Střípky ticha

Střípky ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/bmid_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 5 589 155

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence , 2011

vikyna9
20.01.2020 4 z 5

Nevím proč, ale do téhle knihy od Lindy jsem se nějak nedokázala začíst. Byla jsem zklamaná sama ze sebe, protože předchozí, co jsem četla, mě nadchly, doslova jsem je hltala. Děj se mi zdál předvídatelný, psán tak nějak neosobně, i když snahu jsem tam viděla. Jen prostě nešlo se začíst a hltat stránky. Třeba jí dám v budoucnu znovu šanci a přečtu.

anája
19.01.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala, její thrillery mě opravdu baví.

pepa4081
10.01.2020 4 z 5

Třetí ze série amišských detektivek. Opět se velmi dobře četla. Je trochu úsměvné, jak autorka líčí amiše, zvláště jejich děti, jako ta nejnevinnější stvoření pod sluncem, a vzápětí je nechá páchat ty nejhorší zločiny. Jen pár stránek, (milostnou scénu a pak sebeobviňování Kate) jsem přeskočil, jinak jsem opět musel obětovat část spánku a číst. Tentokrát je to opravdu husté. Jen bych si přál, aby už Kate tolik nepila.
Velmi uspokojivé.

smithynka
09.01.2020 5 z 5

Další skvělý díl.
Jsem ráda, že jsem na knihy od Lindy narazila. Děj v knihách je zajímavý, napínavý a velmi dobře se čte.
Už mám rozečtený další díl :)

dlabikk
16.12.2019 5 z 5

Opět výborné čtení.

Evaho73
12.12.2019 5 z 5

Ďalší prepracovaný príbeh s detektívnou zápletkou, ktorému na výnimočnosti pridáva prostredie a kultúra, kde sa dej odohráva. Mám pocit, že tomu prispieva aj neustály boj oboch hlavných hrdinov s minulosťou a jej dôsledkami, ktoré sa podpísali na ich momentálnom psychickom rozpoložení.
Jediné, čo mi v knihe nesedelo boli chlapské maniere Kate hlavne v zmysle požívania alkoholu. Keď teda pije, nemôže to byť viac na ženský spôsob :-), ako sama chľastať vodku s pivom v zafajčenom bare s cigaretou v ruke.....

Janaves
04.12.2019 5 z 5

Od této spisovatelky moje první kniha a moc se mi líbila. Při žehlení jsem si zkoukla v televizi Slib mlčení,abych byla v obraze a fakt dobrý. Určitě přečtu něco dalšího.

banejo
19.11.2019 5 z 5

Dobrá kniha, pěkně napsaná

raty
17.11.2019 5 z 5

Třetí díl a opět skvělé čtení.

wlado
09.11.2019 4 z 5

Výborná detektívka s prvkami trileru. Castillo píše veľmi pútavo, dej sa odvíja plynulo, postavy sú veľmi dobre vykreslené. Psychologický záver je pôsobivý.

Arsi
04.11.2019 5 z 5

Ani tentokrát autorka nezklamala. Napínavé, čtivé, žádná hluchá místa. Kniha se čte sama. Už se těším na další knihu o Kate Burkholderové.

danielavachova
16.10.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha ,pro mě z oblíbeného prostředí Amišů,skvělá Kate.

evask
10.09.2019 5 z 5

Dobrá čtivá detektivka.

SimonaP
03.09.2019 4 z 5

Kniha čtivá, zvraty jsem nečekala, bavilo mne to. Pozor, kdo nečetl první díl, je tu zmíněn pachatel z prvního dílu.

hanzmb
18.08.2019 5 z 5

Už samo prostředí Amišů by stačilo udržet nadprůměrnou čtivost. Když se k tomu přidá vynikající kriminální zápletka, je z toho bestseller. A když navíc hlavní hrdinka léčí splín v baru popíjením vodky a posloucháním rokové muziky, nezbývá než sáhnout co nejdřív po 4.dílu. S touhle ženskou by se Phil Marlowe určitě nenudil.

astra3
17.08.2019 5 z 5

Napínavé, spousta zvratů. Tuto sérii mám velmi ráda. Přiměřený počet stran. Čtivé od začátku do konce.

Nikkaa
13.08.2019 4 z 5

Další fajn kniha, každopádně nečtu asi popořadě jak bych měla co vezmu do ruky vezmu, ale každý díl mě odrovna jak je skvělý a Katie jsem si opravdu oblíbila je nejlepší, jen přemýšlím jak to s těmi dvěma dopadne:-)

Lasi808
13.08.2019 5 z 5

Byť kriminálky nemám ráda, tato knížka mě velmi mile překvapila. Čtivá, napínavá, super příběh... Určitě se k ní časem vrátím a přečtu znovu :-)

kalache
28.07.2019 4 z 5

...Tomasetti upře oči do prázdné sklenky."Zhruba pětadvacet procent populace tvoří sociopati.Lidé bez svědomí.Lhaní je pro ně jako druhá přirozenost"...asi podhodnoceno,si myslím...

Šánka
27.07.2019 5 z 5

Moc mě tato amišská série baví, jen si tak říkám, jestli Linda Castillo bude i v dalších dílech amiše takto kosit, o kom bude psát :-)?!
Ale vážně ....bezva napínavé čtení, tentokrát bez větších popisů brutalit. Kate a její tým na mém žebříčku popularity šplhá hodně vysoko, možná pro tu její empatii a (jak jinak) boj se svými démony. A do dalšího dílu se zatím nepustím, protože si tuto sérii šetřím :-).