Střípky ticha

od:


KoupitKoupit eknihu

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298566/stripky-ticha-TXd-298566.jpg 4.4144
Série:

Případy Kate Burkholderové (3.)

Orig. název:

Breaking Silence (2011)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (37)

Přidat komentář
knihomolkadorfa
26. září

Opět naprosto skvělé. Čtivé, napínavé, promyšlené, chytré. A ten konec ? To jsem tedy nečekala.

Sonča95
16. září

Od autorky jsem přečetla zatím tři knihy případů Kate Burkholderové a všechny tři byly naprosto skvělé!Vždy po dočtení jedné knihy jsem myslela,že je napsaná tak dobře,že lepší už to být nemůže a musím říct,že mě autorka velice překvapila,když sama sebe dokázala předčit v předešlých dílech.Velmi napínavé,žádné chvilky na odpočinutí,stále vás nutí číst dál a dál až do poslední stránky.Úchvatně vymyšlené zápletky a nečekaný závěr.Určitě doporučuji a těším se na další autorčiny knihy :)

alexis818
09. září

Super,další kniha od Lindy,která mě dostala.Skvělé prostředí,námět a úžasně napsané.Příběh,který ani jednu chvilku nenudil,byl gradující a ten konec.Prostě vynikající.

lenysek69
08. září

Dokonale čtení. Opět skvělý případ Kate a Johna.. Napínavé a dech beroucí čtení. Doporučuji.

mulder
01. září

Tuto sérii mám rád, těším se na další díl:-)

ddkk
31. srpna

Jedna z lepších detektivek, napínavá až do úplného konce. Jen přemýšlím o tom, kdy v amišské komunitě dojdou lidé. Ale doporučuji a dávám pět.

georginaa
26. srpna

Totálně nečekané rozuzlení vraha, co se vše dá skrýt v duši člověka je až neskutečné. Díky tvrdohlavé Kate, můžou si být Amishi jistí, že je bude ochraňovat co to půjde. A když narazí na lháře, vraha je nekompromisní a za každou cenu žádá spravedlnost. Ať je to kdo je to.

Jiparis
15. srpna

Krome poutaveho deje jsem se poprve dovedela o existenci Amishu .

perpe2a
12. srpna

Opět skvělé a napínavé, rozhodně doporučuji.

skyline
12. července

Super! Ze se to zvrtne az tak, jsem teda necekala. Precteno na jeden zatah, nedalo se odolat. Doporucuji!

PavlaJirka
25. června

Kniha se velmi dobře četla, příběh měl rychlý spád a stále se něco dělo.
Bylo to napínavé a závěr mě překvapil. Určitě si od této autorky přečtu další knihu

JustWomen
23. června

Prostě vynikající, jako celá série s Kate, skvěle namícháno.

muchomurka
20. června

Dobře se to četlo, bylo to napínavé, ale toho alkoholu, co Kate vypila, bylo kapku moc. Nehledě na to její vnitřní sebezpytování.
Chápu také, že amišské prostředí je neobvyklé v detektivkách, ale přijde mi na to, že je to celkem malá komunita, že tímto tempem, které autorka nasadila a kolik je zde zavražděno jejich členů, už nikdo moc nezůstane. Ještě pár dílů a už jí nezbude z této komunity nikdo o kom by mohla psát.
K závěru a vrahovi - byla jsem mírně překvapená, ale tak nějak mi uniklo, proč to vrah udělal a jak. Asi tuším, ale konec byl zmatečný a hrozně uspěchaný. Škoda.

čef
16. června

Velmi pěkná a originální detektivka je pro mne překvapením neboť jsem od autorky předtím ještě nic nečetl. Styl vyprávění je velmi přehledný a čtivý, postava policejní náčelnice zajímavá, prostředí amišské komunity jistě pro mnohé skoro neznámé. Zápletka udržela napětí až do překvapivého konce tak, jak to má být a tak si určitě rád vyhledám i předcházející díly série.

Ivulka432
30. května

Naprosto souhlasím s níže s Schamila. Je to naprosto skvělá knížka, je to jako drogy, běžím pro další díl. Třetí díl je stejně jako předchozí naprosto strhující a člověk chce přečíst co nejvíce, neboť je to fakt "jízda". Hlavní hrdinka v ženské postavě tomu jenom dodá na přitažlivosti a konec je naprosto jiný než člověk čeká. Vřele doporučuji.

Schamila
24. května

Děsivý příběh v děsivém studeném prostředí. Opět rychlé čtení a konec jiný než čekáte. Autorka na tohle, jak získat čtenáře, je fakt mistr. Kam na ty nápady chodí, protože jsou fakt skvělé. Stejně skvělá je i obálka, díky Marcelu Bursákovi. Jdu koupit další díl ...

Leninkka
20. května

Velmi čtivá kniha, ani jsem nečekala že mě příběh o amišských farmářích tak zaujme. Přečetla jsem na jeden zátah a určitě se chystám i na další díly.

Danago
05. května

Rodina amišských farmářů se čtyřmi dětmi žijí zaběhlým životem a vše se zdá idilické…To však skončí , když jedno z jejich dětí přivolá pomoc, protože se jeho rodiče topí v jímce na hnůj
Bohužel rodiče ani strýce již není možné zachránit.
Zpočátku se zdá, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy.
Je zřejmé, že došlo k vraždě.

Musím říct , že s každou další knížkou je mi amišů víc a víc líto, stále větší rozdíly mezi běžným životem a jejich uzavřeným světem už je jim spíše na škodu. Také jejich názory už mi připadají hodně zpátečnické a k čemu vedou ? Běžný život si je stejně najde jen oni na něj nejsou připraveni.
Přesto se mi tento díl líbil stejně jak dva díly předchozí. Postava Kate jejích spolupracovníků i jejího přítele je mi moc sympatická. Každý příběh má jinou zápletku. Přesto, že autorka v každé knížce některá fakta opakuje, já jsem ráda, za to že je čtu po sobě. Určitě je to lepší čtenář si dá lépe dohromady souvislosti mezi hlavními hrdiny a jejich životy

klokan.1905
17. dubna

Střípky ticha...
V pořadí již třetí pokračování s policejní náčelnicí Kate Burkholderovou.... Opět se děj odehrává v americkém městečku Painters Millu...
Kate Burkholderová přijíždí společně se svým kolegou do jedné amišské farmy, kde jsou v odpadní jímce objeveny tři mrtvé osoby... Vše vypadá jako nešťastná náhoda a z počátku se tak i vše vyšetřuje... Místní lékař - koroner však při provedené pitvě zjišťuje, že jedna z těchto osob utrpěla silný úder do oblasti hlavy...
Opět jsem se dobře bavil, když už jsem se domníval, že je vše jasné, tak... Více neprozradím, určitě si vše přečtěte... ;-)
Doporučuji před čtením této knihy přečíst předchozí dva díly...

davas
09. dubna

Po přečtení obou předchozích knih (velmi povedené)autorka navázala opět v kvalitním příběhu další pokračování ,které má vše ,co dobrá kniha má mít ...

sabca
06. dubna

Kniha se moc dobře četla. Zajímavý pohled na život Amišů, napínavý děj a na konec nečekané rozuzlení. Doporučuji

iva.gracova
31. ledna

Dobrá kniha, která splnila mé očekávání. Asi nejvíce bych vyzdvihla to, že je vážně moc čtivá... a závěr, takové dvojí rozuzlení. Paráda.

ivdol
12. ledna

Skvělé. Kniha se dobře četla, konec pro mě překvapivý.

konicekbily
27.09.2017

Kniha je většinou monologem hlavní hrdinky, která popisuje kromě postupu vyšetřování i amišskou kulturu a svou minulost. Někdy autorka zbytečně omílá dokola podrobnosti nám čtenářům již známé z předchozího děje. Jakoby děj natahovala, aby dostala zaplaceno za počet stránek a ne za hloubku děje.

simika
05.09.2017

Se vzestupnou tendencí se zvedající kvalita knih této série, čtu a tleskám. Díl od dílu lepší a lepší. Znalost amišské kultury a prostředí je skvělá a knihy z tohoto prostředí jsou vždycky zajímavé.

čika
08.08.2017

zaujimava zapletka, prostredie, kniha odsypala, napriek tomu sa mi zdalo, ze ide trochu po povrchu a daco chyba...

medlovice
27.07.2017

Nezklamala, ale Modlitba za mlčení se mi líbila víc. Možná , že kdyby se pořád nemluvilo o té jímce.....

PetraBery
04.03.2017

I třetí případ bývalé amišky, náčelnice Kate je výborný. Vraha jsem uhádla v průběhu četby, přesto mi to nevadilo a četbu nezkazilo. Líbí se mi, jak autorka píše, ráda si přečtu další díla, pokud budou dostupná.

ritz
21.11.2016

Moje první setkání s autorkou, líbilo se mi absolutně neznámé prostředí a mentalita amišů. Velmi zajímavé a napínavé.

TeaPeter
18.11.2016

Musím konstatovat, že kouzlo neobvyklého prostředí (amišská kultura na odlehlém venkově) už definitivně vyprchalo. Co zůstalo, je pocit, že mi je amišů vlastně líto. Tím nemyslím jen to, jak devastující následky mají na ně genetické následky pokrevních svazků v uzavřené komunitě, ale i důsledky rozevírajících se rozdílů mezi světem skutečným a jejich uzavřeným světem, kde si konzervují stav věcí ke konci 19. století. Když si tedy odmyslím amišské prostředí (a vnitřní rozpolcenost hlavní hrdinky mezi normálním a amišským prostředím), tak to co zbude je jen průměrná detektivka. A to je škoda...


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

thrillery americká literatura amišové

Autor a jeho další knihy

Linda Castillo

Linda Castillo
americká

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených3x
v Přečtených176x
v Doporučených12x
v Knihotéce97x
v Chystám se číst114x
v Chci si koupit18x