TerkinKnižnySve TerkinKnižnySve komentáře u knih

Na dušičky zomrieš Na dušičky zomrieš Mark E. Pocha (p)

Mark E. Pocha - Na dušičky zomrieš

Počet strán: 190
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #youngadult #horor

Musim povedať, že sa obávam o moje psychické zdravie.

Prečo?

Normálny človek nad touto knihou bude krútiť hlavou a povie si - sakra ten Mark je blázon, to čo napísal za knihu?

A ja si myslím - o výborný Halloweensky krvák, plný vrážd pekne hnusným spôsobom.

Zo začiatku bola kniha trošku mystická - duch co sa prevtelí do malého chlapca lebo chce vykonať pomstu.. o ano kto ma pozná vie, že milujem duchariny!

Postupne sa z knihy vyklubal psycho horor, kde si vrah ide za svojim a doslova aj cez mŕtvoli

Ďakujem Mark E. Pocha za obohatenie mojej fantázie, teším sa na ďalšie knihy!

A ďakujem Vydavateľstvo Hydra za zaslanie #recenznivytisk v rámci našej #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #milujemeknihy2 #nadusickyzomries #markepocha #recenzieTerka

#sebapoznanie #láska #vraždy

Na Dušičky roku 1999 otrasie ospalým západoslovenským mestečkom brutálna vražda štvorčlennej rodiny. Nepravdepodobný páchateľ je prichytený a zatknutý na mieste činu a neskôr umiestnený do psychiatrickej liečebne.

O sedemnásť rokov neskôr sa stredoškoláčka Lucia Lou Šestáková snaží vyrovnať so svetom, strasťami dospievania i vlastnou zložitou povahou. Akoby nestačilo, že sa beznádejne zamilovala do nového spolužiaka Adama, ešte sa aj v mestečku objavuje záhadný stalker a dievča musí čeliť smrteľnému nebezpečenstvu...

Podarí sa Lou prekonať všetky nástrahy a objaviť svoje skutočné Ja?

Podarí sa jej prežiť?

Napínavý príbeh o priateľstve a zrade, odvekom Zle, rodinných putách a nečistej láske vás vtiahne a nepustí!

27.11.2023 4 z 5

Zlodej papúč Zlodej papúč Margit Auer

Auer Margit - Škola magických zvierat -
1. Diel - Záhada s listom
2. Diel - Zlodej papúč

Počet stran- 42/47
Vydavateľstvo: @verbariumvydavatelstvo
Žáner: #detskakniha

Krasne detske knihy s nádhernými ilustráciami, ktoré zaujmu či deti či dospelých.

Na tieto dve knihy sa Mia vrhla ihneď ako mi prišli, prečítala ich behom dňa (to už je čo povedať), keďže je to anti-knižne dieta

Velmi sa jej páčil detektív Murphy ľadový medveď, ktorý svojim bystrím zmýšľaním vyrieši každý pripad!

Trošku viac sa jej páčil 2. Diel, mne zas ten prvý

Knihy obsahujú na samom konci otázky na ktoré treba odpoveď - veľmi výborný nápad ako donútiť dieta zamyslieť sa nad samotným dejom!

Veľmi krásne ďakujem za #recenznivytisk v ramci #spoluprace vydavateľstvu @verbariumvydavatelstvo a veľmi sa teším na ďalšie knihy na ktoré sa vrhneme!

#kniznarecenzia #recenzieTerka #verbariumvydavatelstvo #skolamagickychzvierat #auermargit

Antonacie:

1. Diel
V Škole magických zvierat sa neustále niečo deje! Ľadový medveď Murphy pátra spolu s magickými zvieratami a vyrieši každý prípad!

Ľadový medveď Murphy vyšetruje svoj prvý prípad. Ida nájde pod schránkou dotrhaný list, ktorý sa dá prečítať len sčasti. Akoby išlo o zvláštny odkaz a Ida vôbec netuší, kto je jeho odosielateľom. Murphy a jeho priatelia sa dajú do pátrania. Je za tým niekto zo Školy magických zvierat? Ľadový medveď objaví prekvapivú stopu

Ideálne čítanie pre začiatočníkov: vzrušujúci príbeh, veľké písmená, veselé obrázky a hádanky – jednoducho, magické!

2. Diel

Riaditeľovi Školy magických zvierat zmizli obľúbené papuče a hlavnými podozrivými sú žiaci! Ľadový medveď je rozhorčený: veď v škole sú všetky deti milé a určite nekradnú! Potajomky sa vplíži do školy a už čoskoro uňho skrsne podozrenie

Ideálne čítanie pre začiatočníkov: vzrušujúci príbeh, veľké písmená, veselé obrázky a hádanky – jednoducho magické!

27.11.2023 5 z 5

Antonacie:

1. Diel

2. Diel

27.11.2023 5 z 5

Lokaj Lokaj Katarína Soyka (p)

Katarína Soyka - Lokaj

Počet strán: 324
Vydavateľstvo: @vydavatelstvohydra
Žáner: #fantasy

Úžasny pribeh plný upírov, lovcov, čarodejníc a mágie.

Najskôr dám negatíva - Hlavná hrdinka Luna mi príšerne liezla na nervy.

A teraz pozitíva Yorik a Rys najlepšie postavy v celom príbehu.

Celkový dej bol výborný, sama akcia ani chvíľka ticha, každú chvíľku sa vo svete Luny a upírov niečo dialo.

Prišlo mi to ako 5 príbehov s každého životného obdobia Luny a jej spoločníkov.

V priebehu mi par krát stislo srdce a koniec príbehu bol výborný.

Na základe poviedky v Slovenskom náreze očakávam, že Katka vymyslí pokračovanie a ja sa na to veľmi teším a pokiaľ sa ti do toho nechce tak ťa prosím aby sa ti chcelo, možno sa mi Luna zapáči

Za #recenznivytisk v ramci našej #spoluprace dakujem vydavateľstvu @vydavatelstvohydra a hlavne ďakujem @soyka.katarina za tebto úžasný príbeh.

#kniznarecenzia #podporujemeslovenskychautorov #katarinasoyka #lokaj #milujemeknihy2

#upir #lovecupirov #carodejnice

Mladé dievča spoznáva v klube s názvom „Lokaj“ majiteľa - tajomného muža. Sprvu ho znechutene odmieta ako provokatéra a exhibicionistu, ktorý zarába na popularite vampirizmu medzi mládežou a kvôli zisku podnik maskuje ako upírsky fanklub. Keď jej tajomný neznámy neschádza z mysle, dôjde k záveru, že ju uriekol. Zájde za vedmou, aby sa dozvedela, či je niečo také vôbec možné a ako sa toho zbaviť. Hoci neverí na čarodejnice, postupne sa zaplieta do sietí temného sveta stríg, lovcov upírov a samotných nemŕtvych. Zamiluje sa do dobrého upíra, zvedie ju zlý upír a nakoniec sa pridá k lovcom, aby sa pomstila.

25.11.2023 5 z 5

To nejhorší v nás To nejhorší v nás Viktória Dominová Drgoncová

Viktória Dominová - To nejhorší v nás

Počet strán: 332
Vydavateľstvo: @nasevojsko
Žáner " #thriller

Druhé stretnutie s našou autorkou opäť vyšlo na výbornú!

Zo začiatku krásny idylický vzťah ale je to naozaj?

Vkladá medzi nich niekto klin či sa zničia sami.

Musim povedat, že hlavné postavy Soňa a Ivan sa mi veľmi páčili, stretnutie ako z romantickeho filmu, všetko krásne až na ...

Ano, ano osina v zadku v podobe "najlepšej kamaradky". počínanie Martiny mi prišlo na hlavu postavené, zlé a asi by som ju odporučila na dobrú psychiatriu.

Ďalej tu máme Karola, ktorý zas dýcha na krk Ivanovy - staronový pacient- je za všetkým on?

Musim povedať, že hoci cca od polky knihy som mala tušenie, ktoré sa mi potvrdilo do posledných stran som bola ako na ihlách a trpla či som mala pravdu či nie.

Knihu určite odporúčam a ak autorka napíše ešte Thriller z radosťou po ňom skočím a doslova ho zhltnem!

Štafeta č. 103
dakujem za stafetu @dudychovajitka
A @vikidominova dakujem za vybornu knihu

#autorskastafeta #kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #podporujemeslovenskychautorov #viktoriadominova #tonejhorsivnas #milujemeknihy2

#úprimnosť #nenávisť #intrigy #láska

VŠICHNI MÁME SVOU TŘINÁCTOU KOMNATU

Učitelka Soňa a psycholog Ivan. Oba si s sebou nesou bolestivá zklamání z minulosti a svá srdce uzavřeli před láskou. Když se však jednoho dne neplánovaně setkají, přeskočí mezi nimi nečekaná jiskra, které se ani jeden z nich nebrání. Nad jejich vztahem se ale od začátku vznáší stín závisti a intrik. Ivan se navíc v práci střetává s klientem, který k němu není upřímný a dlouho skrývá svou pravou tvář. Ivanovi blízcí brzy čelí smrtelnému nebezpečí a on sám se ocitá v pasti, ze které není úniku. Klienta, bohužel, nezavazují žádná pravidla. Dokázal by se uchýlit i k vraždě?

23.11.2023 5 z 5

Kat Kat Roman Horňák

Roman Horňak - KAT

Počet strán: 333
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_elist
Žáner: #detektivka

V skutku zaujímavý príbeh plný zverstiev.

Tým, že sa autor odpichol od skutočného prípadu o to väčšie zimomriavky a znechutenie nad samotným činom som cítila.

Tri vraždy hneď na šupu v úvode a jeden potenciálny vrah, ale, je to on? kde su dôkazy? A ako to všetko prepojit?

Musim povedat, ze hoci ma v knihách poväčšinou baví časť kedy sa odohráva vražda než samotné vyšetrovanie , tu to bolo naopak prvá časť knihy hoci bola brutálna ma nebavila tak ako samotné vyšetrovanie a uvažovanie ako? A prečo?

Záver knihy bol fantastický a ja sa teším na ďalšie knihy od nášho slovenského spisovateľa, keďže toto bolo moje prvé srretnutie

P.s. Až v polke knihy som si uvedomila, že detektív sa volá tak ako autor

Štafeta č. 101

Za štafetu dakujem @jurakovabetty a @roman_hornak ďakujem za výbornú knihu

#podporujemeslovenskychautorov #kniznastafeta #kniznarecenzia #romanhornak #milujemeknihy2

Antonacia:

Detektívny román Kat je 5. dielom obľúbeného slovenského autora Romana Horňáka. Roman vás z pozície detektíva opäť prevedie kompletným vyšetrovaním zaujímavého skutočného prípadu. Aj na Slovensku sú ľudia schopní neuveriteľných vecí a to, čo sa dočítate v diele Kat vám vyrazí dych! Pred brutálnym katom a jeho nechutnými spôsobmi popráv sa človeku zastavuje rozum.

21.11.2023 5 z 5

Farma zrůd Farma zrůd Martin Štefko

Martin Štefko - Farma zrůd

Počet stran: 396
Vydavateľstvo: @goldendogbooks
Žáner: #thriller #detektivka

Druha kniha od Martina Štefka Farma zrůd bola úžasna strhujúca jazda, kde ste nemali šancu predvídať a jednoducho ste sa viezli na vlne Hank.

Hanko Giorgio, detektív bez emócií, ktorého jednoducho milujete.

Veľmi sa mi páčilo, že tu v druhej knihe sa snažil o "humor", ktorý som koľkokrát sama nepochopila Ale kým sa nestali ine veci tak ma kniha veľmi pobavila. Hank je proste Hank.

Úvodná strana bola pre mňa rana! Hovorila som si to snáď nie, bol to sen? Nešťastná náhoda? Ale u Hanka sa náhody jednoducho nestavajú a ja som sa pripravila na emočnú jazdu, ktorá splnila moje očakávania a dokonca ich prevýšila.

Prvú časť knihy som stále uvažovala, čo sa mohlo stať a ako sa tieto všetky prípady prepoja, kto za tým všetkým stojí? A veru ušla mi slza
Druhú časť knihy sme sa dostali do minulosť a mne sa miestami zastavil dych! Všetky tie zverstvá,čo sa odohrávali na Farme,bolo mi na grc! A samozrejme úžasný Hank, ktorý na to prišiel. Slza mi ušla i druhý krát

Pri tretej časti knihy som už ani nedýchala! Odvaha, pevne nervy a odhodlanosť, ochota mstiť sa a pomstiť sa, to ako do seba všetko zapadlo ... Úžasný koniec!

Jednoducho túto knihu , čo knihu, tieto knihy Mrtvé ženy a Farma zrůd - to jednoducho musíte mať a odporucam si ich prečítať.

Už teraz sa teším keď Martin dopíše tretí diel a neviem sa dočkať kedy prečítam jeho tretiu knihu od ktorej očakávam zodpovedanie niektorých nedoriešených otázok.

Za knihu dakujem @goldendogbooks
V ramci nasej #spoluprace a ďakujem @martinstefko za tieto výborne knihy!

#ctuhoror #kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #recenznivytisk #milujemeknihy2 #goldendog #martinstefko #farmazrud

Sugar. To jméno zní sladce. Ale smrt sladká není. A Sugar je mrtvá
Hank Giorgio a Larisa Kramer jsou povoláni k případu, který bude osobnější, než si na první pohled mysleli. Nejde jen o to, že zavražděná je Larisinou milenkou. Ozývá se minulost, která chce Hanka uštknout jako jedovatý had. Minulost, kterou se rozhodl ignorovat. Minulost, díky které budou umírat další lidé.

20.11.2023 5 z 5

Krev, monstra a cukroví Krev, monstra a cukroví * antologie

(SPOILER) Kolektív autorov - Krev, monstra a cukroví

Počet strán: 610
Žáner: #povidky #fantasy

Ked mi do rúk prišla táto bichla povedala som si, že to bude riadna Vianočná epocha nádielka a veru nemílyla som sa.

Hned prvou úvodnou poviedkov ma táto kniha dostala a ja som mala na mále, bola výborná strach naháňajuca a úžasná, samozrejme i tie ďalšie boli úžasné a 4 z nich boli moje TOP poviedky.

Ale musim povedat, že celá táto kniha bola jedno úžasné dielo plné vymakaných poviedok s temou Vianoc!

Priaznivci žánrov sci-fi, post-apo a fantasy si túto knihu užijú!

Nižšie uvádzam mini recenzie na 4 podľa mňa najlepšie poviedky

Martin Paytok- Pranostiky
Lucinky,Joulupukkim, Marim Lwydem - Tak s týmito keltskymi démonmi by som sa fakt stretnúť nechcela! úžasná zimomriavky a strach naháňajuca poviedka!

Marie Domska - Náhradník
No v skutku zaujimava poviedka, ktorej dej si myslim, že o pár rokov bude v celku pravdivý

Lucie Lukačovičová - Zbraně Azylu
Úžasne vrátiť sa späť do sveta Azylu a v čase Vianoc! Lucie opäť nesklamala!

Filip Koryta - Veselė Vanocni hody
Tu sa musím strašne smiať, post-apo, zombie psychiatria výborná poviedka

Jiří Pavlovský - Pan Au naděluje
Výborna poviedka plná strachu!

Ďakujem @nakladatelstviepocha za poskytnutie #recenznivytisk v ramci #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeceskeautory

#monštrá #nadprirodzenébytosti #hororovépoviedky #Vianoce

Vánoce jsou to nejkouzelnější období z celého roku. Doba zázraků, radosti a dárečků. Jenže za hranicemi krbového světla se nocí plíží věci, ze kterých vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Stíny. Monstra. Ježíšek. Mají chuť na cukroví, a často také na krev...
Sbírka povídek, ve kterých hrají hlavní úlohu nadpřirozeno a vánoční svátky, vám naservíruje výbornou štědrovečerní večeři z české fantastiky. Čeká vás akční nářez, přemýšlivé kousky nositelů ocenění Magnesia Litera i příběhy, které pohladí duši. To nejvánočnější čtení a nejlepší dárek pod stromečkem. Tak šťastné a veselé!

18.11.2023 5 z 5

Kráska a zvíře: Zakletá v knize Kráska a zvíře: Zakletá v knize Jennifer Donnelly

Jennifer Donnelly - Kráska a Zvíře - Zakleta v knize

Počet strán: 302
Vydavateľstvo: @egmontmedia
Žáner: #fantasy

Ako inak by mohol dopadnúť príbeh Krásky a Zvieraťa?

Belle je nešťastná s časti kôli tomu, že musí byť v zámku ďaleko od otca ale hlavne koli tomu, že je to dievča s dobrým srdcom, ktoré ma rado všetkých , dokonca i netvora ale nevie či jej to netvor opätuje, či chce byť jej priateľom.

Dostane však možnosť nahliadnuť do Netvorovej knižnice a nájde knihu vďaka ktorej nájde priateľov.

No tu je tá otázka: Sú to skutočný priatelia, ktorý jej stojja za to opustiť kúzelný zámok a Netvora?

Určite si príbeh prečítajte!

Donnelly nám ukázala opäť svoju výbornú fantáziu a hlavne to, že rozpovedaný príbeh ma možnosť dopadnúť úplne inak!

Alebo aj- Každý je strojcom svôjho šťastia a len my samy si určíme akým smerom pôjde.

Štafeta c. 100

#kniznastafeta #kniznarecenzia #jenniferdonnelly #kraskaazvirezakletavknize

Antonacia:
Vysněný svět nemusí být takový, jaký se navenek zdá.
Zakleta v knize, originální příspěvek k novému hranému filmu studia Walt Disney Kráska a zvíře, vypráví příběh osamělé milovnice knih Belle. Ta najde v knihovně svého věznitele zvířete očarovanou knihu, která ji zanese do zcela nového světa. Zde se Belle spřátelí s tajemnou hraběnkou, která jí nabídne život, o jakém vždy snila. Ale nový svět není zdaleka takový, jak se na první pohled zdá, a čím více v něm Belle tráví času, tím těžší je ho opustit. Napínavé příběhy se nás zmocní a už nepustí, a jakmile je Belle zakleta v této knize, možná už z ní nikdy nenajde cestu ven.

16.11.2023 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Kristýna Sněgoňová - Krev pro Rusalku

Počet strán: 563
Žáner: #fantasy #thriller

Musím povedať, že toto bola jazda!

V prvom momente pri tom zhrození koľko má kniha strán som bola nakoniec prekvapená, že knihu som zhlta za dva dni.

Kniha sa číta veľmi rýchlo a velmi ľahko s hlavne veľmi pútavo.

Rusalky, divoženky - vily všetkého druhu a veľmi zaujímavá detektivna zápletka.

Môžu za všetko víly či ľudia bažiaci po moci?

Léto a Dominik , dvojica, ktorá bola fantastická, hoci ma Dominik poväčšinou fajne vytáčal, Léto ho našťastie vyvažovala svojou "normalnosťou"

Samotný dej bol výborne napísaný, postupne gradoval a ten záver bol strhujúci a prekvapivý a nezaobišiel sa bez menších zástav srdca.

Autorku veľmi chválim a teším sa na pokračovanie!

Ďakujem @nakladatelstviepocha za #recenznivytisk v rámci našej #spoluprace

#kniznarecenzia #podporujemeceskeautory #krevprorusalku #kristynasnegonova

#krv #smrt #magia #víly

Rusalky, žínky, meluzíny, říkejte jim, jak chcete, protože co si budeme vykládat, většinou se stejně živí jako šlapky. Stačí zaplatit a víla se vám promění v koho si přejete. Má to ale malý háček – platí se krví. Pro dohled nad vílami je tu speciální policejní oddělení a lidé v něm vědí, že když děláte s kur... pardon vílama, vždycky se něco podělá. A Dominiku Stolbenkovi se teď život podělal víc, než by si kdy dokázal představit. Navíc se v řece objevila mrtvá víla a její smrt má vyšetřit právě on. Vítejte ve špinavém světě vílích bordelů, krve, staré magie a tajemství, která se nezastavitelně derou na povrch.

15.11.2023 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Victoria Jenkins - Dívky ve vode

Počet strán: 382
Vydavateľstvo: @nakladatelstvi_omega_bob
Žánee: #thriller #detektivka

Výborná kniha, ale pár výhrad mám!

Celý dej sa strašne ťahal, viem, že autorka sa snažila o postupne gradovanie ale mne to prišlo zbytočné, kniha mohla mat kludne i 100 stran menej a aj tak by sme sa dozvedeli všetko podstatné.

Alex a Chloe výborná dvojka, ktorá sa dopĺňa vo vyšetrovaní, ktoré je jedna záhada za druhou a vrah si slobodne behá po slobode.

Do konca i ja čo by som nemohla byt detektív som si skôr domyslela všetky súvislosti ako tie dve (preto píšem, že autorka zbytočné nasťahovala dej)

Ale kniha ako celok bola skvelá. A keď sa napokon vsetko spojilo bolo to veľkolepé finále a ani zamak by ma nenapadlo ako všetko skončí.

Teším sa na druhú knihu o detektívoch Kingovej a Laneovej a dúfam, že tu už bude autorka friškejšia.

#kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #victoriajenkinsauthor #divkyvevode

Antonacia:
Strhující thriller s šokujícím koncem

Jednoho chladného rána najde policie v místním parku tělo Loly Evansové. K vyšetřování přizve Alex Kingovou a Chloe Laneovou, aby dopadly vraha. O několik dní později se začne pohřešovat další dívka. Zdá se, že obě děti měly společnou pohnutou historii a také byly členkami stejné terapeutické skupiny. Kdo je onou zrůdou, která jde po krku těmto zranitelným slečnám? Zatímco obě policistky začínají skládat dohromady jednotlivé stopy, Chloe si uvědomuje, že i ona sama je v nebezpečí. Odhalí totiž tajemství spojené se smrtí jejího bratra, pro jehož udržení v tajnosti je někdo připravený udělat cokoliv, tedy i zabít. Alex a Chloe jsou odhodlané najít zabijáka dřív, než bude jeho řádění stát životy dalších lidí

12.11.2023 4 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Helen Hoang

Helen Hoangova - Rovnice lásky

Počet strán: 30/315

No, že je to romantika to ešte rozdýchať viem - Pretože veľa romantických knih ma vie zasiahnuť a rozplakať.

Ale táto kniha ma donútila pri 30 stranách 2x knihu zavrieť a otvoriť s tým, že to dám ale nakoniec som si povedala, že sa naozaj nebudem trápiť

Stafeta c. 98

Antonacia:
Stella Langová má mimořádnou schopnost. Dokáže předvídat chování zákazníků pomocí složitých algoritmů. Díky tomu vydělá víc peněz, než vůbec zvládne utratit. Pokud ale jde o randění, její schopnosti výrazně zaostávají za průměrem běžné třicátnice. Všechno jí ztěžuje fakt, že má Aspergerův syndrom a při francouzských polibcích se cítí velmi nepříjemně. Později ale usoudí, že potřebuje získat cvik, ideálně s profesionálem, a tak si najme společníka Michaela. Vietnamsko-švédský fešák vypadá, jako by ho vystřihli z dojímavých filmových scén, ovládá východní bojové umění a kdyby nabídku odmítl, mnoho by ztratil. Když za ním přijde Stella s rozvrhem lekcí, slíbí jí, že spolu odškrtnou všechna políčka – od předehry až po polohy za hranicí misionářské. Podaří se Stelle vymyslet rovnici lásky?

10.11.2023 2 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Darcy Coates - Hrůza na Šibeničním vrchu

Pocet stran - 411
Vydavateľstvo: #nakladatelstvifobos
Žáner: #horor

Moja prvá Darcy úspešne za mnou!

Po krkolomnom začiatku, kedy som si hovorila- snáď nemám všetky jej knihy zbytočne! Ma dej pomaly vťahoval, vťahoval až som hltala stranu za stranou a miestami čítala so stiahnutou riťkou.

Mladá Margot zdedí Vinárstvo po svojich rodičoch, ktorý ju poslali preč keď bola malé dievčatko. Po prvej príšernej noci sa pomaly odhaľuje kúsok po kúsku kliatba uvrhnutá na dom a na celu jej rodinu.

Podari sa Margot prezit a klistbu zlomit? Určite odporúčam tieto otázky zistiť!

P.s. odporúčam čítať po svetle, hoci niesom strachoprd ale teda pri niektorých úsekoch mi veru všetko jedno nebolo!

Za knihu poskytnutu ako #recenznivytisk v ramci #spoluprace dakujem @knihydobrovsky

#kniznarecenzia #darcycoates #hruzanasibenicnimvrchu

Antonacia

Rodina Hullových vlastní vinařství Šibeniční vrch již po několik generací. Jejich víno sbírá jedno ocenění za druhým, podnik prosperuje a rodině se daří. Kdesi v minulosti však číhá kletba.

Hullovi se služebnictvem obývají rozlehlý starý dům na vrcholu kopce, k němuž se váže pochmurná pověst. Kdysi na něm stála šibenice, na které skončily životy stovek odsouzenců.

Krvavá historie je dávno zapomenutá a všechno se zdá v nejlepším pořádku, než jsou oba manželé nalezeni mrtví. Dům i vinařství připadnou jako dědictví jejich dceři Margot. Je to už více než deset let, kdy Margot Hullová naposledy spatřila dům svého dětství. Když ji rodiče poslali pryč, byla ještě malá, a tak si jen stěží vybavuje jeho temné chodby a zákoutí.

Nyní je zpátky, aby rodiče pohřbila a ujala se svého dědictví. Doposud ale netuší, jaká pravda se na pozemcích, které jsou nyní její, skrývá. Sama v rozlehlé, chátrající budově je nucena postavit se tváří v tvář hrůzám minulosti – a přiznat si, že se možná stane další obětí domu, který nikdy nespí...

10.11.2023 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Nicolas Beuglet - Křik

Počet strán: 428
Vydavateľstvo: #nakladatelstvixyz
Žáner: #thriller #detektivka #roman

Severský thrillero-detektivny svet!

Úžasna kniha od začiatku až po koniec.

Christopher a Sara dvojica, ktora vas chmatne a nepusti.
Sara - výborná inšpektora a Christopher- muž s veľkým srdcom, ktorý si ide za svojim i cez mŕtvoli!

Dej, ktorý vás núti čítať ďalej a ďalej a zistiť odpovede na otázky: Kde je pravda? Prečo to urobili a kto za tým všetkým stoji?

A tá hlavná: Podarí sa to?

Úžasné prepracované dielo, výborné témy na zamyslenie a troška sci-fi na záver!

Prvá polka knihy bola akcia za akciou , druhá polka knihy bola troška dobrodružstva a veľa rozmýšľania ale akcia bola i tam. Záver bol pre mňa nečakaný a pocítila som troška škodoradosti (a bol troska zbytočne natiahnutý ale čo už nevadí)

A musim sa pochváliť dva krát sa mi podarilo odhaliť osoby, až som na seba hrdá!

Štafeta č. 97

Dakujem za štafetu @literoza
#kniznastafeta #kniznarecenzia #nicolasbeuglet #krik

Antonacia:

Výjimečný thriller inspirovaný skutečnými událostmi.

Uprostřed mrazivé noci jsou policisté povoláni k rutinnímu případu úmrtí v psychiatrické léčebně. Tělo pacienta, který uškrtil sám sebe, je nalezeno s ústy otevřenými v tichém výkřiku. Inspektorka Sarah Geringënová cítí, že tady něco nesedí. Co znamená jizva na čele oběti? Co představují kresby na stěně? Vyšetřování zločinu zavede čtenáře přes Londýn, Oslo a Minnesotu až k otázce, která fascinuje snad každého: existuje posmrtný život?

08.11.2023 5 z 5

Playlist Playlist Sebastian Fitzek

Sebastian Fitzek - Playlist

Počet strán: 327
Vydavateľstvo: @anag_vzdelavacispolecnost
Žáner: #psychothriller

Opäť úžasná práca majstra psychothrilleru!

Poznámka na úvod pre tých cyo nevedia -Playlist je tretia časť Zberateľa oči.

O čom som ja teda nevedela a polovicu knihy som si hovorila čo ho tam toľko spomína až mi cvaklo a tak som googlila a rozlúštila záhadu, našťastie pre mňa jednoduchú.

Pretože hádanku, ktorú si vymyslel Zberateľ oči by som v živote nerozlúštila a tým pádom pripravila o Život asi všetkých účastníkov knihy

To len nasvedčuje tomu ako úžasné Fitzek píše a čo všetko dokáže s mysľou čitateľa.

Tak úžasne prepracovaný dej knihy som snáď ešte nečítala.

Hlavných hrdinov Alexa a Alinu som si okamžite obľúbila a obdivovala ich triezve uvažovanie.

A samozrejme som bola uplne mimo pri odhalení vraha (ešte stále nemôžem byť detektív )

Nejdem prezrádzať dej ale môžem vám povedať, že sa rozhodne máte na čo tešiť! a ja sa tesim na prve dve časti

Velmi ďakujem @anag_vzdelavacispolecnost za zaslanie #recenznivytisk v rámci našej #spoluprace , veľmi si to vážim

#kniznarecenzia #sebastianfitzek #playlist

Antonacia:
Hudba je její život. 15 skladeb rozhodne, jak dlouho bude trvat. Playlist jako vodítko při pátrání?

Před měsícem zmizela beze stopy cestou do školy patnáctiletá Feline Jagowová. Soukromý detektiv Alexander Zorbach, najatý její matkou, narazí na internetu na její seznam oblíbených písní. Neuvěřitelné: před několika dny byl playlist změněn. Vysílá Feline svým výběrem skladeb skrytou nápovědu, kam byla unesena, a jak může být zachráněna?

"Lidé říkají, že mám jistou představivost, ale ani v nejdivočejších snech by mě nenapadlo, že tento projekt nakonec nabude tak fantastických rozměrů. Patnáct hvězd domácí i světové hudební scény zhmotnilo klíčový obsah mého nového psychologického thrilleru, díky čemuž je Playlist mým dosud nejpozoruhodnějším knižním projektem."- Sebastian Fitzek

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Lucie Salová - Spisovatel

Počet strán:283
Žáner: #erotika #romantika

Antonace
Hana píše a překládá texty. Ve svém volnu pracuje na
svém vlastním rukopise, protože jako každý třetí člověk na
zeměkouli i ona se chce stát spisovatelkou. A jako úpIně
každá žena na světě prahne po muži snů a po všem, o co ji
první manžel, hafefobik s chorobným strachem z doteků,
sprostě připravil. Ovládaná a poblázněná svou vulvou
narazí na svého oblíbeného spisovatele, ovládaného
a poblázněného rozdrceným egem. Když požádá Hanu
o zhodnocení svého nového rukopisu, na oplátku začne
číst nejen její text, ale i ji samotnou. Seznámí ji se světem,
v němž se pohybuje, a otevře jí dveře k jejímu snu.

-----
Výborne dielo, svet autorov, vydavateľstva, kníh ti bolo niečo úžasné , otázky , ktoré si ja sama koľkokrát kladiem boli zodpovedané :)

Ale poďme k príbehu.

Hana ako samostatna žena a zároveň totálne nemehlo vyleje kávu na muža v kaviarni ( musím povedať, že Hana bola výborná zo všetkými svojimi uletmi a v jednej scéne som priam revala smiechom)
Tým mužom je známy spisovatel , pozve ju ako "betacitatelku" aby si prečítala jeho dielo a tam už to ide a rozbieha sa a beží až to dobehne do chvíľke kde mi srdce zastavilo a nakoniec aj do zdarného konca.

Erotických scén tam bolo dosýta a musím povedať, že autorka má veľmi, veľmi bujnú fantáziu

Ďakujem za možnosť byť #betareader
Pri zrode tejto knihy a ďakujem za #spolupráce a poskytnutie #recenznivytisk @nakladatelstviepocha a samozrejme @sybila_salovaaa ďakujem za túto úžasnú knihu
#epochalnibeletrie

Fobie Fobie Wulf Dorn

Wulf Dorn - Fobie

Pocet stran: 120/312

Sú knihy, ktoré i keď su totálne capiny dočítam až do konca lebo ma niečim zaujmu (možno hluposťou deja) a sú knihy od ktorých očakávam niečo viac a sklamu ma tým, že to niečo v nich nie je.

Každopádne ďakujem Adka Klčová za možnosť zapojiť sa

Štafeta č. 95

Prosinec v londýnské čtvrti Forest Hill
Sarah Bridgewaterová procitne uprostřed noci. Manžel se nečekaně vrátil ze služební cesty. Jenže když vejde do kuchyně, nečeká tam na ni Stephen. Neznámý muž však má na sobě Stephenův oblek, přinesl jeho kufr a přijel jeho autem. Navíc neochvějně tvrdí, že je její manžel, a zdá se, že o Sarah ví úplně všechno.
Začíná zákeřná psychologická hra, jež využívá hluboce zakořeněnou smrtelnou fobii.

#kniznastafeta #kniznarecenzia

07.11.2023 1 z 5

Mlha mezi námi Mlha mezi námi Katarína Gillerová

Katarína Gillerova - Mlha mezi námi

Počet strán: 291
Vydavateľstvo: @motto
Žáner: #detektivka
Odpouštět je těžší než milovat.
Čtveřice přátel na dovolené v Apalačském pohoří usiluje o přízeň půvabné Caroline, která v tajemném sídle rozehrává hru plnou intrik. Zatímco jejich vztahy ovlivňuje žárlivost a vzájemná nevraživost, v okolí se začnou dít podezřelé věci, které vyústí v tragédii. O dvě desetiletí později vycházejí najevo události, které navždy ovlivnily několik osudů. Na neopětovanou lásku však nelze nikdy zapomenout. Stejně jako na lež a nevykonanou pomstu.
Mystery Thriller, Thriller či čo bola táto kniha zač!

Prva polka knihy, že wau. Záhadná usadlosť, ktorá sama o sebe vyvoláva pocit strachu, partia kamarátov, záhadný strach naháňajúci domáci, starý cintorín a plot ktorý sa NESMIE prekročiť.

Až sa stane vec, kedy jeden z nich tento plot prekročí a ocitne sa v lese kde je he hmla, počuje len hlasy a stráca pojem o čase.

Dovtedy bola tato kniha výborná!

A potom nastal zvrat a ja som bola tak nasrata, že z úžasného mystery thrilleru sa stala romantická ptakovina kde nič nedáva význam.

Neskôr to autorka zachránila sci-fi vysvetlením, čo bol zas kúsok obrat k lepšiemu ale aj tak to zazdila romantickou fraškou.

A ten romantický 5-uholnik to bol des, hoci to na konci vysvetlila o to viac som mala z hlavnej postavy dojem že je to ku*va čo sa potrebuje zabezpečiť

Takže bohužiaľ 3 s prižmurenymi očami

Nechcem byt zla tak ďalšie poznámky prehltnem pretože výhrad je tam oveľa viac.

Stafeta c. 93

#kniznastafeta #kniznizavislaci #kniznarecenzia #autorskastafeta #podporujemeslovenskychautorov #mlhamezinami #katarinagillerova

07.11.2023 3 z 5

Označená Označená Kristin Cast

P.C. & Kristin Cast - Škola noci 1 - Označená

Počet strán: 299
Vydavateľstvo: @knizniklub
Žáner: #youngadult #fantasy

Šestnáctiletá Zoey Redbirdová se hádá s rodiči, právě se rozešla s přítelem a poslední, co jí ještě schází, je začít se měnit v upíra. Jenže právě to se stalo a Zoey musí přestoupit na speciální školu pro upíří mláďata. Jediný, s kým si v ní nepadne do oka, jsou členky elitní školní organizace Dcery temnoty a zvlášť její příšerná předsedkyně Afrodita. Za jejich zdánlivě nevinnými rituály se skrývá něco hodně ošklivého... Označená otevírá úspěšnou řadu příběhů pod titulem Škola noci o výjimečné, a přitom docela obyčejné budoucí upírce Zoey, která je předurčena k velkým věcem, i když o to vlastně moc nestojí Série si podobně jako Stmívání Stephenie Meyerové získala spoustu čtenářů, příznivý kritický ohlas a jednotlivé díly se pravidelně dostávají do čela bestsellerových žebříčků.
Opäť návrat cca 15 rokov späť, keď sa mi táto séria v knižnici dostala pod ruky a ja som sa nevedela od nej odtrhnúť a nevedela som sa dočkať ďalšej a ďalšej časti

Škola noci - škola mláďat upírov, škola kde buď zomriete lebo nezvládnete premenu alebo sa z vás stane plnohodnotný upír.

Tak ako v každej serii , prvá časť nás zoznamuje s postavami - hlavnou hrdinkou Zoey, ktorá sa mi veľmi páči, jej spolubývajúcou Stevie Rae, s dvojčatámi Shaunee a Erin, Damienom, Afroditou (kráľovnou školy), Erikom a učiteľmi, ktorých si veľmi obľubite - a samozrejme s kultúrnou, zvyklosťami a tým pádom nie je veľmi zažívaná až na koniec, kde sa dej rozbehne a vy ostanete pozerať, že teraz to skončí?

Nuž neostava nám nič iné než si počkať na druhú časť.

Stafeta č. 92/1

Ďakujem za návrat do mládí Maky Bezděková

#kniznastafeta #kniznarecenzia #kniznizavislaci #pccastandkristincast #skolanoci #ahauseofnight

Muzeum snů Muzeum snů Glen R. Krisch

Glen Krisch - Muzeum snů

Počet strán: 323
Vydavateľstvo: Nakladatelství Golden Dog
Žáner: #horor

Vítejte!
Právě otevírá nové, jedinečné muzeum. Takové místo jste ještě nikdy nenavštívili.
Tohle je LUCIDITA!
Zhmotňují se před vámi sny, ano, třeba zrovna ty vaše. Můžete se na ně dívat, můžete si je prohlížet, a to vše s celou vaší rodinou! Podobný zážitek jste si z jiného místa neodnesli.
A že se bojíte vstoupit do Křídla nočních můr? Ale no tak Tady se nemusíte bát ničeho. Všechno je bezpečné. Naprosto bezpečné
Čo by ste urobili keby sa vaše najstrašnejšie nočné mory zjavili pred vašimi dverami?

Doktor Maury ma zaujímavý dar, vie pomôcť s vašimi nočnými morami tak, že ich z vás vytiahne.
Ono by to bolo od neho velmi šľachetné keby zároveň nevytvoril Muzeum snov s názvom Lucitida, kde tieto sny "uzamkol" a vystavil pre verejnosť, kde sa to pokašle v tom najlepšom.

Zároveň tu mame aj smutného chlapca Kevina, ktorého po smrti otca straší jeho vlastná nočná mora, ktorá zasiahne do celého deja knihy.

Kniha bola výborná, hoci občas mätuca (často som sa strácala v tom čo je realita a čo sen) , tuhla mi krv v žilách a celkový pocit knihy bol, že brr.

Dakujem za #recenznivytisk
V ramci #spoluprace
@goldendogbooks

Bola to úžasná hororová jazda!

#kniznarecenzia #ctuhoror #goldendog #muzeumsnu #glenkrisch