Do posledního dechu přehled

Do posledního dechu
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 492 492

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Her Last Breath , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Do posledního dechu. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (142)

mataj
20.06.2024 5 z 5

Na začátku příběhu stojí tragická smrt manžela a dvou ze tří dětí Katiny nejlepší kamarádky z dětství. Navíc vyjde najevo, že se nejedná o žádnou dopravní nehodu, ale úkladnou vraždu. Kate musí najít vraha dřív, než dojde k dalšímu neštěstí. Opět vynikající, napínavé a čtivé.

Kanylka
24.05.2024 2 z 5

Dobré čtení to je, ale jak už jsem psala u druhého dílu něco mě na knihách autorky štve....Přijdu na to a dám vědět.


work
26.03.2024 5 z 5

Přemýšlím, kde bych našel nějakou slabinu, ale žádná mě nenapadá. Autorka sérií s Kate Burkholder nastavila laťku hodně vysoko a tahle knížka je v ní zatím nejlepší. Linda Castillo pokračuje ve vyvražďování amišské komunity v pensylvánském městečku Painters Mill. Nevím, kolik má obyvatel celkem, ale pokud to bude tímto tempem pokračovat a budou vycházet další díly, zákonitě bude muset svoji hrdinku přestěhovat do nového místa, aby bylo kde brát oběti.
Příběh je pomalý, žhne jako řeřavé uhlíky a nikam nespěchá. Téma je těžké a hned na prvních stránkách sugestivně popsaná dopravní nehoda, při které zemřou děti, se nelehce vstřebává. Příběh pak doutná dál v pomalém a vyrovnaném tempu, je dost času na načtení postav, které jsou uvěřitelné, dialogy jsou k věci, hluchá místa neexistují. Jako by se tentokrát autorka víc zaměřila na dění v ortodoxní komunitě, vztahy a pohnutky současné i minulé, a zápletka byla jen záminkou k vystavění něčeho hlubšího a člověk skoro zapomene, že vlastně čte detektivku. To je mu připomenuto zase až ve finále, ale to si přečtete sami. A nesmím zapomenout pochválit i výborný překlad. Tohle se opravdu povedlo.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Do posledního dechu v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených633x
ve Čtenářské výzvě17x
v Doporučených37x
v Knihotéce298x
v Chystám se číst160x
v Chci si koupit44x
v dalších seznamech7x

Štítky knihy

amišové thrillery pro ženy

Autorovy další knížky

Linda Castillo
americká, 1960
2014  90%Slib mlčení
2015  89%Modlitba za mlčení
2017  90%Ztracené děti
2016  90%Střípky ticha
2018  91%Do posledního dechu