Slib mlčení

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/big_slib-mlceni-00P-217989.jpg 4.6718

Případy Kate Burkholderové 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence, 2010

Kniha Slib mlčení

hanap
29.12.2022

Napínavé do posledního slova. Nenašla jsem slabé místo.

minirock
28.11.2022

Po Bryndzově Erice Fosterové další silná ženská osobnost v čele policejní stanice, Kate Burkholderová. Tentokrát v malém městečku kdesi v Ohiu, zapadlém sněhem a obydleném Amišskou komunitou a "Angličany", kde se najde zohavené tělo mladé ženy. Kate a její tým se ihned pouští do pátrání po pachateli, to jim ale ztěžují vztahy mezi oběma komunitami a také jedno velké tajemství, které Kate skrývá z dob dávno minulých. Obětí přibývá a vrah stále uniká. Kate dostává na pomoc nechtěného vyšetřovatele z Columbusu a situace se začíná obracet ... Musím knihu pochválit i když zpočátku jsem se do ní nemohl začíst, od půlky to bylo skvělé počteníčko. A vraha, i když jsem se hodně snažil, jsem neuhodl, asi by ze mě nebyl dobrý polda. A hned za tepla jdu na druhý díl.

stanislav.janac
25.11.2022

Výborná kniha, dostatek napětí, sympatický policejní tým a docela úchylně ujetý pachatel, vynikající.

uzivatel6305
05.11.2022

Jak to jen říct a nepřehánět? No asi: super, pecka, bomba!!! Teď jsem dočetla a asi nebudu celý den myslet na nic jiného. Začátek je trochu pomalejší, ale brzy se to rozjede. Napětí snad v každém odstavci, kombinace Amišů a “obyčejných” Američanů a jejich rozdílné postoje, pořád nějaká akce, skvělé rozhovory, sarkasmus, vtípky, city, vztahy a prostě všechno, co nesmí ve skvělé detektivce/thrilleru chybět. Moc se mi líbilo střídání vyprávění v první osobě a pak ve třetí, nějak to člověka vtáhne ještě víc do děje. Jsem moc ráda, že jsem našla další sérii, která má tak skvělá hodnocení. Tak šup šup, kafe, deku, gauč a pusťte se do ní!

Katka.zavodska
31.10.2022

Čtivá a zajímavá detektivka s gradujícím dějem. Líbil se mi autorčin styl psaní, v knize nejsou hluchá místa a snadno se do ní začtete. Jednu hvězdičku strhávám za pár nelogičností v příběhu, jinak určitě doporučuji k přečtení.

monte
31.08.2022

Na tuto knihu jsem tady narazila čistě náhodou. Detektivka mě zaujala. A zjištění, že se jedná o několikadílnou sérii, mě potěšilo

picris
28.08.2022

Výborná krimi, čte se rychle a dobře. Tohle je knížka, která vás pohltí, nebudete chtít přestat a postupně zjistíte, že čtete další a další kapitoly. Mně osobně syrovost i surovost tohoto příběhu nadchla, autorka se toho nebála, a to je dobře. Když mám chuť na moderní thriller, je tohle přesně ono, čím více kousků a ujetosti, tím lepší :) . Ani níže zmíněná "lovestory", která se v příběhu objevuje mi zde nevadí, naopak, myslím, že sem celkem nenásilně zapadla. A i když vraha vypozorujete celkem brzy, nevadí to, výsledný dojem to absolutně nepokazí. Toto je již druhá kniha, kterou jsem od autorky přečetla a hodlám pokračovat.

alekis
26.08.2022

Úplně jsem v kostech cítila tu příšernou zimu... Fičel vítr, sněhové vločky hustě vířily, pomalu nebylo vidět na krok... a Kate, mladá amiška, uprchlá od své komunity, která se dobrovolně stala "Angličankou" a navíc policistkou, lovila v omrzlých ulicích městečka, na opuštěných kukuřičných polích a kolem farem, za jejichž okny svítí petrolejky a místo aut stojí ve stodolách bryčky, brutálního vrahouna mladých žen.
Úchylové nejsou moje parketa! Zajímali mě víc ti zajímaví amiši, ale o nich v prvním dílu série toho až tak moc není. No, snad se dozvím později víc.
Nejhorší je, když čtenářka s drobnou výčitkou svědomí odstrčí všechny rozečtené a plánované knihy, když hospodyňka dbá o svoji domácnost jen ledabyle... a když každé vyrušení vnímá jako útok na svou osobu... Když nade všemi povinnostmi zvítězí dobrý příběh... Na celé čáře.
Toto byl dobrý příběh, i když kolem a kolem... Vraždící úchyl byl opravdový hnus fialový... Nedoporučuji citlivějším povahám.
Hezký komentář od work.