další díl.

Lenka40

Teda už dlouho jsem nečetla knihu , kterou bych prožívala jako Naslouchače. Byla jsem z ni prostě "PAF"Originální příběh , který Vás vtáhne a vy čtete a čtete doku nezjistíte , že jste na konci .Pak s hrůzou zjistíte , že si na pokračování budete muset počkat do prosince.Jelikož jsem tuto knihu četla v elektronické odobě určitě si ji pořídím i ve fyzické podobě .Takže za mě kdyby to šlo víc jak 5 hvězdiček.

kuntova.k

Jedním slovem dokonalé. Od samého začátku je kniha doprovázena tajemstvím, které se nikdo nesmí dovědět a to celé dodává na kvalitě. Autorčina fantazie je dopodrobna vylíčena a její představa budoucnosti není přetažená za vlasy. Vzhledem k tomu, že českou literaturu moc nečtu, je tato kniha naprostý objev roku a rozhodně si ji pořídím do své knihovny, budu doporučovat, kde budu moct a za pár let si ji moc ráda přečtu znovu.

Shinstria

Tak tohle byla naprostá bomba. Upřímně jsem nečekala něco co mě až takto strhne a vtáhne mě do děje. Příběh neuvěřitelně čtivý a opravdu originální, zároveň celkem nepředvídatelný - aspoň pro mě. Před autorkou se klaním. Skvělá knížka. Řadím jí do seznamu "Doporučuji", který se u mě moc často nerozrůstá.

lavi25

Nádherná kniha.Je to originální svět fantasy, které se už tak neobjevují. Doporučuji.

Quantenera

Za mě vynikající YA!!! Autorka vymyslela velmi originální svět a jsem ráda, že i u nás máme takto kvalitní autory. Kniha mě i několikrát rozesmála a rozhodně si nenechám ujít druhý díl Faju!!!

mastermind

Čtivé, těším se na pokračování.

Lucy911

Kniha si mě přitáhla od první stránky. Za tři dny jsem ji zhltla. Kolem mě neexistovalo nic, než ten podivuhodný svět zpívajících kamenů. Krásná a čistá fantasy. Přesně tohle je to, co jsem kdy chtěla číst. Už se těším na druhý díl!