Mrtví promlouvají

Mrtví promlouvají https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380566/bmid_mrtvi-promlouvaji-wEs-380566.jpg 5 463 138

O staré farmě Hochstetlerových se v Painters Millu šušká, že je prokletá. Policejní náčelnice Kate Burkholderová je přivolána na místo, kde se zdánlivě vlastní rukou sprovodil ze světa starý muž. Záhy však důkazy prozradí, že šlo ve skutečnosti o vraždu, která navíc nějak souvisí právě s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových. Když je objeven další mrtvý muž, opět zdánlivý sebevrah, vyjde na světlo spojitost mezi oběťmi a postupně se odkrývají děsivé podrobnosti z oné noci před pětatřiceti lety, kdy zahynul amišský otec a jeho čtyři děti, jejichž matka beze stopy zmizela...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The dead will tell , 2014

hanzmb
08.06.2020 5 z 5

Na rozdíl od posledních 2 dílů, kdy vše probíhalo v klidu a pak přišlo drsné finále, tentokrát dávkuje dramatické scény postupně už od samého začátku. Tak to bylo v prvních dílech a tento styl mi vyhovuje víc. Bohužel tím utrpěla částečně ta část věnovaná amišské komunitě. Té tam tolik není. Navíc mi Katy poslouchající rock po nočních lokálech seděla víc než tahle zaláskovaná.

Aghatte
04.06.2020 3 z 5

(SPOILER) Tento díl jsem dokázala přečíst celý, bez přeskakování.
Pokoušela jsem se zjistit, co mi na náčelnici Burkholderové tak vadí. (Do posledního dechu a Střípky ticha jsem četla lajdácky, moc mě nebavila zápletka).
Zde se mi zdálo, že mají karty na stole, můžou vlastně vypátrat vraha okamžitě, ale neskutečně se to 300 stran vleklo. Celkově dobrá detektivka s předvídatelným závěrem, který ale nevadil.
Na začátku kdejaké kapitoly nás Kate poučuje, co je smyslem její práce, jak je dobrá ve své práci, jak je důležitých prvních 48 hodin, co ji kdo kdy naučil, jak a co udělá správný ochránce zákona.... Její odvedená práce tomu nenasvědčuje. Chybí ji pokora a úcta. Je sebestředná a sobecká. Má v sobě vztek, nenávist, žárlivost. Není mi sympatická. Je nepřesvědčivá.
Upřímně nechápu, co na ni její přítel miluje. Zde jsem se o něm dozvěděla víc, a je mi ho líto a chápu ho. Co nechápu, jsou její výlevy žárlivosti na mrtvou ženu a děti. To bych od partnerky, s kterou chci žít, neočekávala.

A úplně mě dostala dedukce "očividně byla zraněná, zřejmě šlo mimo jiné o poranění hlavy NEBO NĚJAKÉ PSYCHICKÉ TRAUMA, které ji dočasně připravilo o paměť".... no to asi ano, když viděla , jak jí zabili manžela, zmlátili ji, znásilnili a polomrtvou hodili do studny. Opravdu mě Kate jako policejní náčelnice nepřesvědčila.

Verys58
28.05.2020 2 z 5

Má první kniha této autorky. Po Bryndzovy, který se čte sám, jsem se do této knihy nemohla začít, místy mě i nebavila.

Dalia
21.05.2020 5 z 5

Napínavé čtení od začátku až do konce.

Evaho73
13.05.2020 5 z 5

Táto séria je naozaj čitateľský atraktívna, kde sú síce jednotlivé časti písané podľa určitej šablóny, ale čitateľ je nútený čítať stále tie novšie, jednak vďaka atraktívnému prostrediu, a jednak kvôli tajomnej aure oboch hlavných postáv nabitej ich osobnými tragédiami, ktoré ich neustále spájajú, alebo naopak rozdeľujú.
Musím vyzdvihnúť aj autorkine excelentné opisy atmosféry jednotlivých scén alebo prostredia, pri čítaní ktorých mám často pocit, že sa skoro osobne ocitám v centre diania.
Jediné, čo mi začalo dosť prekážať je, že príbehy kvôli obmedzenému prostrediu začínajú vrhať zlé svetlo na celkový charakter Amišov ako takých.

Radusek
09.05.2020 5 z 5

Spisovatelka L. Castillo je velice čtivá spisovatelka. I když předvídatelná. Ale to nic nemění na tom, že čtete, dokud neskončíte :-)

Calinda
22.04.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem se zase jednou pustila do nějaké detektivky a vybrala jsem si moc dobře!!! Příběh se mi líbil (i když byl dost předvídatelný) a bavila mě i jistá ponurost míst, kde se děj odehrával, neustálý déšť, sychravo... takové počasí dodá detektivce tu správnou atmosféru. Byla to moje první knížka od této autorky a už se těším na další.

Agatha84
10.04.2020 5 z 5

Další díl série byl opět lahůdkou. Hlavní dějová linie plynula bez větších zádrhelů, lehce rozladěna však začínám být od minulého dílu vedlejšími zápletkami, osobními příběhy hlavních postav,které jsou o nemálo zajímavější,ale které jsou vždy jen lehce nakousnuty,aby vzbudily napětí a následně nedotaženy,takže se napětí změní v poměrně slušnou frustraci. Ještě jednou a strhnu tu pátou hvězdu. Už se tedy nemůžu dočkat pokračování... :-)

kap66
05.04.2020 3 z 5

Autorka ubrala to, co mě hodně zajímalo, tedy náhled do amišského prostředí a smýšlení, zato přihodila další mrtvé děti (a ještě to posichrovala opětovným detailním probráním zavražděných holčiček Katina přítele). V ostatních aspektech se drží své linie: oddanost týmu náčelnici, ačkoliv ona se pouští do sólo akcí, Katin vztah s Tomasettim pink sem a pink tam, její výkony téměř za hranicí fyzických možností, narušený vrah, dobré dialogy.
Už jsem bohužel trochu vystřízlivěla z počátečního nadšení Lindou Castillo, ale mám i další díly série a dočtu ji; jen si dám delší pauzu. Říkám si, že jí ubližuje právě to, co mě dřív bavilo nejvíc: umístění zločinu pouze do amišského prostředí, neměnného svou podstatou. To se pak snaží vyvážit přitvrzením v jiných oblastech, a to mi někdy přijde přes čáru. Pod tři hvězdičky jsem ale ještě nešla, takže - dobré.

Iva B.
02.04.2020 5 z 5

Asi od půlky knihy jsem tušila, kdo je vrahem, což se mi taky potvrdilo. Ale kvalitě knihy to vůbec neubírá. Je to fajn oddechové čtení. Pro mě je to ten typ knihy, ke které se chcete co nejdříve vrátit, když ji musíte kvůli něčemu opustit..

KuroHaru
25.03.2020 4 z 5

Průměrná detektivka, jakých jsou spousty. Takové knihy čtu jako oddechovky.

picris
18.03.2020 4 z 5

Velmi čtivé a ubíhající. Zajímavé přiblížení amišské kultury. Dané vyústění bylo předvídatelné, ovšem ve spojení s určením vraha bylo vlastně velmi nečekané. Za mne povedené.

muchomurka
14.03.2020 3 z 5

Velmi čtivé, stránky rychle ubíhají. Říkala jsem si, co bude Kate vyšetřovat a jak to může být napínavé, když víme hned od začátku, kdo je vrah, ale to jsem se spletla, autorka překvapila. Přesto ale mám celkový pocit z knížky , že to bylo takové mdlé, roztříštěné. Spousta času věnována něčemu, co pak nebylo v příběhu zužitkováno. Jak kdyby autorka nakousla příliš mnoho linií a nevěděla si s nimi rady. A ten useknutý konec tomu moc nepřidal. Ale mám tuto sérii ráda a těším se na další díl, protože ne vždy to vyjde a všechno mi sedne.

Lumír23
26.02.2020 5 z 5

Znovu velmi dobře ku čtení, těžko se odtrhnout. A partnerský život se nám také pohne.

orinka3
06.02.2020 4 z 5

Dobrá a čtivá detektivka z méně známého prostředí Ameriky. Na začátku knihy je otřesný případ vyvraždění amišské rodiny. A dál už jde jenom o pomstu a snahu Cate vypátrat tajemného ženského ducha, který si předsevzal potrestat všechny aktéry tehdejšího zločinu. Nebylo těžké uhodnout, kdo za popravami stojí, ale i tak jde o napínavou četbu.

eva6220
22.01.2020 1 z 5

Mě to připadalo prosté a doufala jsem v lepší konec tj. že jsem uhodla vraha asi v půlce knihy. S autorkou jsme si do noty nepadly

MMacicekk
22.01.2020 5 z 5

I tento případ hodnotím velmi vysoko, tato série mě ještě neomrzela a vždy s velkým nadšením rozečítám nový díl. V této sérii si přijdou na své hlavně milovníci detektivních případů, promyšlených zápletek a napětí, které ke konci graduje. Třešničkou na dortu jsou překvapivé závěry, i když zkušený čtenář může v zápletkách autorky najít jakýsi vzorec, který se většinou opakuje a někdy tak není těžké odhalit pachatele. V tomto případě jsem byla velmi blízko, ale i tak mě autorka překvapila. Doporučuji.

raty
22.01.2020 5 z 5

Kdo umí, ten umí. A Linda Castillo umí napsat opravdu dobrou detektivku. Ten, který to nedokáže, čte a žasne. Opět perfektní detektivní zápletka. Napětí od začátku až do konce. Skvělá linka osobních příběhů hlavních hrdinů, která nás provází všemi díly. Mimochodem, obdivuji,
že každý další díl drží laťku nasazenou těmi předchozími

Kerberos
20.01.2020 5 z 5

Čtu knihy o Amiších postupně jak vychází a mám pocit,že mají zlepšující úroveň.Také příběh Kate se vyvíjí.Už se těším na další díl.

smithynka
14.01.2020 5 z 5

Další skvělý díl od Lindy.
Kniha je napínavá, zajímavá od začátku do konce.
Určitě doporučuji si knihy s Kate přečíst. Příjemná náčelnice policie, která má u sebe tým příjemných lidí.