Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 477 140

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Her Last Breath , 2013

1bublina
10.02.2020 5 z 5

Linda Castillo mě nikdy nezklame. Opět napínavá kniha, tak jak jsem zvyklá. Maličko mě vytáčela nerozhodnost Kate, jestli se k Tomassetimu má nastěhovat nebo nemá.. ale těžko říct, jak bych se zachovala já, kdybych měla za sebou to co Kate. Úryvky z dospívání Mattie a Kate mě bavily a ten závěr? Vůbec jsem netušila, kdo je vrah, ale po jeho odhalení to do sebe zapadlo. A co přišlo po zatčení vraha mi opravdu vyrazilo dech.

SimonaP
05.02.2020 4 z 5

Knížka mě moc bavila. Napínavá, chtěla jsem vědět, jak to celé je. Trošku jsem tušila, ale stejně mě konec překvapil.

Lena081
26.01.2020 4 z 5

Hodně povedený díl série s detektivkou Kate.Dozvíte se víc z Katiiny minulosti,příběh dobře napsaný a za finále,kdy se čtenář dozví kdo je vrah hvězda navíc*

smithynka
16.01.2020 5 z 5

Další skvělý díl.
Bohužel jsem omylem přečetla dříve knihu Mrtví promlouvají, takže jsem věděla dopředu osobní život Kate, ale to nevadí.
Závěr knihy jsem nečekala, Linda prostě umí překvapit :).

raty
06.01.2020 5 z 5

Tak dočteno. Opět skvělé. Byla jsem docela zvědavá, co mají všichni s tím koncem. Teď už to vím a můžu jen doporučit. A bonus navíc, paní Linda má letos kulatiny, takže se hodí do ČV.

anája
21.12.2019 5 z 5

Kniha byla napínavá a čtivá jako každá co jsem od autorky četla, těším se na další.

kap66
12.12.2019 3 z 5

Lindo Castillo, moje oblíbená spisovatelko, tentokrát jsi to trochu přepískla, na všechny strany. Napsala jsi to zase čtivě, to ty umíš, ale:
Katino oznámení tak hrozné tragédie nejlepší kamarádce, to jsi ze mě ždímala city přes míru, nožem jsi v ráně točila víckrát, než bylo potřeba. Dobře, odůvodnila jsem si to tím, že jsi chtěla dát do protikladu smíření amišů se vším, co na ně Bůh sešle, s Katinou potřebou nic neodpustit a vyřešit to.
Kate, Tomasetti a jejich natahovaný trampolínový vztah – miluju ho, pryč od něho, ale přece jen, nikoho jsem tak nemilovala, co když mě ale bude chtít, radši uteču… Sem a tam, sem a tam. (Teď trochu mimo: vážně je v jiných zemích běžné mluvit o svém příteli s použitím jeho příjmení? nebo ho dokonce tak oslovovat? – já si tam vždycky představuji příjmení Pokorný: Pokorný, jsi doma? Celý den jsem myslela na Pokorného. Pokorný mě políbil, až se mi podlomila kolena. :-))
Z konce nechci a nesmím nic prozradit, ale ne nadarmo jsou všichni paf z vyřešení. Toho se dá docílit jedině přehnanou, pro mě nikoliv uvěřitelnou konstrukcí. A Katin fyzický výkon? Tady sis, Lindo, zapřeháněla až hanba.
Mám sklon občas přivírat oči u autorů, jejichž knížky čtu ráda, někdy mě naopak zamrzí, že u nich něco bilo do očí přespříliš. Tentokrát nastala varianta B. Ale možná Mrtví promlouvají přesvědčivěji.

wlado
14.11.2019 4 z 5

Opäť výborná detektívka s prvkami trileru. Nečakané rozuzlenie na konci s prísľubom pokračovania nočnej mory, ktorá Kate trápi celý život.

Arsi
13.11.2019 5 z 5

Zase skvělá detektivka. Vím, stále se opakuji, ale nemůžu si pomoct. Linda píše skvěle a vtáhne čtenáře do děje. Rozuzlení bylo nečekané. Jdu na další a už se těším.

Šánka
09.11.2019 5 z 5

Tato detektivní série je prostě skvělá ! A je to i tou jednoduchostí a lehkostí s jakou je napsaná. Není překombinovaná a autorka nás nevodí do spousty slepých uliček, jak tomu bývá v jiných detektivkách. I díky tomu je velmi čtivá.
Moc mě baví ta osobní linka Kate a Tomasettiho, která se tentokrát ještě více prolíná s tou detektivní. Závěr byl hodně napínavý, pro mne nečekaný a..... docela šokující.

soukroma
08.11.2019 5 z 5

Do posledního dechu mi vyrazilo dech. Do posledních pár desítek stran nebylo jasné, jak to bylo, a rozuzlení bylo děsivě dechberoucí. Předchozí knihy autorky jsem spíše zkritizovala, tahle mne překvapila tak, že nemám jiných než pochvalných slov. Přečteno na posezení, jinak to nešlo.
Katin romantický vztah naštěstí neměl navrch a přítel (či co to vlastně je) vůbec do pátrání naštěstí nezasahoval.
99% (to za ten mrazák v elektřiny prosté domácnosti Mattie).

ritz
01.11.2019 5 z 5

Mám ráda knížky od této autorky, ani tato mě nezklamala. Absolutně nečekaný konec.

vladislava
20.10.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá přečteno během pár dnů. Líbí se mi všechny díly těším se na další

astra3
21.08.2019 5 z 5

Tak další díl přečten. Zde se mi zdálo, že se děj víc točil kolem soukromí Kate. Ale případ děsivý. Kate vždycky dostane nakládačku a pomalu vše zvládne bez lékařského ošetření.

Sacinka
19.08.2019 5 z 5

Linda to prostě umí, neutíkám jinam myšlenkama, jsem v ději, je to napínavé, má to spád.. Prolíná se tam i osobní linka, která mě kupodivu od jiných detektivek baví.. Je to skvělá změna oproti severským chladným detektivkám, kde jsou ty složitá přehláskovaná jména.. :)) Hezky číst od prvního dílu se vyplatí! Už teď se těším na další!

Pavlnka
25.07.2019 5 z 5

Skvělé, zajímavé. Těším se na další díl.

Burinkacdbd
24.07.2019 5 z 5

Do posledního dechu opravdu svižně ubíhá až "do posledního dechu". Kromě vyšetřování zločinu řeší sympatická náčelnice Kate Burkholderová také svoje temné tajemství, jehož následky vyplouvají na povrch po mnoha letech...
Jen tak dál, tahle série mě ohromně baví. Sledujeme i rozvíjející se vztah mezi Kate a agentem Tomasettim.

Přečteno: červenec 2019

alzbeta4340
19.05.2019 5 z 5

Dobře vymyšlený detektivní příběh se ideálně prolíná se soukromým životem policistky Kate. To je základ úspěchu knih Lindy Castillo. A tentokrát mě osoba pachatele opravdu překvapila.
Doporučuji všem.

Šmoulinka1980
29.03.2019 5 z 5

Za mě moooc povedený příběh! Četla jsem jej takřka jedním dechem. Autorka moc dobře umí čtenáře udržovat v napětí, ale přitom vás nikam nezavádí a nevkládá zbytečné odbočky od hlavního příběhu. Já jsem vraha neodhalila do poslední chvíle, proto pro mě byl konec šokující a nečekaný. O Amiších jsem již jednu knihu přečetla (od J.Picoult – Prostá pravda), ale i tady je poznat, že autorka společenství a prostředí Amišů podrobně nastudovala. Toto je první kniha ze série, kterou jsem přečetla, ale určitě nebude poslední. Jen si říkám, jestli nebude na škodu, že jsem nezačala číst sérii postupně od 1.dílu a nebudu se teď ztrácet v příběhu o soukromí vyšetřovatelky Kate Burkholderové. Snad ne. Knihu vřele doporučuji!

Kamiq34

2015  89%Modlitba za mlčení
2017  90%Ztracené děti
2016  90%Střípky ticha
2018  91%Do posledního dechu

Kniha Do posledního dechu je v