Do posledního dechu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/big_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 4.6349
Série:

Případy Kate Burkholderové 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Her Last Breath, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (109)

Kniha Do posledního dechu

Pavlina50
01. dubna

Tragická dopravní nehoda, která zas tak úplně nehodou není a vyleze z ní další „amišský“ zločin, je dalším případem pro sympatickou Kate Burkholderovou.
Stejně jako ostatní díly této série je i tato poutavě psaná, zachovává si svoji standardní kvalitní úroveň, i když jistá šablonovitost se jí určitě nevyhýbá. Oproti jiným thrillerům jsou tyto „amišské“ případy spíš takové klidnější, ne přehnaně drastické, ale současně tu o napětí a drama nouze určitě není. Velká akce se klasicky spouští až téměř v závěru knihy, kdy se Kate opět dostává do velice prekérní situace, která opět ukáže její nesmrtelnost a právě toto mi bohužel připadá už hodně stereotypní.
Ale ten závěr! Odhalení podstaty činu mě opravdu dostalo. Přímého pachatele jsem si tak nějak v průběhu čtení tipla a vyšlo mi to, i když jsem si nedokázala vyfantazírovat žádný uspokojivý motiv k takovému činu. Že byl nakonec tak banální, mě fakt nenapadlo. Právě ta banalita, ten, kdo za tím vším stál v pozadí, a okolnosti vedoucí k takové tragédii mě dostala. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale díky tomu konci jsem tu poslední musela vrátit.

Terka1975
25. března

U všech knížek s Kate je o čtivost postaráno, to že zde zemřely děti, mě dostalo. Možná jsem teď na to v této době citlivější, ale Kate to zase pěkné rozmotá a vyjde z toho jako superžena, ovšem na druhou stranu vidíme i její slabosti a stinná zákoutí její povahy. Jinak by byla příliš dokonalá.


mysce
23. března

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové a policejní náčelnice Kate Burkholderová řeší další případ, který se opět točí a dotýká samotných amišů.
Kate je odhodlaná zjistit, kdo zabil manžela a děti její přítelkyně z dětství a toto pátrání ji zavede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a otřese vším, čemu kdy věřila. Kate je tvrdá žena, která se snaží za každou cenu nedávat své city najevo. V tomto díle jí však dožene nejen těžké zklamání, ale také minulost, která by měla zůstat navždy pohřbená
Kniha má to pravé napětí, které od thrilleru očekáváme, a navíc je příjemně odlehčena autorčiným černým humorem, který dobře doplňuje celý příběh.
Děj nepostrádá skvělé stupňování a navíc mě autorka potěšila šokujícím koncem.
Jen tak dál!

Micandy
20. března

Tahle série mě moc baví, člověk se něco dozví i o komunitě Amišů, neměla jsem o nich ani páru. Tenhle díl se v polovině malinko táhl, ale pak se to rozjelo a ten konec byl dobře promyšlený. Určitě si přečtu všechny díly.Doporučuji.
Skvělá autorka.

bigben
27. února

Další případ sympatické náčelnice, která občas neví, co sama se sebou...a opět bavil...rozuzlení a odhalení pachatele až na konci knihy.... ráda si přečtu další

Lolila
18. ledna

Ďalší prípad, ktorý sa odohráva v zaujímavom prostredí Amišov, sympatické postavy, .... tentokrát som mala tušenie, kto je do toho zapletený.....
No a Kate už patrí do kategórie superhrdinov, ale nebudem sa pozastavovať nad nereálnosťami konania alebo situácií, do ktorých sa dostáva... Nevadí, knihy tejto autorky sa veľmi dobre čítajú.

judith141
28.12.2021

I když se mi tento díl zdál trochu zdlouhavý, opět se mi velmi líbil. A i když jsem si při čtení říkala, že se Kate po každém " fyzickém konfliktu" .."supermansky" otřepe a pokračuje dál, jsem opravdu hodně zvědavá, jak se bude vyvíjet její životní tajemství!

Jenny46
23.12.2021

Záruka dobrého čtení, a proto jsem si sérii oblíbila. Případy Kate jsou napínavé až do konce, autorka má vždy dobře zápletku promyšlenou, všechno do sebe zapadá...
Opět nahlédneme do života a zvyků amišů. I Kate má svá tajemství a bude štastná ve svém osobním životě??? Nechci víc prozradit. Těším se čím nás autorka překvapí v dalších dílech...
I když každý případ je samostatný je lepší číst od prvního dílu, doporučuji

1