Právo nálezce

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Kniha o tom, jakou moc má vyprávění příběhů a jak literatura utváří život. John Rothstein je věhlasný spisovatel, avšak léta už nic nepublikoval, a navíc se začal věnovat reklamě. A jeho věrný čtenář Morris Bellamy zuří. Spisovatele nakonec zabije a vyloupí mu sejf s rukopisy nevydaných knih. Kořist si ukryje, ale pak se ocitne ve vězení kvůli jinému zločinu. Po několika desítkách let najde schovaný lup malý chlapec, ale Morris Bellamy se pokladu za žádnou cenu nechce vzdát… V hlavních rolích mistrně napsaného románu se objeví nesourodá trojice pátračů z Kingovy detektivky Pan Mercedes....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258792/pravo-nalezce-vAN-258792.jpg 4.31003

Bill Hodges 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Beta-Dobrovský

Finders Keepers, 2015

Kniha Právo nálezce

Robert21

Skvělá kniha

Lajtwing

Jak moc máte rádi literaturu? Protože evidentně i taková záliba může být nebezpečná! Líbil se mi námět i to, jak vše navazuje na Mercedesového vraha. Pan Morris Bellamy je absolutní magor, jehož vášni ale porozumíte. Jeho trýznivé, dlouhé čekání na splnění snu bylo ohromující. Část mne chtěla, aby si ty romány sakra přečetl! :D Je to dostatečně přirozeně vyprávěné a uvěřitelné s výjimkou konce. Další díl si brzy přečtu, zvrat je tam sice zajímavý, nicméně mi nepřijde "organický".

Lisa_Fox

Poslouchala jsem audioknihu a musím říct, že tak napínavý příběh jsem už nepotkala několik let! Líbí se mi autorský styl, hlavní postavy příběhu, námět... zkrátka všechno. Asi se ze mě pomalu stává fanoušek Stephena Kinga :D

pazdy15

Bezvadný pokračování Pana Mercedesa. Ačkoliv se Pan Mercedes v knize moc neobjeví, stále je příběh spojen s akcí, tajemnem... Kniha mi místy dost připomíná Kingovu Misery, kdo četl pochopí a najde souvislosti. Psychologická stránka je opět vykreslená bravurně a náš detektiv ve výslužbě (kterej mi dost přirostl k srdci) se opět se svým týmem shledá a úspěšně čelí novému případu. Doporučuji také stejnojemnný seriál "Pan Mercedes" :) 5 z 5.

klarkys

Když se tak zpětně zamyslím, je tohle asi poslední pořádná Kingovka. Pak už to jde jenom z kopce a nevím, jestli to je jeho věkem, nebo jestli tahá nějaký ležáky z šuplíku.
Ale stejně jak blbec jdu pro každou novou knihu a doufám, že jednou řeknu -“jo, to je ono!”

Mateo67
23.12.2020

Druhý díl a stejné “pošušňáníčko”.Překvapilo mě mile, že se nejedná jen o další případ, ale že oba díly jsou vzájemně propojeny nejen vyšetřovací trojicí. Teď už je mi jasné, že třetí díl bude stát za to a už si na něj brousím zuby. Horory mě nebaví, ale tenhle King, jo, to by šlo.
Audioverzi hodnotím tak na 75%, jeden z protagonistů mi fakt nesedl. Ale i tak se u závěrečných kapitol moc dobře balily vánoční dárky:-).

karaliene
16.12.2020

King si laťku nasadil hodně vysoko - a s každou jeho další knihou se zvyšují mé obavy, že už ji nepřeskočí. Ani Právo nálezce mě nenadchlo, přišlo mi prostě mdlé: uondaným dějem, nedotažením postav (což autor obvykle moc dobře umí - tady si pohrál jen s Morrisem), nevyužitím potenciálu námětu (ano, i King umí psát o ničem) a tak...
Díky prvním 20 a posledním 50 stranám, které měly neuvěřitelný spád, hodnotím 3*.

WonderNika
15.12.2020

Môj obľúbený ,,Pišta Kráľ" ma znova prekvapil. ❤️ Prepojenie postáv? Úžasné! Napätie? Neskutočné! Prečítala som to za pár dní? Samozrejme! Teším sa na posledný diel trilógie? A ako!
Byť tak blízko niečomu, čo miluješ, za čím doslova šalieš, a nevedieť o tom? Chudák Morris!