Slib mlčení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/big_slib-mlceni-00P-217989.jpg 4.6718
Série:

Případy Kate Burkholderové 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Sworn to Silence, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (226)

Kniha Slib mlčení

hanap
29.12.2022

Napínavé do posledního slova. Nenašla jsem slabé místo.

minirock
28.11.2022

Po Bryndzově Erice Fosterové další silná ženská osobnost v čele policejní stanice, Kate Burkholderová. Tentokrát v malém městečku kdesi v Ohiu, zapadlém sněhem a obydleném Amišskou komunitou a "Angličany", kde se najde zohavené tělo mladé ženy. Kate a její tým se ihned pouští do pátrání po pachateli, to jim ale ztěžují vztahy mezi oběma komunitami a také jedno velké tajemství, které Kate skrývá z dob dávno minulých. Obětí přibývá a vrah stále uniká. Kate dostává na pomoc nechtěného vyšetřovatele z Columbusu a situace se začíná obracet ... Musím knihu pochválit i když zpočátku jsem se do ní nemohl začíst, od půlky to bylo skvělé počteníčko. A vraha, i když jsem se hodně snažil, jsem neuhodl, asi by ze mě nebyl dobrý polda. A hned za tepla jdu na druhý díl.


stanislav.janac
25.11.2022

Výborná kniha, dostatek napětí, sympatický policejní tým a docela úchylně ujetý pachatel, vynikající.

uzivatel6305
05.11.2022

Jak to jen říct a nepřehánět? No asi: super, pecka, bomba!!! Teď jsem dočetla a asi nebudu celý den myslet na nic jiného. Začátek je trochu pomalejší, ale brzy se to rozjede. Napětí snad v každém odstavci, kombinace Amišů a “obyčejných” Američanů a jejich rozdílné postoje, pořád nějaká akce, skvělé rozhovory, sarkasmus, vtípky, city, vztahy a prostě všechno, co nesmí ve skvělé detektivce/thrilleru chybět. Moc se mi líbilo střídání vyprávění v první osobě a pak ve třetí, nějak to člověka vtáhne ještě víc do děje. Jsem moc ráda, že jsem našla další sérii, která má tak skvělá hodnocení. Tak šup šup, kafe, deku, gauč a pusťte se do ní!

Katka.zavodska
31.10.2022

Čtivá a zajímavá detektivka s gradujícím dějem. Líbil se mi autorčin styl psaní, v knize nejsou hluchá místa a snadno se do ní začtete. Jednu hvězdičku strhávám za pár nelogičností v příběhu, jinak určitě doporučuji k přečtení.

monte
31.08.2022

Na tuto knihu jsem tady narazila čistě náhodou. Detektivka mě zaujala. A zjištění, že se jedná o několikadílnou sérii, mě potěšilo

picris
28.08.2022

Výborná krimi, čte se rychle a dobře. Tohle je knížka, která vás pohltí, nebudete chtít přestat a postupně zjistíte, že čtete další a další kapitoly. Mně osobně syrovost i surovost tohoto příběhu nadchla, autorka se toho nebála, a to je dobře. Když mám chuť na moderní thriller, je tohle přesně ono, čím více kousků a ujetosti, tím lepší :) . Ani níže zmíněná "lovestory", která se v příběhu objevuje mi zde nevadí, naopak, myslím, že sem celkem nenásilně zapadla. A i když vraha vypozorujete celkem brzy, nevadí to, výsledný dojem to absolutně nepokazí. Toto je již druhá kniha, kterou jsem od autorky přečetla a hodlám pokračovat.

alekis
26.08.2022

Úplně jsem v kostech cítila tu příšernou zimu... Fičel vítr, sněhové vločky hustě vířily, pomalu nebylo vidět na krok... a Kate, mladá amiška, uprchlá od své komunity, která se dobrovolně stala "Angličankou" a navíc policistkou, lovila v omrzlých ulicích městečka, na opuštěných kukuřičných polích a kolem farem, za jejichž okny svítí petrolejky a místo aut stojí ve stodolách bryčky, brutálního vrahouna mladých žen.
Úchylové nejsou moje parketa! Zajímali mě víc ti zajímaví amiši, ale o nich v prvním dílu série toho až tak moc není. No, snad se dozvím později víc.
Nejhorší je, když čtenářka s drobnou výčitkou svědomí odstrčí všechny rozečtené a plánované knihy, když hospodyňka dbá o svoji domácnost jen ledabyle... a když každé vyrušení vnímá jako útok na svou osobu... Když nade všemi povinnostmi zvítězí dobrý příběh... Na celé čáře.
Toto byl dobrý příběh, i když kolem a kolem... Vraždící úchyl byl opravdový hnus fialový... Nedoporučuji citlivějším povahám.
Hezký komentář od work.

1 ...