Mrtví promlouvají

O staré farmě Hochstetlerových se v Painters Millu šušká, že je prokletá. Policejní náčelnice Kate Burkholderová je přivolána na místo, kde se zdánlivě vlastní rukou sprovodil ze světa starý muž. Záhy však důkazy prozradí, že šlo ve skutečnosti o vraždu, která navíc nějak souvisí právě s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových. Když je objeven další mrtvý muž, opět zdánlivý sebevrah, vyjde na světlo spojitost mezi oběťmi a postupně se odkrývají děsivé podrobnosti z oné noci před pětatřiceti lety, kdy zahynul amišský otec a jeho čtyři děti, jejichž matka beze stopy zmizela......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380566/mrtvi-promlouvaji-wEs-380566.jpg 4.6257

Případy Kate Burkholderové 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

The dead will tell, 2014

Kniha Mrtví promlouvají

Jaruš7

Se zaujetím přečteno, přesto pocit nedůvěryhodnosti nezmizel.
Enormní nátlak zla, pomsty, přetvářky, nepravděpodobná odevzdanost osudu a amišská životní teorie.

Proč mám pocit manip...?

SimonaP
27.12.2020

Moc mě to bavilo. Čtivě psané, napínavé, přečteno za dva dny. Tahle série se mi líbí.

WaN635
14.12.2020

Málokdy se mi stane, že čtu knihy jednoho autora za sebou. Většinou knihy potřebuju proložit jiným autorem, ale zde sotva jednu knihu doctu, už beru do ruky další a vůbec mi nevadí, že sérii nečtu postupně.
K samotnému příběhu, kniha byla napínavá, nešla odložit. Kate i Johna mám ráda a velmi jim fandím.

kyssling
13.12.2020

V rámci série nadprůměrný příběh, jinak je to ale silně jednotvárné, vždy zlý "bílý" lidi útočí na hodné a milosrdné Amiše. Snad by to chtělo uchopit v některé knize z jiné stránky a Amiše třeba zcela vynechat.

Astonius
28.11.2020

Bylo to jako zase se vrátit mezi staré známé... A moc pěkný a zajímavý návrat to byl :-) Tahle série mě opravdu baví a s každým dílem vím, po čem sahám. Autorka je víc a víc vypsaná, vše má promyšlené a její popisy např. při ohledání místa činu, jsou bezchybné, čtenáři se v hlavě odvíjí film a ani si neuvědomuje, že čte knihu. Moc se těším na další knihu a další návrat mezi Amiše.

moudivlacek
26.10.2020

Tento příběh je pro mě velice reálně pojatý, o to víc pro mě hrůznější. Nevinní lidé, zábava rádoby privilegovaných a bohatých, fanatická pomsta. Spravedlnost, která vyvěrá z nenávisti a osobní pomsty, která jde mimo mou logiku. Nevím, jak někdo může žít tolik let s tajemstvím a strachem, a na druhé straně s nenávistí v srdci.
John se také dostane na pomyslnou čáru, kdy může vše ztratit. Nakonec ale pochopí, co by ztratil, možná i díky Kate, která ho začíná opravdu milovat.
Těším se na další díl.

katka.oo
12.10.2020

Má první knížka od Lindy Castillo - půjčená na zkoušku, sice díl odprostřed série, ale to mi nevadilo ... líbila se mi, velice dobře se četla, zajímavé prostředí komunity amišů, časem si určitě vyhledám i ostatní pokračování a pěkně od začátku od prvního dílu.

Alizon
19.09.2020

Tahle serie ne porad bavi. I tentokrat je tu navrat do minulosti, ktery ma spojitost s aktualnimi vrazdami. Jen si rikam - jeste par dilu a v mestecku zadni Amisove nezbudou - bud skonci jako obeti nebo jako vrazi. Svizne vypraveni, poutavy a dramaticky pribeh, opet spokojenost.

Linda Castillo
americká, 1960