Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1937 420

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

Mydlivoj
27.07.2021 4 z 5

U konce páté kapitoly v části Pod Debiiným deštníkem jsem přestal jíst... Potěšila část debaty o klaunovi jménem Pennywise a jeho zfilmování. (Samozřejmě,kniha To.)

Janek
24.06.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila ke Kingovi. A musím říct, že mi detektivka sedla mnohem víc než některé jeho horory. Příběh je docela uvěřitelný, profil pachatele výborně vykreslený. A co je děsivé - zbraň máme v rukou téměř všichni. Jen ten závěr se mi zdál k velké škodě až moc přestřelený.

Patrik02
02.06.2021 5 z 5

Detektivka podle mistra hororu? Proč ne. A i když se možná téma detektiv ve výslužbě versus šílený psychopat zdá poněkud ohrané, v tomto případě to neplatí. Oceňuji zejména vcelku podrobný náhled do života a uvažování vraha v šedém Mercedesu. Jeho profil v knize zvládl King vskutku dokonale. O ostatních postavách nemluvě.

Dalamanek831
19.05.2021 4 z 5

No King nesklamal.I když tohle nebylo úplně to Kingovske.Obdivuji na něm právě to, že umí napsat i skvělou detektivku.Bila Hodgese jsem si oblíbil a těším se na další díl této série.Taky mě zajímá jak to bude pokračovat s panem Mercedesem.Na konci,co se týče právě jeho tak to je otevřené a proto chci tuhle sérii dočíst už se těším.Takze kdo má rád Kinga,tak určitě doporučuji.

Svatopluk
13.04.2021 5 z 5

Opět bravurně napsaná detektivka od mistra hororu S.Kinga, která mi popravdě nedala spát dokud jsem ji nepřečetl.Je ovšem škoda, že jsem na tuto trilogii Billa Hodgese přišel náhodou a to poslední knížkou Outsider kde zůstala jen Holly Gibneyova.Jestlize budou další dva díly skvělé jak Pan Mercedes a Outsider,tak mě čeká napínavá jízda.

bobulaL
09.04.2021 5 z 5

Další kousek v knihovně, který zde má své čestné místo. Svižná detektivka od mistra hororu. Šílený mladý psychopat proti detektivovi Hodgesovi ve výslužbě. Výborné čtení. Těším se na další pokračování série!

Awča
04.04.2021 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Detailní prolog. Pěkně vykreslené postavy, včetně těch vedlejších. Nelíbily se mi některé až nechutné pasáže, nemám pocit, že by byly ku prospěchu věci/příběhu. Ale jinak prostě paráda, napínavé a čtivé. Posloucháno jako audiokniha. Pan Kanyza i pan Písařovic jsou skvělí.

VeruMalfoy
27.03.2021 5 z 5

Líbilo se mi dokonalé propracovaní všech postav. Každá postava byla něčím výjimečná. Vyšetřovatele v důchodu jsem si zamilovala. A vrah byl opravdu šílenec. :D

mareksevc
19.03.2021 4 z 5

Detektívky nemusim ale Kingovi som dal šancu a nelutujem

capricorn__
17.03.2021 1 z 5

Nelíbilo. A docela mě to mrzí, protože Stephena Kinga mám moc rád. Autor je sice známý pro své nechutné a někdy i zvhrlé scénky a popisy, ale v této knize mi to připadalo vynucené, aby "to vytvořilo šokový moment". V době, kdy jsem tuto trilogii četl, jsem měl moc rád detektivní žánr a tyto knihy jsem četl horem dolem. Proto mě překvapilo, že detektivka od TOHO Stephena Kinga jen tak těsně projde pod radarem. Co se mi na knize líbilo nejvíce, byl prolog - od té doby to šlo z kopce. Dost mě překvapilo, jak moc nudný a neoriginální v případě těchto knih Stephen King byl. Tahle detektivka je neskutečně mdlá a předvídatelná. Vyšetřovatelé, jejich příběhy, záporák... Nic nového pod sluncem, což je zvláště u Kinga docela škoda, protože on umí psát nezapomenutelné knihy.

(Jo, abych nezapomněl, ta reklama na Spotify, kdy se dvě postavy mezi sebou "jen tak" začaly docela dlouze rozmlouvat o tom, co tato aplikace umí, mě dost naštvala. Nenapadlo mě, že budu na reklamy narážet i v knihách.)

Pumpkin
17.03.2021 5 z 5

Taková trošku jiná kingovka než jsem četla doposud. Víc detektivka než horůrek, ale skvělá. Rozhodně se četla výborně, žádné nudné pasáže nebo hluchá místa tam nejsou. Taková svižná jízda s vcelku dobrým koncem.

AnoMANder
09.03.2021 4 z 5

Výborná detektivka. Tentokrát bez nadpřirozena, duchařiny, ale o to víc ze skutečného světa. Je děsivé, jaké lidi můžeme denně potkávat a přitom netušíme, jaké pocity, osobnosti, charaktery se za nimi skrývají.
Na základě několika narážek v knize jsem čekal drsnější závěr, ale jsem nakonec rád, že to tak "dobře dopadlo".
Časem zkusím i další případ detektiva Hodgese

viweb
08.03.2021 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Moc se mi to líbilo. Krásně přečetli Jan Kanyza a Kajetán Písařovic. Příběh šíleného mladého vraha ve kterém se odehrávají neuvěřitelné psychické pochody. Napětí až dokonce. Doporučuji

Cojavim
28.02.2021 2 z 5

No žádný zázrak

Maki21
20.02.2021 5 z 5

Je příjemné s přečíst od S. Kinga něco "trochu" jiného. Opět brilantní příběh, s úžasnými popisy detailů. Není to klasický horor tak jak jej známe od Kinga, ale má to nádech detektivky. Opět zde sehrála dobrou věc psychologie, a popis jak se lidé mohou díky vlivu určitých okolností změnit na celý život.

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

S.King je prostě "king". Na jeho díla nedám dopustit. Další pecka, která nepotřebuje dalšího komentáře. King prostě je mistr a všechny jeho knihy jsou nadčasové.

CountNosferatu
09.01.2021 3 z 5

King je dobrý v budování napětí u svých hororových děl. Tohle je čistá detektivka a i když mají Bill Hodges i Pan Mercedes popsané své charaktery a motivace, tak děj právě trpí na ono rozvleklé popisování. A atmosféru to sráží taky. Kniha se vleče a než se něco stane, tak to prostě na můj vkus až moc dlouho trvá. Nicméně příběh se mi líbil, takže bych i navzdory téhle kritice knížku neoznačil za špatnou. Jen mi evidentně víc sedí Kingovy horory, než jeho detektivky.

Lenkys
02.01.2021 5 z 5

Moje úplně první přečtená kniha od S. Kinga a ano je mi z toho stydno :-D. Za mě naprostá spokojenost, nenudila jsem se ani chvilku. S chutí se vrhnu na další díla od pana autora.

Radkas87
18.12.2020 5 z 5

Pan Mercedes je proste jizda. Knizka se mi moc libila, tesim se az prectu navazujici Pravo nalezce.

pazdy15
15.12.2020 5 z 5

Mám už od Mistra nějaký ty desítky děl přečtený a TOHLE BYLA BOMBA (sorry za bombu... kdo četl pochopí :D) Perfektní vyjádření maniaků, ať už těch pozitivních či negativních, a celý to korunoval děj "na tajňáka" a "improvizace za syrova". Jedinečná knížka s originálním tématem. Možná, že i na Kinga atypický konec, ale to nebudu spoilovat. Jistojistě 5 z 5.