Pan Mercedes

Pan Mercedes https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209547/bmid_pan-mercedes-KiD-209547.jpg 4 1937 420

Bill Hodges série

V nuzném městečku na americkém středozápadě dojde k neštěstí – neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do fronty nezaměstnaných před pracovní agenturou a na místě zůstane osm mrtvých a patnáct zraněných. Řidič z místa činu ujede. Po několika měsících dostane vysloužilý zatrpklý policista ze stejného městečka podivný dopis od kohosi, kdo se k činu přihlásí a zároveň oznámí, že chystá mnohem strašlivější útok – plánuje zmasakrovat tisíce lidí. Policistu to probudí z letargie a nastane závod s časem, aby zločinci ve vražedném útoku zabránil. Detektivní příběh ve stylu drsné školy z pera mistra napětí umožní čtenářům děsivým a nezapomenutelným způsobem nahlédnout do mysli šíleného posedlého vraha. Příběh byl inspirován skutečnou událostí a jeho závěr, což je mnohem mrazivější, skutečnou událost naopak předjímal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Mr Mercedes , 2014

Timkim
17.06.2022 4 z 5

Na Kinga až příliš realistické a uvěřitelné. Žádné levitace, žádné nadpřirozeno, ale i tak pěkně syrové a v některých pasážích i nechutné. Bavilo mě to. Když o tom tak přemýšlím, kolik takových se mezi námi pohybuje? Na venek běžný, milý soused a za zavřenými dveřmi přemýšlí, jak zmasakrovat co nejvíce lidí. Nechám to chvíli působit, než se pustím do dalšího dílu.

IvetaZ
30.05.2022 4 z 5

Napínavá detektivka a propracovaná zápletka jako vždy. Když už nevíte co číst, u Kinga se vždycky něco originálního najde, a to mě na něm baví.

orson
27.05.2022 4 z 5

Kinga můžu a tohle mi připomínalo jeho dřívější styl. Zajímavé postavy, napínavé až do konce a hlavně ke konci. A má to i další pokračování!

Čmeláček
20.05.2022 4 z 5

Detektivka od Kinga a nebyla špatná :). Četl jsem slovenské vydání.

Vilma232
10.04.2022 4 z 5

Naposloucháno. Pan autor! A výborně načteno. Prolíná se vyprávění pachatele a detektiva.

Ivka2
11.01.2022 4 z 5

Trochu jiná "kingovka" než jsem zvyklá. Každopádně děj je napínavý. Vřele doporučuji si poslechnout jako audioknihu.

Lukyn96
09.01.2022 3 z 5

Začátek mě chytl, útok autobomilem je pro detektivku neobvyklý námět, i když v reálném životě se podobné atentáty jednou za pár let bohužel dějí. Jako nejpozoruhodnější jsem v knize spatřoval vyšinuté myšlenkové pochody Pana Mercedesa. Hlavní dějovou linku vysloužilý detektiv vs mercedesový vrah v mých očích předčily i ty vedlejší blbůstky s otráveným masem, zaskočeným jablkem a tak. :) Četby knihy nelituji, ale žádná bomba to nakonec nebyla. =)

papajapa
25.12.2021 4 z 5

Trochu jinak kingovka než jsem zvykla, ale to neznamená, ze horší. Žádné nadprirozeno a bachatel znám od zacatku. No a konec, ten nás zve k dalsi knize.

DomYell
02.12.2021 5 z 5

Je to takovy "velkofilm", kde se pomalu sbihaji 2 proudy, az vznikne jeden silny. Ja jsem se bavil, dobre bavil.

Briv
13.11.2021 4 z 5

Knížka není špatná, četla se dobře, děj rychle utíkal. Od Kinga už jsem ale četla lepší. Tady mi to přišlo trošku přehnané, hlavně "dvojka" která spolupracoval s bývalým detektivem. Ale závěr byl i tak strhující. Prostě King no :).

cziss
05.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Není to špatné, ale ani nijak extra zábavné. Především bych od Kinga čekal jiné a víc Kingovské zakončení, co by tomu dodalo trochu šťávu...

Vesmich
01.11.2021 5 z 5

To zas byla paráda! Koncert tragikomiky a všemožných podivností. Během honu na padoucha, který je mazaný a odhodlaný, se dá dohromady parta ještě podivnější než je on. Těžko by ho taky mohli nahánět nějací standardní honáci... A ta knižní obálka!

Sitth
25.10.2021 4 z 5

Stephen King: Pan Mercedes
říjen 2021
Hodnocení: 85%
I když jsem tuto knihu nejdříve viděl jako seriál, a věděl, o čem zhruba je (zhruba proto, že po pár letech se mi už knihy prostě ve hlavě již mažou a proto si vedu čtenářský deník ) rád jsem si ji přečetl znovu. Pro mě jedna z lepších knih Kinga, příjemná detektivka, kde nečekejte forenzní metody a masové vrahy jak ze severských detektivek. Prostě poctivá práce spisovatele o poctivé práci starého detektiva. Dávám 5/6.

Hakate
30.09.2021 4 z 5

Skvělá detektivka, není to vyloženě TOPka mezi Kingovkami, ale i tak je to skvělá kniha.

jfialova
29.09.2021 4 z 5

Dobrá detektivka v podání mistra hororu S. Kinga. Začala jsem druhým dílem série, který mi přijde oproti jedničce méně uvěřitelný a víc filozoficky laděný, asi vzhledem k tématu literární tvorby a knih obecně. Jednička je více syrová, hlavní pachatel je fakt pošahaný magor a hlavní hrdinové-klaďasové se hezky doplňují. Našly by se slabší momenty, já vzhledem ke znalosti následujícího dílu jsem věděla, jak vše dopadne, přesto se to ale čte dobře a ráda si dám i poslední kousek.

evvva
28.09.2021 5 z 5

Tohle umí jenom King, mistr hororů,co si prostě z dlouhé chvíle "střihne" detektivku, dá to levou zadní a vy jen zíráte a ptáte se...kde na to ten chlap chodí....super, vřele doporučuji!

killy
03.09.2021 5 z 5

Rozhodně doporučuji jako - pro mě - jedno z nejlepších Kingových děl. Úžasně napínavá kniha od začátku až do konce. Jak se kapitoly zkracují, napětí houstne a vy ani nedýcháte. Jak tohle sakra skončí? Rozhodně velmi realistické a aktuální téma. Holly je miláček, Bill je sympaťák a celé vyšetřování má pro čtenáře ten správný směr. Rozhodně doporučuji, byla jsem po dlouhé době z knihy takto nadšená.

Dani419
21.08.2021 5 z 5

Mám mistra Kinga rád a detektivky - toho jsem se trochu bál. Jenže jsem si neuvědomil, že detektivka od mistra hororu bude tak nějak úplně něco jiného. Prostě v tom můsí být ta mysteriozita a to se mi líbí.

terimila
18.08.2021 4 z 5

Tahle knížka se rozjížděla hodně pomalu. Úvod jsem louskala po večerech snad týden, což je u Kinga dost nezvyklý. Ale přibližně v polovině se to zlomí (vy-víte-kde)... a je to jízda. Dopadlo to tak, že jsem poslední stránky dočítala v kvaltu před odchodem do práce a nakonec jsem si knížku musela vzít s sebou, což běžně fakt nedělám. Takže nakonec dobrý, čtivý, vtahující. Za detektivku bych to asi neoznačila, těch náhod a haluzí je v tom až moc. Věrohodnost poněkud dostává na frak, o tom žádná, ale je to King, takže to k němu vlastně patří. Postavy jsou celkem fajn - Hodges průměr, ale Jerome a Holly mi sedli velmi. Hodně dlouho myslím nezapomenu na Barryho mámu a její minulost. A ten závěr... jo, dobrý až do konce. Takže nakonec s klidem čtyři hvězdy a dobrý, těšilo mě. Ale kupovat si ji nebudu, anebo až někdy jednou, jestli se někdy na starý kolena rozhodnu kingovskou sekci zkompletovat.

bosorka
11.08.2021 4 z 5

Skvěle vystavené figury. K postavám si čtenář nutně musí vybudovat nějaký vztah, když se pak přistihuje, že některým z nich fandí, je jim jich líto, jiné ho nadmíru znechucují. Detektivně-thrillerový žánr Kingovi dost sedí, bavilo mě to a určitě tuto sérii chci číst dál.