Konec hlídky

Pachatel hrůzných činů leží v nemocnici a jeho uzdravení je nejisté, přesto má neuvěřitelnou moc páchat to nejhorší myslitelné zlo. Pokud ho vyšetřovatel Bill Hodges s Holly Gibneyovou brzy nezastaví, stanou se jeho oběťmi i oni…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302052/konec-hlidky-FmB-302052.jpg 4.2732

Bill Hodges 3.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Beta-Dobrovský

The End of Watch, 2016

Kniha Konec hlídky

Mateo67

Tak na toto jsem se těšila. Od prvního dílu na druhý moc a od druhého na třetí ještě víc. A dostala jsem, co jsem si přála. A těžko se mi loučilo, protože Holly s Billem mi nečekaně hodně přirostli k srdci (asi nejsem výjimka). Je na pováženou:-), že si u thilleru nejvíc užíváte klidných scén z detektivní kanceláře a s napětím čekáte ne na to, co šílený a zvrácený Brady zase provede (a že se teda snaží), ale jak bude jiskřit další dialog našeho trojlístku a kam děj posune jedinečný pohled na věc každého z nich.
Tvrdí se, že King je král hororu. Nepolemizuji s tím. Ale pro mě se stal králem postav, jejichž charaktery dokáže tak mistrně vykreslit.

Martial

Opět výborná, hodně zajímavé zakončení minisérie.

Krukron

Pěkná detektivka, škoda, že jsem začal posledním dílem série ????????

VeruMalfoy

Tato kniha byla má první od Kinga. Já vím, je to poslední díl série, ale dostala se ke mě jako první. Moc se mi líbila, protože ji zatím nemohu porovnat s žádnou jinou knihou, kterou napsal. Příběh byl napínavý a velice smutný. Kniha byla plná nadpřirozena, ale i krásné detektivní práce.

Irika

I třetí část série jsem měla jako audioknihu a jsem nadšená. Jestliže jsem v prvních dvou dílech jsem oceňovala reálnost příběhu a absenci nadpřirozena, tak tady je to přesně naopak. Milovníci Kingova tajemna si přijdou na své. Ale nebylo to na škodu, i když pro realistu jako já hůře uvěřitelné. Přesto jsem se do příběhu vžila, postavy jsou krásně vykreslené, děj napínavý, trilogie jde do finále a čtenář / posluchač se rozhodně nenudí.
Jen závěr mě zamrzel a zklamal, čekala jsem ho trochu jiný, ale King se holt s nikým nemazlí. Tak jako život.
Doporučuji.

RavuX

Vyuziju tento komentar k necemu, co jsem pred tim sam hledal. Da se Konec hlidky cist jako samostatny dil, bez znalosti predchozich knih?

Strucna odpoved: ANO.

Dodatek: Kniha dejove navazuje na konec Pan Mercedes, ALE vsechno podstatne je v ni shrnuto a vysvetleno znova a Konec hlidky nepredpoklada, ze jste cetli cokoliv pred tim. Neni to horor, neni to ani klasicka detektivka, spise kratky, dobre napsany a lehce stravitelny triler, jez si muze precist i vase mama, ktera by se Kinga jinak bala. Kdybych mel neco vytknout, bude to konec. Prisel mi trochu uspechany, v naprostem finale prilis slunickarsky (rekneme, ze ja bych ho tam nechal lezet) a navic s ukazkovou deux ex machina.

pazdy15

Naprosto mě tato série bavila... taková škoda že už je konec :( Hodgese jsem si oblíbil moc, stejně tak jako jeho 2 pomocníky. A strašně mě potěšil ten konec, jak to dopadlo s Holly :) 5 z 5!

klarkys

To už mi přišlo i na Kinga přitažený za vlasy. Holly, Brady Hartsfield i ta hra.
Škoda, kazí to dojem z celé trilogie.