Nasterea

Nasterea https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410344/bmid_nasterea-8G0-410344.jpg 4 1965 500

Naslouchač série

< 3. díl

Druhý návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo… Omstakland byl napaden. Člověk, kterému Ilan zachránila život, rozpoutal peklo. Ilan se na poslední chvíli podařilo rozluštit dávnou větu i její smysl. Objevila cestu. A také místo, které hledaly celé generace. Místo, kde není život, ale jen jedovatá šedá mračna — průchod na druhou stranu retey. Je to ale také místo, kde žijí nasterey, největší hrozba v Duvalském pohoří. Jenomže kým tito obávaní tvorové doopravdy jsou? Proč začali častěji a tvrději útočit? A co se skutečně nachází na druhé straně? V Ilanině světě neexistuje nikdo, kdo by na tyto otázky dokázal odpovědět. Ti, kteří kdysi něco věděli, jsou už dávno mrtví. A ti, kdo se na druhou stranu vydali, se nikdy nevrátili. Ilan ví, že jí nikdo nepomůže. Ocitla se sama a bez ochrany bojovníků. Je sice sklenař, kterým nasterey neubližují… bude to však stačit k přežití?... celý text

hurikan123
12.01.2023 5 z 5

jojo, najeťárna jako předchozí díly, vřele doporučuji

Clairka
08.01.2023 5 z 5

Třetí díl už de nečetl tak rychle a zajímavě jako dva předchozí… konec mě ale přesvědčil, že chci už zase rychle další díl.

MahtielM
08.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Třetí díl ve mě drobek nechal pocit, že to směřuje do situace, která se mi vůbec nelíbí a celkově na mě působil díl drobek zašmodrchaně. Pořád věřím v happyend Ilan a kapitána, ale drobek se to vzdaluje.
I přes to řadím sérii mezi mou nejoblíbenější, zároveň nápaditostí mezi naprostý unikát a jsem velkou fanynkou této série. Moc se těším na další díly.

Nel_ita
30.12.2022 4 z 5

První dva díly se mi líbily více. Nasterea byla určitě super, nicméně již zde byly části, které zbytečně zdržovaly děj a natahovaly příběh. Raději bych sérii již ukončila a nezkoušela další díl, mohlo by to být naškodu. Nicméně tento nový a originální fantasy svět mě úplně pohltil!

klara1550
27.12.2022 5 z 5

Skvělé pokračování. Překvapilo mě, jak je děj promyšlený a postupně se objevují další a další souvislosti. Moc se těším na další díl, jen mám u knih na pokračování problém, že než ten další díl vyjde, už zapomenu, co bylo v těch předchozích. Tady se to tak zamotalo, že se trochu bojím, abych se v tom budoucím vůbec chytla.

sarahmoon
03.12.2022 4 z 5

Audiokniha - Jelikož jsem všechny tři knihy "jela" jednu za druhou, musím říct, že jsem neměla problém sledovat děj....

Ale musím říct, že po dočtení na mě také padly obavy, že se děj ubírá někam... A mně se to asi nelíbí.

Další mínus - není napsán 4 díl.

Iva095
02.12.2022 3 z 5

Jak jsem byla nadšená z prvních dvou dílů tak jsem se těšila i na ten třetí. Bohužel mě tento díl bavil o dost méně. Byli tam části, které byli dobré, ale bylo tam více částí které byli nic moc. Tak snad pokračování bude lepší.

Hall3006
30.11.2022 4 z 5

U třetího dílu musím snížit hodnocení oproti předchozím. Čtení už bylo více náročné, příběh měl víc zákrut a náznaků než odhalení. A postava staříka byla matoucí a jeho chování se nám osvětlí až ve čtvrtém díle. Hlavní postava Ilan už je dospělejší, ale místo občanky dostane něco velmi důležitého. A ne, nebudou to měsíčky. Přesto je při pozorném čtení vidět vývoj postav a to co bylo v prvním díle dítětem, jím rozhodně není na konci třetího. No nezbývá než čekat, co nám autorka připravila ve čtvrtém díle. Snad to bude mít spád prvních dvou dílů a nebude zbytečně kombinovat a ohánět se mystikou jako ve trojce.

Vesmich
28.11.2022 2 z 5

Udržet linku takhle rozvětveného příběhu je těžké. Když jde ještě o vytvořený svět, tak v něm musí panovat nějaký systém, alespoň základní struktura. Což vyžaduje si to napsat, udělat kostru a u každé postavy mít alespoň rámcovou představu kdo to je, co chce, kam jde a pak se může vyvíjet vlivem prostředí a událostí. Tolik různých tvorů, kteří se všichni dorozumívají jedním jazykem, tedy GCHCHRRR CHROCHTY CHROCHTY, hromady samoúčelného násilí a nesmyslného utrpení, které nevede ani k vykoupení ani k lásce ani ke smrti. Sečteno podtrženo – slátanina. Naslouchač byl takové blogové dítě, které mohlo na blogu i zůstat. Jenomže se uchytil, a to ho spolehlivě umořilo, protože kam to celé směřuje, je jasné. Nikam. Už v druhém díle byla ta bezradnost patrná, nicméně se to pořád dalo uřídit. Tady už se provalilo naplno, že se to nepovedlo a nepovede. Cokoliv se stane ve čtvrtém, pátém, devátém a patnáctém díle je jedno, protože Ilan bude 14 let ještě dalších 20 let a co díl, to nějaký nový svět za nebo pod těmi již odkrytými. Postavy se otočí kolem své osy, takže co bylo nahoře, bude dole, jih bude na severu a ráno slunce zajde a večer vyjde. A k tomu všude ty prasečí zadky. Takže proč jsem to vlastně četla, když se už po druhém dílu dalo čekat, že to číst nepůjde? Nečetla. Poslouchala jsem to v autě v audio-podobě, která může věci, jak prospět, tak neprospět. Nicméně v tomto případě je to asi jedno. Na druhou stranu, v koloně lepší než zprávy Radiožurnálu.

Ulrika
23.11.2022 5 z 5

Nemohu souhlasit s negativními komentáři. Mě třetí díl vtáhnul do děje stejně jako předešlé a kniha měla spád. To, že nám nedela odpovědi mi nevadí, naopak to čtenáře má navnadit na pokračování ,což se u mě povedlo na jedničku:)

Pralev
23.11.2022 1 z 5

Do prasečí řitě, tohle tedy bylo vážně strašně špatné. Opět nové a nové záhady, takřka žádná vysvětlení, naprosto nesmyslné zvraty a objevy. Kupodivu je to ale úplně špatné nejen příběhem (autorka působí, že vůbec neví, kam chce, aby se děj ubíral), ale i stylem psaní - viděl tohle před vydáním nějaký editor? Nechápu tak prudký sestup kvality. Jinak vřele doporučuji komentář uživatelky Jizi, ten naprosto perfektně a trefně vystihl vše, co se téhle knize nepovedlo. Lépe, než bych to dovedl já.

petr_
20.11.2022 4 z 5

Vzhledem k tomu, že tento díl byl plný numerologie čísel 9,5,4 a snahy o zjištění sklenářských tajemství a filosofování o něm. Příběh je méně stravitelný, nežli předchozí díly. Na jeho konci není vlastně nic vysvětleno, ani rozhodnuto, tudíž předpokládám, že autorka plánuje napsat další, i když bych se přimlouval za to, aby jich už nebylo moc.

grimik
18.11.2022 3 z 5

Na rozdíl od některých komentujících si nemyslím, že by Nastereou ztrácela série dech, či by třetí díl vnesl do vyprávění chaos, nudu nebo zmatek. Přijde mi konzistentní vůči předešlým dílům se všemi klady i nedostatky. Myslím, že spíš nebylo každému po chuti, jakým směrem se příběh začal ubírat. Za mě stále stejně dobře poslouchatelné, záživné a fajn. No, ale pak je tu pár...do prasečí řitě, co to jako mělo být? Tímto způsobem se vyvíjí už tak celkem plochý charakter Ilan? Jakože 2 roky mám jen jeden nervový tik - že furt myslím na oříškové oči kapitána, ale sotva projdu tunelem pod horami, zkratuje mi mozek a začnu co pár vět opakovat /do prasečí řitě/ ? To jako Vážně? Nic trapnějšího pro oživení nezajímavého charakteru ve výběru nebylo?
Udělat z kapitána najednou naprosto netečného tupce, který všechny vede od záhuby k záhubě jen proto, že se zakoukal do ženský, ačkoliv vydržel být snad pár set let spolehlivým vůdcem pětadvacítky, to je další wtf vývoj charakteru. Pecka prostě.

denniys
16.11.2022 5 z 5

Dobře, zůstanu u 5ti hvězdiček, ale tentokrát jsou s hooodně odřenýma ušima.. Pořád se jedná o skvělou četbu, ale cítím tam jakési "ale".. některé pasáže byly zbytečně natahované, určité věci autorka opakovala stále dokola a hlavní hrdinka je chvílemi až otravná.. přijde mi, že Naslouchač ztrácí své kouzlo, což je nevýslovná škoda.

Hajana
15.11.2022

Opět výborná, nemůžu se dočkat dalšího dílu...

Marketplace
04.11.2022 4 z 5

Hned začátek knížky je nudný a vůbec mě nebavil. Hláška:"Do prasečí řiti",je trapná a v knížce se objevuje extrémně často. Druhá část knížky byla zajímavější. Snad vyjde další díl dříve a jeho kvalita stoupne.

Andys02
21.10.2022 3 z 5

Začátek knihy byl stejně poutaví, jak předešlé díly. Bohužel střední část byla velice matoucí, odehrávalo se tam více dějů, spousty tajemství a už jsem nevěděla co k čemu patří. Nesčetně čísel a záhadné "říkanky". S prominutím mi to připadalo jako matematická slovní úloha. Horko těžko jsem se přes to překousala, ale konec nezklamal.

protokol
16.10.2022 odpad!

no už ani pomali netušim o čom nasterea bola , bolo to tak davno čo som to počúval, snaď sa dožijem pokračovania a bude to lepšie ako posledný diel .

lenka0383
14.10.2022 3 z 5

Poslouchala jsem úžasně namluvenou audiokniha a jako pohádka na dobrou noc je to skvělé. Hlas Jitky Ježkové se krásně poslouchá, a když náhodou usnete a probudíte se o tři kapitoly později, nic moc se neděje. Ke konci už jsem vážně přeskakovala kapitoly a nemám pocit, že bych o něco přišla. Bohužel musím souhlasit se všemi negativními komentáři. Je to rozvláčné, natažené, dialogy děj nikam neposouvají, Ilan neustále omílá dokola jedno a to samé. V jednu chvíli mi přišlo, jako by každý odstavec končil shrnutím děje, kdyby si to náhodou hloupý čtenář nepamatoval, co se tam děje. Nebo kdyby měl pocit, že se neděje nic, tak aby mu to Ilan ještě svými slovy třikrát zopakovala. Těšila jsem se na tajemný svět Nasterejí a že do něho nahlédneme, že se třeba ukáže, že jsou to super bytůstky, jen nepochopené a podceňované, že objevíme jejich krásu a vysvětlí se všechna ta mystická tajemství. Teď to vypadá, že o tom možná bude čtvrtý díl. Nebo možná konečně ten pátý?

MizutaniMizuku
13.10.2022 4 z 5

Stojí to za to.
Do postav jsem se úplně zamilovala.