Pan Mercedes

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/big_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4.31606
Série:

Bill Hodges 1.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Mr Mercedes, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (375)

Kniha Pan Mercedes

Briv
13. listopadu

Knížka není špatná, četla se dobře, děj rychle utíkal. Od Kinga už jsem ale četla lepší. Tady mi to přišlo trošku přehnané, hlavně "dvojka" která spolupracoval s bývalým detektivem. Ale závěr byl i tak strhující. Prostě King no :).

cziss
05. listopadu

(+ SPOILER) Není to špatné, ale ani nijak extra zábavné. Především bych od Kinga čekal jiné a víc Kingovské zakončení, co by tomu dodalo trochu šťávu...


Vesmich
01. listopadu

To zas byla paráda! Koncert tragikomiky a všemožných podivností. Během honu na padoucha, který je mazaný a odhodlaný, se dá dohromady parta ještě podivnější než je on. Těžko by ho taky mohli nahánět nějací standardní honáci... A ta knižní obálka!

Sitth
25. října

Stephen King: Pan Mercedes
říjen 2021
Hodnocení: 85%
I když jsem tuto knihu nejdříve viděl jako seriál, a věděl, o čem zhruba je (zhruba proto, že po pár letech se mi už knihy prostě ve hlavě již mažou a proto si vedu čtenářský deník ) rád jsem si ji přečetl znovu. Pro mě jedna z lepších knih Kinga, příjemná detektivka, kde nečekejte forenzní metody a masové vrahy jak ze severských detektivek. Prostě poctivá práce spisovatele o poctivé práci starého detektiva. Dávám 5/6.

Hakate
30. září

Skvělá detektivka, není to vyloženě TOPka mezi Kingovkami, ale i tak je to skvělá kniha.

jfialova
29. září

Dobrá detektivka v podání mistra hororu S. Kinga. Začala jsem druhým dílem série, který mi přijde oproti jedničce méně uvěřitelný a víc filozoficky laděný, asi vzhledem k tématu literární tvorby a knih obecně. Jednička je více syrová, hlavní pachatel je fakt pošahaný magor a hlavní hrdinové-klaďasové se hezky doplňují. Našly by se slabší momenty, já vzhledem ke znalosti následujícího dílu jsem věděla, jak vše dopadne, přesto se to ale čte dobře a ráda si dám i poslední kousek.

evvva
28. září

Tohle umí jenom King, mistr hororů,co si prostě z dlouhé chvíle "střihne" detektivku, dá to levou zadní a vy jen zíráte a ptáte se...kde na to ten chlap chodí....super, vřele doporučuji!

killy
03. září

Rozhodně doporučuji jako - pro mě - jedno z nejlepších Kingových děl. Úžasně napínavá kniha od začátku až do konce. Jak se kapitoly zkracují, napětí houstne a vy ani nedýcháte. Jak tohle sakra skončí? Rozhodně velmi realistické a aktuální téma. Holly je miláček, Bill je sympaťák a celé vyšetřování má pro čtenáře ten správný směr. Rozhodně doporučuji, byla jsem po dlouhé době z knihy takto nadšená.

1 ...