Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 477 140

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Her Last Breath , 2013

rimar
01.08.2020 3 z 5

Zatím za mne asi nejhorší díl. Nebavilo mne to a skoro bych podezříval autorku že jen rychle něco splácala aby to bylo venku. Přitom nápad to byl na zápletku dobrý jen se nevyužil jeho potenciál včetně line vztahu hlavní postavy. Nemít už půjčený další díl tak by tohle asi byla poslední kniha od autorky což by vzhledem k dalšímu dílů byla škoda protože ten byl opravdu super.

harena
29.07.2020 4 z 5

Opět jsme u Amišů. Hned zpočátku je Kate přivolána k tragické automobilové nehodě, kde zemřou dvě děti i jejich otec. Při vyšetřování začíná mít podezření, že se nejedná o nehodu, ale zřejmě o vraždu. Jenže Kate má kostlivce ve skříni. Před sedmnácti lety zastřelila člověka, jehož kosti se právě nalezly a vyšetřování pomalu směřuje ke Kate a jejím blízkým. Kromě toho ještě stále nemá vyjasněný svůj vztah k Tomasettimu, uvědomuje si, že se zamilovala, ale nemá páru, co s tím. Příběh je lehce psaný, napínavý, opět jsme vtaženi do zajímavého světa Amišů, což knize přidává na kouzlu.

vikyna9
19.07.2020 5 z 5

Mě prostě její knihy baví.

Mandlevest
19.07.2020 5 z 5

Čtivost, nekomplikovanost zápletky a nevšední, zajímavé prostředí jsou hlavní atributy úspěchu těchto detektivních příběhů. Čtenářská základna amišské série se sympatickou vyšetřovatelkou Kate je velká a já se tomu nedivím, knížky se čtou samy. Tuto sérii, byť ji nečtu postupně, mám v plánu určitě přečíst celou.

March
03.07.2020 4 z 5

Zase skvěle čtení, Linda je studnice nápadů pro zápletky. Za mě super, jen ten závěr s panem doktorem byl trochu moc, ale to Kate obcas miva, ty jeji sólo akce... Ale neva i tak je to skvělý thiler.

dlabikk
01.07.2020 5 z 5

Netřeba žádného komentáře ... opět skvělý příběh.

moudivlacek
25.06.2020 4 z 5

Kate tentokrát řeší případ smrtelné nehody amiše a 2 dětí, 3. dítě přežije. Kate je v šoku, když zjistí, že mrtví byli rodina její dávné největší amišské kamarádky. To, co se ale zprvu jeví jako nehoda, je mnohem víc. Čím dál víc ale Kate odhaluje zrůdnost u někoho, u koho by to vůbec nečekala, a jde tu o život.
A nejen to, Kate vnitřně prožívá i nečekané nalezení ostatků Lappa, kterého kdysi v sebeobraně zabila. A John by chtěl, aby začali žít spolu. Je toho na ní opravdu hodně. A je otázka, zda to zvládne. Jsem zvědavá na další díl.

ZuK1
11.06.2020 5 z 5

Stejně jako celá série se i tento díl výborně čte, takže při hodnocení trošku přivírám oči nad „nesmrtelností“ Kate a jejími schopnostmi zvládat každou situaci bez ohledu na jakákoliv zranění ... a pro mě už začíná být trošku únavné i to neustálé ano/ne vůči Tomasettimu.
Určitě se ale budu těšit na další pokračování, o to víc, když to teď pro změnu proložím nějakou jinou knížkou ...

Aghatte
02.06.2020 2 z 5

Amišové jsou pro nás něco jako exotická zvířátka. Opředena mýty a tajemstvím.
Tato autorka nám dává možnost nahlédnout do jejich životů.
Ukazuje se, že o jsou lidé, jako všichni ostatní. Mají své klady i zápory, démony i anděly. A milují a nenávidí. Páchají trestné činy. Lžou a podvádí.

Moje druhá kniha autorky. Moc mě to nebavilo, takže jsem měla tendenci přeskakovat. Vůbec mě nezaujal a nepřesvědčil vztah hl.hrdinky a jejího přítele. Oba jsou duševní mrzáci, ovšem tak, jak je to podané.... Kate mě nepřesvědčila ani jako detektiv. její "něco se mi na tom nezdá" a "hlásek v hlavě", závěrečný výkon neuvěřitelný.
Samotný zločin vlastně úplně obyčejný, smutný a tragický. A vyřešit ho pomohla pouhá náhoda, nikoli něčí schopnosti.
Navíc Kate je vlastně ....a to vlastně nesmím říct.

Radusek
09.05.2020 5 z 5

Kniha je napínavá a čtivá.

asam
05.05.2020 5 z 5

Autorka stále drží laťku vysoko. V pátém dílu série si už myslíte, že o amiších víte vše, že vás nic nepřekvapí, myslíte si, že znáte i viníka, ale autorka to vždy tak zamotá, že vás závěr knihy překvapí. Alespoň já to tak mám.

Dalia
23.04.2020 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha, ale postava hlavní hrdinky nereálná.

Dandy1
20.04.2020 2 z 5

Je to moje první kniha od spisovatelky a vůbec nevím, jestli jí dám ještě šanci. Vadí mi její podání amišské kultury. V jiných knihách patří amišové k normálním lidem, kteří se obejdou bez moderních vymožeností. Postava policajtky, která pracuje každý den do noci a téměř nikdy nespí je nereálná. A to ani neberu ohled na to, že má devět životů jako kočka.

Evaho73
19.04.2020 4 z 5

Čo má na tejto sérii fascinuje?
Amiši a ich životný štýl, útržky ktorého nám autorka postupne v jednotlivých dieloch servíruje.
Začínam si však myslieť, že sa jej to pomaly začína zvrhávať, lebo Amiši v jej podaní sú sami násilnici, uchyláci, vraždiace monštrá a incest, podvody, zapieranie aj klamstvá sú pre nich bežným javom....
Začínam byť trochu otrávená !!!
Teraz som asi urobila chybu, že som si tento diel prečítala veľmi skoro po prečítaní toho predošlého.

Radza
14.04.2020 4 z 5

Rychle se precte i kdyz Kate uz zacina bejt nejaka superhrdinka neprustrelna - viz zaver. Na me trochu moc toho rozhodovani a problemu ve vztahu k primemu chlapovi - no ale tak co se da delat.. :)

Agatha84
02.04.2020 4 z 5

SPOILER
Maličko mi vadí závěry jako "přes kopírák" - Katie na něco přijde, dostane se do průšvihu,a i když jí záporák zabíjí tisíci zpusoby,ona to přežije a ještě ho dokáže přemoci. Sranda. Ale jinak mě tato série prostě hrozně baví. Nevím,jak se to autorce daří,každopádně má dar vyvolávat u mě jistou míru celkového zklidnění. To asi to maloměstské prostředí obklopené "tichou" přírodou. Musí tam být krásně, teda až na tu spoustu vrahů, samozřejmě:-)

hanzmb
29.03.2020 5 z 5

Sympatická náčelnice a společenství Amišů jsou 2 základní kameny čtivosti této série. Stejně je tomu i tentokrát. Jako v minulém díle se vše vyvíjí pomalu a nenápadně. Bomba přichází až v závěru. Bohužel je to ale ta část, která vše o 0,5* snižuje. Styl amerických béčkových filmů si tato série nezasluhuje. Snad bude líp.

pepa4081
12.03.2020 4 z 5

Má to být thriller, tak to tam autorka na konci naprala. Po pravdě už mne unavují v poslední době pravidelné konce knih, kdy hlavní hrdina vydrží víc než Chuck Norris (kterého mám opravdu rád). Jinak kniha nevybočuje z celé série. Čte se velice dobře a mohu ji doporučit.
Uspokojivé.

Iva B.
12.03.2020 5 z 5

Nevím jestli má cenu ještě něco psát!! Já tuhle sérii miluju! Prostředí, jak se vyvíjí vztah mezi hlavními hrdiny.. všechno!! Jediné, co mi vadí, ale to je můj problém a vím, že to tam prostě patří, jsou ty "božské" kecy... Bůh to tak chtěl, je to Boží vůle... Já to nesnáším...

HanWali
25.02.2020 4 z 5

Čte se to samo, pěkný a napínavý dej

amišové thrillery pro ženy

Linda Castillo
americká, 1960
2014  90%Slib mlčení
2015  89%Modlitba za mlčení
2017  90%Ztracené děti
2016  90%Střípky ticha
2018  91%Do posledního dechu

Kniha Do posledního dechu je v