Pod kupolí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50429/big_pod-kupoli-50429.jpg 4.52123
Žánr:
Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Beta-Dobrovský
Originální název:

Under the Dome, 2009


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (13)

O seriál měla původně zájem stanice Showtime (chtěla ho natočit jako minisérii), nakonec ale postoupila projekt CBS, své sesterské stanici. Jako výkonný producent se na seriálu krom Kinga podílí i Steven Spielberg. (ddkk)


Autor zmiňuje Jacka Reachera - postavu z thrillerů Lee Childa. (Nelly)


Podle knihy byl natočen úspěšný seriál. (AllieM)


Když Velký Jim o sobě říká, že je šílený jako Max, naráží tím na filmovou trilogii Šíleného Maxe, kterého ztvárnil Mel Gibson. (Minas)


Když Julia Shumwayová chce Barbieho oslovovat jako majora Barbaru, naráží tím na stejnojmennou hru od G. B. Shawa. (Minas)


King se prostřednictvím policistů vysmívá jedné knihovničce, v nichž se nachází "ženské romány" od Nory Roberts, Sandry Brown, či Stephanie Meyer. (Minas)


V knize je zmíněno i několik současných seriálů: Ztraceni, Dr. House (Minas)


Benny se děsí vývoje situace v Kupoli a odkazuje se na Goldingův román Pán much. (Minas)


Mezi tři základní teorie, že Kupole je výtvorem armády, spadá teorie o experimentu, který se vymknul kontrole a odkazuje se na film Mlha. Ten byl natočen na motivy Kingovy povídky Mlha ze stejnojmenné povídkové sbírky. (Minas)


Junior zmiňuje věznici Shawshank, když přemýšlí nad tím, že tam skončí po svém činu. (Minas)


Farmář Roger Killian má tři syny, z nichž dva jsou pojmenováni jako Randall a Roland. Tato jména patří dvěma hlavním postavám ze série Temná věž. (paulhunter)


Pro propagaci knihy bylo využito především virálního marketingu, a proto se na internetu objevila celá řada webových stránek, které se k románu přímo vztahují. Jde tak např. o chestersmill.com, bigjimrennie.com, sweetbriarrose.com, chestersmilldemocrat.com a další. (paulhunter)


Román je zčásti přepracovaným dílem, které se King v minulosti pokoušel psát již dvakrát, a to na konci 70. a na začátku 80. let pod názvy Cannibals a Under the Dome. Ovšem z původního materiálu byla do románu Pod kupolí zařazena pouze první kapitola. (paulhunter)