Faja přehled

Faja
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342817/bmid_faja-mmt-342817.jpeg 5 3373 3373

Naslouchač série

< 2. díl >

Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději téměr zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, které jsou pro ni světem naprosto odlišným od toho sklenářského. Přátelství s kapitánem pětadvacítky je stále nové a Ilan si uvědomuje, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří za svůj život ovlivnili mnoho dění ve světě. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její lid, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět. Klid ve sklenářských městech je ke všemu narušen, když se po mnoha generacích znovu objevuje starodávný nápis, jen krátká věta, která kdysi byla součástí svobodného sklenářského světa. Ale kdo ji píše na zdi palutulů a sklenářských ghett, když ti, kdo znali její význam, jsou dávno mrtví? Jaký příběh vypráví ta tři slova, na první pohled tak jasná, přesto nepochopitelná? Ilan bude muset čelit mnohým nebezpečím, aby odhalila význam starobylého odkazu a objevila v něm nové poselství.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Faja. Přihlašte se a napište ho.

Vera Silent
19.06.2024 5 z 5

Tak na to, ze jsem nemela v planu cist po prvnim dilu hned dalsi fantasy knihu, se to jaksi vymklo z rukou ze... Faja je stale super, rozhodne podle me kvalitou neklesla, i kdyz uz to nema takovou lehkou pohadkovou notu a vtip jako prvni dil. Na druhou stranu je tu ale vice tajemstvi, skvele sceny i napeti. Obvykle neni muj salek kavy, kdyz se napeti v deji generuje jenom tim, ze spolu postavy nemluvi a zamlcuji si informace, coz se tu deje hodne. Take to bipolarni chovani hlavni hrdinky, kdy v jednu chvili nenavidi, v druhe zase "miluje", je trochu na palici a ja moc doufam, ze se rozhodne pro jedno driv nez to zacne byt omilani toho sameho. Uplne nepredvidatelne to take neni, ale i tak se moc tesim a vrham na dalsi dil (brzy uz dily).

Honey0105
19.06.2024 4 z 5

Za mě trochu slabší, než jednička. Přesto mě příběh dost bavil a zhltla jsem ho raz dva. Znovu jsem si vyposlechla v audiu. Kniha je skvěle namluvená paní Ježkovou. Líbilo se mi, jak Ilan začala odkrývat další a další tajemství pětadvacítky. Navíc byl díl plný akce. Rozhodně člověk musí ihned sáhnout po pokračování.

OndrejMergl.cz
12.06.2024 2 z 5

Proč číst knihu:
- Máte slabost pro oříškové oči.
- Stavět města pod vodou vám dává smysl.
- Dávná tajemství čekají jenom na vás.
Proč nečíst knihu:
- Nesnášíte, když vandalové ničí zdi krvavými nápisy.
- Přijde vám nefér, že jste otrok.
- Jízda na koni vám působí utrpení.

všechny komentáře

Související novinky (6)

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

02.09.2021

Ptejte se autorky Naslouchače, Petry Stehlíkové...

01.06.2021

50 nejčtenějších knih minulého roku (2019)

27.02.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Citáty z knihy (5)

Vargas mi řekl, že tě asi najdu na hradbách. Co tu pořád děláš? Co je tu k vidění? Rozhlédla jsem se po okolí a přemýšlela nad tou otázkou. Jak se mohl takhle ptát? Copak to neviděl? Ty se rozhlížíš celý svůj život. Kdykoliv se ti zachce. Já se můžu rozhlížet až teď. Zdi sklenařského ghetta nejsou tak krásné. Věř mi. Bojovník zamrkal, ale na mou prostořekost nic neodpověděl.

Erno mrkl na jednu z přihlížejících žen, která málem pod jeho pohledem omdlela. No není krásná, Ilane? Zadívala jsem se na ženu v průsvitné rochii. Pak jsem pokrčila rameny. Asi ano. Má dvě stejně velká prsa. No... zaváhal bojovník. Rozbor ženské krásy necháme na později, Ilane. S tímhle bys nikam nedošel. Dvě stejná prsa může mít i chlap, víš?

Je to ušlechtilé zvíře, Ilane. Hlavu vzhůru. Jako by ti svět ležel u nohou. Já jsem sklenař, houkla jsem přes natřásající se rameno a málem si o něj vyrazila zuby. Ja jsem ten, kdo leží u nohou, Erno.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Faja v seznamech

v Přečtených4 424x