Faja přehled

Faja https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342817/bmid_faja-mmt-342817.jpeg 5 3355 3355

Naslouchač série

< 2. díl >

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Faja. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (822)

KudrlinkaM
06.05.2024 5 z 5

Druhý díl taky vynikající.

Penicuik333
22.04.2024 2 z 5

Slabší než první díl, ale stejně jsem v poslední třetině ani nedutala a docitala az do noci. Rozhodně me bavi vsechna tajemstvi a jejich postupne odkryvani a jsem napjata, co se bude dit v dalsich dílech.


Tupoun
18.04.2024 5 z 5

První třetina je poklidnější, pokud to lze vůbec tvrdit po boku takového hebla, jako je Ilan. Jestli jsem ji měl chuť v první knize přerazit, tak teď jsem nesmírně toužil po tom, abych ji opakovaně mohl roztrhat na malé kousky. Ale vždy z té své tvrdohlavosti a zbrklosti nakonec vybruslila, tak jsem trhání odložil.
Právě v první třetině se dozvídáme o světě za skárou, tedy o nížinách. Přestože je tato část akčně poklidnější, nelze říci, že by byla nudná.
No a pak to začne. Poplach pro pětadvacítku, odlet a odjezd do Duvalského pohoří a čtenář už nemá čas na oddech. Jízda jako na tobogánu a rychlost se až nebězpečně zrychluje a taky pěkně nebezpečně končí, takže vám všem nezbývá, než se vrhnout na Nastereu, třetí knihu. Já tak tedy činím a směle vám Faju doporučuji, navzdory tomu, že nejsem děti a mládež. :-)

všechny komentáře

Související novinky (6)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021


Ptejte se autorky Naslouchače, Petry Stehlíkové...

01.06.2021


50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.


Citáty z knihy (5)

Vargas mi řekl, že tě asi najdu na hradbách. Co tu pořád děláš? Co je tu k vidění? Rozhlédla jsem se po okolí a přemýšlela nad tou otázkou. Jak se mohl takhle ptát? Copak to neviděl? Ty se rozhlížíš celý svůj život. Kdykoliv se ti zachce. Já se můžu rozhlížet až teď. Zdi sklenařského ghetta nejsou tak krásné. Věř mi. Bojovník zamrkal, ale na mou prostořekost nic neodpověděl.


Erno mrkl na jednu z přihlížejících žen, která málem pod jeho pohledem omdlela. No není krásná, Ilane? Zadívala jsem se na ženu v průsvitné rochii. Pak jsem pokrčila rameny. Asi ano. Má dvě stejně velká prsa. No... zaváhal bojovník. Rozbor ženské krásy necháme na později, Ilane. S tímhle bys nikam nedošel. Dvě stejná prsa může mít i chlap, víš?


Je to ušlechtilé zvíře, Ilane. Hlavu vzhůru. Jako by ti svět ležel u nohou. Já jsem sklenař, houkla jsem přes natřásající se rameno a málem si o něj vyrazila zuby. Ja jsem ten, kdo leží u nohou, Erno.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Faja v seznamech

v Právě čtených37x
v Přečtených4 389x
ve Čtenářské výzvě616x
v Doporučených520x
v Knihotéce1 004x
v Chystám se číst730x
v Chci si koupit249x
v dalších seznamech23x