Střípky ticha

Střípky ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/bmid_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 5 589 155

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence , 2011

Katulinka69
01.10.2021 4 z 5

Další super případ.
Jedu Další

PetK
27.08.2021 4 z 5

Už třetí díl "amišské detektivky" v tomto roce. Baví mě, když hlavní hrdina/hrdinka není totální klaďas ani superman, tady má náčelnice policie taky hezkých pár kostlivců ve skříni.
Série jsou taková bezpečná jistota - víte, že vás nečeká žádné velké překvapení, spíš je to setkání s kámošem z výšky, na které se těšíte a pak rádi vzpomínáte. A vždycky jsem ráda, když takovou sérii najdu. Tahle k nim patří.

Terka1975
31.07.2021 5 z 5

Opět skvěle napínavé a závěr překvapivý, Kate mě prostě baví.

Mandlevest
07.07.2021 5 z 5

Po čase jsem sáhla po dalším dílu této velmi úspěšné detektivní série a jsem opět spokojená. Je pravda, že i já si musím knihy dávkovat až po určité době, abych hodnotila takto vysoko, protože sic je prostředí atraktivní, s přibývajícími díly moc invence nepřidá. O to víc je třeba si pohrát se zápletkou, aby zaujala (a to autorka umí :-)) . Pro ty, kteří nečtou sérii postupně, se v každém dílu hodně vysvětluje, zejména temná minulost Kate a Johna, ale proč měnit to, co zjevně funguje:-). Navíc je to moc sympatická dvojka, které fandím. Tentokrát se případ obešel bez krutých popisů vražd, přesto byl velmi napínavý, závěr překvapivý a jako vždy se skvěle četl. Za mě tedy velká spokojenost :-).

Lolila
30.06.2021 4 z 5

Ďalší vydarený prípad z amišského prostredia. Kate to tentokrát zoberie dosť osobne a možno aj preto je v deji veľa sebaľútosti, pochybností, neustále opakovanie čo sa stalo a prečo, viac alkoholu. Ale aj napriek tomu napínavé, zaujímavá zápletka...

Allys
23.06.2021 4 z 5

Tretia kniha zo série, viac vecí mi prišlo, že sa opakujú a séria na mňa začína pôsobiť šablónovito, ako nižšie spomína janastok. Kniha je písaná pútavo, dej plynie svižne a ako oddychovka fajn. Na trhu je však viac zaujímavejších sérií, kde vyššie uvedené pocity nemám.
Amišské prostredie je popísané tentokrát z pohľadu komunity, vidíme ako amiši držia spolu a navzájom sa o seba starajú. Autorka sa zaoberá nepriateľstvom neamišov voči nim. Kate som mala zo začiatku série rada, ale tu už mi tých emočných výlevov, vnútorných monológov a následného alkoholu prišlo moc. Celú sériu zrejme nedočítam, amišov mi je už teraz ľúto. Hviezdičku naviac pridávam za aj keď trochu menej uveriteľný, ale o to orignálnejší záver.

janastok
22.06.2021 4 z 5

Tato série začíná být trochu šablonovitá, přesto je to velmi dobré čtení, baví mě.

Grety
16.06.2021 5 z 5

Kate a John opět válí, zápletka byla propracovaná a dobře sepsána. Tihle dva mě fakt baví...

bigben
02.06.2021 4 z 5

Ani pokračování mě nezklamalo...určitě si počtu další díly.

Kaduri
02.05.2021 5 z 5

Ďalší skvelý počin z prostredia Amišov. Kate a John riešia ďalší zamotaný prípad a vy im proste po celý čas držíte palce. Aj keď občas sú nové indície v prípade dielom náhody, ako celok pôsobí knižka veľmi dobre.
Svet Amišov je pre nás natoľko iný a neznámy, až je to pre mňa fascinujúce. Zaujalo ma to natoľko, že si vyhľadávam ďalšie podrobnosti zo života Amišov na internete.
Nedá sa inak, len hodnotiť knižku plným počtom, a tešiť sa na ďalší diel:)

Makůvka
21.04.2021 5 z 5

Opět nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem. Knížka vás hned od první stranky vtáhne do děje a nepustí. A ten konec.... Moc jsem si tu knihu užila!!!

veronika9761
13.02.2021 5 z 5

Super kousek.

nada3314
10.02.2021 5 z 5

Tohle bylo zase něco! Velmi čtivé, vypadá to, že jsem našla další mou oblíbenou sérii. Brzo se pustím do dalšího dílu.

krevetka79
28.01.2021 5 z 5

S každým dílem autorka přitvrzuje ...
Hned od začátku Vás příběh vtáhne a nepustí až do samého konce. Vřele doporučuji.
Díky těmto knihám má čtenář možnost nahlédnout do Amišské komunity.
Už se těším na další díl .

Kočičáci
23.01.2021 5 z 5

Opět velmi čtivý díl z amišské série v čele s náčelnicí Kate Burkholderovou. Tentokrát se prolínají dvě vyšetřovací linie a vše je pěkně zamotané. Vražd je sice hodně, ale naštěstí nejsou tak brutální, jako v minulých dílech. Mírně se posune i vztah Kate a Johna Tomasettiho. Že autorka píše podle jednoho mustru se dá překlenout delšími pauzami mezi jednotlivými díly - pak vám to nebude tolik vadit, stejně jako mně... takže čtvrté pokračování zase za půl roku :-D

mi-380
17.01.2021 3 z 5

Kromě originálního prostředí amišské komunity mě zajímal i vývoj obou hlavních postav. V minulé (druhé) části byli oba zralí buď na psychiatrii nebo na protialkoholní léčebnu, případně na obojí. No, Kate jako správný americký policajt i nadále řeší své trable tím, že do sebe po práci pravidelně sází jednoho panáka za druhým a k tomu likviduje kartóny cigaret. Zato její druh ve zbrani i v posteli John se tentokrát mírní. Jinak pociťuji mírné zklamání z opakujících se situací. Na úvod jsme znovu zavaleni velkým počtem obětí, v myšlenkových pochodech Kate je přebytek stále se opakujících tíživých vzpomínek, sebelítosti, pochybností a také mnoho polopatického vysvětlování, proč a jak a kdo co udělal. Detektivní linie je krutá, řešená s pomocí náhody a k tomu jen jakoby na okraji tragického vnitřního života hlavní hrdinky. Do světa amišů jsem se s Kate dostal už potřetí, ale tentokrát jako bych sledoval seberecyklaci, proti prvním dvěma knihám tu není ani moc nových nápadů, ani informací. Chápu, úspěšné know-how se prostě jen tak neopouští.
Proč ta přísnost, proč dávám jen tříhvězdičkových 65 % (v době mého komentáře 358 hodnocení s průměrem 89 %)? Asi kvůli obsedantnímu porovnávání s dramatem, kterého mám stále plnou hlavu, knize, kterou jsem dočetl před dvěma dny, příběhu, který mě zasáhl mnohem víc (Colin Bowles/Falconer – Zmizelí).

Zvednu láhev a podívám se na McNarieho. Přikývne, další runda spásy je na cestě. Ale nepřijde dost rychle, aby mě zachránila před konfrontací s jistou konkrétní částí mé minulosti, s níž jsem se ještě nevyrovnala, s démonem, který mě mučí, pravdou, jíž se už nemohu dál vyhýbat.

Dajine
30.12.2020 4 z 5

Další dobrá detektivka.

Mateo67
01.11.2020 3 z 5

Zase pěkná obálka jako u 1. dílu (vlastně všechny obálky této série jsou povedené). Tentokrát mě ale děj tolik nezaujal, knihu jsem odkládala a necítila potřebu se k ní rychle vracet. Poslední třetina (čtvrtina) se však rozjela, a tak už letěla stránka za stránkou. Musím vyzdvihnout hlavní hrdinku. Je mi víc a víc sympatická. Do všeho jde po hlavě, ale hodně přemýšlí, co dělá a proč to dělá. U svých podřízených má respekt, a proto mohou být i jejími přáteli. A ona jejich. Je přirozená, i když vevnitř stále rozervaná na mnoho kousků. Dám si pauzu, ale určitě se ke Kate (a Johnovi - ten má u mě taky +) vrátím. Dávám 3,5, protože vím, že autorka dokáže víc.

kyssling
01.11.2020 4 z 5

Tak kniha se čte jedním dechem, i čtení v první osobě časem vstřebáte a ani si jí nepovšimnete. Zápletce mírně ubližuje úplný závěr, aby se tak inteligentní pachatel nakonec díky jednomu výslechu sesypal je sice možné, ale příběhu to škodí. Imho by ho mohla usvědčit klidně v další knize ....

ERIK 2
30.10.2020 5 z 5

Opět amišské prostředí, zajímavé a aktuální téma "rodinné problémy". Táto kniha stojí za přečtení.