Slib mlčení

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/big_slib-mlceni-00P-217989.jpg 4.5597

Případy Kate Burkholderové 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence, 2010

Kniha Slib mlčení

katka.oo
17. listopadu

Perfektní, skvělé, od Lindy Castillo jsem zatím četla jen jednu knihu a moc se mi líbila, tak teď začínám celou sérii s Kate pěkně od začátku, už se těším na její další případy.

judith141
11. listopadu

První přečtená kniha od této autorky a musím říct... super. Kate mi hodně sedla, děj napínavý, strhující, někdy až brutální, četla jsem chvílemi se zatajeným dechem.

03. listopadu

(+ SPOILER) MUTROLKO, VÍŠ, že nemáš ráda smutné příběhy, připomíná mi syn. Čti humoresky..., starostlivě mě nasměrovává k vhodnějšímu žánru.
Seznámila jsem se s detektivem - "Amiškou" s vyšším principem v DNA. Vyřešila všechny svěřené případy a tento je doslova samá krev... Zvládne to? Co se stane ?
Svou prvou detektivku jsem přečetla zásluhou Databáze knih, skoro nedávno, vloni. Nelituji a Slib mlčení doporučuju, stejně jako mnozí čtenáři přede mnou: přečetlo 750, hodnotilo 592, komentovalo 191, nejvíce palců 118.
Hlavně všem přeji , abyste měli na blízku někoho, kdo Vám chmury odežene z čela, obejme a přidá úsměv,

Metla
02. listopadu

Místní vysoká hodnocení a mírná fascinace amišským stylem života (zde celkem upozaděným) mě přivedla k další sérii, kterou hodlám sledovat, dokud se mi neomrzí. Sice nekřepčím nadšením jako většina ostatních čtenářů, spokojenost však vyjádřit můžu. Linda Castillo má čtivý styl, používá osvědčené postupy televizních kriminálek (hlavní postavy se neobejdou bez temných tajemství, přemíry panáků alkoholu a sexuálního harašení, prostě klasika), zápletka není zbytečně protahována, příběh svižně plyne vpřed, jen párkrát si stručně odskočí do minulosti.
Pro jednou mě hrdinka úplně neštvala… no, přinejmenším v první polovině románu, později jsem s Kate poněkud ztrácela trpělivost. Potenciál agenta Tomasettiho zůstal nenaplněn, tedy zatím, ovšem dokázala jsem pro něj najít tvář odpovídající popisu a skoro se zamilovat. Oscar Isaac, dámy, co říkáte? Policajti ve vedlejších rolích by potřebovali přišmrncnout, dodat jménům více osobnosti. A pachatele jsem odhadla, sotva se objevil na scéně – natolik se autorka drží tradičních mustrů současné žánrové tvorby.
Co se mi však opravdu nelíbilo, byla dychtivost, s jakou se paní spisovatelka zapojila do soutěže o vymýšlení nejsurovějších zločinů, podrobného líčení zohavení, bolesti, hrůzy, až bulvární vystavování utrpení pozůstalých. Vážně, někdy stačí naznačit a ponechat čtenáře jejich fantazii i empatii, není nutné nás utápět v hnusu a trýzni. 75%

Kopretina_aku

Možná až moc brutalit, ale děj udržující čtenáře v napětí až do konce, často s mrazením v zádech. Nechybí zvraty ve vyšetřování, tempo je rychlé. Amišskému prostředí se tento díl příliš nevěnoval, pouze pár okrajových informací.

EvikU.

Masakr. Fíha. Neuvěřitelná kniha ve smyslu tahle kniha je uvěřitelná každým napsaným písmenkem. Už dlouho jsem se tak nebála u knihy. Ubíhala stránka za stránkou, líbil se mi osobní život hlavní policejní vyšetřovatelky.

Teď jsem dočetla, je večer,jsem doma sama jen s malou dcerkou a mám jít venčit psa. Tak nějak nevím, jestli se počůrá pes nebo já. Uf. :-)

Kdo touží číst opravdu čtivou detektivku a i se bát, vřele doporučuji.

Katulinka69

Paráda, plynulost, žádná nuda. Už beru další díl.

VendulaB

Na knize oceňuji, že čtenáře rychle vtáhne do děje, vyprávění je svižné, děj rychle pádí, je zde neustálé napětí. Na druhé straně je třeba přiznat, že děj je dost předvídatelný a plný klišé. Nicméně jako příjemná oddechovka je kniha naprosto dostačující.