Střípky ticha

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/big_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 4.5503

Případy Kate Burkholderové 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence, 2011

Kniha Střípky ticha

Olča220

Co jiného říct, než skvělé (ostatně jako předešlé díly). Čtení knihy jsem si užila do té míry, že zmizela má čtecí krize a já jsem opět ve hře.
Takže, jestli je vám tento žánr blízký, neváhejte a pusťte se do toho, máme před sebou ještě hodně práce s již napsanými díly. Dokonce si myslím, že ani není nutné sérii číst postupně.

work
31.12.2022

Výborně, výborně... Tohle pokračování se povedlo, v mnoha ohledech překonává oba předchozí svazky cyklu. Máme tu opět hezký zimní příběh, plný nevlídného počasí a sněhu, máme tu pochopitelně i střet amišské komunity se západním životním stylem, máme tu opět sympatický tým policajtů z malého amerického zapadákova. Takže co je jinak?
Předchozí Modlitba za mlčení trochu sklouzla do mainstreamu, kde amišové sloužili jako kulisa k běžnému detektivnimu thrilleru se spoustou krve a po ní lačnícím záporákem. Tahle knížka na to jde jinak, podstatně lépe. Od thrilleru se posouvá zpátky k detektivce, víc zkoumá složité vztahy a motivy, zaměřuje se na malé i větší tragédie lidí, kteří v podstatě konají ze svých nejlepších pohnutek a přesto ubližují ostatním. Když o tom přemýšlím, tak v knížce vlastně ani není žádná vyloženě záporná postava, dokážete pochopit proč kdo co dělá, byť to často nekončí dobře. Čtenáře to zasáhne o to víc, jelikož hlavní protagonisté jsou děti.
Linda Castillo ve Střípcích ticha vzkřísila to nejlepší z detektivní literatury, a pokud by Kate trávila trochu méně času pitím, bylo by to úplně dokonalé...

uzivatel6305
27.12.2022

Opět napínavé čtení. Hrůzostrašný případ v jedné amišské rodině. Problémy při vyšetřování se trochu opakuji, ale je to zábavné, velmi civilní, Kate je mi čím dál sympatičtější. Jen mi připadá, že v Ohiu existuje jen jedno roční období. Ale o to je příběh ponurejší. Před koncem velký zvrat a překvápko! Výborné! Těším se na další díl.

minirock
18.12.2022

Stále silně čtivé ale o malinko slabší než předchozí dva díly. Pachatele jsem tentokrát tušil tak od půlky knihy, nebyl pro mě překvapením. A taky se mi moc nelíbí to jak Kate řeší osobní i pracovní problémy pitím, náčelnice policie by snad nemusela tak pařit. Tomasetti tentokrát trošku v pozadí což mi nevadilo. Jdu hned na další díl, zajímá mě co se v Painters Millu zase semele ...

Jessybelle
27.09.2022

Kniha je čtivá, konec alespoň pro mně překvapivý. Člověk by ani neřekl, kolik se toho v Amišské komunitě může stát. Za čas si dám další díl.

monte
17.09.2022

Překvapivé odhalení, které jsem nečekaka

Čand@
24.08.2022

Hmm... zaujímavé, zaujímavé. Linda Castillo nesklamala. Vrah pre mňa bol úplným prekvapením, netipovala som ho ani za mak. Pútavé, dej pekne graduje, naviac okorenené amišským prostredím.. veľmi dobré. Isto sa nebudem brániť ďalším autorkiným počinom.

Turante
26.07.2022

Zase velice čtivé, sice se motiv dost opakuje, ale zde byl konec vcelku překvapivý. Tak snad budou další díly stejně čtivé.