Konec hlídky

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4.2633

Bill Hodges 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský

The End of Watch, 2016

Kniha Konec hlídky

Aymira

Zakončení celé série. Jestli to bylo úspěšné zakončení, to musí posoudit každý sám. Já jsem úplně spokojená nebyla. Ten problém, který se v knize řeší, není můj šálek kávy, navíc závěr byl poměrně dost odflaknuty a nedostalo se mi té správné atmosféry. Jako by sám autor nevěděl, co si s touto mercedesovou sérií počít. Možná by stačilo zůstat jen u první knihy a konec.

gemi

Důstojné završení trilogie o detektivovi Hodgesovi, jeho partě a magoru Hartsfieldovi. Není tak strhující jako druhý díl, ale do popředí vstupují sci-fi prvky a hlavní roli opět hraje Brady Hartsfield.

Český překlad je bohužel poznamenaný úchylkou překladatelky Lindy Bartoškové, která má obsedantní potřebu referovat o pánských botách jako o "střevících", kteréžto označení se už dobrých dvě stě let nepoužívá. To ale Bartoškové (ani nakladatelství Dobrovský - BETA) nevadí. Čtenář může být vlastně rád, že Bartošková nepoužívá výraz "škorně". Je velká škoda, že Bartošková takto kazí Kingovo dílo a nutí čtenáře místo nad příbehem dumat nad myšlenkovými pochody překladatelky.

Nunee

Určitě to není špatná kniha, ale musím hodnotit s ohledem na předchozí dva díly...a ty byly prostě mnohem lepší. Bohužel jsem měla v hlavě i mnohem zajímavější a temnější konec :-(

Greenfingers

Závěr volné trilogie, ve které Stephen King prokázal, že se neomezuje pouze na horory a v žánru detektivky či thrilleru je také doma.
Hlavní hrdina Bill Hodges mi byl velmi sympatický, stejně tak jeho parťačka Holly.

stanislav0373

Konec Kermita, konec Bradyho Hardsfielda a i konec perfektní série se sympatickým detektivem, urostlým černochem, vytikanou Holly a v neposlední řadě Veselým pleskačem, který si skutečně získal mé srdce poměrně přímočarým řešením... Za mě naprosto geniální trilogie!

kobejn

Celá mercedesovská trilogie stojí za přečtení, jen nechápu, proč se pak nedrželi těch knih i při tom seriálu, kterým to totálně dokurvili, protože knihám není co vytknout.

Astonius

Kingovi tímhle hodnocením nadržuju, tak to prostě je - a je to tak proto, protože je to King a mám pro něj slabost :-) Příběh mě táhl hlavně v první polovině - podrobné vysvětlování, zejména z oblasti počítačů, her a internetu v druhé polovině mi přišlo zbytečné a moc mě nebavilo, měla jsem dojem, že jsem obecně podstatu pochopila a místo toho jsem čekala rozvinutější děj. Nadpřirozeno v příběhu mi nevadilo, naopak - vnikání Bradyho mysli do jiného člověka popisované Kingem jsem četla s chutí a zájmem, bylo to popsáno tak sugestivně, že to čtenář doslova prožíval. ******SPOILER****Úplný závěr příběhu jsem tušila, jen jsem čekala, že k té jedné smrti možná dojde jinak, ještě v rámci hlavního příběhu v kontaktu s pachatelem. Já osobně do série Mercedesový vrah počítám první a třetí díl, za sebe moc nechápu tu dvojku, ta stojí úplně mimo. I když jsem čekala něco víc akčního a dějově bohatšího, zklamaná nejsem, protože i tak to bylo zajímavé čtení díky Kingovu stylu, který obdivuji.

hs777

Třetí díl, vynikající zakončení série a poslední stránky Hlídky neuvěřitelně vygradovaná jízda. Jenom King má u mne to privilegium, že mu toleruji výlety do paranormálních sfér a ještě mne to strašně baví.

Ikona
Ikona