Naslouchač

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/275144/naslouchac-OED-275144.jpg 4.81355

Naslouchač (1.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Host

Basta1912
dnes

I po mnohých doporučeních jsem k téhle knížce byla skeptická. Obálka nenadchla, anotace taky nic převratného - navíc česká autorka u fantasy mě odrazovala hned z kraje. Ale na vášnivé naléhání kolegyně jsem se do Naslouchače pustila a bez přestávky ho přímo zhltla. Prostě se toho nedalo nechat. Výborně vykreslené prostředí, super zápletka - nic takového, že se do hlavní hrdinky všichni bláznivě zamilují --holce je 12, má přes obličej celou dobu masku- . Nemůžu se dočkat pokračování a mám dojem, že tohle jsem už dávno neřekla.

elenai
dnes

Tedy... zpočátku se mi do čtení nechtělo. Všichni nad knihou óchali a áchali a ani tomu hodnocení na DK se mi nechtělo věřit. Proto jsem čekala, až humbuk utichne. Ale já byla tak pitomá! Naslouchač mě naprosto pohltil. Má totiž všechno, co od skvělé knihy očekávám. Zajímavé postavy, prostředí, tajemství a je setsakra napínavá! Na příběhu samotném nic moc originalního není - vyvolená osoba s nadpřirozeným nadáním si hledá své místo ve světě, ovšem v podání Stehlíkové to má Ilan fakt obtížné. No zkrátka a dobře jsem se nemohla dočkat, až knihu zase otevřu a budu moct číst a číst. Je to pecka!

kleo9554
předevčírem

Nečekala jsem, že by se mi něco takového mohlo opravdu líbit. Brala jsem to jako nejmenší zlo do čtenářské výzvy... Přečteno během 2 dnů...

Paulett199
předevčírem

Ač je kniha určená spíše pro mladší čtenáře, bavila mě . Je napínavá, vyprávěná z pohledu dítěte, čtivá. Už mám doma i druhý díl a pokud budou i další, určitě si je taky pořídím.

Stauff
předevčírem

Sáhl jsem po této knížce a nic moc nečekal. Přišlo překvapení. Každou stránku jsem se bál, kdy se to podělá, ale smekám před autorkou, ustála to. Je to skvělá kniha a jsem rád, že jsem po ní sáhnul. Doporučuji.

Tvefisto

Velmi příjemné překvapaní. Ač je tam hodně autorkou vymyšlených slov, neztrácela jsem se v nich. Odkazy na minulost = skvělé! S radostí rozečítám i druhý díl.

Pingee

Pomalu nemám slova, kterými bych vyjádřila úžasnost této knihy. Propracovaný svět, dobře popsané postavy, skvělý děj.. Jsem ráda, že jsem toto dílko objevila až teď, protože jsem mohla číst i Faju, ale nevím, jak zvládnu počkat na další tři díly ???? Jinak smekám před slohem - asi díky tomu, že autorka je češka, strašně dobře se mi to četlo. A jen teda ten pocit, když jsem ve 3/4 knížky zjistila, že vzadu je slovníček... ????

Abia

Tohle je opravdu skvělá kniha. Ale dočetla se rychle a teď musím rychle do knihovny, protože chci vědět, co bude dál. Těším se moc.

Klepsi

Nikdy bych neřekla, že může být české fantasy tak dobré. Ale ono opravdu je a všechny ty pozitivní recenze jsou pravdivé! Přečtete prvních dvacet stránek a pak už to jede jako na běžícím pásu... a za chvilku jste na konci. A to i navzdory tomu, že to, dle mého názoru, není klasicky strukturovaná kniha - nebo alespoň mně to tak nepřišlo. Není to nuda, nuda, nuda, bomba vyvrcholení, nuda, konec... u Naslouchače se člověk nenudí ani chvilku a neustále napjatě čeká, co se stane na další stránce. A z velké části za to nepochybně může ten originální, neotřelý svět, který na začátku vzbudí čtenářovu zvědavost a přiživuje ji až do konce. A možná za to zčásti mohou i velmi pěkně vykreslené postavy a vztahy mezi nimi.
Zkrátka a dobře - za mě palec rozhodně nahoru a už se moc těším, až načnu Faju.

Melanka13

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Výborný příběh a skvěle propracovaný svět. Jsem ráda, že česká autorka napsala tak kvalitní fantasy.

SkillJam

Naprosto skvělé. Tak nádherný a zajímavě vymyšlený svět jsem už dlouho nenavštívil. Měl jsem po Naslouchači v plánu jinou knihu, ale asi se budu muset hned pustit do pokračování. Doufám, že série bude mít úspěch, z tohoto světa se dá vytěžit mnoho zajímavých příběhů. Hlavní hrdinka s pětadvacítkou je naprosto skvělá kombinace, moc se mi líbí rozvíjející se vztahy mezi nimi a doufám, že v dalších knihách blíže poznáme i ostatní členy pětadvacítky, než jen "vyvolené" z prvního dílu. Držím autorce moc palce a doufám, že nás v budoucnu bude pořádně zásobovat.

Laky28

Musím říct, že i přes všeobecné nadšení jsem nečekal, že to bude tak dobré! Asi nejvíce mně překvapil perfektně propracovaný a vystavěný svět a vůbec vše okolo sklenitu. Dále autorka moc pěkně pracuje s překvapením, neodhalí čtenáři všechno hned, což v člověku přirozeně vyvolává zvědavost a touhu číst dál. Každopádně i dějová linka moc pěkně plyne a příběh se tak čte sám od sebe. Tohle jsem od tuzemského autora fakt nečekal. Klobouk dolů a hurá na další díl!

EmiClare

Prostě wow. Krásně napsané, se smyslem pro detail. A velmi napínavé.

Ještěrka2004

Úžasné, ale z mého pohledu bych si bývala radši nejprve přečetla knihu a poté až anotaci k ní. Ta zní velmi lacině. A díky mylně nabité představě o lacinosti knihy jsem se k ní dlouho nemohla dostat. Mé předsudky knize v mých očích velmi ublížily, a poté co jsem knihu přečetla podruhé jsem marně hledala ty části, které se mi po prvním přečtením nelíbily.
Napodruhé jsem ale knize propadla úplně, a nemohla jsem se dočkat druhého dílu, o který jsem napsala Ježíškovi.

ahomonicky

Jedním slovem paráda. Nikdy bych nevěřil, že mě nadchne scifi a ještě od českého autora. Jsem strašně mile překvapen a za knihu moc díky. Vřele doporučuji

Norton323

Absolutně úžasná kniha.

Sparkles

Svět Stehlíkové je krásně vybarvený do nepředstavitelných barev, nabízející nám nesmírně originální dobrodružství spolu s 13 letou holčinou (klukem?), která si prožívá scénky mnohdy až zvrácené. Knížka mě nenudila. Postavy nám jsou představeny reálným způsobem a děj rychle plyne. Ani se nenaučíte správně skloňování Nesterey a už je konec. Když jsem si knížku kupovala, byla jsem zvědavá, jak takové české fantasy bude vypadat. A je to bomba! S pětihvězdičkovým srdíčkem doporučuji.

sun.from.ibiza

České fantasy nečtu, ať už si o tom každý myslí co chce (pokud nepočítám Kulhánka, kterého miluju, i když.. je to pořád tak trochu "brak"), ale dostala jsem oba díly k Vánocům, začala číst den po Vánocích a v ten samý den jsem již měla přečteno, oboje.
Já k tomu mohu říct jen Wow! a také, že se nemohu dočkat dalšího dílu.
Nádherný příběh.

wildXchos
31.12.2018

Nenapadlo by mě, že i Češi umějí vytvořit tak skvělé fantasy. Celý svět je promyšlený a propracovaný a všude jsou tajemství. Kniha se dobře čte a postavy jsou sympatické.

Christine97
29.12.2018

Ještě před nějakou dobou jsem ani neměla nejmenší tušení, že současná česká literatura ukrývá takový klenot jako je právě fantasy série Naslouchač od úžasné spisovatelky Petry Stehlíkové. Už dlouho jsem nezažila, aby mě obsah knihy natolik pohltil do svého děje, že jsem zcela ztratila pojem o čase a celé odpoledne věnovala svou pozornost jen a jen příběhu mladé hrdinky Ilan. Autorka stvořila čtivé, akční a zároveň velice tajemné dílo, které předčilo všechna má očekávání.

Ann1307
29.12.2018

Úžasný svět! Skvělé postavy!
Kniha se četla moc dobře, ale tak nějak mi chybělo víc akce.. Druhý díl "Faja" si rozhodně brzy přečtu! Jsem zvědavá, jak to s Ilan dopadne.

Jm.bazar
27.12.2018

Jsem napjata jak bude dej pokračovat. Vic neni potreba psat, protoze precist knihu za dva dny se stane výjimečně.

denniys
27.12.2018

Jednou za dlouhý čas se najde kniha, která mi připomene proč vlastně čtu... A tohle je jedna z takových knih... Čistá, naprostá dokonalost!!! Láska po pár řádcích.. Hra o trůny, Zaklínač, Tetovaný, Sága trhlinové války, Temná věž a nyní i Naslouchač - za mě perly žánru!

Emoun
23.12.2018

Tahle kniha nemá jedinou chybu.

Ivka14
22.12.2018

Tak tohle byla bomba! Nejdřív jsem se bála,protože je to česká spisovatelka,ale překvapila mě. Svět je velice dobře vymyšlený a Ilan jsem si hrozně moc oblíbila. Určitě doporučuji.

simviki
20.12.2018

Netušila jsem, že i česká fantasy může být tak skvělá, úžasná, strhující, propracovaná...

Turmee
19.12.2018

Po dlouhé době fakt dobrá česká knížka. Krásně se čte, děj má spád a je to i napínavé. Trochu mám pocit, že myšlenka není úplně originální, ale nevím, kam ji zařadit. Každopádně je to takové známé a zároveň nové, jednoduché ale má to i hloubku. Postavy jsou kruté, občas naivní, a přesto (nebo možná právě proto) působí sympaticky a na svém místě. Stejně jako celý svět, ve kterém se příběh odehrává.
Rychlovka na jeden den, která se obzvlášť v ředvánočním období zkoušek opravdu hodí ;)

Klarsik3
13.12.2018

Skvělá kniha.. Původně jsem se bála, když jsem zjistila že hlavní hrdina je vlastně 13.letá dívka.. Bála jsem se že to bude přehnané a k věku hrdinky to nebude odpovídat.. ale vůbec ne.. kniha mě velice překvapila a měla jsem problém ji vůbec odložit..

avalonek
11.12.2018

Tohle jsem fakt nečekala.Že to bude takhle dobré čtení mě teda nenapadlo..Teď jen lituju,že v knihovně neměli i druhý díl,protože se na něj těším jak malé děcko..Úžasný příběh,který mě úplně pohltil a já nemohla přestat číst.Vřele doporučuji

KorunaCeska
10.12.2018

Jedinečná, dechberoucí fantasy. Velice mě tato autorka překvapila.