Mrtví promlouvají

O staré farmě Hochstetlerových se v Painters Millu šušká, že je prokletá. Policejní náčelnice Kate Burkholderová je přivolána na místo, kde se zdánlivě vlastní rukou sprovodil ze světa starý muž. Záhy však důkazy prozradí, že šlo ve skutečnosti o vraždu, která navíc nějak souvisí právě s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových. Když je objeven další mrtvý muž, opět zdánlivý sebevrah, vyjde na světlo spojitost mezi oběťmi a postupně se odkrývají děsivé podrobnosti z oné noci před pětatřiceti lety, kdy zahynul amišský otec a jeho čtyři děti, jejichž matka beze stopy zmizela......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/380566/mrtvi-promlouvaji-wEs-380566.jpg 4.7179

Případy Kate Burkholderové 6.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The dead will tell, 2014

Kniha Mrtví promlouvají

KuroHaru

Průměrná detektivka, jakých jsou spousty. Takové knihy čtu jako oddechovky.

picris

Velmi čtivé a ubíhající. Zajímavé přiblížení amišské kultury. Dané vyústění bylo předvídatelné, ovšem ve spojení s určením vraha bylo vlastně velmi nečekané. Za mne povedené.

muchomurka

Velmi čtivé, stránky rychle ubíhají. Říkala jsem si, co bude Kate vyšetřovat a jak to může být napínavé, když víme hned od začátku, kdo je vrah, ale to jsem se spletla, autorka překvapila. Přesto ale mám celkový pocit z knížky , že to bylo takové mdlé, roztříštěné. Spousta času věnována něčemu, co pak nebylo v příběhu zužitkováno. Jak kdyby autorka nakousla příliš mnoho linií a nevěděla si s nimi rady. A ten useknutý konec tomu moc nepřidal. Ale mám tuto sérii ráda a těším se na další díl, protože ne vždy to vyjde a všechno mi sedne.

Lumír23

Znovu velmi dobře ku čtení, těžko se odtrhnout. A partnerský život se nám také pohne.

orinka3

Dobrá a čtivá detektivka z méně známého prostředí Ameriky. Na začátku knihy je otřesný případ vyvraždění amišské rodiny. A dál už jde jenom o pomstu a snahu Cate vypátrat tajemného ženského ducha, který si předsevzal potrestat všechny aktéry tehdejšího zločinu. Nebylo těžké uhodnout, kdo za popravami stojí, ale i tak jde o napínavou četbu.

eva6220

Mě to připadalo prosté a doufala jsem v lepší konec tj. že jsem uhodla vraha asi v půlce knihy. S autorkou jsme si do noty nepadly

MMacicekk

I tento případ hodnotím velmi vysoko, tato série mě ještě neomrzela a vždy s velkým nadšením rozečítám nový díl. V této sérii si přijdou na své hlavně milovníci detektivních případů, promyšlených zápletek a napětí, které ke konci graduje. Třešničkou na dortu jsou překvapivé závěry, i když zkušený čtenář může v zápletkách autorky najít jakýsi vzorec, který se většinou opakuje a někdy tak není těžké odhalit pachatele. V tomto případě jsem byla velmi blízko, ale i tak mě autorka překvapila. Doporučuji.

raty

Kdo umí, ten umí. A Linda Castillo umí napsat opravdu dobrou detektivku. Ten, který to nedokáže, čte a žasne. Opět perfektní detektivní zápletka. Napětí od začátku až do konce. Skvělá linka osobních příběhů hlavních hrdinů, která nás provází všemi díly. Mimochodem, obdivuji,
že každý další díl drží laťku nasazenou těmi předchozími

Linda Castillo
americká, 1960