Slib mlčení

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/217989/slib-mlceni-00P-217989.jpg 4.5304

Případy Kate Burkholderové (1.)

Sworn to Silence (2010)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Slib mlčení

1bublina
dnes

Skvělá detektivka. Výborně se mi četla, bavila mě hned od začátku. Kate jsem si okamžitě oblíbila a hned jdu na druhý díl. Mnohem lepší než Robert Bryndza.

March

Skvělé čtení, autorka mě nadchla a líbí se mi i hlavní hrdinka. Zápletka skvělá, napětí se dalo krájet.... a jako bonus trochu love story.

Agatha84

Velmi drastické,velmi pěkné,fajn popsané postavy, kultura maloměsta i Amišů. Našla jsem si novou oblíbenou autorku a nemůžu se dočkat dalšího setkání!

Pavlnka

Kniha se velmi dobře četla a byla napínavá. Za mě super, autorku dávám do oblíbených a určitě budu v jejích knihách pokračovat.

olcab

Povedená detektivka, první setkání s touto autorkou. Po dlouhé době jsem se těšila a užívala si čtení tohoto prvního případu náčelnice Kate, která ve mně vzbudila sympatie. Zajímavý popis života amišů, prostředí, a celkově dobře zpracovaný kriminální případ mi dává podnět pokračovat dalším dílem této talentované spisovatelky.

Evaho73

Hovorí sa, že detektívka je rozprávka pre dospelých a inak to nebolo ani v tomto prípade.
Je až neuveriteľné koľko majú tieto dva odlišné žánre spoločných prvkov, kde nakoniec v oboch dobro vždy dokáže zvíťaziť nad zlom.
Možno preto veľmi detektívky nevyhľadávam, lebo namiesto vrahov, pedofilov a násilníkov mám radšej strigy, drakov, vlkodlakov a iné príšery a namiesto sexy detektívov a detektívok s nejakou tou akože "profilovou vadou", princov a princezné ÷)...
V tejto knihe sa mi najviac páčilo, že sa dej odohrával v atraktívnom prostredí amišov, ale ostatné prvky nijak nevynikali a presne zapadli do šablóny s názvom klasická detektívka.
Napriek tomu si asi prečítam aj ďalší diel a to je v konečnom dôsledku pozitívne.

Šánka

Byla jsem zvědavá, co všichni na těch amiších mají, tak jsem to vzala pěkně od začátku a teď už vím..... Právě jsem dočetla velmi dobrou detektivku s prvky thrilleru. Styl psaní je takový čistý, přímočarý, nic překombinovaného, ale závěr pořádně zvýšil můj adrenalin, i když tip na pachatele mi vyšel.
Od začátku čtivé, detektiv Kate se mně líbila a bavila mě i ta lehká romantická linka (doufám, že v dalších dílech nevyšumí :-)). Popisy pachatelových činů jsou tedy dost brutální, a to si myslím, že jsem už docela opráskaný thrillerový mazák.
Takže seznámení dopadlo výborně a budu se těšit na další setkání.

astra3

Tak jsem si našla novou autorku. Zajímavé, napínavé, čtivé. Za 2 dny přečteno a teď hurá do knihovny pro druhý díl.